Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 24, 17:45)
Ačiū, Portuke. Eisiu aš čia žiūrėt, kaip su tais grūdais yra, ar įmanoma nusipirkt.

Donalita, matau, tu Dubline. Gal gali pasidalint, kaip čia su mielėm ir įvairiais miltais, ar eina ką pririnkt? Kol to daikto neturiu, tai nelabai ir domėdavausi. Dabar atidžiau parduotuvėse pasižvalgysiu. Žinau, kad yra spec. mišinių, bet bent jau vienas toks tai su įvairiausiais sulfatais ir pan. O aš būtent todėl ir noriu pati keptis, kad natūralų produktą valgyčiau..


Būtent - natūralų produktą. Duonos su visokiu š... galima gatavos nusipirkti. Čia mano kaip duonos technologės nuomonė ax.gif Aš todėl domiuosi kepimu, nes negaliu pirktinės valgyti. Health store radau visai pakenčiamos ruginės duonos. Jos sudėtis yra ruginiai miltai, jų raugas, daiginti rugių grūdai ir druska. Sumuštiniams pernelyg trapi, bet kai pakepini ir įtrini česnaku tai thumbup.gif kaip lietuviška. Kai ji atsibos, tada prisiversiu savo amato imtis - kepti duoną. Tik kol kas neįsivaizduoju kur rasti vietą raugui. Gyvatukas labai praverstų smile.gif Lietuviška tamsi vonia gera tuo, kad joje daugmaž pastovi temperatūra laikosi. Gatavi mišiniai manęs nedomina, nes negaliu valgyti kviečių, cukraus ir mielių. Ruginių ir kitokių grūdų miltų rasi sveiko maisto parduotuvėse. Taip pat ten mačiau salyklo ekstrakto (malt extract) indelį be jokių priedų. Mielių airiškose parduotuvėse ieškoti neteko, bet manau rasi jų lietuviškose arba lenkiškose.
Galiu pasidalinti idėjomis. Žadu daryti tris ruginius raugelius lygiagrečiai pagal anksčiau pateiktas nuorodas. Turės bent vienas pavykti biggrin.gif Vienas bus paprastas, pagal nuorodą, į antrą įdėsiu česnako (kepykloje kur seniau dirbau raugas buvo su česnaku - turėjo savotišką kvapą) , į trečią įdėsiu prakrapščiusi kapsulę pienarūgščių bakterijų.
Tai tiek. O toliau eksperimentai ir žaidimai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2008 04 24, 22:41)
Būtent - natūralų produktą. Duonos su visokiu š... galima gatavos nusipirkti. Čia mano kaip duonos technologės nuomonė  ax.gif  Aš todėl domiuosi kepimu, nes negaliu pirktinės valgyti. Health store radau visai pakenčiamos ruginės duonos. Jos sudėtis yra ruginiai miltai, jų raugas, daiginti rugių grūdai ir druska. Sumuštiniams pernelyg trapi, bet kai pakepini ir įtrini česnaku tai  thumbup.gif  kaip lietuviška. Kai ji atsibos, tada prisiversiu savo amato imtis - kepti duoną. Tik kol kas neįsivaizduoju kur rasti vietą raugui. Gyvatukas labai praverstų  smile.gif Lietuviška tamsi vonia gera tuo, kad joje daugmaž pastovi temperatūra laikosi. Gatavi mišiniai manęs nedomina, nes negaliu valgyti kviečių, cukraus ir mielių. Ruginių ir kitokių grūdų miltų rasi sveiko maisto parduotuvėse. Taip pat ten mačiau salyklo ekstrakto (malt extract) indelį be jokių priedų. Mielių airiškose parduotuvėse ieškoti neteko, bet manau rasi jų lietuviškose arba lenkiškose.
Galiu pasidalinti idėjomis. Žadu daryti tris ruginius raugelius lygiagrečiai pagal anksčiau pateiktas nuorodas. Turės bent vienas pavykti  biggrin.gif  Vienas bus paprastas, pagal nuorodą, į antrą įdėsiu česnako (kepykloje kur seniau dirbau raugas buvo su česnaku - turėjo savotišką kvapą) , į trečią įdėsiu prakrapščiusi kapsulę pienarūgščių bakterijų.
Tai tiek. O toliau eksperimentai ir žaidimai  mirksiukas.gif

