Įkraunama...
Įkraunama...

Bitučių augintojos

Sveikutes smagu tkia temuke atrast bet ar dar yra cia norinciu paplepeti g.gif
Atsakyti
QUOTE(karalyste @ 2009 09 13, 23:01)
Sveikutes smagu tkia temuke atrast bet ar dar yra cia norinciu paplepeti g.gif

Yra norinčių 4u.gif tiksliau, ateity gali tekt daug visko klausinėt ir aiškintis.. draugo seneliai vis verkšlena kad bitininkų šeimoj nebeliks, nori jam duoti kokią vieną šeimą, o tai reikštų bites pas mane sodyboje doh.gif Idėja man skamba gražiai, bet nežinau ar įmanoma pilnai pasirūpinti bitėmis, pastoviai negyvenant toje vietoje? Mes ten tik savaitgaliais atvažiuojam.. Beto, pati aš medaus labai nemėgstu (man koktus jo kvapas), tik šviežią, visai skystą ant balto sūrio tai su malonumu užsivarvolinu bigsmile.gif .. taipkad, net nežinau, ar verta prasidėti su jomis vien tik iš idėjos..
Užduosiu labai turbūt kvailą klausimą: O ar galima neatimti iš bičių medaus? Kaip tada, jų nereikės maitinti cukrumis..?
Ir dar: kažkokiam muziejuje mačiau senovinius avilius, iš gulsčio medžio kamieno padarytus.. ar būtų įmanoma įsirengti tokiame avilyje viską "kaip turi būt", t.y. tuos rėmus ir... kitus bičių baldus, nežinau kaip jie vadinasi blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zebenkstiejka: 14 rugsėjo 2009 - 11:00
Nesu uzkietejusi bitininke tik tecio pagalbininke tam reikaliuke bet mane bites zavi nors medu tik su suriu ir as valgau lotuliukas.gif
aisku galit jus medaus neisimti bet jei prines bitutes pilnus kokrius medaus iki vasaros pabaigos ir netures jos darbo tai jos issispies tokie jau darbstus gyvunai tos bites lotuliukas.gif nebent jus dadedinesit tusciu remeliu nepasiutu ir jos tures darbo , bet kam jas augint jei meducio nesukt del grozio g.gif
o taip kaip senovini avili medzio dreveje mano tetis buvo pasidares tai bites idejo ten bet patikekit nei is jo isimt medu nei remelius graziai sandariai sudet nei priejimo bitutes maitint nei gydit zodziu nebent jusu bitutes gyvent pacios sau tada gal taip toks variantas geras bet jomis rupintis vistik reikia
Atsakyti
QUOTE(karalyste @ 2009 09 14, 14:17)
Nesu uzkietejusi bitininke tik tecio pagalbininke tam reikaliuke bet mane bites zavi nors medu tik su suriu ir as valgau lotuliukas.gif  
aisku galit jus medaus neisimti bet jei prines bitutes pilnus kokrius medaus iki vasaros pabaigos ir netures jos darbo tai jos issispies tokie jau darbstus gyvunai tos bites  lotuliukas.gif  nebent jus dadedinesit tusciu remeliu nepasiutu ir jos tures darbo , bet kam jas augint jei meducio nesukt del grozio  g.gif  
o taip kaip senovini avili medzio dreveje mano tetis buvo pasidares tai bites idejo ten bet patikekit nei is jo isimt medu nei remelius graziai sandariai sudet nei priejimo bitutes maitint nei gydit zodziu nebent jusu bitutes gyvent pacios sau tada gal taip toks variantas geras bet jomis rupintis vistik reikia

Ačiū labai už atsakymą 4u.gif Ištikrųjų jei laikyt tai daugiau dėl grožio gaunasi.. jau vien iš pagarbos tokiems įdomiems gyvūnams ir iš smalsumo.. dėl avilio aišku, vadinas reiks standartinio "modernaus" biggrin.gif
Tai iš principo- galima savaitei palikti bites "be priežiūros", t.y. tik savaitgaliais ten būnant?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zebenkstiejka: 15 rugsėjo 2009 - 14:22
QUOTE(zebenkstiejka @ 2009 09 15, 15:21)
Ačiū labai už atsakymą  4u.gif Ištikrųjų jei laikyt tai daugiau dėl grožio gaunasi.. jau vien iš pagarbos tokiems įdomiems gyvūnams ir iš smalsumo.. dėl avilio aišku, vadinas reiks standartinio "modernaus"  biggrin.gif
Tai iš principo- galima savaitei palikti bites "be priežiūros", t.y. tik savaitgaliais ten būnant?

