Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas 67

Ačiū visoms už sveikinimus, dovanėlę.4u.gif wub.gif Parašysiu, kai ją realizuosiu. 4u.gif Nors nedaug mūsų tesusirinko, bet labai smagiai pasisėdėjom. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Dorifore @ 2010 06 23, 00:29)
Dolitle, kur pirkai šį skirtuką?  bigsmile.gif
http://public.fotki....a-linksmas.html

Neatspėsi, kur jį visai netikėtai aptikau. Štai šitoje puikioje, jaukioje Vilniaus krautuvėlėje. 4u.gif
http://www.vdk.lt/
Atsakyti
QUOTE(Mona187 @ 2010 06 23, 14:25)
Ieskau vienos knygos, ir nezinau, kur daugiau rasyti. Tiesa, buvau parasius i skelbimu skilti, bet ten nesulaukiau jokio atsakymo. Tai gal cia kas atsilieps...

Knygos gauti jau nesitikiu, bet gal pas kanors dar yra Klementina - laukiniu vakaru sirdis (autore P. Viljamson). Jei kas nors rastumet pas save ar dar kur nors, gal butu nesunku supdf'inti[/color] ir atsiusti nuoroda ax.gif  g.gif
[COLOR=green]Tai knygos Klementina antroji dalis, leidykla Tyrai, 1997 m.
PAPILDYTA
Ir ar teisingai aš susiradau chronologinę P. Gregory knygų apie karalienes seką:

1. Ištikimoji karalienė;
2. Karalienės sesuo;
3. Karalienės palikimas;
4. Karalienės juokdarė;
5. Karalienės meilužis;
6. Atstumtoji karalienė                  ?

P.S. Gal kas žinot, kada Maksimoj bus akcija knygoms?

Atsakyti
Vakar su tokiu dideliu malonumu pabaigiau Katherine Neville 'Astuoni'. Jau senokai beskaiciau toki gera trileriu. Stiprus siuzetas, itikinamas ir sklandus pasakojimas. Itraukia nuo pirmu eiluciu. Bet kuo toliau tuo labiau grimsti ir nebenori paleisti knygos. Paskutinius 100psl tiesiog ryte surijau biggrin.gif Paraleliai vedami du pasakojimai. Vienas nusinesa i XVIII a. Prancuzija ir ivykiai susije su vienuole Miriele, kitas pasakojimas apsistoja jau musu laikais (1973m) Niu jorkas ir Keites gyvenimas. Pasakojimus vienija tik viena - Mongleino zaidimas. Palieciamos tokios istorines figuros kaip Napaleonas, Jakaterina didzioji, Petras I, is musu laiku Muamaras Kadafis. Labai rekomenduoju kas dar neskaite ir kam patinka geras istorinis trileris. Tiesa, mane kiek nustebino tai, kad angliskame variante, kuri skaiciau yra 733 puslapiai, o va lietuviskame vertime tik 584 psl. g.gif Idomiai cia gaunas g.gif
Papildyta:
Dabar imsiuos Pajautos knygos apie pupeliu gliaudyma biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Mona187 @ 2010 06 23, 21:34)
Ir ar teisingai aš susiradau chronologinę P. Gregory knygų apie karalienes seką:

1. Ištikimoji karalienė;
2. Karalienės sesuo;
3. Karalienės palikimas;
4. Karalienės juokdarė;
5. Karalienės meilužis;
6. Atstumtoji karalienė     

Mano ir Vikipedijos nuomone - teisingai biggrin.gif

On her website, Philippa Gregory says she does not write her Tudor series books in order. Read chronologically:

* The Constant Princess (Katherine of Aragon)
* The Other Boleyn Girl (Mary and Anne Boleyn)
* The Boleyn Inheritance (Jane Boleyn, Anne of Cleves and Katherine Howard)
* The Queen's Fool (A young Jewish girl's story of her service in the court of Edward VI, Mary I and Elizabeth I)
* The Virgin’s Lover (Elizabeth I, Robert Dudley and Amy Robsart)
* The Other Queen (Mary, Queen of Scots, George Talbot and Bess of Hardwick)
Atsakyti
As "ilsiuosi", skaitau "lengvas" ir skanias knygas smile.gif

Ann Cleeves "Red bones" (Raudoni kaulai) ir "Blue lightning"(Melynas zaibas) - 3-a ir 4-a (deja, paskutine) knygos is Shetland Kvarteto (Shetlando salos - vienos labiausiai izoliuotu salu UK, Skotijos siaureje). Visa kvarteta labai rekomenduoju, ypac pirmaja ir antraja knygas. Seni geri angliski detektyvai, nors parasyti visai nesenai, paskutinioji knyga isleista siemet. Ir aplinka labai idomi, nenusileidzia detektyvams, vykstantiems Sicilijoje, Florencijoje, Venecijoje (zinot, ka turiu galvoje mirksiukas.gif ), po siu knygu labai noreciau i sias salas nuvaziuoti.

