Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno "konservavimas"

Daug kur rašo, kad pieno negalima maišyti. Kaip tai suprasti, ar negalima maišyti į vieną indelį skirtingu metu nutraukto pieno ir dėti į šaldytuvą, ar apskritai negalima vienu kartu duoti vaikui skirtingu metu nutraukto pieno? Pilnos porcijos gi per vieną kartą nepritrauksi. Tai vis dėlto, gal kas žino, kokia logika vadovautis, ką galima ir ko negalima maišyti?
Atsakyti
QUOTE(sskiedra @ 2010 10 18, 12:33)
Daug kur rašo, kad pieno negalima maišyti. Kaip tai suprasti, ar negalima maišyti į vieną indelį skirtingu metu nutraukto pieno ir dėti į šaldytuvą, ar apskritai negalima vienu kartu duoti vaikui skirtingu metu nutraukto pieno? Pilnos porcijos gi per vieną kartą nepritrauksi. Tai vis dėlto, gal kas žino, kokia logika vadovautis, ką galima ir ko negalima maišyti?

Mano žiniomis, tos pačios dienos nutrauktą pienuką maišyti galima, tik ne skirtingų temperatūrų. Vėliau nutrauktąjį reikia atvėsinti ir tik tada maišyti su anksčiau nutrauktuoju. Prieš užšaldant suplakti, kad tolygiai viskas pasiskirstytų.
Atsakyti
QUOTE(sskiedra @ 2010 10 18, 13:33)
Daug kur rašo, kad pieno negalima maišyti. Kaip tai suprasti, ar negalima maišyti į vieną indelį skirtingu metu nutraukto pieno ir dėti į šaldytuvą, ar apskritai negalima vienu kartu duoti vaikui skirtingu metu nutraukto pieno? Pilnos porcijos gi per vieną kartą nepritrauksi. Tai vis dėlto, gal kas žino, kokia logika vadovautis, ką galima ir ko negalima maišyti?



tai kaip suprast pilnos porcijos nenutrauksi, juk kai vaikas is jusu krutines geria pienuka - tai gauna pilna porcija, tai ir nutraukiant jus pilnai galit nusitraukt pilna porcija (tarukit is abijeu krutu).
ir taip, sakykim jau negalima uzpilti dali pieno ant jau uzsaldyto pieno;
maisyti galima kaip jau minejo - tik tos pacios dienos pienuka; jei atsaldysit porcija ir vaikas jos nesuvalgys - pienukui tamlikuciui ate, jo jau nebesildykite dar karta su kitu pienuku.
Atsakyti
QUOTE(astulka1 @ 2010 10 18, 19:24)
tai kaip suprast pilnos porcijos nenutrauksi, juk kai vaikas is jusu krutines geria pienuka - tai gauna pilna porcija, tai ir nutraukiant jus pilnai galit nusitraukt pilna porcija (tarukit is abijeu krutu).

Man niekada nėra pavykę pilnai ištraukti pienuko. Net jausdavosi, kad krūtyse jo yra, galėčiau dar traukti, tačiau anei lašas nebebėgdavo. Todėl sakyčiau, kad pilnos porcijos neištraukdavau. Išvis, per abi krūtis nutraukdavau labai nedaug (nusitraukinėdavau tam, kad skatinčiau pienuko gamybą, nes maniškė dažnai susigalvodavo išvis nevalgyti, o aš esu iš tų moterų, kurioms pienukas mažėja labai staigiai, jei nėra paklausos, o daugėja jo labai sunkiai, kai paklausa vėl atsiranda, todėl teko stimuliuoti dirbtinai).
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2010 10 18, 20:56)
Man niekada nėra pavykę pilnai ištraukti pienuko. Net jausdavosi, kad krūtyse jo yra, galėčiau dar traukti, tačiau anei lašas nebebėgdavo. Todėl sakyčiau, kad pilnos porcijos neištraukdavau. Išvis, per abi krūtis nutraukdavau labai nedaug (nusitraukinėdavau tam, kad skatinčiau pienuko gamybą, nes maniškė dažnai susigalvodavo išvis nevalgyti, o aš esu iš tų moterų, kurioms pienukas mažėja labai staigiai, jei nėra paklausos, o daugėja jo labai sunkiai, kai paklausa vėl atsiranda, todėl teko stimuliuoti dirbtinai).


