Įkraunama...
Įkraunama...

Kas labiausiai kenkia nėštumo metu 3

Atkuriau sita tema, nes neseniai suzinojau, kad esu nestuke.gif ir turiu klausimu smile.gif

Man dar tik 5 savaites, pries pusantru metu turejau persileidima, po kurio sutriko kiausidziu veikla, teko gydytis, zodziu, neatsidziaugiam dabar, kai testas dvi juosteles parode thumbup.gif Vyras manim siaubingai rupinasi, netgi per daug sakyciau. Tai ir noriu paklausti, kokie namu ruosos darbai kenkia nestumo metu? Vyras man dabar uzdraude grindis sluoti ar siurbti, nors as niekada nesu girdejusi, kad tai kenktu g.gif Kadangi as nedirbu, atsibosta laukti, kol jis gris namo ir grindis issluos doh.gif

Dar jis is kazkur istrauke, kad man iki 3 menesio negalima zuvies valgyti. Ar tikrai zuvis gali pakenkti?

2 TEMA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo HappyAngel: 31 rugpjūčio 2010 - 11:17
Senosios temos pirmą žinutę perskaitykite ir rasite atsakymą į savo klausimą apie žuvį.
Atsakyti
Ten tik apie zalia zuvi raso ir galima alergine reakcija, o mano vyrui pazistamas gydytojas pasake, kad zuvies negalima, nes gali persileidima sukelti g.gif Man tai atrodo visiska nesamone doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2010 08 31, 12:24)
Ten tik apie zalia zuvi raso ir galima alergine reakcija, o mano vyrui pazistamas gydytojas pasake, kad zuvies negalima, nes gali persileidima sukelti g.gif Man tai atrodo visiska nesamone doh.gif

Pirmą sykį girdžiu, kad gerai termiškai apdorota žuvis galėtų persileidimą sukelti.
Atsakyti
Vakar Delfyje skaičiau, kad nėščiosioms draudžiama raudonėlių preparatai, o aš kaip tik vos ne kasdien darausi iš jų po puodelį arbatos. Gal dar yra kokių žolelių, kurių negalima?
Atsakyti
Paskaitinėjau ankstesnę temą, tai žiūriu kai kurios sau leidžia medaus kaip malonumo...hmm...šiaip jau iš normalaus raciono, turiu omenyje, kad gi šiaip nevalgom žalios žuvies, žalios mėsos ar žalių kiaušinių, tai medus būtų vienas pačių didžiausių alergenų, ir mamytės, kurios augina jau bent vieną vaikutį, tikrai žino, kad medaus negalima vaikui net iki 3 m.
Dėl nagų lakavimo tai kaip...na čia irgi panašus dalykas, kaip, kad reikia mesti rūkyti, vartoti alkoholį, taip labai patartina atsisakyti ir nagų lakavimo tiek dėl pačio lako, tiek dėl valiklio. Aš pati buvau užkietėjus nagų lakuotoja, įv.sp.lako buteliukai, visada nulakuota, o jei koks atsilupo, reikėdavo būtinai perlakuot. Ir ką, dabar jau apie 2 metai kai neatsukau nė vieno lako buteliuko ax.gif iš pradžių nėštumas, tada žindymas, vėliau antro vaikučio planavimas mirksiukas.gif ir viskas labai puiku, tikrai be to išsiverčiu.
Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2010 09 01, 17:55)
Vakar Delfyje skaičiau, kad nėščiosioms draudžiama raudonėlių preparatai, o aš kaip tik vos ne kasdien darausi iš jų po puodelį arbatos. Gal dar yra kokių žolelių, kurių negalima?


Va sitoje temoje pirmoje zinuteje apie tai raso http://www.supermama...howtopic=391440

As nagu lakui kategoriskai ne nesakau, ranku nagu jau seniai nebelakuoju, bet koju nagus kas savaite dvi persilakuoju, man labai grazu raudoni koju nagai wub.gif

Beje, vyras man nuolat sako, kad nesciosioms pavojinga tupeti ir lipti laiptais, as netikiu, ypac del laiptu, nes kiek nesciuju gyvena daugiabuciuose be liftu ir turi kasdien laipioti, jom gydytojai gi nesako issikraustyti i pirma auksta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2010 08 31, 12:45)
Atkuriau sita tema, nes neseniai suzinojau, kad esu  nestuke.gif ir turiu klausimu smile.gif

Man dar tik 5 savaites, pries pusantru metu turejau persileidima, po kurio sutriko kiausidziu veikla, teko gydytis, zodziu, neatsidziaugiam dabar, kai testas dvi juosteles parode thumbup.gif Vyras manim siaubingai rupinasi, netgi per daug sakyciau. Tai ir noriu paklausti, kokie namu ruosos darbai kenkia nestumo metu? Vyras man dabar uzdraude grindis sluoti ar siurbti, nors as niekada nesu girdejusi, kad tai kenktu g.gif Kadangi as nedirbu, atsibosta laukti, kol jis gris namo ir grindis issluos doh.gif

Dar jis is kazkur istrauke, kad man iki 3 menesio negalima zuvies valgyti. Ar tikrai zuvis gali pakenkti?

