Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip baudžiate vaikus? Nelupant...

Mes paišėm šypsenėles ir ožiukus. Labai padėjo bigsmile.gif
O šiaip, pastebėjau, kad su vaikais griežtai reik. Bent jau su manaisiais. Autoritetas namuose turi būti aiškus - TĖVAI. Ir kuo mažiau derybų. Jei jau prasideda diskusijos, abejonės, ar reikia/kodėl reikia, atsakymas vienas - reikia, nes taip liepia TĖVAI.
Bet mušti vaikų negalima schmoll.gif Kaip mano mažius sako "niekada negalima".
Atsakyti

 i 
Dalis žinučių perkelta į temą "Ar reik lupti vaiką?" (Vaikų auklėjimas ir ugdymas > Auklėjimas)
ČIA
Atsakyti
geriausias auklėjimo būdas prasideda tada kai vaikai su tėveliais susitaria kas galima-o kas ne.bausmės turi būti gerai apgalvotos ir butinai vykdomos.negalima drausti teliko žiūrėti 2 dienas ,o vakare draudima atšaukti.aš vertinu visas žmogiškas savybes ,siekiu ,kad vaikai vienas kita gerbtų ,saugotų ,neatsikalbinėtų,nemeluotų.geriausia ,kai vaikai turi tvarkaraštį ir yra skatinami įvairiausiom priemonėm elgtis gerai.vaikai turi daug norų ,bet neviskas lengvai pasiekiama, reikia tai ,ko nori užsidirbti,tarkime ,nori knygos.geri darbai vertinami pliusais ,knygutė kainuos20 pliusu ,gerų žodžių ar darbelių .o už bloga darbeli pliusiukas ištrinamas.per diena vaikas gali net10 pliusiuku igyti-pasisveikino su kaimyne ,suplovė indus ,sutvarkė žaislus ,pamaitino šuniuka irt.t vaikas nuolat skatinamas ,pagiriamas .o kas yra blogas drbas ,poelgis -kiekvienos šeimos individualus reikalas.nereguoju į nupeizotus tapetus ,sudaužytus žaislus.man svarbiausia ,kad būtų teisingas ,nesispjaudytu ,neatsikalbinėtu ir t.t už tai ir baudžiu neskaitau pasakos ,kai nesitvarko ,sakau ,kad jo mylimiausias zuikutis išeis ,jam bardakas nepatinka ,tai vaikas tvarkosi .visiems artimiesiems nuolat vaikus pagiriu ,o jei neklauso- pranešu ,kad pas vaika buvo atejes tinginiukas arba ožiukas.vaikas susigėsta ,nenori ,kad močiutė arba dėdė klaustu-kokio dydžio tas tinginys...vaikai turi suprasti ,kad reikia gerbti vyresniuosius ,jei 5 metų pyplys atsikalbinės-ko tikėtis ,kai jam bus 15?mano nuomone ,vaikui draudžiama griežtai kaprizintis parduotuvėje ir svečiuose ,vaikai negali tėvams atsakyti-ne tavo reikalas, atstok nuo manes ir t.t už tai tikrai bausti reikia,o kad nereikėtu ,privalome rūpestingai kalbėtis ,kad vaikai suprastų ,kas blogo ,okas gero. Tai dar į šią temelę gryšiu ryt.papasakosiu ,kokiais pavyzdžiais itikinamiau susitarti su vaiku ,kad netektu bausti iki
Atsakyti
lengviausiai auklėti 1 ,o kuo daugiau-tuo sunkiau ,visi skirtingi kiekvienam savas ožys,seniau sakydavau-neleisiu vaikams kuistis spintose ,oi kas dabar darosi-du išauklėjau ,trečias nepasiduoda ,nebejuokai ,kai tarp patalynės cukrine randu ,o vystyklas tarp stiklainiu pūpso.na ,nesusikalbu-juodai bardakus daro
Atsakyti
as irgi paselus buvau...mamos visokias medziagas sukarpydavau, siudavau barbem drabuzius smile.gif , siulus "sumegsdavau"...ir t.t. o zinai kodel neprasydavau? Nes kai paprasydavau tai niekad neleisdavo....o po to kai rasdavo mama...mama klausdavo kodel neklausei??? smile.gif
Atsakyti
Mums tai padeda, kai uždrauti žaisti su kompu arba pagąsdinu, kad atiduosiu čigonams ( nežinau ar taip gerai, bet padeda ). Anksčiau gąsdindavau, kad gaus diržo, bet dabar taip nedarau. Ir visiškai netaikau fizinės bausmės. schmoll.gif
Atsakyti
JEi neklauso, uždarom vieną pabūti kambary, kol ožiukai išeis, neleidžiam žiūrėti filmukų, vakarais neskaitom pasakų, tiesiog ignoruojam, o tėvelis dar taiko "fizines" bausmes : už tam tikrus prasižengimus 10 atsipaudimų, 10 atsilenkimų ir pan. Labai veiksminga thumbup.gif
Atsakyti
O as kai maniskis neklauso irgi statau i kampa ir liepiu paciam isvaryti oziukus, ir vis prieinu paklausiu, ar jau isvare, jei sako - ne, tai liepiu stoveti ir toliau juos isvarineti. Anksciau uzdarydavau kitame kambaryje ir liepdavau pabuti vienam su savo oziukais, bet dabar to nenaudoju, nes pastebejau, kad jam tai visai patinka - ten jis turi ka veikti, o oziukai taip greit neiseina, o mano mazoji irgi nori eiti zaisti, tai vieno vyresnelio kaip ir nebeuzdarysi...
