Tyrimais nustatyta, kad 54 procentai moterų, lankiusių palaikymo grupes, pastojo per metus. Iš tų, kurios nedalyvavo grupinėje psichoterapijoje, pastojo 22proc. Ir panašių tyrimų labai daug...
Netgi kai priežastys medicininės, svarbu gydyti ne tik kūną, bet ir sielą. Žmonės, susiduriantys su nevaisingumu, išgyvena daug stiprių jausmų - pyktį, liūdesį, nusivylimą, beprasmiškumą, gailestį, pavydą, vienatvę ir dar daug daug kitų... Nieko nuostabaus, kad su tokia įtampa savarankiškai susitvarkyti kartais būna tiesiog sunku... O nuolatinis stresas dar labiau mažina šansus pastoti:
* stresas tiesiogiai įtakoja reprodukcijai reikalingų hormonų gamybą. Kitaip tariant, dėl streso gali sutrikti ovuliacija moterims ir spermatozoidų gamyba vyrams. Tiesa, vyrų reprodukcinei sistemai stresas daro mažesnę įtaką.
* streso būsenoje sustingsta, įsitempia raumenys. Kiaušintakis sudarytas iš raumeninio audinio, raumenų judesiai stumia apvaisintą kiaušinėlį į gimdą, gimda taip pat raumeninis organas. Kada raumenys dėl įtampos sustingę, apvaisintam kiaušinėliui sunku keliauti kiaušintakiu, vaisiui sunku įsitvirtinti gimdoje.
* nuo streso pakyla kraujospūdis, sutrinka kraujotaka, kvėpavimas, įsčiose bandantis įsitvirtinti embrionas gauna mažiau maisto medžiagų, deguonies.
* stresas silpnina imuninę sistemą, kas gali komplikuoti vaisiaus implantaciją.
Taigi, emocinės problemos gali apsunkinti pastojimą, kada priežastys bet kokios. Vieni tuo tiki, kiti abejoja, diskutuoti turbūt galėtume be galo. Kiekvienam - savo kelias. Linkiu, kad tos, kurios ieško, šioje temoje rastų bent dalį savo atsakymų... Visoms šilto ir jaukaus bendravimo

SENOJI TEMA