labukas kaip kaimynem mirksiukas.gif galiu pasakyti kad jau 2 men neperku duonos thumbup.gif o mieliu yra ieskoit tame skyriuje kur miltai vadinasi "Hovis" bread yeast ...popierine zalsva dezute kurioje yra 6 pakeliai po 7g mirksiukas.gif ir miltu yra duonos kepimui kokiu tik sirdis geidzia drinks_cheers.gif ....ir aciu uz nuoroda kur ieskoti salyklo ekstrakto drinks_cheers.gif
Atsakyti
Ačiū, merginos, už visą info thumbup.gif Aš dar net duonkepės neturiu. Birželį važiuojam atostogų mėnesiui, per kurias man operacija nusimato. Vyras sako, gal palauk, kol grįšim po atostogų, tada ir nusipirksi, maža ką. Jei reiks krautis daiktus ir važiuot su visam namo, tai bus vienu daiktu mažiau vežt. O man jau taip norisi, taip norisi biggrin.gif Jaučiu, neiškentėsiu blush2.gif be to, kažkaip nesigirdi, kad Lietuvoj mano nužiūrėta panasonic būtų...

O kokias sveiko maisto parduotuves tu turi omeny, Donalita? Aš žinau tik Down to Earth, kuri South Greater George St. ir einant nuo jos link Grafton St. - Nutri Centre. Na, dar aišku Nourish. Gal yra dar kokių taškų, man nežinomų? Uoj, įtariu, eisiu ryt pro parduotuves prasinešt. bigsmile.gif Svarbiausia negrįžt su pačia duonkepe biggrin.gif


Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 24, 23:03)
O kokias sveiko maisto parduotuves tu turi omeny, Donalita? Aš žinau tik Down to Earth, kuri South Greater George St. ir einant nuo jos link Grafton St. - Nutri Centre. Na, dar aišku Nourish. Gal yra dar kokių taškų, man nežinomų? Uoj, įtariu, eisiu ryt pro parduotuves prasinešt. bigsmile.gif  Svarbiausia negrįžt su pačia duonkepe biggrin.gif


O man kaip tik tavo paminėtos parduotuvės negirdėtos. Stephen Green Shopping Centre ir Ilac SC yra parduotuvė su dviem pavadinimais Natures Way ir Holland & Barret (joje ir mačiau salyklo). Dar yra Health Matters einant Grafton Street (nugara į upę) nedaėjus pirmo skersgatvio po kairei. Ten kitokie produktai nei Natures Way (išskyrus vitaminus). Dar viena Natures Way yra toliau einant Grafton Street dešinėje pusėje.
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2008 04 25, 13:45)
O man kaip tik tavo paminėtos parduotuvės negirdėtos. Stephen Green Shopping Centre ir Ilac SC  yra parduotuvė su dviem pavadinimais Natures Way ir Holland & Barret (joje ir mačiau salyklo). Dar yra Health Matters einant Grafton Street (nugara į upę) nedaėjus pirmo skersgatvio po kairei. Ten kitokie produktai nei Natures Way (išskyrus vitaminus). Dar viena Natures Way yra toliau einant Grafton Street dešinėje pusėje.

labai aciu ir pas mane yra Holland & Barret tai nereiks laiko gaisti paieskoms drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
Na, prasinešiau šiandien kaip reikiant. Iškilnojau kone kiekvieną pakelį kiekvienoj parduotuvėj bigsmile.gif Buvau ir Holland & Barrete, ir Health Matters, ir tose mano minėtose. Šiaip toji Down to Earth tai labai gera, pabandyk. Jei žinai, kur Dame Streete yra Philips firminė, tai posūkis ties ja kaip tik ir yra South Great George street. Kainos kai kurios ten truputi aukštesnės, bet pasirinkimas didžiausias iš jų visų. Labai daug maisto produktų, kosmetikos, valymo priemonių ir t.t. Tiesa, vis tiek reikia sudėtis pertikrint, nes esu ir kremą su parabenais radusi ir pan. Bet apskritai tai labai daug gerų dalykų. Ir miltų pasirinkimas tikrai neprastas thumbup.gif

