Įkraunama...
Įkraunama...

Žąsis

Laikiau zasu bureli, tai isbandem kelis receptus.
Zasies vyniotinis
Nuo zasies nurengti oda pradedant nuo kaklo kaip "megztini". Zasies krutinele plonai isimusti. Nuo kaulu apipjaustyti likusia mesyte ( ne "plikai', nuo koju, nugaros), ja sumalti, ideti pjaustytu obuoliuku( 2-3), tarkuota morka, galima virtu ar keptu grybu( 4 saukstus), svieste apkepta svoguna ( smulkiai pjaustyta), prieskoniu. Ideti pora zaliu kiausiniu. Zasies krutinele pagulgyti i odos isnaros vidu, kimsti farsa, uzsiuti ir ideti i spec. kepimo maiseli ( buna parduotuvese) , i maiseli ipilti raudono vyno ( 1,5 - 2 stiklines). Uzrista ir keliose vietose prabadyta maiseli deti i skarda, ten ipilti 1 stikline vandens ir kepti apie 2-2,5 val. Kai viena puse apskrus, vyniotini su visu maiseliu apversti.

Zasies sriuba su raugintais kopustais
( Labai tinka antrai dienai po baliaus ar salta ziemos diena)
Likusius zasies kaulus su mesyte, skrandi, sirdele ir panasius likucius isvirti ( apie 2 val). Isgriebti, nugramdyti mesyte nuo kaulu, susmulkinti ir sumesti atgal i puoda. Ten sudeti pjaustytas bulves, morkas. Kai pavirs ( 7-9 min.), ideti raugintu kopustu su visa sunka ( labai tinka rauginti kopustai su spanguolem) ir pabaigti virti. Galima iberti pipiru ( surumo paprastai uztenka nuo kopustu).
Skanaus!
Atsakyti
Sveiki,

Kepta žąsis (antis) su apelsinų padažu

Maximos kalėdiniame buklete buvo ir anties (aš kepiau žąsį) receptas. Gavosi thumbup.gif , todėl perrašau ir Jums - gal kas dar iškeps Naujiems Metams smile.gif

[attachmentid=125277]
(nuotraukos kitos ner, nes spejau nubėgt iki tuoleto ir žąsis jau buvo supjaustyta ir išdalinta doh.gif )

Patiekalui gaminti reikės:

1 žąsies arba anties (~2.5-3.5kg)
2cm ilgio imbiero šaknies gabalėlio
2-3 česnako skiltelių
1 raudonojo svogūno
4 šaukštų medaus
tarkuotų 2 apelsinų žievelių
4 šaukštų sojų padažo
1 šaukštelis malto cinamono
pusė stiklinės vandens
1 šaukšto acto
1.5 šaukšto jūros druskos
0.5 šaukšto šviežiai maltų pipirų, maltų kmynų


Gaminame:

Druską, pipirus ir kmynus pakepiname sausoje keptuvėje. Atvėsiname ir sutriname. Paukštį nuplauname šaltu vandeniu, nuo visur (išskyrus sparnelius ir sprandą) nuimame riebalus. Įtriname paukštį druskos ir pipirų mišiniu ir palikti uždengtą nakčiai.
[attachmentid=125270]

Susmulkiname imbierus, česnakus, sumašome su 2 šaukštais medaus ir 2 šaukštais sojų padažo, apelsinų žievelėmis, vandeniu. Viską užviriname, paliekame šiek tiek atvėsti.
[attachmentid=125272]

[attachmentid=125273]

[attachmentid=125274]

Užsiuvame kaklą..

[attachmentid=125271]

..ir supilame dar karštą marinatą į pilvo ertmę. Pilvą taip pat užsiuvame.
Dedame į skardą ar britvoną ir kepame.

[attachmentid=125275]

Kepti galima 2 būdais:

1. Įvyniojame paukštį į foliją, padedame ant skardos ir kepame 40min. 200 C karščio orkaitėje. Tuomet išvyniojame iš folijos, įpilame į skardą truputį vandens. Kepame likusį laiką 175 C karščio orkaitėje.

2. 15min. kepame paukštį krūtinėle aukštyn 220 C karščio orkaitėje. Tada sumažinam karštį iki 175 C ir pusę likusio laiko kepame pavertus ant vieno šono ir kita pusę laiko - ant kito šono.

[attachmentid=125276]


O tuo tarpu..

Sumaišome likusį medų su sojos padažu ir actu. Pagardiname pipirais ir druska. Šiuo mišiniu aptepame paukšti likus kepti 10min iki kepimo pabaigos.

Svoris kg - Kepimo laikas
1.5 - 1val ir 15-25min
2 - 1val ir 25-35min
2.5 - 1val ir 35-40min
3.5 - 1val ir 50-55min
4 - 2val
4.3 - 2val ir 10-15min
4.7 - 2val ir 15-20min
5.2 - 2val ir 20-30min
5.5 - 2val ir 30-40min

Kimštai žąsiai reikia pridėti dar apie 20-40 minučių.

Įsmeigus į storiausią paukščio vietą, turi bėgti blyškiai geltonos sultys arba temperatūra toje vietoje turi būti apie 82C (čia naudojant mėsos termometrą matuoti.. ne gyvsidabrinį unsure.gif ).

