Įkraunama...
Įkraunama...

Optimalus auklės amžius

Sveikos mamos,
Intensyviai per pazistamus ir kitais budais ieskome aukles savo vieneriu metuku dukrelei. Paskambino viena studente 22 metu, prisistate, pasirode labai maloni, teige dirbusi aukle ir priziurejusi vaikus nuo 4 menesiu ir vyresnius. Tik va problema - ar ne per jauna ji buti aukle, pati savo vaiku neturi, studijuoja ??? Buvau nusiteikusi samdytis moteryte kokiu 50, tacaiu dabar nezinau, ar isties amzius turi lemiama reiksme  :-/. Pasidalinkit savo gera ir bloga patirtimi
Atsakyti
Mano vaika priziuri 24 metu panele, netekejusi ir neturinti vaiku. Esu labai patenkinta, visus reikalavimus mano vykdo su kaupu, teliko neziuri. Ne taip, kaip kitos, net duobes foteliuose issedi serialus beziuredamos. Vaikas priziuretas, kasdien su juo i parkeli nueina. Pries pradedama dirbti ji pas mane ateidavo pasiziuret kaip pampersai keiciami, kaip vaikelis perrengiamas ir panasisi. Taigi, paemiau aukle be jokios patirties ir nesigailiu. Siuo atveju reiketu, manau, vadovautis nuojauta, o ne amziumi
Atsakyti
 Manau, kad neturinti vaikų atsakomybę dėl vaikų suvokia kiek kitaip. Bet čia tik asmeninė mano nuomonė. Na, pačios pagalvokim, kaip į vaikus žiūrėdavom, kol jų neturėjom ir kaip dabar.
Atsakyti
  Būtent, NUOJAUTA. Čia ji labai svarbi.
Atsakyti
As vaiku kaip nemegau, taip  nemegstu iki siol (prasau nesuprast to klaidingai), o mano sesuo juos kaip mylejo, taip ir myli
Atsakyti
Aš irgi ilgai mąsčiau, koks auklės amžius būtų optimaliausias. Bet čia vienos tiesos nėra, nes viskas turi tiek privalumų, tiek trūkumų.