Andrea Camilleri "The Patience of the Spider" (Voro kantrybe) - kaip viasada malonu skaityti.

Siuo metu megaujuosi Isaac Asimov "Foundation and Empire", nors "Foundation" buvo geresne.

Vienintele nelabai skani knyga - Tracy Chevalier "The lady and the unicorn" (Ledi ir vienaragis). Pasiemiau is bibliotekos vien todel, kad maciau siuos "Ledi ir vienaragis" gobelenus, jie tikrai nepaprasto grozio. Knyga kazkokia besvore, yra idomiu detaliu, pvz gobelenu audimas 15a Briuselyje, bet apskritai siuzetas buvo nuobodus, teperskaiciau tik apie 2/3.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Numenor: 24 birželio 2010 - 16:23
QUOTE(Dolitlė @ 2010 06 23, 20:34)
Neatspėsi, kur jį visai netikėtai aptikau.  Štai šitoje puikioje, jaukioje Vilniaus krautuvėlėje. 4u.gif
http://www.vdk.lt/

Paziurejau asortimenta. Idomu, kaip jie issilaiko siais 'kriziniais' laikais g.gif
Man ''Dama su vienaragiu'' patiko. O dukart pradeti ''Puole angelai'' tebeguli prie lovos, prisikasiau tik iki 30-to psl. unsure.gif
Pradejau skaityti Marininos trilogija ''Zvilgsnis is amzinybes''. Kiek suprantu, visai ne detektyvas, greiciau seimos saga. Ipusejau pirmaja knyga, kol kas kabina
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo langana: 25 birželio 2010 - 19:25
Pabaigiau Donna Tartt 'The secret history' (Slapta istorija). Labai patiko. Bet vietomis kiek suglumino. Nes tiesiog man neisivaizduojama, kad paprastai susedus su draugais galima aptarineti kaip nuzudyti savo drauga blink.gif
Luiziana zinok tikrai verta toliau skaityti. Mazdaug pirmas trecdalis kiek nuobodokas, bet po to nerealiai uzkabina.
Atsakyti
Bruksniuk, ar matei? Maksas frajus biggrin.gif
Atsakyti
Vakar baigiau Graham Swift, Vandenų žemė. Sudėtinga, emociškai sunki ir keista knyga, tačiau tikrai patiks Markeso, Folknerio, Kunderos, Apdaiko, T. Lindgren gerbėjoms. mirksiukas.gif
LLL mirksiukas.gif

Dabar skaitinėju ir mėgaujuosi G.G. Lorkos "Bernardos Albos namais". thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Fatimaallaa @ 2010 06 25, 19:28)
Pabaigiau Donna Tartt 'The secret history' (Slapta istorija). Labai patiko. Bet vietomis kiek suglumino. Nes tiesiog man neisivaizduojama, kad paprastai susedus su draugais galima aptarineti kaip nuzudyti savo drauga  blink.gif
Luiziana zinok tikrai verta toliau skaityti. Mazdaug pirmas trecdalis kiek nuobodokas, bet po to nerealiai uzkabina.

Uhum,supratau,pasistengsiu damust biggrin.gif nes man pradzioje ir Larsono "Mergina su drakono tatuiruote" neitin skaitesi,nekabino,netgi vietom erzino,bet paskui tai kaip uzkabliavo wub.gif tai pasimokiau jau,nemetyt knygu neipusejus iki vidurio ir neisitikinus,kad tikrai nesiskaito,mat buna apgaulingos tos pradzios,paskui tik prasideda visi idomumai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo luiziana: 26 birželio 2010 - 11:48
QUOTE(luiziana @ 2010 06 26, 12:46)
Uhum,supratau,pasistengsiu damust  biggrin.gif nes man pradzioje ir Larsono "Mergina su drakono tatuiruote" neitin skaitesi,nekabino,netgi vietom erzino,bet paskui tai kaip uzkabliavo  wub.gif  tai pasimokiau jau,nemetyt knygu neipusejus iki vidurio ir neisitikinus,kad tikrai nesiskaito,mat buna apgaulingos tos pradzios,paskui tik prasideda visi idomumai  biggrin.gif


Su "Mergina" man lygiai tas pats. jau atrodo nieko skyrius ir pradeda apie kitą veikėją biggrin.gif bet stilius patinka, tai tikrai užsikabinsiu. manau gal dėl to, kad tikėjausi veiksmo, žudynių nuo pirmo puslapio biggrin.gif
Atsakyti
Dvi per sia savaite perskaitytos knygos - Maj Sjowall ir Per Wahloo "Roseanna" bei Ian McEwan "Sestadienis".

