Įkraunama...
Įkraunama...

Savižudybė

Prieš mėnesį draugė žudėsi. Ačiū dievui, medikai spėjo išplauti skrandį.
Žudymosi priežąstis: išsiskyrė su ilgamečiu draugu, sėdi be darbo provincijoje. Na, mano nuomone, dėl to žudytis neverta.
Noriu išgirsti jūsų nuomone, kaip padėti draugei, kad to nebekartotu. Kaip ją prakalbinti, paguosti, suteikti naujų jėgų?
Dabar ji eina pas psichologą, bet pokyčių nematau.
Atsakyti
QUOTE(TUSINA @ 2005 12 09, 09:55)

Sako, žudosi egoistai, norėdami sukelti kitiems kaltės jausmą. Kartą atkalbėjau paauglę, įtikindama ją labiau mylėti save ir priversti tuos kurie jos atseit nemyli lakstyti paskui ją. Nuo pažįstamos psichologės gavau bart kad dar labiau skatinau mergaitės egoizmą, bet po pokalbio su "teta iš gatvės" ji atsigavo ir išmetė iš galvos savo bandymus žudytis, išsipuošė ir "keršijo" linksmai leisdama laiką kavinėse. Atsitiktinai pataikiau į dešimtuką, bet kitam gali netikti. Bet mintis, kad tas meilės objektas, matydamas ją švytinčią ir žydinčią gal ir apsaugotų nuo pražūtingų minčių.
Atsakyti
Pasidalinsiu savo patritimi, gal ką nors naudingo pritaikysi ir sau. Turėjau aš keleta draugų, kurie vis kalbejo apie tai, koks gyvenimas nemielas, kaip jiems nesiseka ir siaip nieko gero aplink nevyksta. Mano nuomone, jų bėdos nebuvo jau tokios didelės, tačiau jie jautėsi taip, kad jau viskas prarasta ir nėra ką veikti šioj žemėj. Bandžiau įkalbint eit pas psichologą, bet nei vienas nenuėjo. Na, tai aš vis kalbėdavau, kokie jie man reikalingi, kaip man būtų sunku be jų gyventi. Sakydavau, na, jeigu dėl savęs nenorit gyventi, tai pagalvokit, kaip man reiktų gyventi, jeigu jūs nusižudytumėt, o aš turėčiau gyventi su kaltės jausmu, kad nesugebėjau jų atkalbėti nuo savižudybės. Dar papasakodavau apie tai, kad yra vieno žmogaus savižudybė sukelia mintis apie savižudybę dar dešimčiai žmonių. Taip mes ir kalbėdavom, valandų valandas. Na, dabar mūsų keliai šiek tiek išsiskyrė. Kiek žinau, panašios mintys pas juos karts nuo karto atsiranda, bet tikrai ne taip aktyviai kaip anksčiau.
Atsakyti
o kad eina pas psichologą tai labai gerai. Reikia šiek tiek laiko, kad pasijaustų psichologinių konsultacijų teigiamas efektas. O Tau turbūt reiktų palaikyti draugę morališkai. Tik jokiu būdu neteisti, neaiškinti, kokia ji kvaila, kad dėl tokių "niekų" galvoja apie savižudybę ir pan. (bet gal Tu taip ir nedarai).
Atsakyti
QUOTE(rudukė @ 2005 12 09, 10:33)
o kad eina pas psichologą tai labai gerai. Reikia šiek tiek laiko, kad pasijaustų psichologinių konsultacijų teigiamas efektas.  O Tau turbūt reiktų palaikyti draugę morališkai. Tik jokiu būdu neteisti, neaiškinti, kokia ji kvaila, kad dėl tokių "niekų" galvoja apie savižudybę ir pan. (bet gal Tu taip ir nedarai).


ta tema vengiu kalbėti, kad neleptėlčiau kokios nesąmonės. Laukiu kol pati norės apie tai kalbėti.
Atsakyti
Manau siuo metu geriausia pagalba jai bus, kad kuo daugiau busi kartu su ja, ar siaip, kad kuo daugiau butu uzimta kazkuom.......Na , aisku, tai, kad kazkas ja dometusi, pastirprintu jos pasitikejima savimi. Gal susikurk koki el pasta ir siuntinek zinutes , neva tu i ja isimylejes vaikinas? Na paskui gali paaisketi kad vaikinas isvaziavo i uzsieni dirbti....na tiesiog skatinti jos uzimtuma, kazko veikima, nes jei nieko neveiks, tai sedes ir raudos per dienas...Pagal save zinau.... blush2.gif ax.gif
O kalbeti apie tai nera gedinga, gal ji noretu issipasakoti, bet bijo tavo reakcijos..Galima atsargiai uzsiminti, tik tikrai nereikia jos poelgio smerkti ir vadinti savizudzius egoistais...Kol nusprendi zengti toki zingsti pareini ZIAURU pragara, ir dar ziauresni, kai atsigauni.....
Atsakyti
Siūlau užsukti į šį puslapį: http://perkunas.vtu....izudybeFaq.html
Atsakyti
Aisku, kiekviena situacija labai individuali. Taciau siaip mano nuomone, butu gerai tam zmogui nebuti vienam, bendrauti, kazka veikti, kazkuo uzsiimti. Po truputi. Ir dar gerai zinoti, kad kazkam rupi. vadinasi, drauges galetu atkreipti demesi itai, kad jos jau senai kartu buvo kine, koncerte, pasivaikcioti, pasipasakoti, kad snekejau su tuo ir tuo, ir zinai, jis mokosi sokti ir pan... Manyciau, svarbu, kad ta drauge per daznai nebutu viena (tada visokios mintys i galva pradeda listi).
Kaip ir anksciau cia yra minejusios dalyves. tik nepamirsti, kad viska reikia daryti nuosirdziai.
Atsakyti
QUOTE(TUSINA @ 2005 12 09, 09:48)
ta tema vengiu kalbėti, kad neleptėlčiau kokios nesąmonės. Laukiu kol pati norės apie tai kalbėti.