Sausų mielių, beje, buvo ir tradicinėse parduotuvėse. Bet kai atsiverti sudėtį, paaiškėja, kad ten dar visokių priedų prie jų pridėta. Kas domitės tais E, gal žinot, ką E491 reiškia - daug kur įeina į sausų mielių sudėtį. Radau tik vienas sausas mieles be priedų - 6.60 eurų už pusę kg. Holland & Barrete buvo jų mažesnis indelis, bet neparašyta kaina. Įdomu, o 7 gramai tai turbūt nubrauktas arbatinis šaukštelis?..

Radau ir tą malt extract. Bet kiek jo rūšių bevarčiau, visur rašo, kad jis naudojamas kaip saldiklis ar tiesiog skoniui suteikti. O jeigu jį dėt kaip kildinimo elementą, ar tikrai užtenka? Ar galima tada apsieit be mielių, sodos ar kepimo miltelių? Donalita, tu esi jį bandžiusi?

Kitas klausimas - kur pačia duonkepę pirkt? Centre nei Arnottse, nei Dixonuose jų nė kvapo. Esu radus vieną psl., kur netu užsakyt galima, bet vieną tos firmos review perskaičiau, kuri truputį nugąsdino. Tai jaučiu normalesni prekybcentriai tik Blanchardstowne g.gif O jau taip toli trenktis savo mašinos neturint...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pienių jūra: 25 balandžio 2008 - 20:13
QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 25, 20:09)


Radau ir tą malt extract. Bet kiek jo rūšių bevarčiau, visur rašo, kad jis naudojamas kaip saldiklis ar tiesiog skoniui suteikti. O jeigu jį dėt kaip kildinimo elementą, ar tikrai užtenka? Ar galima tada apsieit be mielių, sodos ar kepimo miltelių ?

Kaip parasyta , taip ir yra ....be mieliu , manau , neapsieisi mirksiukas.gif .
Atsakyti
Na, man tai nėra didelė bėda. Nes, kaip minėjau, radau vienas be visokių chemijų. Tik šiaip norėjosi įvairovės ax.gif
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 25, 23:22)
Na, man tai nėra didelė bėda. Nes, kaip minėjau, radau vienas be visokių chemijų. Tik šiaip norėjosi įvairovės ax.gif

As naudoju prancuziskas sausas mieles , ju sudetyje yrgi yra E491 ... pasidomejau kas tai yra , radau nebloga lentele :

Nekenksmingi randami maiso žaliavoje natūralūs, turintys mitybinės vertės:
Natūralūs dažikliai:
E 100_kurkuminas gelt sp
E101-B2 gelt
E140
E150a
E153
E160abcdef
E160
E162-163
E170-172
Konservantai
E200
E202-203
E251-252(nitratai)
Rūgštingumą reguliuojančios medžiagos:
Iš jų sveikiausi:
E 260-263
E270
E290
E296-297
E300(vitc)
E304
E306-309
E316
E325-327
E334-337
E351-357
E363
E380
Tirštinančios ir drėgmę palaikančios medž sveikiausios:
E400-407
E407a
E410
E 412-415
E418
E422
E425
Emulsikliai suriša medžiagas:
E440a
E440b
E460-466
E469
Antioksidantai:
E330(citr rūgštis)
Kenksmingi, sintetiniai, neturintys mitybinės vertės:E 951-saldiklis aspartames
E950
E952
E953
E954
E249-250
Antioksidantai
E331-E333(druskos)
E310-312
E315
E320-321
E330-333
E338-341
E350
E385
Emulsikliai
E1404-1440
E431-436
E442
E444-445
E450-452
E470a,b
E471
E471abcdef
E473-477
E479
E481-483
E491-495
Kiti maisto priedai:
E520-523
E541
Skonį gerinančios medžiagos:
gliutaminas E620-625
konservantai
E 210-224
E226-227
E234-235
E239
E249-252
E280-283
Dažikliai:
E102
E104
E110
E122-124
E127-129
E131-132
E142
E150b,c,d
E151
E154-155
E155
E173-174
E180


