Įkraunama...
Įkraunama...

Sraigės

QUOTE
Radau bendraminciu-mes su vyru irgi valgome paciu pasigamintas sraiges thumbup.gif.Vargo daug,kol pasigamini,bet galutinis rezultatas maloniai nuteikia gomuri... Puikus patiekalas prie vyno alc.gif

O kaip gaminate? Ar kiautuose? O gal mokate užkepėlę pagamint? ax.gif
Labai norėčiau mokėt pati pasigamint smile.gif
Atsakyti
maniskis uzsimane irgi sraigiu pavalgyt..tai cia receptuku skaitineju...bet kazkaip manes nevilioja jos...nors esu valgius sraigiu sriubos... ax.gif

o siaip sraiges galima rinkt iki liepos men, nes po to jos ampa nuodingos(kazkokia tai medziaga gaminasi)...
Atsakyti
Jau ketvirti metai vasara valgom sraigiu patiekalus ir vis ieskom ko nors idomesnio. Virtos sraiges primena jautiena, tik sotesnes.
Kaip issivirti sraiges jau raset, tai papasakosiu ka darau is virtu.
I. Marinuotos sraiges
Virtas sraiges sumetu i stiklaini, uzpilu pasiruostu marinatu ( kaip agurkeliams- ), iskaitinu ( 15-20min) ir uzdarau. Po savaites galima naudoti istisus metus. Labai sauni uzkandele prie alaus, vyno.
II. Antienos vyniotinis su sraigiu idaru
Antienos file 250g ( gali buti krutinele)
Paukstienos farso 200g ( vistiena, antiena, tinka ir triusiena)
Paprika 1 vnt (supjaustyta smulkiai)
Viena tarkuota morka
Vienas smulkiai pjaustytas obuolys ( nebutinai)
Virtu sraigiu 100g
Antienos file plonai ismusti, pabarstyti prieskoniais, pipirais, druska. Sraiges du kartus permalti, sumaisyti su zaliu farsu, paprika, morka, obuoliu, prideti pagal skoni prieskoniu. Mase deti ant ismustos file, susukti, ivynioti i merle ir perristi siulu. Toki vyniotini deti i verdanti vandeni ir virti apie 2 val.
Galima valgyti salta ir karsta. Tinka baltas padazas su grybais, petrazolem.
Skanaus! bigsmile.gif
Atsakyti
Neseniai valgiau tokia karsta uzkandele su sraigemis:
i pievagrybiu galvutes ideta po viena sraige, visai nedaug sviesto su cesnaku, pabarstyta tarkuoto surio ir uzkepta orkaiteje. Lbai skanu ir labai sotu!
Atsakyti
QUOTE(knotknot @ 2007 08 17, 12:51)
Jau ketvirti metai vasara valgom sraigiu patiekalus ir vis ieskom ko nors idomesnio. Virtos sraiges primena jautiena, tik sotesnes.
Kaip issivirti sraiges jau raset, tai papasakosiu ka darau is virtu.
I. Marinuotos sraiges
Virtas sraiges sumetu i stiklaini, uzpilu pasiruostu marinatu ( kaip agurkeliams- ), iskaitinu ( 15-20min) ir uzdarau. Po savaites galima naudoti istisus metus. Labai sauni uzkandele prie alaus, vyno.
II. Antienos vyniotinis su sraigiu idaru
Antienos file 250g ( gali buti krutinele)
Paukstienos farso  200g ( vistiena, antiena, tinka ir triusiena)
Paprika 1 vnt (supjaustyta smulkiai)
Viena tarkuota morka
Vienas smulkiai pjaustytas obuolys ( nebutinai)
Virtu sraigiu 100g
Antienos file plonai ismusti, pabarstyti prieskoniais, pipirais, druska. Sraiges du kartus permalti, sumaisyti su zaliu farsu, paprika, morka, obuoliu, prideti pagal skoni prieskoniu. Mase deti ant ismustos file, susukti, ivynioti i merle ir perristi siulu. Toki vyniotini deti i verdanti vandeni ir virti apie 2 val.
Galima valgyti salta ir karsta. Tinka baltas padazas su grybais, petrazolem.
Skanaus! bigsmile.gif


Pamirsau parasyti, kad reiki i vyniotini 2 zaliu kiausiniu. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(seima @ 2007 07 05, 10:23)
maniskis uzsimane irgi sraigiu pavalgyt..tai cia receptuku skaitineju...bet kazkaip manes nevilioja jos...nors esu valgius sraigiu sriubos... ax.gif

o siaip sraiges galima rinkt iki liepos men, nes po to jos ampa nuodingos(kazkokia tai medziaga gaminasi)...