Jei piktybiskai nesitvarko zaislu, ar piktybiskai skriaudzia sese, savo vyresneliui neleidziu ziureti filmuku kartais vienai, o kartais dviem dienoms.
Retai, bet tenka paimti ir dirziuka, jei labai neklauso, pavyzdziui, kai suguldau, o jie nuogi pradeda lakstyti (o as taip bijau kad neapsirgtu!)- ateinu ir pakabinu dirziuka ant rankenos ir sakau, kad kita karta jei isgirsiu lakstant, duosiu dirzo, nes jam labai patinka kandzioti vaikus, kurie neklauso...Padeda... Nors tas budas man irgi nepatinka, anksciau sakydavau, kad niekada savo vaiku nemusiu, bet kai simta kartu pakartoji, prasai, tariesi, kai liezuvis pavargsta nuo pasaku sekimo ir lopsiniu dainavimo, o jie nereaguoja, tenka galvoti kaip juos pagazdinti...
Beje apie ta buda, kai vaikui nusikaltus su juo imciau nekalbeti, tai man sis variantas netiktu, nes taip tik pati labiau kenteciau, nes visai nebesusitvarkyciau su vaikais - vaikas ir toliau savo darytu, o man vis tiek reiketu ji kalbinti, nes juk reiktu ji aprengti, reikia kad eitu valgyti, o be kalbejimo, tai butu toks chaosas!!!
Atsakyti
Kai man pasiule nekalbet su vaiku kai neklause pabandziau, o sunus atsake kad irgi su manim mekalbes blink.gif bet nenuleidau ranku ir toliau laikiausi savo, dabar galiu pasakyti kad padeda...kai pasakau 3sykius kad nustotu o jis daro savo (dazniausiai zyzia ar verkslena) pasakau kad dabar su juo nebekalbesiu ir jo negirdesiu tol kol nenustos smile.gif
Tas laikas kai nusiramina sutrumpejo iki 2-3 min...suvokia kad savo nepasieks tokiu elgesiu ir nustoja thumbup.gif
Atsakyti
mūsų mažyliai tarsi mūsų pačių veidrodėliai, jie tikrai suras progą paauklėti tėvelius jiems skirtomis pastabomis. neragavęs ir mano mažylis 'berzinės košės'. nors dėlto gaunu daug pastabų iš aplinkinių. ar prisimeni savo vaikystę? jei teko ragauti tos neskanios košė kiek laiko trukdavo šis tėvelių auklėjimas? mane tai tol kol skaudėdavo. as manau kad tai neišeitis. didžiausia bausmė kai mamytė supyksta nekalba, ir negirdi. arba turėti kantrybės pasisodinus gal dešimt kartų pakartoti, kad mažylis tikrai suprastu ko iš jo nori mama.
Atsakyti
Maniškiai lyg ir per maži didelėms bausmėms, bet pagal amžių ir ožiukai auga.
Draugė labai nusistebėjo, kad pasakiau, jog ateis "momelis", jei dukra neklausys. Labai veikia kol kas. Prisimenu, kad ir mane mama gąsdindavo.Mąstau, kad toks pasakymas mažiau žalingas nei diržas?
Atsakyti
Klausimas!
O kaip apriboti filmukų žiūrėjimą vienam iš dviejų vaikų? Nes situacija tokia, kad arba abu žiūri, arba abu nežiūri. Pastarasis atvejas, žinoma, sveikesnis, bet išeina, kad baudžiami abu. blink.gif
Atsakyti