tai jei neiseina nutraukti porcijos, kaip amzute pavalgydavo? blink.gif kai krutine duodavot? jai pavykdavo istraukti tiek kiek nori?

as tris menesius pieno turejau kaip "sieno", kriokliais varydavo.. [rasidejo 4 menuo - pienukas dingo... verysad.gif kad ir ka dariau... ir arabtos ir kruti duodavau dazniau ir nusitraukinedavau - niekas nepadejo...
Atsakyti
QUOTE(astulka1 @ 2010 10 19, 09:48)
tai jei neiseina nutraukti porcijos, kaip amzute pavalgydavo?  blink.gif  kai krutine duodavot? jai pavykdavo istraukti tiek kiek nori?

as tris menesius pieno turejau kaip "sieno", kriokliais varydavo.. [rasidejo 4 menuo - pienukas dingo... verysad.gif  kad ir ka dariau... ir arabtos ir kruti duodavau dazniau ir nusitraukinedavau - niekas nepadejo...

Jei valgydavo iš krūties, tai būdavo viskas ok, ji valgydavo tiek, kiek jai reikėdavo. Bet dažnai ji sugalvodavo labai ilgą laiką išvis nevalgyti (neklauskit, kuo ji gyva būdavo, nes net neįsivaizduoju doh.gif ), todėl aš tada nusitraukinėdavau reguliariai, kad palaikyčiau pienuko gamybą. Ir šaldydavau pienuką, nes iš buteliuko/šaukštelio/taurelės ji taip pat negerdavo. Siaubas, kai prisimenu. O mano atveju, kaip jau minėjau, pieno gamyba labai staigiai sumažėdavo, jei tik mažoji vėl sugalvodavo nevalgyti (tas būdavo tikrai dažnai - ji net mėnesio neturėdama sugebėdavo išbūti po 8val. nevalgiusi. net mišinuką siūliau, maniau, kad jai MP neskanu, bet ir to negėrė), tai kai ji atsimindavo, kad valgyti kartais vis tik reikia, pienuko būdavo labai mažai. Tai pastebėjusi, stimuliacijos darbą dirbau už ją smile.gif Bet kas iš to - dažniausiai per abi krūtis nutraukdavau vos 60ml, kai kitos ir trigubai daugiau pritraukia. Na, bet dabar maniškei jau beveik dveji, o dar pora maitinimų likę yra per parą. Ir vis per mano užsispyrimą, nes jei nebūčiau nusitraukinėjusi ir šaldžiusi pienuko, senai jau viskas pasibaigę būtų.
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2010 10 18, 19:56)
Man niekada nėra pavykę pilnai ištraukti pienuko. Net jausdavosi, kad krūtyse jo yra, galėčiau dar traukti, tačiau anei lašas nebebėgdavo. Todėl sakyčiau, kad pilnos porcijos neištraukdavau. Išvis, per abi krūtis nutraukdavau labai nedaug (nusitraukinėdavau tam, kad skatinčiau pienuko gamybą, nes maniškė dažnai susigalvodavo išvis nevalgyti, o aš esu iš tų moterų, kurioms pienukas mažėja labai staigiai, jei nėra paklausos, o daugėja jo labai sunkiai, kai paklausa vėl atsiranda, todėl teko stimuliuoti dirbtinai).


Man irgi panašiai. Nutraukiu po truputį tada, kai mažasis padaro ilgesnį tarpą ir ima labai veržti krūtinę. Taip per pora dienų be didelių pastangų susidarytų pilna porcija. Kelis kartus per savaitę turiu išeiti iš namų ir palikti pieno. Užtat ir domiuosi, ar tuos kelis indelius su pienu, nutrauktu per dvi-tris dienas, galima atšildyti, sumaišyti ir sumaitinti mažam per vieną kartą? Ar tai vis dėl to turėtų būti per vieną dieną nutrauktas pienas?
Atsakyti
QUOTE(sskiedra @ 2010 10 19, 12:19)
Man irgi panašiai. Nutraukiu po truputį tada, kai mažasis padaro ilgesnį tarpą ir ima labai veržti krūtinę. Taip per pora dienų be didelių pastangų susidarytų pilna porcija. Kelis kartus per savaitę turiu išeiti iš namų ir palikti pieno. Užtat ir domiuosi, ar tuos kelis indelius su pienu, nutrauktu per dvi-tris dienas, galima atšildyti, sumaišyti ir sumaitinti mažam per vieną kartą? Ar tai vis dėl to turėtų būti per vieną dieną nutrauktas pienas?



