Įkraunama...
Įkraunama...

Psichologinės problemos ir įtaka pastojimui

Kada medikai trauko pečiais, negalėdami rasti nevaisingumo priežasčių, galime tik įtarti, kad tos priežastys psichologinės. Tiesioginių įrodymų nėra, galbūt todėl, kad emocijas sunku pamatuoti. Bet yra daugybė sėkmingų psichoterapinių atvejų, kurie kalba patys už save.
Tyrimais nustatyta, kad 54 procentai moterų, lankiusių palaikymo grupes, pastojo per metus. Iš tų, kurios nedalyvavo grupinėje psichoterapijoje, pastojo 22proc. Ir panašių tyrimų labai daug...
Netgi kai priežastys medicininės, svarbu gydyti ne tik kūną, bet ir sielą. Žmonės, susiduriantys su nevaisingumu, išgyvena daug stiprių jausmų - pyktį, liūdesį, nusivylimą, beprasmiškumą, gailestį, pavydą, vienatvę ir dar daug daug kitų... Nieko nuostabaus, kad su tokia įtampa savarankiškai susitvarkyti kartais būna tiesiog sunku... O nuolatinis stresas dar labiau mažina šansus pastoti:
* stresas tiesiogiai įtakoja reprodukcijai reikalingų hormonų gamybą. Kitaip tariant, dėl streso gali sutrikti ovuliacija moterims ir spermatozoidų gamyba vyrams. Tiesa, vyrų reprodukcinei sistemai stresas daro mažesnę įtaką.
* streso būsenoje sustingsta, įsitempia raumenys. Kiaušintakis sudarytas iš raumeninio audinio, raumenų judesiai stumia apvaisintą kiaušinėlį į gimdą, gimda taip pat raumeninis organas. Kada raumenys dėl įtampos sustingę, apvaisintam kiaušinėliui sunku keliauti kiaušintakiu, vaisiui sunku įsitvirtinti gimdoje.
* nuo streso pakyla kraujospūdis, sutrinka kraujotaka, kvėpavimas, įsčiose bandantis įsitvirtinti embrionas gauna mažiau maisto medžiagų, deguonies.
* stresas silpnina imuninę sistemą, kas gali komplikuoti vaisiaus implantaciją.

Taigi, emocinės problemos gali apsunkinti pastojimą, kada priežastys bet kokios. Vieni tuo tiki, kiti abejoja, diskutuoti turbūt galėtume be galo. Kiekvienam - savo kelias. Linkiu, kad tos, kurios ieško, šioje temoje rastų bent dalį savo atsakymų... Visoms šilto ir jaukaus bendravimo wub.gif

SENOJI TEMA
Atsakyti
tokia profesija, ačiū už naują temą. 4u.gif

Atsakau dėl tų gydytojų "talibanų".Jei viskas eisis gerai ir aš susilauksiu leliuko, tai nueisiu pas tą gydytoją, kuris man tvirtino, kad ivf - kažkas baisaus, prieš gamtą, ir jam parodysiu tą vaikutį.Ir tuo pačiu jo paklausiu ar šis vaikutis gali būti prieš gamtą.
Atsakyti
aciu uz nauja tema,
Kaip jauciuosi? ogi dabar plaukiu pasroviui, cia buvau dienom apsiskaiciavus ir galvojau kad veluoja tai patikekit kaip pasaulis nusidaze ryskiai ivairiausiom spalvom, kaip vyras kuriuo taip abejoju pasidare stebuklingas wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif , visgi supratau kad pastojimas tai yra mano svajone, bet kai supratau kad apsiskaiciavau tai viskas vel sugrizo i savo vezias, tiesiog dabar nieko nedarau, eisiu pas viena moteri (gal energetike), jau viena karta buvau tai pasake kad su ne su tuo vyru gyvenu kad tarp musu nieko nera, tai reikes nueiti paklausti is kur zino. g.gif, gal pades ne atsakymu o susivokimu.
Atsakyti
Tai labryt visoms.
Kokį galą aš čia veikiu, nežinau. Jau buvau pabėgus nuo virtualaus gyvenimo, ir vėl aš čia.( tikrai neilgam)
Galbūt dėl radinių : kai kas iš merginų, man rūpinčių, jau mamos.
Kitas reikalas.
Kelionės man- puki terapija. Kadieninės aplinkos pakeitimas prašvarina smegenis, nors sakot,nuo savęs nepabėgsi, o kam nuo savęs bėgti? Aš pati sau visai patinku lotuliukas.gif
Dabar dėl to vyno ant žalios pievutės.
Yra tokia vieta miške, Žolyno gatvės gale, kur aš jau nuo pernai ketinu neštis kėdę ir termosą kavos. Tai gal ir vyno nusinešti galima. Puiki pievutė, pušys aplinkui.
Gal darom, pvz savaitgalį, jei oras geras. Pelargonija, Dijav ?
Atsakyti
Merginos, labai atsargiai klausykit tokių patarimų - kad ne su tuo vyru gyveni, ar trukdo protėvių karma. Kai esi pasimetusi, visokie patarėjai, enrgetikai, būrėjos ir pan. gali padaryti labai didelę įtaką, ir priklausomai nuo to, su kokiu žmogum susidūrei - "juodu" ar "baltu", tau gali padėti, o gali baigtis labai blogai.
Bent aš žinau atvejį, kai viena mergina po skyrybų nuėjo pas būrėją, ir jai ten tokių briedų pripasakojo, kad vos nenuvedė iki savižudybės.
Papildyta:
Švilpa, žinau maždaug tą vietą Žolyno gatvėj, visai netoli mano namų g.gif Ir gastonomas netoli.... alc.gif
Atsakyti
Dijav, kaip jūs šį rytą? Gal norit ką nors pasakyti? Labai nebesigilinkim, trumpai - po sunkaus darbo reikia poilsio smile.gif

