Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiametės lauko gėlės - II

QUOTE(vi_ @ 2011 07 03, 22:22)
Nuo rykštenės atkalbėjo, nes labai jau sėjasi...

Ne visai teisinga... Rykštenių pasaulis gana turtingas, ir daugelis modernių veislių net nebando sėtis. Šita konkreti veislė, 'Ledsham', pas mane jau geri treji metai, ir nesu radusi nei vieno sėjinuko smile.gif Man ji labai patinka - labai gracingas, išlakus augalas.
Atsakyti
Oli_vija, labai ačiū už info. Labai.

QUOTE(Viper @ 2011 07 05, 10:23)
Ne visai teisinga... Rykštenių pasaulis gana turtingas, ir daugelis modernių veislių net nebando sėtis. Šita konkreti veislė, 'Ledsham', pas mane jau geri treji metai, ir nesu radusi nei vieno sėjinuko smile.gif Man ji labai patinka - labai gracingas, išlakus augalas.

Stačiai draskote man širdį... smile.gif Paskyriau tą saulakį į pagrindinę rolę ir myliu jį, bet... Jo žiedų ir lapų faktūra rudbekijos ir ežiuolės kompanijoje, kaip ir juodvi, trauks tik antraeiliam vaidmeniui. Ne daugiau. Rykštenė tiktų geriausiai. Bet 'Ledsham' kiek per žema (80 cm). Būtų bent 1 m, bandyčiau užsisakinėti. Bet gal 80 cm tai vidutinis aukštis, o būna žemiau ir aukščiau, priklausomai nuo gyvenimo sąlygų? Beje, gal žinote, kokio dydžio augalus parduoda užsisakant pas Rasą (pas kurią ir nukopinau kompozicijos idėją)? Nes kitų šios rūšies rykštenės pardavėjų LT nė neradau. Šiaip jau viską perku Kalvarijų turguje. Turgus yra fainas tuomi, kad gali nusipirkti jau kone visą krūmą, t.y. tai, ko pats pasiektum tik po 1-2 metų. Praeitą savaitę ten mačiau margalapį saulakį jau, galima sakyti, suvis gatavą (tokį čiut panešt). Bet rykštenės ten būna tik 2 rūšių - aukštos arba žemos. smile.gif
Ir dar, - kaip toji 'Ledsham' plečiasi į šonus?

Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2011 07 05, 15:20)


o į Dariaus gėles neužmetėt akies ,nes ten yra keletas rykštenės rūšių mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2011 07 05, 14:20)
Beje, gal žinote, kokio dydžio augalus parduoda užsisakant pas Rasą (pas kurią ir nukopinau kompozicijos idėją)?


Žinau biggrin.gif nes ji ir esu rolleyes.gif pavasarį dauguma augalų būna 11x11cm dydžio vazonuose, o dabar, grunte - kaip kas.
Dar apie 'Ledsham'... plečiasi ji tvarkingu keru, neagresyviai. o visų daugiamečių ūgis priklauso iš dalies nuo augimo sąlygų - šiemet, kadangi vandens netrūksta, siekia ji, ko gero, ir metrą. Augtų sausiau - būtų kompaktiškesnė.
Dar viena nuostabi rykštenė - Solidago rugosa 'Fireworks'. Ūgis gali būti ir virš metro, fantastiška kero forma, nepanaši į kitas rykštenes. Tačiau vienas nedidelis bet... šaltesnę vasarą nespėja pilnai išsiskleisti. Bet, mano akimis, kaip foninis augalas labai gražiai atrodo ir nežydinti, toks lapų ir šakų fontanas
Atsakyti
QUOTE(Viper @ 2011 07 06, 09:41)
Žinau biggrin.gif nes ji ir esu rolleyes.gif <...>