"Roseanna" (olandiskas pavadinimas "Moteris is Gotos kanalo") - pirmoji is desimties knygu serijos apie Stokholmo detektyva Martin Beck. Pati pradzia man pasirode kiek nuobodoka, bet paskui pradejo vis labiau patikti. Itrauke neskubus pasakojimas, policininku kasdienybes detales, pavarges, nesveikuojantis ir nelabai laimingas neherojiskas herojus... Dairysiuosi netrukus antrosios knygos. Beje, pagiriamaji izangini zodi knygai parase Henning Mankell.

"Sestadienis". Siuzetas is pirmo zvilgsnio labai paprastas - viena neurochirurgo gyvenimo diena, sestadienis. Bet i ta diena telpa labai daug, ir tiesiogine, ir netiesiogine prasme. Perskaiciau greitai, knyga itrauke, ir nors vietomis erzino, bet pabaigoje itikino. O erzinausi todel, kad pasakojimas man vietomis atrode gerokai "perspaustas" ir dirbtinai suintelektualintas - kad ir ka beveiktu knygos herojus, visa laika jis masto apie aukstas materijas ir pasaulines svarbos ivykius. Ar taip tikrai buna? Ir tas "inteligentiskas" kaltes jausmas toks siek tiek ant neitikinamo ribos balansuojantis - nors gal ir buna tokiu supermoraliu zmoniu, kad net ir pavojaus akivaizdoje jiems nesmagu naudotis savo pranasumu tam, kad apsiginti. Pagaliau pasiekeme toki issivystymo lygi, kad moralines normos uzgozia savisaugos instinkta? Kazkodel suabejojau...
Labai daug knygoje 2003 m. Irako invazijos temos, o veiksmas vyksta ta diena, kai Londone vyko milijoninis protestas pries busima kara Irake. Gal net per daug apie tai kalbama (scena, kai tevas su dukra, vos susitike, iskart pradeda ginca apie Iraka, man kazkaip pritempta pasirode...), bet man buvo idomu apie tai skaityti, ypac kai dabar jau zinome, kaip ten buvo su ta invazija, ir taipogi zinome, kad teisus buvo tie, kurie ragino nepradeti sios avantiuros. Nezinau, kaip Lietuvoje, bet Olandijoje tuo metu irgi vyko arsus gincai del irako, vieni buvo uz, kiti pries, ir visi turejo savo argumentu. Man jokiu abejoniu tuo klausimu nekilo, nes buvau ir tebesu isitikinusi (o ir is patirties zinau), kad nei komunizmo, nei demokratijos ant durtuvu i svetima sali neatnesi. Ir kai klausiausi tos garsiosios Tony Blair kalbos, kurioje jis megino pateisinti busima invazija, buvo apemes toks keistas jausmas, lyg kokio Politbiuro vaduko klausyciau, tik kazkodel anglu kalba, nes retorika buvo visiskai tokia pati. Bet buvo ir mano aplinkoj issilavinusiu, mastanciu zmoniu, kurie mane, kad galima ir netgi butina jega isvaduoti Iraka nuo Sadamo. Knyga vel visa tai primine.
Deciau pliusa siai knygai dar ir del to, kad skaitydama ne karta susimasciau apie tai, kaip as elgciausi vienoj ar kitoj situacijoje, kurioje atsidure knygos herojus. Kelis kartus net norejosi gincytis, nes visiskai nenorejau sutikti su jo isvedziojimais - matyt, per daug isijauciau skaitydama :-)
Tiesa, dar buvo labai keista, kad nenuobodziavau skaitydama apie squash varzybas ir neurochirugines operacijas. Abi sritys man labai tolimos, bet skaityti buvo idomu. Gera knyga. Ir labai vyriska, moteris tokios neparasytu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 26 birželio 2010 - 22:52