Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

[quote=klakšt,2011 01 19, 12:25]
gali eiti ir nebijoti, ne nuo to priklauso gausi laiska ar ne, cia turbut laimes dalykas ax.gif ir kiek maciau is VMI gauta laiska (kuri gavo nedeklaraves pajamu zmogus), tai nebuvo parasyta, skolingas jis VMI ar VMI skolinga jam, buvo parasyta, kad jis turi deklaruoti pajamas uz praeitus metus. Deklaraves zmogus pamate, kad yra skolingas (nors ir nedidel suma, bet vistiek skola). Kazin ar butu gaves laiska, jei VMI butu skolinga jam? g.gif
[/quot]

matote, kai zmogus skolingas valstybei, jam yra prievole teikti deklaracija, o kai nera skolingas, nera, gali teikti, jei nori susigrazinti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(klakšt @ 2011 01 19, 16:39)
tai suprantama  4u.gif
tik jei valstybe skolinga zmogui ir VMI tai mato tai galetu irgi tokius laiskus atsiusti, deklaruotu zmogus ir matytu, kad valstybe jam skolinga ir susigrazintu kazkiek litu ax.gif , bet turbut per gerai noriu cia  biggrin.gif


vieni pazistami (mama ir sunus) gavo laiskus, vaziavo pilde deklaracijas ir gavo pinigus, tu laisku nemaciau, nezinau kaip ten buvo parasyta, bet esme tame kad skolingi buvo jiems blush2.gif

Atsakyti
QUOTE(klakšt @ 2011 01 19, 15:39)
tik jei valstybe skolinga zmogui ir VMI tai mato tai galetu irgi tokius laiskus atsiusti, deklaruotu zmogus ir matytu, kad valstybe jam skolinga ir susigrazintu kazkiek litu ax.gif , bet turbut per gerai noriu cia  biggrin.gif


tai, kiek suprantu, zmogus pats turi rupintis savo pinigu susigrazinimu - cia yra jo teise. Taigi dar pernai sake, kad galima deklaruot ir susigrazint uz 5 praejusisu metus.
Šiandien radau tokia informacija: http://vz.lt/straips...ingi_duomenys_l
Tai ka – reikia tiketis, kad visi pateiks duomenis normaliai ir mes gausim laiku.
Atsakyti
Aš jau prasideklaravau savo pajamas už 2010 metus, kadangi žinojau visas sumas iš senos darbovietės, nes pati dirbau buhaltere ir skaičiavau DU. Taip pat ir naujoj darbovietėj jau pateikiau metinę deklaraciją. Labai buvau nustebus, kad tą pačią dieną gavau atsakymą, kad deklaracija priimta. Praeitais metais atsakymo po pateikimo laukiau gal mėnesį ir gavau tik kovo pradžioje. Labai abejoju, kad iš senos darbovietės buhalterė jau pateikus yra metinę, nes žmonių buvo daug, pusė metų mano buvo skaičiuota, kitos pusės jau kitos buhalterės. Dar visko gali būt, kad vėliau ir atmes arba lieps patikslint.
O pagal naują GPM įstatymo straipsnio pataisą, iš tiesų yra privaloma deklaruoti pajamas, kuriems yra susidariusi GPM nepriemoka, todėl VMI ir siuntinėja el. pranešimus.
Atsakyti
Jei darbe dalis atlyginimo mokama kaip nuoma už mašiną, tai reikės nuo tų pajamų sumokėti 9 proc., ar klystu?
Atsakyti
QUOTE(Sellija @ 2011 01 21, 14:49)
Jei darbe dalis atlyginimo mokama kaip nuoma už mašiną, tai reikės nuo tų pajamų sumokėti 9 proc., ar klystu?

nuo nuomos pajamu PSD nesiskaiciuoja
Atsakyti
QUOTE(giedre_giee @ 2011 01 21, 14:37)
nuo nuomos pajamu PSD nesiskaiciuoja


Nuo nuomos pajamų yra išskaičiuojama GPM 15 proc.
Atsakyti
Sveikos, ar yra zinanciu ir galinciu man atsakyti, ar tiesa, kad jei isdirbai darbovieteje nors menesi per metus, kad gali deklaracija uzpildzius gauti kazkokius tai pinigelius? labai labai buciau dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nerami @ 2011 01 25, 10:17)
Sveikos, ar yra zinanciu ir galinciu man atsakyti, ar tiesa, kad jei isdirbai darbovieteje nors menesi per metus, kad gali deklaracija uzpildzius gauti kazkokius tai pinigelius? labai labai buciau dekinga 4u.gif

sveika smile.gif tai jei nepasinaudojai visu metiniu neapmokestinamu dydziu beabejo gali susigrazinti. pvz jei metines pajamos nevirsija 9600lt, tai metinis neapmokestinamas dydis yra 5640 smile.gif
Atsakyti
Norieciau paklaust, kaip manot, o gal zinot, jei vienas is tevu nepasinaudojo PNPD, nes dirbo puse etato visus metus, tai kitas tada irase sau visa PNPD uz vaika, bet kad jam grazintu uzpildzius deklaracija, pirmas is tevu turi pateikti deklaracija, kurioj matytusi kad PNPD nepasinaudota? Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Bulbulka. @ 2011 01 27, 23:25)
Norieciau paklaust, kaip manot, o gal zinot, jei vienas is tevu nepasinaudojo PNPD, nes dirbo puse etato visus metus, tai kitas tada irase sau visa PNPD uz vaika, bet kad jam grazintu uzpildzius deklaracija, pirmas is tevu turi pateikti deklaracija, kurioj matytusi kad PNPD nepasinaudota? Aciu 4u.gif

taip.
Atsakyti
QUOTE(Dite25 @ 2011 01 21, 12:20)
Aš jau prasideklaravau savo pajamas už 2010 metus, ....

... Labai buvau nustebus, kad tą pačią dieną gavau atsakymą, kad deklaracija priimta.

Nesvarbu, kad priimta.. manau, kad pinigėlių anksčiau nesulauksi... nebent tretieji asmenys jau irgi pateikę visą info... Bet kiek stebiu pinigų grąžinimą, tai VMI pirma spaudoj apsiskelbia, kad jau grąžina, paskui jau tada pradeda grąžinti..
Atsakyti