mes su vyru palikimo gavom 9 avilius uz 70km nuo namu, tai tik savaitgaliais, kartais net kas antra pas jas uzsukam. tikrai netrukdo bitutes atostogauti. taciau ne pigus cia malonumas. kainuoja viskas - nuo aviliu, koriu, specialios kepures iki lopeteliu, sukeliu. jau nekalbu apie medsuki ar vasko lydytuva rolleyes.gif . mums pasiseke, nes mociute viska jau buvo per gyvenima sukaupus. o siaip pradet laikyti tai brangu... butinai imkit medu, ir jei nemegstat, parduokit. labai paklausi preke. pas mus visokie pazistami ir pazistamu pazistami tiek jo nori, kad tiek net rolleyes.gif neturim doh.gif . bet uztat kazkiek atsiperka cukrus, vaistai nuo erkiu, keliones islaidos. bitutes atsilygina, jei jomis rupiniesi bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgitaru @ 2009 09 16, 09:46)
butinai imkit medu, ir jei nemegstat, parduokit. labai paklausi preke. pas mus visokie pazistami ir pazistamu pazistami tiek jo nori, kad tiek net  rolleyes.gif neturim doh.gif . bet uztat kazkiek atsiperka cukrus, vaistai nuo erkiu, keliones islaidos. bitutes atsilygina, jei jomis rupiniesi bigsmile.gif  4u.gif

Na turbūt liksiu nesuprasta 4u.gif bet apie medaus neėmimą iš bičių klausiau dėl to, kad kažkaip, kai matau jas zujančias po gėles, dirbančias, tai pagalvoju: va jos dirba dirba nonstop visąlaiką, o kažkas paskui ateis ir atims, pavogs iš jų vistiek tą medų.. koks beprasmis jų triūsas (jos gi sau jį renka, ne mums), man taip gaila jų pasidaro.. verysad.gif na gal jei mėgčiau medų kitaip mastyčiau hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2009 09 16, 13:57)
Na turbūt liksiu nesuprasta  4u.gif bet apie medaus neėmimą iš bičių klausiau dėl to, kad kažkaip, kai matau jas zujančias po gėles, dirbančias, tai pagalvoju: va jos dirba dirba nonstop visąlaiką, o kažkas paskui ateis ir atims, pavogs iš jų vistiek tą medų.. koks beprasmis jų triūsas (jos gi sau jį renka, ne mums), man taip gaila jų pasidaro..  verysad.gif na gal jei mėgčiau medų kitaip mastyčiau  hihihi.gif

nu ir as medaus nemegstu. bet 'pavoges' medu turi vos ne tiek pat atiduoti sirupu. ir dar tu jas saugai nuo sirsiu, erkiu, salcio, ligu... daug turi pasistengti, kad joms gera butu ax.gif
Atsakyti
na kagi ziemuze speiguota idomu kaip musu bitutes ziemoja g.gif
Atsakyti
O aš jau laukiu pavasario, jau tikrai žinau kad bandysim augint bitutes smile.gif tik paaiškėjo, kad negausim avilio su bitėm, nes tiems, kas žadėjo duot, patiems keletas avilių per žiemą išmirė. Bandysim parsiviliot spiečių; bentjau mus patikino, kad pastačius avilį ar bent spiestuvę, tikrai bitės ją suras ir tikėtina, kad apsigyvens.. taigi po biski skaitinėju apie jų auginimą.. oi kokie jos visdėlto sudėtingi ir įdomūs gyviai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 02 08, 16:43)
O aš jau laukiu pavasario, jau tikrai žinau kad bandysim augint bitutes  smile.gif tik paaiškėjo, kad negausim avilio su bitėm, nes tiems, kas žadėjo duot, patiems keletas avilių per žiemą išmirė. Bandysim parsiviliot spiečių; bentjau mus patikino, kad pastačius avilį ar bent spiestuvę, tikrai bitės ją suras ir tikėtina, kad apsigyvens.. taigi po biski skaitinėju apie jų auginimą.. oi kokie jos visdėlto sudėtingi ir įdomūs gyviai  smile.gif

Jai pas kaimyna bituciu yra tai gal ir prisiviliosit o kitaip tai abejoju
Atsakyti
QUOTE(Renita456 @ 2010 02 08, 15:50)
Jai pas kaimyna bituciu yra tai gal ir prisiviliosit o kitaip tai abejoju

Tai vat, nežinau ant kiek čia realu g.gif "už tvoros" kaimynai tai bičių nelaiko; beto čia tokiu atvėju skaitytūsi vagystė turbūt ax.gif gal už kelių kilometrų kurnors ir yra, priepat tikrai ne. Matomai pernelyg optimistiškai mus nuteikė.. unsure.gif
Atsakyti
Pagal mano patirti visiskai nerealu
Atsakyti