Ir dar :

E491: Sorbitano monostearatas

Kilmė:
Augalinės ar gyvulinės kilmės įprasta riebalų rūgštis, gaunama iš sorbitolio ir stearino rūgšties.

Funkcijos ir savybės:
Emulsiklis ir stabilizatorius.

Produktai:
Daugeliui produktų.

Paros norma:
Iki 25 mg/kg kūno masės.

Pašalinis poveikis:
Suskaidomas iki sorbitolio ir stearino rūgšties be pašalinio poveikio.

Mitybos apribojimai:
Nors dažniausiai naudojamas augalinis aliejus, tačiau negalime atmesti ir gyvulinės kilmės (įskaitant kiaulieną) riebalų panaudojimo galimybės. Dėl šios priežasties kai kurios grupės, tokios kaip veganai, musulmonai ir žydai turėtų vengti šių produktų. Tik gamintojai gali suteikti smulkesnę informaciją apie riebalų kilmę.Cheminiu požiūriu gyvulinės ir augalinės kilmės riebalų rūgštys yra identiškos.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *mamyte*: 25 balandžio 2008 - 23:38
QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 25, 18:09)
Radau ir tą malt extract. Bet kiek jo rūšių bevarčiau, visur rašo, kad jis naudojamas kaip saldiklis ar tiesiog skoniui suteikti. O jeigu jį dėt kaip kildinimo elementą, ar tikrai užtenka? Ar galima tada apsieit be mielių, sodos ar kepimo miltelių? Donalita, tu esi jį bandžiusi?

Kitas klausimas - kur pačia duonkepę pirkt? Centre nei Arnottse, nei Dixonuose jų nė kvapo. Esu radus vieną psl., kur netu užsakyt galima, bet vieną tos firmos review perskaičiau, kuri truputį nugąsdino. Tai jaučiu normalesni prekybcentriai tik Blanchardstowne  g.gif  O jau taip toli trenktis savo mašinos neturint...


O aš ir nesakiau, kad salyklas kildinimui naudojamas. Ekstrakto naudoti neteko, kepykloje dirbom su Lietuviško Salyklo paprastu sausu salyklu. Spėju, kadangi pavadinimas ekstraktas, tai jo reikia dėti mažiau smile.gif Tik aš mielių negaliu valgyti. Tai ir bus duona kieta, sunki, nekorėta. Juk kaime seniau tokią ir kepdavo. Be to, raugas pats turi šiek tiek keliamosios jėgos. Bet jei pridėsit grūdų, tai tikrai nepakils - bus kaip Rugelis.

Bread maker'į gali nusipirkti Argos'e. Jis yra Ir Stephen Green, ir Jervis, ir Ilac centruose. Nueisi ten ir galėsi storiausią katalogą už dyka namo parsinešt ir išsirinkt arba vartyti vietoj. Jie pardavinėja tik iš katalogo. Pas juos tik papuošalus galima apžiūrėt prieš perkant. Jei jau esi atsargi ir skaitai review tai tiesiog paieškok atsiliepimų internete apie konkrečias Argose siūlomas mašinas. Bet kokį daiktą pirkdama Argose būtinai pasitikrink jo katalogo numerį ir prieš pirkdama pasitikrink kataloguose pačioje parduotuvėse, nes būna pakeitimų - pasitaiko kuriozų smile.gif

*mamyte*, patarčiau nebūti labai ramiai dėl leistinų E. Skaičiau sveikatos apžvalgininkų atsiliepimus, kad niekas netyrė, ką tie numeriukai veikia mūsų kūnuose visi draugėn suėję iš skirtingų produktų. Tokio kokteilio paros norma gali pasirodyti žyyymiai mažesnė. Taip pat niekas tyrimų neatlikinėjo, kiek kūnai yra pajėgūs juos šalinti.
Atsakyti
Joo, tų E aš irgi linkusi išvengti, ypač kai yra visai nesunki galimybė. Nors žinau, kad jie viens kitam nelygūs, tai kartais tiesiog gerai žinot, kas tai yra.

