Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai vienykitės

QUOTE(Andro @ 2005 12 18, 12:57)
Duoda tą globėjo pažymėjimą ir visur reikia dar teismo nutartį  nešiotis, nu ten kur labai svarbu- deklaruoti gyvenamą vaikų vietą pas save  ar pan. O dėl gėdos forminti globą, tai Julyyte, pasakysiu- po galais, mes  globodamos vaiką  sutaupome per mėnesį mažiausiai 500 litų ,plius garantuotai išauginsime  stabilesnį, tvirtesnės  dvasios  žgogų. Nesijaučiu skolinga nei valstybei nei savivaldybei nei visokiems  biurokratams.  O dabar  papasakosiu savo pirmą "krikštą" tvarkant dokumentus. Taigi spalio 17 buvo teismo posėdis ir priimta nutartis paskirti mane dviejų vaikų globėja. Nutartis įsiteisėjo spalio 24, aš ją pasiėmiau  ir anspaude data - spalio 25d. Eglė pas mane nuolat gyveno nuo  rugsėjo 1d.  o prieš tai visą vasarą, išskyrus  rugpjūtį 3 savaites buvo su vaikų namais Švedijoje ( Būtent dėl to, kad ji neprarastų galimybės išvažiuoti į Švediją, pristabdėme  dokumenmtų tvarkymą, tik be reikalo, nes ir taip viskas užsitesė.) Nekabinu sau garbės vainikų, bet visi žino ką reiškia išleisti vaiką į mokyklą. Kai tai turėjau padaryti iš  bendrų šeimos finansų, neapsėjau be vartojamo kredito, nors  tai nebuvo pagrindinė priežastis.Tai va. laikas eina, praėjo  " brangusis"  rugsėjis, sulaukėm spalio  ir laukėm pirmūjų pinigėlių už vaikus. Net Eglė  labai laukė, tiesiog ji nieko neprašo, bet ji labai subrendusi ir supranta kas kiek kainuoja, kokios  mūsų išlaidos ir kokios galimybės.Gavau pirmuosius pinigus gruodžio 14d., tai yra beveik po dviejų mėnesių nuo teismo posėdžio. Matosi, kad sumokėta nuo spalio 25, tai yra nuo nutarties įsiteisėjimo dienos. Nu tikėjausi, kad paskaičiuos jau nors nuo  spalio 17 dienos, tai yra  turėjau gauti pagal mano paskaičiavimus 250 lt daugiau  nei gavau. Nu juk šventėm visi pinigai paskaičiuoti. Ką reiškia nedagauti planuotų 250 lt?, tai  galima paversti į naujus rūbus paauglei  Eglei arba  smagų  kalėdinį vakarėlį su neblogom pramogom. Skambinu į soc. paramos centrą ir klausiu, kuo remiantis skaičiuojama . Sako yra išmokų vaikams įstatymas bei Išmokokų skyrimo ir mokėjimo nuostatos. Radau įstatymuą bei  nuostatus ir ten nepasisakyta nuo kada turi mokėti  pinigus. Tik vartojamos sąvokos- GLOBĖJAS, ir t.t. Nuėjau pasiaiškintyi- išaiškino kad Globėjas ir tampa tik teismo nutartį priėmus. Tai kokėd sakau vadovaujatės  įsitesėjimo data o ne priėmimo, jeigu nutartyje parašyta  NUTARTIS VYKDOMA SKUBIAI ir kitu punktu JOS APSKUNDIMAS NESUSTABDO VYKDYMO. Pasirodo  VTAT  IŠAIŠKINO  socialinės paramos centrui mokėjimo  tvarką. Bet ši tvarka tai ne globėjo ir ne  vaiko naudai ........Aš neskolinga  Klaipėdai ir valstybei nei soc paramos centrui už gaunamus pinigus.Vaikas kainuoja vidutiniškai 1000 litų išlaikyti vaikų namuose. Aš atiduosiu jam savo laiką, nemiegotas naktis, slaugymą susirgus ir  savo širdies dalį nemokamai, nes tai mano reikalas ir apsisprendimas, tiesiog toks gyvenimo būdas ar jo prasmės supratimas, tačiau  nesiruošiu nuisileisti. rašysiu raštą VTAT, tegul atsako ir išaiškina kodėl  taip ir ne kitaip ir prašysiu peržiūrėti ir sumokėti nors už tą savaitę  250 lt. Ką iš to pasimokys Eglė- kad nereikia susitaikyti su neteisybe.Juk dabar tie jų pinigai išnyko bendrama biudžete ir valgom visi vienodai ir perkama tam kad labiausiai ko reikia ir viso to nenuslėpsi.

