Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip baudžiate vaikus? Nelupant...

QUOTE(Agatas1 @ 2006 02 20, 10:50)
Maniškiai lyg ir per maži didelėms bausmėms, bet pagal amžių ir ožiukai auga.
Draugė labai nusistebėjo, kad pasakiau, jog ateis "momelis", jei dukra neklausys. Labai veikia kol kas. Prisimenu, kad ir mane mama gąsdindavo.Mąstau, kad toks pasakymas mažiau žalingas nei diržas?


Manau, kad gąsdinti visokiais čigonais ir baubais yra blogiau už blogą, vaikai viską priima tiesiogiai, jeigu mama sako,kad jei tu manęs neklausysi aš tave atiduosiu į vaikų namus, tai vaikas tai girdi ir supranta kaip faktą, NEJAUGI JŪS IŠTIESŲ NORIT, KAD VAIKAS TAIP GALVOTŲ?...Mūsų didžiausias rūpestis diena iš dienos, kad atžalėlė būtų saugi, tai vaikas turi jausti, o ką jam reikia galvoti, kai iš MAMOS girdi apie tai, kaip bus atiduotas čigonams, paliktas parduotuvėj ir pan.Mamytes, nesakykit savo vaikučiams šito niekada, brrrr, tai taip baisu... unsure.gif Vienintelis absurdas neatitinkantis tikrovės gali būti tik senis šaltis išlendantis pro židinio ertmę doh.gif (senis turėtų gerokai "pasidietint", kad pratilptų... ), o visa kita vaiko galveliai kenkiantys kliedesiai blink.gif
Prisiminimas iš asmeninės patirties: kai aš neklausydavau mamos, man močiutė pasakodavo pasaką, kad gyveno kartą maža mergaitė, ji labai neklausė savo mamytės ir toji vieną dieną pavirto paukšteliu (ir tada dar privesdavo prie lango ir parodydavo praskrendantį niekuo dėtą balandį ir sakydavo, kad štai čia toji nelaimėlė motina...) Patikėkit - paveikdavo, man buvo beproto baisu, mintyse dažnai matydavau savo gimdytoją besitransformuojančią į balandį... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liulia*: 07 kovo 2006 - 04:32

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif čia dėl vargšų paukščių...
O šiaip tai su tavim sutinku...nereikia gasdint vaikų...tai traumuoja psichiką...vaikai net sarkazmo iki 5-6m "nepagauna"...viską priima tiesiogiai...
Atsakyti
Na ne visai apie bausmes...sako vaikui kažkokios elgesio normos formuojasi ne kai jis bijo bausmės, o kai suvokia savo elgesio pasekmes (berods rašiau g.gif ). Na neturiu tokių iliuzijų kad kelių metų vaikas tai kuo puikiausiai supras, bet bent kažkiek padėti galima....Pvz. jei neklauso mamos vaikas visų pirma turi pvz. ne būti statomas į kampą (kaip mamos įtūžio išraiška), bet visų pirma pamatyti (ar mama tai turi pasakyti), kad mamai dėl to labai lūdna...o paskui galima ir į kampą biggrin.gif ... pati kažkada lankiausi psichiškai neįgalių vaikučių namuose... vienas vaikas tikra to žodžio prasme nurovė plaukų kuokštus, o aš aišku didvyriškai atkentėjau...po kurio laiko per psichologijos paskaitas prisiminiau ir papasakojau šitą situaciją dėstytojui ne vienerius metus dirbusiam su itin sunkiais ligoniais...Dėstytojas tik paklausė ar aš parodžiau, kad man skauda... unsure.gif Gali būti, kad vaikas nė nesuvokė kokius pojūčius kitam sukelia...
Tai čia kažkas panašaus ir su mažiais...jei negali apeliuoti į protą, turi apeliuoti į vaiko jausmus, pojūčius, nes kad ir koks būtų protelis dažniausiai būna aišku kas yra skausmas, liūdesys ir t.t.
Atsakyti
O kaip parodyti kad pyksti...nerėkiant arba nepakeliant balso ?
Atsakyti
Parodyt ne kad pyksti, o kad tau liūdna ir skaudu dėl to, kad vaikas tavęs neklauso. Kad pyksti ir taip supras laugh.gif
Atsakyti
mamytes papasakosiu tokia savo ir mano dukrytes situacija kuri mane labai griauzia.gal duosit gera patarima.buvo taip.Gabre paeme mano seses auksa, obijodama atiduoti ismete doh.gif .blogiausia,kad as gyvenu ir dirbu siuo metu UK o dukra su mama.mano pirma reakcija ja ziauriai apsaukiau del ko gailiuosi paskui pasikalbejom rimtai,kad mamyte dabar tures daug dirbti kad atiduoti skola ir negales pirkti dovaneliu kurias dukryte taip myli verysad.gif .mano sese 4 dienas ja state i kampa ta daryti mes su mociute uzdraudeme.delto susipykau su sese,ir dar buvo surinkti mylimi zaislai ir isnesti i ga raza ,o pasake kad ismete. mums su mociute gabres siaubingai gaila cray.gif .galvoju jau dabar issiusti pinigus ir liepti grazinti zaislus.tas jau tesias apie 3 savaites.kaip manot ar reikia vaika bausti taip ilgai.mano sese sako kat bausciau3,4 metus,neatiduociau zaislu,nepirkciau graziu rubu,lauktuviu.del lauktuviu tai taip su gabre mes jau susitareme ir ji sutina kad negeli nieko prasyt net per gimtadieni nepaklause ar ka nupirkau.ji pilnai supranta kad prisidirbo.bet ka daryt su zaislais garaze?jos dabartiniai uzsiemimai tai piesti rasyti televizorius,bet juk vaikui reikia ir zaidimu,o ne tik nesibaigiancios bausmes.Busiu visoms dekinga uz patarimus
Atsakyti
Ka čia pasakysi....jei nori tą vaiką taip įbaugint kad paskui drebėtų kiekvienam žingsny kad ko nepadarytų ir išmoktų nekęst suaugusių - pirmyn. Pasidomėkit už kokius nusikaltimus žmonės kalėjime tris - keturis metus sėdi doh.gif sakyčiau įsijautė moteriškė su bausme...jos gal ir reikėjo, bet mano galva stipriai persistengta. Išvis kodėl JI baudžia (tik todėl, kad jos daiktas?) Tu jai savo vaiko auklėjimą patikėjai? Ponas Dievas ir tas atleidžia, o čia moteriškė ėmėsi teisingumo vykdytojos vaidmens (jei yra taip kaip parašei)...tik vat taip vaiką ne gerai elgtis išmokys, o pergąsdins ir tiek. Vaikui ne tik bausmę, bet ir atleidimą reikia patirt. Kad suaugęs nežiūrint jo prasižengimų jį myli.
Atsakyti
QUOTE(akse @ 2006 03 19, 20:18)
mamytes papasakosiu tokia savo ir mano dukrytes situacija kuri mane labai griauzia.gal duosit gera patarima.buvo taip.