Ups... smile.gif Na, tai priimkite dideliausius komplimentus, kuriems šiaip jau esu labai skūpa. LT virtualioje erdvėje gėlynų komponavimo srityje nieko geriau nesu regėjusi. Menas. Jau išties. Belieka tik gražiai viską nufotografuoti bei parodyti, ir... žiūrėtojams bus sukeltas seilėtekis bei ryžtas tverti grožį... analogišką. smile.gif
Dėl rykštenės 'Ledsham' jau susigundžiau. Ir ne vien dėl jos. smile.gif Tik esu specifinėje situacijoje. Gėles maždaug po 2 savaičių noriu transportuoti į sodybą be savęs, o pati ten vyksiu dar po savaitės. Taigi visų gėlių man reikėtų vazonėliuose. Ir kuo didesnių. Nėra laiko laukimui. Vienas žmogelis, kuris būtinai turi pamatyti grožį, serga tokia liga, kad galėtų būti priskirtas veikiau prie vienmečių, o ne daugiamečių gėlių... Jei po 2 savaičių turėtumėte didesnių gėlių vazonėliuose, duokite ženklą, ir pradėsim derybas e-mail'u.

Atsakyti
QUOTE(Feniksas45 @ 2011 07 06, 00:17)
o į Dariaus gėles neužmetėt akies ,nes ten yra keletas rykštenės rūšių  mirksiukas.gif

Užmečiau, aišku. smile.gif Jis pas mane įdėtas į favoritus. Tačiau reikiamų rykštenių pas jį nėra. Dariaus katalogas itin geras, kai jau žinai ko nori. O Rasos, kai dar nežinai ko nori. smile.gif

Persiėjau čia kažkada per SM senas "Namo aplinka" temas, ir aptikau labai gerą pavyzdį, kas gaunasi, kai gėlių srityje turi skonį ir norą, bet neturi patirties. Ten viena iš SM mamyčių bliūde padarė vienmečių gėlių kompoziciją. Kai tik viską susodino, gavosi copy-paste'o vertas šedevras. O kai po 1-2 mėn. viskas subujojo, tai jooo... Ne kas, vienu žodžiu. Tai čia su vienmetėmis gėlėmis taip. Skaityk, kad praradai 1 metus. O jei su daugiametėmis panašiai gautųsi? Skaityk, kad gyvenai veltui... smile.gif

Atsakyti
Man pradėjo patikti kraujažolės -tikrai ilgai žydintys augaliukai ax.gif

user posted image user posted image
Atsakyti
Mano mylimos ramunės ax.gif

user posted image user posted image user posted image

Ir vingiorykštė

user posted image
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 07 06, 17:05)
Man pradėjo patikti kraujažolės -tikrai ilgai žydintys augaliukai ax.gif

user posted image

Gražumėlis... Turiu jas ir joms įtinkančias drauges pirkinių sąraše. O tai reiškia - myliu. smile.gif

Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2011 07 07, 00:36)
Gražumėlis... Turiu jas ir joms įtinkančias drauges pirkinių sąraše. O tai reiškia - myliu. smile.gif

thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2011 07 05, 14:20)
Beje, gal žinote, kokio dydžio augalus parduoda užsisakant pas Rasą (pas kurią ir nukopinau kompozicijos idėją)?



QUOTE(Feniksas45 @ 2011 07 06, 00:17)
o į Dariaus gėles neužmetėt akies ,nes ten yra keletas rykštenės rūšių  mirksiukas.gif



QUOTE(Viper @ 2011 07 06, 09:41)
Žinau biggrin.gif nes ji ir esu rolleyes.gif pavasarį dauguma augalų būna 11x11cm dydžio vazonuose, o dabar, grunte - kaip kas.


4u.gif Rasa, labai malonu sutikti šiame forume. Šį pavasarį pirkau iš Jūsų gėlytes. Likau labai patenkinta augaliukais ir tuo kaip jie paruošti pardavimui. Augalėliai labai sveiki ir tikrai nemaži.
Jūsų gėlytes pasiėmiau pas Darių, tai dabar ir pas jį nuvažiuoju. mirksiukas.gif


Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2011 07 06, 11:45)
Na, tai priimkite dideliausius komplimentus, kuriems šiaip jau esu labai skūpa.


Ačiū ačiū už komplimentus ax.gif o dėl augalų parašysiu į AŽ.

Ledum, man labai smagu girdėti. Augalus stengiuosi parduoti tokios kokybės, dėl kurios nebūtų gėda, ir kokius pati norėčiau gauti. (jei kam patenka koks silpnesnis, visuomet tikiuosi kad pirkėjas nekunkuliuos viduje, o man praneš, ir aš mielai kompensuosiu netektį)
Atsakyti