doh.gif Nu nors išsikalbėjau


4u.gif Sveikutes globejos 4u.gif biggrin.gif

Del pasalpu imokejimo.Kaune tai visa laika moka nuo tos dienos,kai isigalioja sprendimas... g.gif O jusu atveju,Andro ,vaikas juk faktiskai priklause vaiku namams,nors ir gyveno pas jus,reiskia tie pinigai ,kuriu jums nesumokejo ,nuejo i vaiku namus g.gif Su musu soc.rupyba daznai reikia kariauti,kad sumoketu visa pasalpa blink.gif Mat,kai gaunu naujus vaikus laikinai globai,tai daznai visokie nesklandumai buna.Anksciau taip nedrasu budavo eiti ir prasyti,kad ismoketu likusius pinigus,dabar jau uzsigrudinau smile.gif Galu gale,juk tai pinigai vaikams.Viena pazistama globeja is karto nepareikalo,kad sumoketu,tai taip ir liko... Gal dabar reikalai pageres,nes pakeite darbuotoja ,kuri tvarko pasalpas...Man taip kad kiek butu nedamokeje 1000 litu.Sako:sumokesim kita menesi.O as sakau:o kodel kita,jei priklauso si?Mat jau buvo trukus kantrybe,nes taip jau buvo koks sestas menuo.Taip kad visko gali buti,ko nelinkiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ramute53 @ 2005 12 15, 22:23)
Valio,kad atsiliepei,laukiam daugiau balsų 4u.gif

Vakar buvau seminare apie vaiko integraciją į šeimą.Darbuotoja pasiūlė išdėstyti ko reikia globėjam .Teigė,kad seime dabar ruošiama kažkas tuo klausimu ir galima pateikti savo pasiūlymus.Ar tu ką žinai tuo klausimu?
Bandžiau šiandien formuoti tuos pageidavimus,ką apie tai manote.

1.Socialinės garantijos...
2.Globėjas jaustūsi tvirčiau finansiškai ir morališkai gaudamas atlyginimą,kad ir visai mažą.Kitoks požiūris būtų į globėją.
3Kodėl nekuriamos šeimynos,juk daugiau vaikų pakliūtų į šeimas.
4.Dažnesni globėjų susitikimai ir bendradarbiavimas .
5.Valstybės požiūris į našlaitį po 18metų...
....
....


Sveikutes 4u.gif drinks_cheers.gif
6.Kad butu diferencijuotos pasalpos(kad daugiau moketu didesniems vaikams,aisku,nenuimant nuo mazuju ,o didesniems pridedant).Juk didesniems ir daugiau reikia.
7.Kad atsiskaikant uz pasalpas,butu galima iskaityti pavyzdziui ,ir globotiniu kambario remonta.Juk kas ji remontuoja,jei ne mes?Dazu mums nedovanoja-mes ne vaiku namai tongue.gif
uz visus priekyje esancius punktus pasirasau besaligiskai drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
Apie kokį globėjo pažymėjimą jūs kalbate?
Aš visur prisistatau kaip mama,o jeigu kur reikia sakau ,kad globėja ir niekada niekas daugiau pas mane neprašė.Kažkur buvau pateikus teismo nutartį g.gif

Smaika,džiugu kad prirašiai savo pamąstymus.Gal dar kas galite ką pridurt?