Gaila man to vaiko verysad.gif
Aš negaliu pakęst, kai kas nors auklėja mano vaikus. Turėjau problemų su savo brolio žmona. Ji ryškiai persistengdavo. Atrodė, kad ji mano vaikų nekenčia doh.gif Nes sakydavo, pvz., mašinoje "Jei triukšmausit, išmesiu jus į upę" Aš negalėjau to klausyti ir vieną dieną jai pasakiau, kad to aš netoleruosiu. Ji kiek žinau dėl to pergyveno, bet nelabai suprato situaciją. Dabar ji toli, mes beveik nesimatom, tai problemų nėra
Atsakyti
QUOTE(akse @ 2006 03 19, 20:18)
mamytes papasakosiu tokia savo ir mano dukrytes situacija kuri mane labai griauzia.gal duosit gera patarima.

Susitaikyk su sese...pašnekėk gražiai...paaiškink, kad ant vaiko pykti 3-4m ne tik kad negalima, bet ir neprotinga...Pasakyk, kad gražiai pasišnekėtų su tavo dukryte, o tu dukrai paskyk kad atsiprašytų tetos...Toliau...žaislai gali grįžti už kiekvieną padarytą gerą darbą...t.y. jei dukrytė gerai ir gražiai elgsis po truputi grįš ir žaislai...taip teta "po truputi" parodys atleidimą, o dukra suvoks elgesio pasekmes...



Mano sesė irgi savo sūnų gasdina manim: "Va teta ateis...pasakys...padarys"...nu man jau irgi atsibodo...Aš auklėju griežtokai tiek sūnų tiek sūnėną kai jį prižiūriu...pas mane isterijų namie jis nekelia...vos tik pasirodo tėvai...prasideda...o sesuo... "Teta...taip teta anaip"...

Atsakyti
Gabriele ejo asiprasyti tetos,bet kai atsiprase gavo toki antausi kad is lupos net kraujas pradejo begti verysad.gif .O su manimi ji irgi nekalba nes atsisakiau bausti savo vaika taip kaip ji noretu doh.gif .aciu mamytes kad netyli.
Atsakyti

Nesuprantu ką sesė nori parodyti atimdama žaislus. Kam taip pykti ant vaiko juk ji yra tik vaikas. Kas tas auksas, juk aukso pilnos parduotuvės, o vaikų - tikrai nenusipirksi. Pasikalbėk su sese nereikia pikti ant vaiko.
Atsakyti
QUOTE(akse @ 2006 03 19, 23:36)
Gbriele ejo asiprasyti tetos,bet kai atsiprase gavo toki antausi kad is lupos net kraujas pradejo begti verysad.gif .O su manimi ji irgi nekalba nes atsisakiau bausti savo vaika taip kaip ji noretu doh.gif .aciu mamytes kad netyli.

Problemos didelės su tavo sesės psichika blink.gif Kaip galima mušti vaiką, dar svetimą ir dar tuomet, kai jis atsiprašyt nori doh.gif
Atsakyti