Įkraunama...
Įkraunama...

Tikrasis pasiruošimas motinystei ir tėvystei

Štai ką sako mokslininkai apie pasiruošimą būsimai motinystei:
Edinburgo universitete atlikas tyrimas rodo, kad mamos, kurios lankė pasiruošimo motinystei kursus, dažniau žindo savo vaikus. 75 proc. mamų, lankiusių visas ar dalį pasiruošimo motinystei kursų paskaitų, žindė savo vaiką, tuo tarpu žindė tik 51 proc. mamų, nelankiusių jokių pasiruošimo kursų.

Ankstesni tyrimai rodė, kad žindymo dažnumas susijęs su mamos amžiumi ir išsilavinimu. Šis tyrimas atskleidė, kad 86 proc. mamų, turinčių studijų laipsnį, žindo savo vaikus lyginant su 31 proc. mamų, nebaigusių jokių studijų.

Šis tyrimas taip pat parodo, kad pasiruošimo motinystei kursų lankymas patrigubina tikimybę žindyti kūdikį...


Plačiau apie tyrimus: http://news.bbc.co.u...ast/7264802.stm
[/quote]
Atsakyti
Laba diena,
kaip tik beieskodama informacijos apie pasiruosima motinystei uztikau sia tema, labai idomi smile.gif
kol kas mes dar tik ruosiames pirmajam nestumui ir mane domina viskas, tik tos informacijos tiek daug, kad jau kita karta ir nebezinai kuo tiketi?? doh.gif Visgi as linkstu prie kuo naturalesniu dalyku ir tos motiniskos intuicijos. Ale kaip be lovytes ar kedutes rasti laiko paciai mamai pailseti, namus susitvarkyti? Kur va tas aukso viduriukas??
Aplinkoje turiu bent 3 drauges su mazameciais vaikais ir visi pavyzdziai tokie skirtingi.. Daug tiek priimtinu, tiek atmestinu dalyku.. Viena atrodo visa atsidavus savo 3 vaikams, bet kaskart susitikus dejuoja, kaip stogas vaziuoja.. Gal kartais reikia kiek atleisti vadzias? Tiesa, visos laaaabai retai eina su vaikais i lauka, dazniausiai tiesiog sedi namie sad.gif
Del skiepu nuomones kol kas nuomones neturiu..
Apie lavinima namuose noreciau kokia idomia ir naudinga knyga paskaityti smile.gif
Kaip ten gausis su sveiku ir ekologisku gyvenimu laikas parodys, bet MB labai jau stengiasi ziureti, kad kuo maziau ir reciau maiste E butu.....

tiesa, mamaRasa, kokie buna pasiruosimo motinystei kursai? Labai idomu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(MildukasK @ 2010 05 18, 15:41)
tiesa, mamaRasa, kokie buna pasiruosimo motinystei kursai? Labai idomu smile.gif

Yra daug kursų. Štai skyrelyje prekės ir paslaugos nėštukėms tikrai surasti galima. Mano rekomendacija - lankykitės su vyru. Jau pagimdžiusių šeimų laiškai rodo - gerai, kad vaikelio atėjimui ruošiasi abudu. Mamai lengviau ir visada prisiminkite: RYŠYS NE TIK TARP VAIKO IR MAMOS, BET IR TARP TĖČIO, YPAČ KAI JIE KARTU.
Vis pagalvoju, kad mes moterys labai aktyvios: bruzdam, krutam po namus, ruošiamės kraitelį, svajojam, diskutuojam... štai ir čia tokia virtuali moteriška bendruomenė gaunasi. O vyrai dažnai stebi situaciją iš šono: "Čia moteriški reikalai". Jei ko paprašom, nuperka, atlieka ir ... vėl iš šono stebi. Gimsta vaikelis, mama su juo visą parą, o tėtis?
Na, ne visom porom taip būna, bet kartais gerai moteriškai pagudrauti: į kursus - kartu, kraitelio pirkti - kartu, pagimdžiusių draugų lankyt - kartu ir t.t. Tuomet yra daugiau erdvės ir pagrindo diskusijoms apie tėvystę ir motinystę, būsimas tėtis supranta, ne tik pareigų daugiau bet ir džiaugsmo daugiau bus: nauji patyrimai, naujas šeimos narys, naujos vertybės, nauji iššūkiai...
Atsakyti
Milduk, jei vaikelis norės mamos, jokios lovytės ir kėdutės nepadės. biggrin.gif