Va mūsų gretos ir didėja,tai yra labai smagu kai galėsime išsakyti ką turime ant širdies nugulusį ir pasidžiaugti ir paplepėti [kai tik laiko turėsime biggrin.gif ]

Atsakyti
As taip pat prisistatineju kaip mama,nes jei uzsimeni ,kad esi globeja,taip ir prasideda kas,is kur?vienoj ystaigoj darbuotoja griestu tonu dar paklause o kur motina?
Atsakyti
QUOTE(carvel @ 2005 12 19, 22:21)
vienoj ystaigoj darbuotoja griestu tonu dar paklause o kur motina?

blink.gif
Čia tai jau viršunė blink.gif pasakyčiau aš kur motina..
Atsakyti
Globojame neįgalų berniuką - jam 1,5 metų, serga cerebriniu paralyžium, tad tenka daug lankytis pas gydytojus. Tie, kam reikia, tie žino. O kitiems - pasidarėm nutarties kopiją ir tiek...

O tiems,. kas klausia- "o kur mam" - atsakau paprsčiausiai - "nėra mamos" - ir tiek...
Atsakyti
Sveika prisijungusi maiiia,kaip sekasi su tokiu mažutėliu tvarkytis?
Gal turi ką pridurti tiems mūsų kuriamiems globėjų pasiūlymams?
Atsakyti
Na, lyg tai neblogai susitvarokome.. globojame nuo 5 mėnesių, tad jau kaip savas.. vakar pasakė man "mama"
// gyvenam/
Atsakyti
QUOTE(maiiia @ 2005 12 20, 10:55)
Globojame neįgalų berniuką - jam 1,5 metų, serga cerebriniu paralyžium, tad tenka daug lankytis pas gydytojus.

Stiprybės tau, vis gi vaikas neįgalus, turbut sunkoka g.gif
Atsakyti
Na... 13 kilogramų - dar ne taip sunku )))))

Bijau, kas bus toliau.. svoris auga, ant rankų nešioti gana sunku, o gyvename taip, kad miegamieji 2 aukšte, o virtuvė - 1..
Atsakyti
[SIZE=1][COLOR=blue]Sveiki esami ir busimi globejai.As dar tik naujoke pas jus tai labai daug visokiu klasimu iskilo 4u.gif Be to kai ko ir naujo suzinojau.Si savaitgali pasiimam is globos namu 2 mergaites.Jos bus pas mus per visas atostogas ir aplamai kiekviena savaitgali,sventes ir atostogas.Skaitinedama atradau toki dalyka kad mokami pinigai,berods 6 lt.dienai.Apie tai dar nieko nebuvau girdejus.Kas zinot smulkiau galetumet papasakot apie tai ir kur tureciau kreiptis. blush2.gif Labai buciau dekinga,nes kaip zinot vaikui pinigai nepamaisys wub.gif
Atsakyti
QUOTE(mamocka @ 2005 12 22, 11:48)
[SIZE=1][COLOR=blue]Sveiki esami ir busimi globejai.As dar tik naujoke pas jus tai labai daug visokiu klasimu iskilo 4u.gif Be to kai ko ir naujo suzinojau.Si savaitgali pasiimam is globos namu 2 mergaites.Jos bus pas mus per visas atostogas ir aplamai kiekviena savaitgali,sventes ir atostogas.Skaitinedama atradau toki dalyka kad mokami pinigai,berods 6 lt.dienai.Apie tai dar nieko nebuvau girdejus.Kas zinot smulkiau galetumet papasakot apie tai ir kur tureciau kreiptis. blush2.gif Labai buciau dekinga,nes kaip zinot vaikui pinigai nepamaisys wub.gif

Deja, nieko apie tai nežinau, bet gal galėtum bent trumpai pasakyti, kas tave pastumė imti vaikus iš globos namų? Na, tiesiog, įdomu..
Atsakyti