QUOTE(Bugnu_dama @ 2010 05 19, 18:00)
Atleiskit, jei mano postas jus uzgavo. man paprasciausiai nesuprantama, kodel zmogus tiek daug deda pastangu irodyti, kad Dievo nera, kad biblija blogis, kad religija - progreso stabdis, tikintys yra buki ir davatkos... Na jus pati raset, tad zinot, koks tas jusu poziuris.
Ar galit irodyti, kad meile yra?
Anokios čia pastangos

Tiesiog girdžiu tuos pačius argumentus, darosi nuobodoka jau:) Mano pozicija paprasta - išsilavinęs, apsiskaitęs ir protingas žmogus negali sąžiningai tikėti visomis tomis santabarbaromis. Nu negali

Nebent sąmoningai užsimerkia prieš akis badančius faktus, arba į tai visai nesigilina ir tam nesuteikia daug reikšmės. Kai kalbi su tikinčiais mokslininkais ir kitais šviesiais žmonėm (kas yra retenybė), net gaila jų darosi, kokioje aklavietėje jie atsiduria, bandydami apginti savo poziciją

Galiausiai paaiškėja, kad vistik netiki jie į jokius jėzus/maryjas, o jų dievas yra kažkokia tai abstrakcija, vos ne metafora. Ech..
Dėl meilės - galim pabandyti. Tik kad apie kažką kalbant, reikia pirma tiksliai apsibrėžti, kas tas kažkas yra, kokie jo požymiai, kas skiria tą objektą/reiškinį iš kitų, ir t.t.

Su dievais, beje, tas pats
Papildyta:
QUOTE
Galim širdį pradurti - tada ir kankit žmogelio nebereikės...Bet ar nuo to labiau suprasite tą fenomeną, kuris vadinamas žmogumi?
Taip. Jei sunaikinus ar pažeidus dalį mėsos, išnyksta visas 'dvasingumas' ir asmenybė kaip tokia, tai pezėti apie savo bujojimą po mirties yra ganėtinai neperspektyvu.
QUOTE
Atsiplėšiant nuo molekulinių struktūrų, beigi anatominės sandaros (nes žmogus yra ne vien tik tai), noriu jūsų paklausti: o ką jūs galvojate apie tokius pirštais nepačiupinėjamus dalykus, kaip emocijos, idėjos, sąmonė, pasąmonė, kolektyvinė pasąmonė ir jos dariniai ? ir kaip ten su šiuolaikine tyrimų įranga šitame fronte?
Evoliucijos biologai ganėtinai įtikinamai aiškina dauguma iš šių dalykų. Tačiau jei klausiat apie laisvą valią, čia yra bene sunkiausias visą gyvybę liečiantis klausimas. Paskutiniai smegenų tyrimai rodo, kad laborantas gali su šimtu procentų tikimybe atspėti, kokį pasirinkimą padarys žmogus, dar prieš ~10 sekundžių iki tol, kol pats tiriamasis sumąsto kažką pasirinkti. Baisu? Be abejo. Tikimybės, kad mes tik iliuzijomis gyvenantys robotai, neatmesčiau:) Bet kokiu atveju, nei senovės žydai, nei senovės arabai ar kiti aborigenai su savo herojais čia ne prie ko. Atsakymai į pačius sudėtingiausius klausimus dažniausiai būna anti-intuityvūs, t.y. apie kuriuos net nesusimąstytum paprastai. O dievai yra pigu, linksniuoja juos ir afrikos džiunglėse. Tai pirmas (ir nevykęs) žmonijos civilizacijos bandymas paaiškinti mus supantį pasaulį. Dabar turim kur kas geresnių.
QUOTE
Na ką jūs...

Prieš rašant kuolą reikėtų pasidomėti, kurioje matematinėje sistemoje jis tuos veiksmus atlieka...Gal visai ne dešimtainėje...
Pavyzdi rinkdama daug negalvojau, nesitikėjau kad kas nors prie skaičiavimo sistemų ims kabinėtis

Imkit geriau tada pavyzdį apie kotletus.
QUOTE
Mes kalbėjome apie jūsų pasirinkimą. Dabar galime pakalbėti apie manąjį. Jūs valgėte kotletą. Aš valgiau steiką. Jei jūs manote, kad jūsų pasirinkimas valgyti kotletą yra geras - valio. Bet jei jūs pradėsite man įrodinėti, kad jūsiškis geras, o mano - blogas...Kaip manote, kuo tai pasibaigs?

Kaip ten su tom žvaigždėm ir visatom?

Prie ko čia geras/blogas ?

Tai juk absoliučiai subjektyvus konvencinis dalykas. Tačiau visai kitas klausimas, ar kažkas yra/nėra. Tai fakto klausimas, ir vienintelis patikimas būdas pažinti faktus yra mokslinis metodas.