Gaja, ačiū už nuoširdumą... Aš pati vargu ar pasikeičiau, pasikeitė tik mūsų pokalbiai - pradžioje teko ir pačiai su savimi pasikalbėti, o dabar vis daugiau mergaičių įsijungia į diskusiją, pokalbiai tikrai tapo nuoširdesni, atviresni. Kuo labai džiaugiuosi smile.gif

euromergele,manęs klausei, ar grupėje žmonės atsiveria? Vakarykštės Tavo ašaros ir yra atsakymas į klausimą, kas vyksta grupėje... Nors su psichologu dirba vienas grupės narys, kada problema bendra, tyliai viduje ašaroja, dirba, auga ir visi kiti besiklausantys... Nežinau ar norėtum parašyti čia, garsiai, ar tik sau tyliai atsakyk į klausimą, kurios temos, kurie Dijosv sakiniai Tave užkabino labiausiai... Taip daugiau sužinosi apie savo dabartinę emocinę būseną.

kristar, džiaugiuosi, kad šiandien galit ramiai apie viską kalbėti... Tam, kad ateitų ramybė, prieš tai reikia išgyventi dideles audras ir didelį skausmą... Po to ramybė, vėl audra, vėl ramybė. Taip ir banguoja gyvenimas.

amela, rytas tikrai protingesnis už vakarą smile.gif Tik įdomu, kas negerai su jūsų vaizdu? Suintrigavot

sella, savo pirmoje žinutėje žodį "jei", pakeiskite žodžiu "kai" ir perskaitykit dar kartą mirksiukas.gif

duniaša, nereikia net sakyti, pati puikiai žinot - kai prašviesės akys ir širdis dėl judviejų santykių, ateis atsakymai ir į visus kitus klausimus...
Papildyta:
QUOTE(Pelargonija @ 2010 05 27, 10:39)
Merginos, labai atsargiai klausykit tokių patarimų - kad ne su tuo vyru gyveni, ar trukdo protėvių karma. Kai esi pasimetusi, visokie patarėjai, enrgetikai, būrėjos ir pan. gali padaryti labai didelę įtaką

Labai labai labai sutinku drinks_cheers.gif
Papildyta:
Švilpa, Jūs labai protinga ir nuovoki moteris, ir tikrai žinot, kodėl jūs čia mirksiukas.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(tokia profesija @ 2010 05 27, 10:59)
sella, savo pirmoje žinutėje žodį "jei", pakeiskite žodžiu "kai" ir perskaitykit dar kartą  mirksiukas.gif


Gerai gerai, pasitaisysiu blush2.gif

Aš manau, kad į tuos netaktiškus, grubius klausimus "kodėl jūs neturit vaikų, kada jų susilauksit" ir reikia atsakyti tuo pačiu tonu, t.y. tiesmukiškai ir grubokai.Pvz., :"Man šis klausimas per daug asmeniškas ir intymus ir nenoriu į jį atsakyti.Be to, užduoti tokį klausimą yra nemandagu ir netaktiška".
Atsakyti
QUOTE(tokia profesija @ 2010 05 27, 10:59)

amela, rytas tikrai protingesnis už vakarą  smile.gif Tik įdomu, kas negerai su jūsų vaizdu? Suintrigavot


laba ryta na taip protingesnis, bet ne iki galo protingas ax.gif o vaizdas tai mano toks "lyg buciau gerus menesi, arba kas butu i nosi uzvaziaves ir visos akys uztine tik be melyniu doh.gif visa pusdieni sedziu su saltu ranksluosciu-gaivinu akis...ir reikejo sitiek bliauti doh.gif
Atsakyti
[B]Švilpa, Palergonija[/B]...aš mielai, bet esu ne iš Jūsų miesto....man iki Jūsų 1,5 val.kelio....Nors šį šeštadienį Vilniuje išteka mano geriausia draugė....būsiu (liudininkė)....tai gal pabėgti nuo visų?smile.gif)) (juokauju aišku)...Bet aš mielai pakviesčiau pas save kavos.........gyvenu atokiau nuo miesto, šalia miško, vandens telkinio ir žirgyno....pro langus matau tik didelius laukus ir jokių (kol kas ) kaimynų......