2 TEMA

viska galima daryt tiksu protu, ir sluot ir zuvi valgyt, aisku bulviu maisu nekilnot, nes pats pavojingiausias laikas iki12sav, kai reikia pasisaugot, nesusirgt, kad temperatura nepakiltu, nes tai sukelia persileidima, zodziu mylek ir lepink save, ir tikek kad viskas yra gerai smile.gif nestuke.gif
Atsakyti
sveikos,cia is vieno puslapelio,farmacininkes parasyta 4u.gif

Turiu is paskaitų informacijos nėščiosioms. Paviešinau, nes gal kuriai nors prireiks.

Pykinimui, vėmimui, seilėtekiui slopinti:

Imbieras
Metetkų užpilas
Erškėčių vaisių nuoviras
Pipirmėčių silpnas užpilas


Kepenų, tulžies latakų ligoms gydyti:

Šlamučių žiedynų užpilas
Pipirmėčių lapų užpilas
Kmynų vaisių nuoviras
Kalendrų vaisių nuoviras

Aktyvinti žarnyno veiklą:

Erškėčių lapai
Dilgėlių lapai


Inkstų, šlapimo takų ligos:

Rugiagėlių žiedynai
Beržų lapai ir pumpurai (negalima esant inkstų nepakakankamumui)
Care-lady papildas
Cranberry papildo NEGALIMA



Augalai GALIMI nėščioms:

Sukatžolė
Trikertė žvaginė
Medetkos
Erškėčiai
Valerijonai
Beržų lapai
Dirvinis asiūklis
Gudobelės vaisiai
Rugiagėlė
Petražolė
Spanguolė

Augalai, NEGALIMI nesčioms dėl abortinio bei toksinio poveikio:

Čiobrelio
Raudonėlio
Ugniažolė
Alijošius
Amalas
Kadagys
Kartusis pelynas
Senos lapai
Rabarbaras
Šaltekšnis
Šalpusnis
Taukė

SAUGŪS vaistai(nepraeinantys pro placentą)( bet tai nereiškia, kad juos galima gerti kiek nori!Tik labai reikiant):

Penicilinai(antibiotikų grupė)
Cefalosporinai(antibiotikų grupė)
Paracetamolis
Narkotiniai analgetikai(morfinas, tramadolis ir t.t - manau jų tikrai neprireiks)
Metildopa (antiparkinsoninis vaistas)
Polivitaminai
Maža ir vidutinė dozė gliukokortikoidų (nuo astmos pusrškalai)


Teratogeniški vaistai( praeina pro placentą, kenkia kūdikiui):

AKF inhibitoriai(vaistai nuo spaudimo pagrinde)
alkoholis
Nuo epilepsijos
Litis(nuo depresijų, manijų)
Visi xanax, relanium, bromazepamas, diazepamas - raminantys benzodiazepinai
Estrogai (lyt mot hormonai)
Tetraciklinai (antibiotikai)
vaistai nuo cukrinio diabeto
Chinolonai(antibiotiku grupė)
vaistai nuo vėžio

Laktacijai didinti:

Anyžių vaisiai+kmynai+pankoliai+dilgėlė= (visus lygiom dalim paimti reikia) 1 arbatinį šaukštelį 1 puodeliui užpilti karštu vandeniu ir gerti 1-2 kartus per dieną.


Laktacijai mažinti:

Graikinio riešutmedžio lapai (20 dalių)+apynių spurgai (20 dalių)+šalavijo lapai (40 dalių) Gerti po 1 arb šaukstelį užpylus verdančiu vandeniu 1 puodelį per dieną.

Papildyta:
ir dar tai radau senuose uzrasuose savo blush2.gif blush2.gif jei kartojuosi soriukas blush2.gif 4u.gif

Nėščiosios ir krūtimi maitinančios moterys turėtų dar atsargiau vartoti vaistažoles. Vaistingosios žolės, kurios nekenkia suaugusiems, gali būti žalingos vaikams.

Nėštumo metu kenksminga vartoti alavijo (alijošiaus), debesylo, kadagio, pelyno arbatas. Šios vaistažolės gali paskatinti persileidimą bei sukelti nėštumo komplikacijų.
Aviečių uogose ir stiebeliuose yra salicilo rūgšties, todėl tinka nuo peršalimo: slogos, bronchito, kosulio, gripo. Skatina prakaitavimą, mažina temperatūrą, padeda esant avitaminozei. Žadina apetitą, gerina virškinimą, malšina skrandžio gleivinės uždegimą.
! Turi purinų, kurie gali pakenkti sergantiems inkstų uždegimu, podagra.