visdelto nemaisykit... geriau jau tada duoti is dvieju buteliuku, t.y. jei vienos dienos nutarukta porcija 60 ml., kitos dienos 60 ml., o reikia vaikuiciui duoti 120 ml., tai duokit tas abi porciajs ju nesumaisius... nes istiesu kiekviena karta pienuko ir skonis ir konsistencija kita, ir pastovejimas ir visi kiti dalykeliai.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Tik vakar parsivezem dukrele is ligonines wub.gif Turim problemu su maitinimu. labai sunkiai ima kruti, o jei pavyksta, valgo labai mazai, nes po poros paciulpimu uzmiega. Siandien vargom visa diena, nes akivaizdziai alkana, o valgyt irgi kiek reikia nemoka.

Taigi mano klausimas. Turim pientrauki ir labai juo dziaugiames, nes labai padeda visame procese. Bet nezinau kaip daznai galiu nutraukinet piena. Noriu turet pieno rezerve tiems atvejams kai normaliai netraukia mano kruties tam, kad galeciau primaitint. Kaip daznai galiu tai daryt. Buciau laaaaaaaaabai dekinga. Skubiai reikia!!! doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pepilota @ 2010 10 29, 21:03)
Sveikos 4u.gif  Tik vakar parsivezem dukrele is ligonines wub.gif  Turim problemu su maitinimu. labai sunkiai ima kruti, o jei pavyksta, valgo labai mazai, nes po poros paciulpimu uzmiega. Siandien  vargom visa diena, nes akivaizdziai alkana, o valgyt irgi kiek reikia nemoka.

Taigi mano klausimas. Turim pientrauki ir labai juo dziaugiames, nes labai padeda visame procese. Bet nezinau kaip daznai galiu nutraukinet piena. Noriu turet pieno rezerve tiems atvejams  kai normaliai netraukia mano kruties tam, kad galeciau primaitint. Kaip daznai galiu tai daryt. Buciau laaaaaaaaabai dekinga. Skubiai reikia!!! doh.gif



jei krutys pilnos - nusitarukinekit kie reikia;
sako , kad nusitarukinejant pienas dar labiau gaminasi, nors man tas visai nepasitvirtino, nusitraukinejau dauk, ale stimuliavau - po 3 menesiu jis dingo blink.gif
dabar klausimas ar jus norit visai neduot kruties o tik nutaruktu maitinti - tokiu atveju - neilgai jo bus... ne sistiesu pienukas gaminasi - vaikui ciulpiant kruti;
kitas klausimas - ar tik rezervui - tai nusitarukinekit kai jusu lelius pavalgo - likucio dar bus dauk;
arba po kokiso valandeles po leliaus valgiaus - bus jau pasigamines - tiknenusitraukinekit pries leliu maitinant - juk pirmiau jam smile.gif
o siaip - nusitarukinekit tiekkartu kiek norit
kai man reikejo uzsisaldyti - per diena nusitraukdavau kokius 3 kartus - neskaitant ir leliaus valgymu 4u.gif
sekmes
Atsakyti
QUOTE(astulka1 @ 2010 10 29, 22:25)


Labai labai aciu 4u.gif
Atsakyti
Labukas 4u.gif noriu isgirsti jusu nuomones...
Zadu nusitraukineti piena, uzsaldyti ir ji laikyti tik 3sav. nes man prasides sesija ir turesiu isvykti. O namuose yra senas saldytuvas su kamera. Joje temperatura apie 7 laipsnius salcio. Zadu saldyti maiseliuose. Ar bus viskas gerai tam pienui? Nes seip raso kad turi buti daug didesne temperatura saldiklio. Bet mes jo neturime...
Aciu uz atsakymus... 4u.gif
Atsakyti