Dėl salyklo matyt ne taip įskaičiau. Na, tavo atveju, raugas padarys kildinimo darbą. Kai pragusiu, mėginsiu ir aš gal su juo eksperimentuot, bet pradžiai tai, manau, imsiuos paprastų receptų ax.gif
Argoso katalogą turiu. Nepamenu, kad jame būtų duonkepių, bet einu tikrint. Be to, aš jau esu išsirinkus duonkepę, bereikia tik rast, kas ją pardavinėja rolleyes.gif taip nuo kito galo mažumėlę, bet... Tiesa, nervina, kad airiškas Argos puslapis internete toks kūdas, turbūt tik koks dešimtadalis katalogo sudėta.
Išėjau ieškot Panasonic SD-255 bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 25, 19:09)
Na, prasinešiau šiandien kaip reikiant. Iškilnojau kone kiekvieną pakelį kiekvienoj parduotuvėj bigsmile.gif  Buvau ir Holland & Barrete, ir Health Matters, ir tose mano minėtose. Šiaip toji Down to Earth tai labai gera, pabandyk. Jei žinai, kur Dame Streete yra Philips firminė, tai posūkis ties ja kaip tik ir yra South Great George street. Kainos kai kurios ten truputi aukštesnės, bet pasirinkimas didžiausias iš jų visų. Labai daug maisto produktų, kosmetikos, valymo priemonių ir t.t. Tiesa, vis tiek reikia sudėtis pertikrint, nes esu ir kremą su parabenais radusi ir pan. Bet apskritai tai labai daug gerų dalykų. Ir miltų pasirinkimas tikrai neprastas  thumbup.gif

Sausų mielių, beje, buvo ir tradicinėse parduotuvėse. Bet kai atsiverti sudėtį, paaiškėja, kad ten dar visokių priedų prie jų pridėta. Kas domitės tais E, gal žinot, ką E491 reiškia - daug kur įeina į sausų mielių sudėtį. Radau tik vienas sausas mieles be priedų - 6.60 eurų už pusę kg. Holland & Barrete buvo jų mažesnis indelis, bet neparašyta kaina. Įdomu, o 7 gramai tai turbūt nubrauktas arbatinis šaukštelis?..

Radau ir tą malt extract. Bet kiek jo rūšių bevarčiau, visur rašo, kad jis naudojamas kaip saldiklis ar tiesiog skoniui suteikti. O jeigu jį dėt kaip kildinimo elementą, ar tikrai užtenka? Ar galima tada apsieit be mielių, sodos ar kepimo miltelių? Donalita, tu esi jį bandžiusi?

Kitas klausimas - kur pačia duonkepę pirkt? Centre nei Arnottse, nei Dixonuose jų nė kvapo. Esu radus vieną psl., kur netu užsakyt galima, bet vieną tos firmos review perskaičiau, kuri truputį nugąsdino. Tai jaučiu normalesni prekybcentriai tik Blanchardstowne  g.gif  O jau taip toli trenktis savo mašinos neturint...

labi 4u.gif na 7g tai kaupinas saustas thumbup.gif va as visada dedu viena pakeli ir i *mamytes* plikyta duona kuria patobulinau thumbup.gif ir i kitas mirksiukas.gif as nezinau gal ir pas jus yra Argos as ten pirkau savo duonkepe tik £20 mokejau thumbup.gif
Papildyta:
oi matau kad yra Argos ax.gif ax.gif
Donalita jei nesunku parasyk koki receptuka su salyklu ax.gif na butu nuostabu bocu duonytes ax.gif
Atsakyti