QUOTE
BIBLIJOS AMORALUMAS. 4. Kardinalu, sukrečia.. žiūrėkim kokiu tikslu, kokiu laiku, kokiose sąlygose ir dėl kokių priežasčių tada gal kai kas aiškės. Kiekvieną tokią sukrečiančią vietą reikia nagrinėti atskirai.
Mirtis žmogui be tikėjimo - visiškas sužlugdymas. Tikėjimo perspektyvoje - etapo pabaiga, sąlygojanti kito etapo pradžią, esminis išbandymas, ekstremali atskleidžianti situacija.
Rašot nepagalvojus. Ką reiškia dievui (alfai ir omegai) 'kokiu laiku, kokiose sąlygose'? Jau pagal apibrėžimą dieviška moralė juk turi būt universali, antlaikiška ir nekintama. Jei dievas mokė prievartaut priešų moteris, vadinasi tokia jo moralė. Jei dievas tėvui liepė nužudyt savo sūnų ir gėrėjosi, kai tėvas sutiko - vadinasi tai sektinas pavyzdys. Mirtis be tikėjimo - joks ne sužlugdymas, bet čia jau kita tema.
QUOTE
5. Jei galėtum įrodyti, nereikėtų tikėti, tada tiesiog žinotum. Ar žmona turi įrodymų, kad vyras ją myli? Ji gali paimti juos pasverti ir žinoti? Ne. Ji tiki, nes myli. Aš irgi tikiu, nes myliu, džiaugiuosi, kad ta meilė mane sutaurina, trokštu tobulėti tame ir man nereikalingi įrodymai.
Klausi kokių įrodymų reikia. O gal išvardink kokių yra?
Materialūs žmonės materialiais įrodymais nori įrodinėti dalyką kuris nematerialus - absurdas. Pasiėmęs druską neįrodysi cukraus saldumo. Įrodymai apie nematerialų irgi turi būti nematerialūs.
Žmona turi įrodymų, kad vyras ją myli

Jei neturi - gyvena iš išskaičiavimo ar pareigos

Bet mes ne apie tai. Ką reiškia 'nematerialus dalykas'? Va čia visa jūsų problema. Lyg ir kalbat apie 'nematerialius dalykus', bet pasiklausius toliau, tai tie 'nematerialūs dalykai' kažkaip ir įsakymus duoda, ir kalba iš dangaus, ir pašaukimus na lėvo na pravo dalina, ir karus kariauja už žydus, ir sąlygoja gamtinius reiškinius, ir nuodėmes registruoja, ir teisia, ir pragaran komandiruoja, ir t.t. Čia kas, nematerialu?

Nejuokinkit.
QUOTE
6. Daugybė tikinčių mokslininkų man sufleruoja, kad moksliniai atradimai tik paaiškina, kaip vyko pasaulio sukūrimas, o ne atmeta Dievo, kaip kūrėjo autorystę.
Įstabus dalykas evoliucija. Aš lipdydama iš molio varliuką irgi darau panašiai. Pirma volioju rutuliuką, paskui suspaudžiu kai kur , kad rastųsi galva, kojelės, tada vaizduoju akytes, galiausiai nudažau...
Jei jau 'lipdot' evoliuciją, tai turėtumėt 99% iš savo 'nulipdytų' žmogeliukų rūšių pasmerkt išnykimui, o kaip žmogeliukų išlikimo principą nustatyt evoliuciją per natūralią atranką, kur vieno išlikimas priklauso nuo to, ar pavyks sudraskyt ir suėst kitą. Dievas kaip kūrėjas tuomet yra neišpasakytas sadistas, ir gėrėtis bei juo labiau tokį garbinti būtų kvaila. Bet mes ir vėl ne apie tai. Aš sakiau - mokslas pateikia kur kas GERESNIUS paaiškinimus apie tai, iš kur atkeliavom, ir kur einam ('geresnius' čia netiknamas žodis, nes religija iš principo nepateikia iš vis jokių. Pezalai kad 'kažkas kažką kažkaip sukūrė' nėra joks paaiškinimas). Jei pažvelgtumėt į mokslo istoriją, mokslininkai dievu pavadina tai, ko jiems savo metu nepavyksta atskleisti. Kitame amžiuje tai jau būna atskleista, ir tada atsiranda vėl 'kiti dievo darbai', kuriuos paaiškina vėl kitas mokslininkas, ir t.t. O kad mokslininkai yra žmonės su savo prietarais ir socializacija - aš su tuo sutinku. Mokslininkai lygiai taip pat bijo mirti, ir lygiai taip pat norėtų, kad istorijos apie arfas rojuj būtų tiesa. Tačiau mokslo etika ir progresas lemia tai, kad tik MAŽUMA mokslininių šiandieną yra tikintys. Collinsas pralaimėtų bet kokią rimtesnę diskusiją su ateistu kolega, ir nesugebėtų sąžiningai apginti savo 'tikėjimo'.
Papildyta:
QUOTE
7. Aš be galo dėkinga, kad gyvenu, kad matau tokį nuostabų pasaulį, kad myliu ir mane myli... Apie amžiną gyvenimą nieko tikslaus nežinau, man tikėjimas padeda jau šiame, o jei dar bus ir amžinas mano dėkingumas truks amžinai.
Pripažinkit, kur kas labiau vertini šį pasaulį ir juo džiaugiesi, jei žinai, kad jokio kito nebus