Pritariu mamaiRasai - būtina įtraukti tėtį. Tuomet, pamaitinusi, mama galės ir į dušą įšokt, ir virtuvėj pasikuist, ir su draugėm arbatėlės pagert - t.y. daryti tai, kas stogą į vietą pastato. smile.gif (tik nuoširdžiai rekomenduoju generalinės tvarkos namuose nesiimt - geriau skirti laiko sau, vaikui, vyrui, nei dulkes vaikytis. tegu tai daro kiti arba tegu dulkės šiek tiek palaukia wink.gif )

Jei galimybės valandžiukei atitrūkt nėra, yra vaikjuostės, slingai: vaikelis būna šalia mamos, o mama gali atlikti kai kuriuos darbus.

Keista, kad draugės neeina į lauką - juk tai naudinga ir mamai, ir vaikui...

O šiaip mažiau daiktinių planavimo - laikas ir praktika viską sudėlios į vietas. Viskas vyks palaipsniuj, tad palaipsniui su lanksčiu požiūriu ir prisitaikysit prie naujo gyvenimo. 4u.gif
Atsakyti
va va, mano nuomone irgi yra ta, kad vyras turi prisideti visokeriopai smile.gif Graudu buna, kai tevelis negali su atzala i lauka iseiti... Ar namie pasitvarkyti, kol mama su vaikuciu uzsiemus..

o del kursu pasidomesiu ir butinai jei eisiu, tai tik su vyru, zinau, kad ir jam idomu bus smile.gif
Atsakyti
Sveikutes,
Laukiam antro leliuko. Ir žinoma patirtis daro savo. Šį kartą jaučiamės super ramiai ir pasitikinčiai.
Nepanikuoju dėl daigtelių leliukui, nes daug liko nuo brolio. Vežimo neturim bet manau kad įsigysim tik gimus.
Šio vaikelio neskiepysiu, nes pirmajam manau jie įtakojo alergijos atsiradimą.
O kas dėl vyro, tai mano super. Maudė, keitė vystyklus ir visaip prisidėjo. Galėjau išeit kada panorėjus. Manau ir šį kartą bus tas pats.
Atsakyti
QUOTE(ub32 @ 2010 05 20, 12:19)
Sveikutes,
Laukiam antro leliuko...

Oho, kaip smagu skaityti jūsų patirtį ir naujus lūkesčius.
Iš tiesų, moterys, kurios jau gimdė kartą, į sekančio vaikelio atėjimą žiūri kiek kitaip. Apklausoje apie gimdymą, nėščios nurodo jog 95% lemia ginekologo profesionalumas, o sau priskiria tik 5%. Tuo tarpu pagimdžiusios sau skiria 70-80%. Populiariausias teiginys: "Juk už mane niekas nepagimdys"...
Atsakyti
QUOTE(mamaRasa @ 2010 05 20, 19:35)
Oho, kaip smagu skaityti jūsų patirtį ir naujus lūkesčius.
Iš tiesų, moterys, kurios jau gimdė kartą, į sekančio vaikelio atėjimą žiūri kiek kitaip. Apklausoje apie gimdymą, nėščios nurodo jog 95% lemia ginekologo profesionalumas, o sau priskiria tik 5%. Tuo tarpu pagimdžiusios sau skiria 70-80%. Populiariausias teiginys:  "Juk už mane niekas nepagimdys"...

Tikra teisybe.Pirma karta gimdant dar nelabai zinai kas ir kaip, nesvarbu kiek info skaitei, tas patyrimas ir ta info nera tavo, ji kitu.Kai patiri viska pati, tada zinai, kiek pati is saves sau gali padeti tuo metu ir kas tavo kune ir kunui vyksta.
Atsakyti
QUOTE(Ievosius @ 2010 05 26, 23:14)
Tikra teisybe.Pirma karta gimdant dar nelabai zinai kas ir kaip, nesvarbu kiek info skaitei, tas patyrimas ir ta info nera tavo, ji kitu.Kai patiri viska pati, tada zinai, kiek pati is saves sau gali padeti tuo metu ir kas tavo kune ir kunui vyksta.