Perziurejau visa informacija, niekur neradau, kad nuo liepos negalima butu valgyti sraigiu. Pati su seima valgau iki kol jos pasislepia ( spalio men.) ir dar nenusinuodijau. doh.gif
Atsakyti
kazkaip nedristu pati ju gaminti, bet esu ragavus, visai skanu smile.gif tiesiog galiu pasakyti, kad jus saunuoles!!!
nes man biski slykstoka jas gyvas mesinet, tyrinet ir ttt. ax.gif
Atsakyti
Čia yra sraigių pirminis apdirbimas ir receptas aprašyti:
lietuviškos burgundiškos sraigės
Žadu ir aš bandyti gaminti
Atsakyti
"...leidžiama rinkti bei supirkti sraiges, kurių kiauto skersmuo ne mažesnis kaip 28 milimetrų. Sraiges rinkti ir supirkti galima nuo gegužės 1 d. iki liepos 1-osios. Jos gali būti renkamos valstybinėse bei privačiose žemėse, o valstybės saugomose teritorijose – tik tuo atveju, jeigu tai neprieštarauja tų teritorijų apsaugą reglamentuojantiems teisės aktams. Tačiau rezervatuose ir zoologiniuose draustiniuose jas rinkti draudžiama..."

Kiek teko dometis, nuo liepos menesio, jos pradeda esti daugiau zemiu, kad ziema turetu daugiau kalcio lyg, auginti savo kiautui...
Atsakyti
Turiu prisirinkusi sraigių. Už poros dienų bus savaitė, kai jas šeriu miltais ir jau turėsiu virti. Tik kilo klausimas kokią ten jos dalį išvirus reikės nupjauti, t.y. žarnyną, o kur jis yra ir kaip jį pažinti? Aš įsivaizduoju, kad tą koją reikia valgyti, o kitką išmesti. Ar teisingai galvoju? Laukiu operatyvaus atsakymo.Ačiū. bigsmile.gif
Atsakyti
O as nusipirkau pradzioj sraiguciu Maximoj, pirma paragausiu kaip jas kiti pagamino, o jei jau patiks, tada pati jas trucysiu doh.gif To labiausiai ir bijau. Klausiau laida Radijo virtuve per valstybini radija, tai ten taip sudomino mane su tom sraigem, viska detaliai papasakoja La Pergola restorano virtuves shefas kaip gamint kaip preparuot. Galima ta laida internete susirasti ir paklausyti, kam kas neaisku. Sake, kad sraiges labai maistinga, 6 sraiges atstoja pusantro kg jautienos, o ju nuoviras saugo net nuo vezio...
Atsakyti
Taigi, ta radijo laida mane taip pat sugundė išbandyti sraigių patiekalą. Paaukojau atostogų laiko jų surinkimui, savaitę šėriau miltais na ir galiausiai beveik visą dieną terliojausi su jų apdirbimu. Surinkau apie 70 sraigių. Manau, kad su mažesniu kiekiu išvis neapsimoka terliotis. Dalį jų apdorotų užšaldžiau.
Ir galiu pasakyti, kad kas negalėtų preparuoti varlių, tai geriau ir tegu nepradeda žudyti nekaltų gyvūnėlių, nes nebūčiau pati ėmusis šios veiklos, jei kas būtų vaizdžiai tą nupasakojęs. Taigi jautresnių nervų žmonėms nepatariu tuo užsiimti. Bet kadangi stovėjau prieš faktą, tai pasiryžau eiti iki galo. Teko prisiversti. blink.gif Pasirodo, kad jos turi ilgą žarnyną, kurį reikia nupjauti ir išmesti. Ačiū vienai iš mamų, kuri čia apie tai užsiminė, nes jeigu būčiau to nežinojusi tai jau neaišku ar išvis būtų galima valgyti doh.gif Taigi kaip ir buvo paminėta lieka tik mažytis liežuvėlis (kaip kokio gaidžio) iš vienos sraigės. Na, ir skonio jokio ypatingo nėra, sakyčiau kaip koks neišviręs beskonis grybas. Aišku, sakysite, kad priklauso nuo priedų. Na, aš dariau mišrainę su ryžiais, kiaušiniais, raugintais agurkais, tai nežinodamas kad ten yra tų sraigių smulkiai supjaustytų, tai ir nesuprasi. Atsidėjau likusią dalį tų liežuvėlių ir užšaldžiau kitiems patiekalams. gal kas galite ką pasiūtyli, kad gautųsi su skoniu. Ačiū.
Bet čia tik mano asmeninė nuomonė.
Papildyta:
QUOTE(knotknot @ 2007 08 17, 12:51)
Virtu sraigiu 100g

Pagal mano tik ką įgytą patirtį , kad tiek jų mėsytės paruoštum, reikia nugalabyti apie 40 sraigių? doh.gif
Atsakyti