Kalbėti šia tema kaip tik nereikėtų vengti. Jei draugė jau vieną kart žudėsi, yra didelė tikimybė, kad ji gali tai pakartoti. Reiktų jos paklausti: "Ar tu jautiesi taip blogai, kad vėl galvoji apie savižudybę?". Tau asmeniškai darbo praradimas ir santykių su vaikinu nutraukimas neatrodo rimtos priežastys žudytis, bet tavo draugei gali atrodyti visai kitaip, todėl nereikėtų jos už tai smerkti, reikėtų pirmiausia ją išklausyti, pabandyti suprasti.
Atsakyti
QUOTE(Dalia30 @ 2005 12 09, 15:54)
Kalbėti šia tema kaip tik nereikėtų vengti. Jei draugė jau vieną kart žudėsi, yra didelė tikimybė, kad ji gali tai pakartoti. Reiktų jos paklausti: "Ar tu jautiesi taip blogai, kad vėl galvoji apie savižudybę?". Tau asmeniškai darbo praradimas ir santykių su vaikinu nutraukimas neatrodo rimtos priežastys žudytis, bet tavo draugei gali atrodyti visai kitaip, todėl nereikėtų jos už tai smerkti, reikėtų pirmiausia ją išklausyti, pabandyti suprasti.



Jos nesmerkiu, tik labai noriu suprasti kodėl. Juo lab, kad niekada iš draugės to nesitikėjau ir nemanau, kad ji tai kartotų. Matau, ji išsigandus taip pat kaip aš, tėvai.
Ir kas keisčiausia, kad jos geriausia draugė smerkia. Išvadina visokiais žodžiais:debile ir t.t. Gal kai kam tai ir veiksmingas gydimo būdas. Bet šiuo atveju labai abejoju.
Man kai sužinojau buvo šokas. Tai mus vėl suartino, vėl atsirado ryšys, kokį jautėme nuo vaikystės (mes užaugę viename kieme).
Teoriškai visas jus suprantu, bet praktiškai..... Bandysiu.
Atsakyti
Gali būti, kad ji nelabai nori matyti ir bendrauti su kitais žmonėmis. Bet jei judvi esat artimos, pasistenk praleisti su ja kuo daugiau laiko.

Trumpai iš savo patirties pasakysiu - mane būtent tai ir išgelbėjo: geriausia draugė ,,tempė" mane į šviesą, buvo šalia, skambindavo man kelis kart per dieną, net atlėkdavo savaitgalį pas mane iš ankstyvo ryto drauge papusryčiauti (čia Tau porą pvz.). Tiesiog neleido pasijusti man vieniša. (Esu jai labai dėkinga).


Linkiu Tau stiprybės palaikant draugę... 4u.gif

Ir, beje, ji su manim daug kalbėjo ta sunkia tema....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liepa_29: 09 gruodžio 2005 - 16:19
QUOTE(liepa_29 @ 2005 12 09, 17:18)
Gali būti, kad ji nelabai nori matyti ir bendrauti su kitais žmonėmis. Bet jei judvi esat artimos, pasistenk praleisti su ja kuo daugiau laiko.

Trumpai iš savo patirties pasakysiu - mane būtent tai ir išgelbėjo: geriausia draugė ,,tempė" mane į šviesą, buvo šalia, skambindavo man kelis kart per dieną, net atlėkdavo savaitgalį pas mane iš ankstyvo ryto drauge papusryčiauti (čia Tau porą pvz.). Tiesiog neleido pasijusti man vieniša. (Esu jai labai dėkinga).
Linkiu Tau stiprybės palaikant draugę...  4u.gif

Ir, beje, ji su manim daug kalbėjo ta sunkia tema....


O Tavęs tas rūpestis nenervindavo?
Jei ne paslaptis, kas Tave pastūmėjo link savižudybės?
Ačiū už stiprybę. mirksiukas.gif
Atsakyti