[attachmentid=125277]

------------------------------------------------------------------------------------------

Padažas

Paukštį galima valgyti su įvairiais padažais - tiek bruknių uogiene, tiek tomis pačiomis sultimis+riebalais, kuriuose jis kepė (čia jeigu kepate ne skardoje, o britvone - tada prisirenka nemažai..). Šį kartą dariau pagal receptą ir patiekiau su apelsinų padažu. NIAM NIAM thumbup.gif


Apelsinu padažui reikės:

200 ml. vandens
150g cukraus
2-3 apelsinai supjaustyti griežinėliais
8 arbatin. šaukšteliai žuvų padažo
80 ml. žaliųjų citrinų sulčių
1 lazdelės cinamono


Gaminame:
Užviriname vandenį su cukrumi, tuomet sumažiname ugnį ir dar paverdame 5-8min. Suberiame apelsinus, prieskonius, sukrečiame žuvies padažą (aš tiesa tokio neradau, tai naudojau Austrių padažą - suėjo ne ką prasčiau) ir dar 5min. paverdame. Tuomet supilame žalių citrinų sultis (aš naudojau 1/2 paprastos citrinos) ir nukaičiame puodą. Laikome šiltai, nes į stalą jis turi būti patiekiamas neatvėsęs.

Ruošiama 12val. Pagaminama per 2-3val.



...aš dar pridėjau bulvių.. nes man nerealiai skanu, kai jos kepa žasies taukuose.. niam niam biggrin.gif ... Bulves reikia dėti maždaug 40-50min iki paukščio kepimo pabaigos ir kelis kartus pavartyt bei apliet taukais.

[attachmentid=125278]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Askulia: 25 gruodžio 2007 - 23:33
QUOTE(Askulia @ 2007 12 25, 23:23)
Sveiki,

Kepta žąsis (antis) su apelsinų padažu

Maximos kalėdiniame buklete buvo ir anties (aš kepiau žąsį) receptas. Gavosi  thumbup.gif , todėl perrašau ir Jums - gal kas dar iškeps Naujiems Metams smile.gif




... atrodo labai skaniai... 4u.gif Aciu kad taip smulkiai aprasei... Tik ziauriai sudetingai atrodo man. Bet labai uzsinorejau naujiems issikept, reiks pabandyti, tik manau kad supaprastinsiu kai ka, bet va labai gerai kad laikai ir temperaturos surasyti, ko niekur nebuvo. Parasysiu kas iseis bigsmile.gif ...
Atsakyti
Supaprastinimui galima nedaryt apelsinu padazo biggrin.gif... nes jo beveik niekas nevalge.. man asmeniskai labai patiko uzsipilti skystymeli, kuriame antis kepe, nes ten isbego anties sultys ir tas "idaras" .. o apelsinu padazo visas puodas taip ir liko.. gal kokius 5 saukstus tik sunaudojom. Tai nelabai ir apsimoka.


TIESA - is kaulu ir likuciu (sparneliai, skureles, kaklas ir pan.) padariau sriuba... tai zinokit turbut dar skaniau suvalgem, nei pacia zasi lotuliukas.gif

Dejau:
Zasies liekanas
Bulves smulkiai kubeliais pjaustytas
Morkas tarkuotas ir pakepintas kartu su smulkiai pjaustytais svogunais (visada turiu prishaldyto sito gerio)
Dziovintu grybu thumbup.gif
Zhiupsneli perliniu kruopu (galima ryziu)
Grybu sultinio kubeli
Druskos-pipiru pagal skoni.

thumbup.gif
Skanaus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Askulia: 27 gruodžio 2007 - 22:15
Reiks ir man pabandyti zasi issikepti Kaledoms,nors ir sudetingai cia man atrodo.Bet tas receptukas patiko 4u.gif
Atsakyti
Aciu uz toki issamu receptuka,tikrai reikes pabandyti,nes kaledoms jau uzsisakiau zasi bandysiu nustebinti seimyna rolleyes.gif
Atsakyti
Kam ekologiskai uzaugintu zasu reikia sventems kreipkites biggrin.gif i AZ.
Atsakyti
kepsiu ir aš žąsį Kalėdoms rolleyes.gif gal galit pasakyti kam jai rankos surištos toje foto kur įdėta?
Atsakyti
QUOTE(Lince J @ 2008 12 08, 17:33)
Kam ekologiskai uzaugintu zasu reikia sventems kreipkites  biggrin.gif i AZ.

Ot velnias, daviausi daviausi, ieskojau kur cia zasi taip paveluotai gauti ir tik dabar pasiulymas pasirode.... O jau kaip ir turiu pazadeta.
Na, tikiuosi kitais metais nepaveluoti ir kreiptis.
Atsakyti
Atrodo dieviškai skaniai apelsininė žąsis smile.gif kepsiu antį pagal šį receptą- mat darbovietė kiekvienam po antį kalėdų proga pažadėjo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ravesa: 11 gruodžio 2008 - 16:15
Gal kas nors galit patart, kur Vilniuj galima įsigyti šviežią žasį? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Spurgitta @ 2008 12 18, 11:43)
Gal kas nors galit patart, kur Vilniuj galima įsigyti šviežią žasį?  g.gif


Kalvarijų turguje smile.gif
Atsakyti