QUOTE(profas @ 2011 05 03, 15:27)
Na stai ir musu rudeni iskastas tvenkinys (apie 25arai)
Siemet uzvolavom slaitus, uzsejom zole ir ileidom zuvies ( linu, keleta nedideliu placiakakciu ir kazkokiu hibridu

lyg karpio ir karoso.)
Dabar aktualu augmenijos sodinimas.
Kokie augalai yra butini ?
Zinau tik lelijas ir irisus.....
Sveiki,
Sveikinu išsikasus didelį ir gražų kūdriuką
Dabar prasideda pats įdomiausias etapas- kūdros ekosistemos formavimas, nuo kurio priklausys tolesnis kūdriuko gyvenimas ir vandens kokybė.
Itariu, kad su įžuvimu kiek paskubėjote - naujai iškastoje kūdroje dar nesusiformavusi žuvų mitybinė bazė, taigi ši žuvis, neturėtų išmirti, tačiau augs lėčiau, nei turtingesnėje ekosistemoje. Be to abejoju, ar "kažkokie" karoso ir karvės (sorry, karpio

) hibridai yra pats būtiniausias geros būklės kūdros ekosistemos komponentas...
Lelijos ir irisai - jau neblogai. Dar reiktų nendrės, gražesnių viksvų, kažko iš dugninių minkštųjų makrofitų lynams laisvalaikiu pagraužti.
Raudonlapių ąžuolų gyvatvorė - liuks

, tiesa, jie iki padoraus dydžio augs ilgai ir nuobodžiai, be to tikrai neaugs ant iš kūdros iškasto mineralinio grunto sampylų - jiems reikia trąšesnės dirvos.
Visa kita - tujos, kiparisai ir kokoso palmės ar tautiniai ąžuolai, uosiai, klevai, liepos, guobos, gluosniai, įvairios pušų rūšys ir formos, kadagiai ir pan. priklauso tik nuo šeimininko skonio ir kišenės. Mano akiai prie natūralios lietuviškos kūdros (tikiuosi, per keletą metų bendrom pastangom ji pavirs ežerėliu

) labiau dera Lietuvos floros augalai, kuriuos galima suformuoti pakankamai įspūdingai. TAčiau esu matęs ir visai pavykusių eksperimentų su mažaisiais spygliuočiais, ypač tada, kai jie įkomponuojami į stačiame šlaite įrengtą a-la japonišką sodą.
Sėkmės!
Aušrys