Amžino gyvenimo tikėtis yra per daug 'abžoriška'. Liūdna žiūrėti, kai apsi_ikę buki žmonės tikisi amžino gyvenimo ir nugyveną šį tikrąjį būdami tiek pat apsi_ikę.
QUOTE
8. Tikėdamas gyveni patogiau? Tai kas gi suteikia tą patogumą? Kas trukdo tau netikint naudotis tokiais pat patogumais?
Patogumą suteikia galingi besirūpinantys tėveliai ir mamytės danguje, ir įsitikinimas, kad visa kančia ir šis gyvenimas - tik laikinas dalykas. Būdamas netikintis tokių 'patogumų', savaime suprantama, kaip ir netenki.
QUOTE
9. Atskirkime žmogiškąjį faktorių nuo tikėjimo mokymo esmės. Kas gyvena pagal tikėjimą netampa žiaurus, nes tikėjimas nemoko žiaurumo. Kas tikėjimą nori pasitelkti savo žaiurumui pateisinti elgiasi tapi, kaip vagis dusinantis vaiką jo mamos numegztu megztuku. Nekaltinkim mamos, kad ši troško vaiko mirties, ji tik norėjo, kad vaikui nebūtų šalta.
Neskleiskit demagogijos. Tikėjimas MOKO žiaurumo, bent jau krikščionybė ir islamas. Paskaitykit bibliją. Viduramžių popiežiai visoms savo zbitkoms pateisint citavo šv.raštą, jei ką.
Papildyta:
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2010 05 17, 17:35)
Ničnieko iš to. Jūs padarėte
savo pasirinkimą. Jis nei geresnis, nei blogesnis, lyginant su kitų žmonių pasirinkimais. Jums jis geras tuo, kad tai
jūsų pasirinkimas, ir jis išlieka geru tol, kol jūs jo nepradedate primesdinėti kitiems.
OK

Tą patį galima pasakyti apie fizikus, IT ir panašių profesijų žmones, kuomet jie stengiasi paaiškinti tam tikrus žmogaus psichikos fenomenus
Nesutikčiau su tuo. Šiuolaikinė tyrimų įranga ir technologijos vis labiau 'nudievina' ir toliau nudievins žmogų. Smegenys yra nepaprastai sudėtingas mėsos gabalas, bet vistiek mėsos gabalas. Pradurk vieną dalį - dings visa tavo kūryba. Pradurk kitą dalį - tapsi vegetuojančia daržove, be jokios asmenybės ir mąstymo. O dėl pasirinkimo gerumo/blogumo - jei mokinys sako, kad 2x2 yra penki, tai reikia rašyti jam kuolą. Mokinio pasiteisinimas kad 'tai mano pasirinkimas' čia nepraeis. Tiesa, kad aš šiandien valgiau kotletą. Jei Jadzė 'pasirinks', kad aš valgiau sriubą vietoj kotleto, jazdė nusišnekės. Tas pat ir su žvaigždėm ir visatom. Vieni paaiškinimai yra geresni ir tikslesni už kitus.