Raudonėlis - gera priemonė esant persišaldymo ligoms, atsikosėjimui palengvinti, ūmiam ir lėtiniam bronchitui, plaučių uždegimui, gripui, anginai, skrandžio ir virškinamojo trakto ligoms gydyti. Juo gydoma nemiga ir depresija, isterija, ginekologinės ligos.
! Turintiems aukštą kraujospūdį raudonėlių preparatų vartoti negalima. Nevartoti nėštumo metu, nes gali įvykti persileidimas.

Valerijono veikliosios medžiagos ramina centrinę nervų sistemą, atpalaiduoja lygiųjų raumenų spazmus, reguliuoja širdies darbą, plečia kraujagysles, gerina kraujo apykaitą, padeda kankinant nemigai. Gydo migreną, slopina dusulį, viduriavimą, pilvo pūtimą.
! Negalima ilgai ir daug vartoti, nes slopina virškinimo organų veiklą, sukelia galvos skausmą, pykinimą, dirglią būseną, sutrikdo širdies veiklą. Nepatartina vartoti sumažėjus raumenų tonusui, esant mažam kraujo spaudimui, susilpnėjus skydliaukės veiklai.
Ženšenis, šaknys. Tonizuoja, didina darbingumą, kelia kraujo spaudimą, gerina kraujotaką, stiprina imunitetą.
! Vartoti tik šaltuoju metų laiku. Ilgai arba didelėmis dozėmis vartojant ženšenį, gali atsirasti nemiga, smarkus širdies plakimas, galvos, širdies skausmai, sumažėti lytinė potencija.

Čiobrelių biologiškai aktyvios medžiagos pasižymi dezinfekuojančiomis ir raminamosiomis savybėmis, sliopina uždegimus. Jų nuoviras vartojamas atsikosėjimui palengvinti, skausmui malšinti sergant bronchitu, laringitu, kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, atpalaiduoja spazmus.
! Negalima vartoti sergant kepenų ir inkstų ligomis.

Mėtų ir melisų arbata pasižymi raminančiu, skausmą mažinančiu, kraujagysles plečiančiu poveikiu. Gerina apetitą, virškinimą, atpalaiduoja skrandžio ir žarnyno spazmus, skatina tulžies išsiskyrimą, slopina pykinimą ir vėmimą.
! Nėščiosioms gali sukelti persileidimą. Ilgą laiką geriant mėtų arbatą, gali atsirasti galvos skausmai ir nosies užgulimas, primenantis slogą.

Jonažolė valo plaučius, kepenis ir šlapimo pūslę. Slopina viduriavimą, gydo naktinį šlapinimąsi, ramina nervus, stomatitą, kepenų tulžies pūslės akmenligę, inkstų uždegimą, slopina sutinimus, uždegimus. Tinka įvairioms žaizdoms gydyti.
! Nereikėtų vartoti, jeigu užkietėję viduriai, aukštas kraujo spaudimas, dirbantiems radiologinėse laboratorijose bei ultravioletinių spindulių aplinkoje. Nepatartina vartoti jonažolės preparatų būnant ilgą laiką saulėje.

Ramunėlė varo prakaitą, šildo, ramina vidurių skausmą, tinka nuo reumatinių skausmų, skrandžio ir žarnyno uždegimams gydyti. Taip pat sergant kepenų bei tulžies latakų ligomis. Tinka nuo odos ligų, dedervinių, sunkiai gyjančioms votims gydyti. Dedami kompresai pūliuojant akims. Ramunėlių žiedų maišeliai padeda esant dantų skausmui ir rožei.
! Gali sukelti alergiją, atsargiau turėtų vartoti sergantys šienlige. Dažnai geriant ramunėlių arbatos moterims gali sutrikti menstruacijų ciklas, pavojinga nėščiosioms.

Taipogi nesciosioms nepatariama gerti jokiu energetiniu gerimu, nevirinto ozkos pieno (nepamenu, kodel), rutu arbatos, zaliosios arbatos, kuria jau daugelis minejo (ne tik del daug kofeino joje, bet ir del to, kad ji trukdo organizmui įsisavinti folinę rūgštį, kurios itin reikia besivystančiam vaisiui, todel vaikelis gali gimti su rimtais igimtais defektais).
Visa kita - galima su saiku
Atsakyti
Nagų lakas ir acetonas kenkia tuomet, kai būna naudojami uždarose, mažose, blogai vėdinamose patalpose, nes nėščioji (o kartu su ja ir kūdikėlis) prisiuosto garų, sklindančių nuo lako/acetono. Lakuokitės nagus ten, kur gera ventiliacija ir viskas bus ok smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mmergyte @ 2010 09 01, 22:49)
sveikos,cia is vieno puslapelio,farmacininkes parasyta 4u.gif


Ačiū už išsamią informaciją 4u.gif
Atsakyti
Tai jei žalios arbatos negalima, mėtų, melisos, raudonėlių negalima, tai kokią arbatą geriate? Juodą? Kmynų? O žolelių kokių normalaus skonio? O mėtos ir pipirmėtės čia tas pats?
Atsakyti