Labai tikslūs ir prasmingi žodžiai. Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(mamaRasa @ 2010 04 06, 10:30)
1. Kokios pozicijos laikysitės naujagimio skiepų atžvilgiu, gal esate skaitę įvairesnių nuomonių?
2. Ar formuojate savo požiūrį į vaikučio sveikatą? Gal grūdinsite, sportuosite, sveikai maitinsitės, propaguosite ekologišką gyvenimo būdą?
3. Kaip auklėsite savo vaikutį ir nuo kada tai darysite?
4. Ką manote apie ankstyvąjį ūgdymą, kokiais būdais lavinsite, o gal žinote priešingų argumentų, pvz, kada ankstyvasis ūgdymas yra žalingas?


Mano nuomonė laukiantis antrojo šiais klausimais yra:
1. Dar nežinau, pirmąjį skiepijau, o dabar mano nuomonė 50/50;
2. Pirmiausia - ilgai valgys MP (pirmasis MP gavo iki 2 m. 2 mėn), būtinai kasdien būsime lauke (kaip ir su pirmuoju - kasdien į mišką min. valandai laiko, žiemą dar smagiau), grūdinsime, ir į pirtį vesime, ir sveikai maitinsimės, nes visa šeima taip daro smile.gif
3. Pirmiausia - intuityviai, tas kasdieninis bendravimas ir yra auklėjimas, o jis vyksta nuo pirmos dienos. Kiekvienas vaikas skirtingas, ir kiekvieną auklėjant manau svarbiausia - kad išaugtų doras žmogus.
4. Ankstyvasis lavinimas vyks namie, nematau prasmės tampyti vaiko po jokias mokyklėles, nes nemanau, kad anksčiau pramokęs jis bus gabesnis/protingesnis. Čia viskam savas laikas, kai bus įdomu, tai ir mokysiu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaRasa @ 2010 05 20, 20:35)
Oho, kaip smagu skaityti jūsų patirtį ir naujus lūkesčius.
Iš tiesų, moterys, kurios jau gimdė kartą, į sekančio vaikelio atėjimą žiūri kiek kitaip. Apklausoje apie gimdymą, nėščios nurodo jog 95% lemia ginekologo profesionalumas, o sau priskiria tik 5%. Tuo tarpu pagimdžiusios sau skiria 70-80%. Populiariausias teiginys:  "Juk už mane niekas nepagimdys"...


as taip pat lankiau kursus su vyru. Labai gerai, nors jis ir geras ir supratingas, taciau kai kursuose tai pasakoma dar karta labai sveika.

be to ir siaip didelis padrasinimas norincioms gimdyti naturaliai. ir pacioms maitinti, kai suzinai, tai daug drasiau, nors praktikoje zinoma ne viskas taip paprasta.

nors maitinau pati, taciau vakarais buvo baisi verksniuke, o stai drauge misinuku maitina ir nepaprastai rami mergyte.

as tai sakyciau, kad reikia kuo daugiau leisti sau patinginiauti, pailseti, nueiti i visus kinus, teatrus ir koncertus, ar veikti kas labiausiai patinka ir prie širdies už kokius du tris metus i prieki. nes po gimdymo visas demesys ir meile atitenka tam mazam bejegiui padareliui, labai brangiam.

o tarkim kaip zindyti ar kokias sauskelnias deti ar kaip lavinti, reiketu dometis kai jau vaikiukas ant ranku, nes tik tada supranti kas neaisku.

man dar labai padejo knyga „Padėkime augti“, pagal ja ir isvarza diagnozavome, ir tridiene karstine, ir nepuldavom girdyti vaistu uzkilus temperaturai, zodziu pirmoji pagalba buvo namuose kokius 1,5 metus.
Atsakyti
QUOTE(trutra @ 2010 07 28, 15:28)
man dar labai padejo knyga „Padėkime augti“, pagal ja ir isvarza diagnozavome, ir tridiene karstine, ir nepuldavom girdyti vaistu uzkilus temperaturai, zodziu pirmoji pagalba buvo namuose kokius 1,5 metus.

Man ši knyga taip pat labai patiko, ji naudinga visą vaiko auginimo laikotarpį ir rekomenduočiau ją turėti kiekvienai mažylio besilaukiančiai šeimai.
Atsakyti