Amela, man irgi visada būna veidas užtinęs, nes aš nuo vaikystės labai sunkiai pravirkstu, o jei pravirkstu,kaškodėl taip įsiverkiu,kad pradėjus verkti dėl konkretaus įvykio....apverkiu dar labai daugybę ankščiau įvykusių įvykių, kurie išlenda iš manęs....... Nu trumpai sakant.....neverkiu...neverkiu....bet jau kaip pradedu galo nėra................... doh.gif ....Tada mano veidelis labai jau ištynęs būna................Bet, man asmeniškai tas išsiverkimas labai padeda....man būna po to lengviau kaškaip......iki kitos ašarų pakalnės.Nors kartojuos, bet mane pravirkdyti yra labai jau sunku....

Tokia profesija labai ačiu,kad domitės. Vakar jaučiausi truputį "nuoga" tiek pasipasakojus. Labiausiai užstrigo Jūsų pasakyti žožiai,kad tai depresinė būsena,kuri yra pavojinga. Labai stipriai suregavau, gavau šiokį tokį šoką..........labai tikiuosi,kad tai galėsiu išpręsti be medikamentų (užteks tik pokalbių su psichologu....Dar siaubingai šiandien skauda galva......... doh.gif

Euromergele wub.gif friends.gif
Atsakyti
tai taip baisiai as irgi retai kada verkiu, matyt jau db susikaupe daug visko buvo doh.gif dabar esu isvis dilemoje, ka daryyyyyttttt? keisti gydytoja-nekeisti,kaip sustiprint savo dusia ir + iveiktti ta "karma" eiti pas kita gydytoja dabar pasikonsultuoti ar eiti po vasaros, ar likti pas savo..nu vienu zodziu ... dar savo gyd negaliu skambint, nekyla rankos, nes jauciu kad skirs kontraceptiku o as ju visai nenoriu, o ju negert manau ji nerekomenduos...bet ka daryyyt jei as nenoriuuuu.... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Pelargonija @ 2010 05 27, 10:39)
Merginos, labai atsargiai klausykit tokių patarimų - kad ne su tuo vyru gyveni, ar trukdo protėvių karma. Kai esi pasimetusi, visokie patarėjai, enrgetikai, būrėjos ir pan. gali padaryti labai didelę įtaką, ir priklausomai nuo to, su kokiu žmogum susidūrei - "juodu" ar "baltu", tau gali padėti, o gali baigtis labai blogai.
Bent aš žinau atvejį, kai viena mergina po skyrybų nuėjo pas būrėją, ir jai ten tokių briedų pripasakojo, kad vos nenuvedė iki savižudybės.

sutinku ir as. Jei pas mane mazdaug viskas butu gerai as irgi patarineciau neikit pas burejas ar energetikus, bet kai kamuoja abejones ir kamuoja visus metus, norisi ramybes dusioje o jos nera, tai eini kazkus kreipiesi kad atsakyma duotu, o kai duoda ta "atsakyma kurio nori" tai nezinai ka su juo daryti ir lieki kaip maisu trenktas prasideda dar didesnes abejones, norisi kad kazkas paimtu mane ir pernestu i kita vieta kur viskas aisku. tai yra aplinkybes susiklostytu pacios pastoju tai lieku, jis pasako kad iseina pas kita tai skiriames. ir svarbiausia kad ir pirmas ir antras atvejis yra geri, nes tai problemos sprendimas. As pati negaliu priimti sprendimo as pasimetusi....
kai as verkiu, irgi is ryto veidrodis kreivai rodo, del verkimo tai as jautri visi filmai jautresni apverkti, skaitant jusu pasisakymus kad jus verkiat man jau asaros byra. bet zliumbiu tik kai susikaupia o talpi esu tai nerealiai, gaunasi retai bet konkreciai. lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo duniaša: 27 gegužės 2010 - 16:02
QUOTE(Dijav @ 2010 05 27, 11:53)
[B]Švilpa, Palergonija[/B]...aš mielai, bet esu ne iš Jūsų miesto....man iki Jūsų 1,5 val.kelio....Nors šį šeštadienį Vilniuje išteka mano geriausia draugė....būsiu (liudininkė)....tai gal pabėgti nuo visų?smile.gif)) (juokauju aišku)...Bet aš mielai pakviesčiau pas save kavos.........gyvenu atokiau nuo miesto, šalia miško, vandens telkinio ir žirgyno....pro langus matau tik didelius laukus ir jokių (kol kas ) kaimynų......

Prisiprašysi... iki Marijampolės nulekiam baliavoti, kai labai norisi, ir Tave pasieksim lotuliukas.gif
Atsakyti