Pavyzdžiui, mano pažįstama turi vidutinio amžiaus  auklę - iš pradžių buvo labai patenkinta, o dabar, kai vaikas jau laksto ir kalba, mama piktinasi, kad auklė su juo nespėja, kad pernelyg rami , "zanuda"...Manau, jaunenės turi daugiau energijos, entuziazmo, jos tikrai nuoširdžiai myli vaikus, joms įdomu su jais žaisti...Taip pat jauna tikriausiai nebruks savo nuomonės, laikysis nurodymų, o ir šiaip jaunas žmogus yra imlus, linkęs mokytis ir greitai perprasti esmę. Kita vertus, gal atsakomybės mažiau, mažiau patirties, ką daryti ekstremaliose situacijose.  Jei auklė studentė, vertėtų išsiaškinti, ar nepaliks jūsų "ant ledo", kai jai bus sesija ir reikės ruoštis egzaminams (man buvo svarbiausias klausimas), ar visada galės laiku ateiti (šiaip ar taip, studentei tiesioginis darbas ir pirmaeilis dalykas  yra jos studijos, o "aukliavimas"  - dažniausiai tik būdas papildomai uždirbti pinigų...) Man atrodo, 22 metai tikrai nieko baisaus,  va 18  man jau būtų per mažai, nors, jei užauginusi penkis jaunesnius brolius ir seseris, kodėl ne? wink.gif
O jei auklė vyresnė, turinti savo vaikų - vėlgi, kiti privalumai. Bet. Iš savo patirties pasimokiusi, nenorėčiau vyresnės nei 50 metų auklės.  Na, nebent tai būtų tikra vaiko močiutė wink.gif
Atsakyti
Aš "sąmoningai" ieškojau jaunos auklės, kuri būtų tvarkinga, graži ir mokėtų dūkti. Mano dukrytės aukeli 21 m., ji studentė , netekėjusi, savo vaikučių irgi neturi. Bet ji tokia šauni. Jai nesunku išdykauti su mažyle, ji nesėdi ant smėlio dėžės krašto ir nepliurpia su kitomis pensijinio amžiaus auklėmis, ji pastoviai užsiėmusi su vaikučiu, ji laaabai rūpestinga (kartais atrodo, kad net už mane labiau pergyvena ir rūpinasi vaiku),. Ir kas "baisiausia", tai dukra auklę labai myli, man net pavydas jau kyla wink.gif Ji TV nežiūri, prie kompo nesėdi, o visą laiką ir dėmesį skiria vaiko žaidimams ir auklėjimui. Manp ažįstama turi vyresnę auklę, tai sako visko būna ir prie tinginio ir drįsta matuotis daiktus ir naudojasi kosmetikos, parfumerijos preimonėmis, netvarkinga, o kieme negali susilaikyti nuo plepėjimo su kitomis auklėmis. Vaiko ji tiesiog nemato ohmy.gif paskutinį kartą aš draugės mergytę nusivedžiau namo kartu su savo dukra  :o ir iškart paskambinau savo draugei, kad ji pažiūrėtų kaip moteriškė panikuoja ieškodama..va tau ir amžiaus privalumas bei paieška per skelbimus..Būna ir gerų pagyvenusių moterų, daug sutinku tokių kieme, kai vaikštau su vaikučiu..Bet didesnis procentas auklių, kurios nėra labai jau rūpestingos. O viena auklė, tai kieme apie "auklėjamą" vaikutį pasakė, kad jis tiesiog baisus, atlėpusiom ausim ir tėvai durni, kad nieko nedaro..Aš esu mama ir man "krauju" širdis pilasi už tuos vaikučius, nors jie ir ne mano. Būkite atidžios, ne amžius svarbus, o žmogaus savybės, jo chrarakteris , būdas, temperamento savybės ir požiūris į darbą. na, jūs protingos, tai manau neapsigausite..mamos intuicija irgi ne paskutinėje vietoje wink.gif
Atsakyti
Nezinau ar ryzciausi palikti savo Maziuka jaunai auklei, kuri dar neturejusi savo vaiku. Bet turbut niekas nuo to nepriklauso-ar turejusi ar ne. Va vienas pazystamas savo Princesei rado aukle pagal skelbima-jai 24 m., ji buvusi vienuolike. Sake lobis, o ne aukle. Sake greiciau jau antra vaika organizuosis, nei paleis sita aukle kai reikes mergaiciukei eit i mokyklele smile.gif
As savo Lobi duosiu auklei, kuri ir mane maza priziurejo. Jei tiko man mazai, tai manau tiks ir mano suneliui ;D
Atsakyti
musu auklei 22.ismoko ir pampersus keisti, irpieneli sildyti. palieku nuo 4 men, ir be jokios baimes. o labiausiai patinka, kaip merga nerealiai issisiepia tik ja pamacius. as dabar daug mokytis turiu, tai jos ir i lauka nueina, ir siaip amzinai zaidzia ir sportuoja:)
Atsakyti
Tai va mamulkos, per tą mastyma apie aukles mane visą savaitę kamavo depresija...Žodžiu, kol tokie gražūs rudeniški orai palepina, stengiuosi su savo pupa kuo daugiau laiko praleisti lauke. Vieną tokią gražią priešpietę užklydom mudvi į sereikiškių parką. Pamačius burelį mažylių tuoj pat nuskubėjau prie jų, nes mano pupai labai jau šiuo metu vaikų treba. Tad nusprendžiau šalia prisėst, ir tegu ji sau spokso į tuos mažius. Atidžiau įsižiūrėjus supratau, kad čia auklių su vaikais sambūris. Nes į mamas tai jau tikrai per senos. Turėjau laiko, tai stebėjau kaip jos elgiasi su tais vaikiukais ir likau nuklaikus. Apsirengę tvarkingai, bet kažkokios tai kaip iš gūdaus miško. Su penkių metų vaiku kalbas taip kaip kalbama su pusmečio kūdykiu, vaikai su jomis nesiskaito, spardo, muša, apkūtoti kaip per ledynmetį. Košmaras kažkoks. Kitos apskritai tik apie serialus tarpusavy peza, o vaikams nulis dėmesio. Tie kažokius tai š...pasislėpę į burną kemša... Kažkaip tai atrodo, kad vaikas su tokiom bobutėm kiauras dienas leisdamas ir degraduoti gali. Augini, mokini, o paskui atiduodi tokiai bobulkai "auklėjimui". Bėja, ten buvo ir keliatas jauniklių- tai jos ir su vaikiukais užsiėmė, ir kaip su lygiais šnekėjo...Nu bet gal tan mamos buvo...
Atsakyti
Sveikos mamytes,

man dabar jau ir baisu pasidare. Nusisamdziau as aukle, pagyvenusi, labai inteligentska moteris pasirode, dukra visa laika jai sypsojosi, vienzo pamaniau tiks. Dabar pasiskaiciau ir abejoti baisiai pradejau, net sianakt sapnavau, kad mano aukle tik telika ziuri ir mano mergiuko neziuri....Paranoike turbut pasidariau. Tai va tai aukei 56 metai, tai gal man jos atsisakyti, kol ji dar dirbti nepradejo, ar visgi bus gerai. Kalbejau su zmonemis, kuriu vaika ji priziurejo, sake labai nebloga, netgi gera. Ka man dabar daryti?
Atsakyti
Musu aukle 54 metu, nezinau ar ji labai jau plepa su kitom auklem ar nelabai, bet vaiko kolkas vieno manau nepalieka, nes jis net vaiksciot pats nemoka. Siaip ji buvusi darzelio aukletoja po to labai daug dirbusi aukle. Blogo apie ja nesu nieko girdejus, bet girti irgi neskubu, dar turiu del jos abejoniu. Ziuresim kaip bus toliau. O kas liecia jaunas aukles, jei jos yra is pazystamu tarpo tai taip bet nepazystamai jaunai tai vaiko nepatikeciau, siulesi mums viena 17 metu  :o
Manau pagrindinis kriterijus yra ne auklles amzius o tai koks jos poziuris yra i aukles darba, va viena buvo apie 40 metu, kai jos paklausiau kodel butent aukles darbo iesko, ji man atsake jog jai bet koks darbas tinka bile pinigus moketu, nemanau kad uz kelis litus ji labai ziuretu mano sunu arba serialus ziuretu arba velnias zino ka veiktu. Aukles darbui kaip ir kunigo reik pasaukimo pav net as svetimo vaiko aukle negaleciau buti (pastovia, aisku kelias val galima bet visa diena tikrai ne)
Atsakyti