Įkraunama...
Įkraunama...

Optimalus auklės amžius

Sakyk, o tai kas tau  kelia abejoniu tavo aukle? I ka man reikti atkreipti didesni demesi? Beje mano busima aukle taip pat dirbusi vaiku darzelio aukletoja.
Atsakyti
Kadangi vyresnei dukrai 6, tai turiu patirties su auklemis iki soties. Turejau ir studenciu, ir vidutinio amziaus ir pensininke dabar turiu (ir negaliu atsidziaugti).
Aukle - studente. Vienintelis pliusas, kad paduksta su vaiku ir greitai nepavargsta, bet tik tiek. Kaip reikia valgyt daryt - aiskink, kaip aprengti - aiskink, bet zmogus nenuspesi, kada koks oras bus, reikia paciai susiprasti. Kaip pavyzdys, patikejau savo vaika tokiai zaliai studenciokei. Paaiskinau, kada iseiti i lauka ir kada daugmaz gristi. O vaikas nusilakstes vos paeina, o ji buna iki tam tikros valandos lauke - nesupranta kad reikia eiti namo. Tai vaikas beeidamas uzmigo ir nevalge pietu.
Aukle  30-35 metu. Gere istisai kava ir valge pyragus  ;D
Aukle - pensininke. Dabar tokia turiu ir negaliu atsidziaugti. Sunui 3 metai, tai myli ji kaip tikra mociute. Pati uzuginus vaikus, nieko nereikia jai aiskinti, viska moka, viska zino ir padaro daug daugiau nei as pati mama padarau. Kai serga uzdeda iv. kompresu, padaro liaudisku vaistu. Vienzo, puikumelis tokia aukle, kai tik ateina vaikas bega pas ja, puola sestis ant keliu ir buciuoja i zanduka. Taigi ramiai sau gali iseiti i darba.  :)
Atsakyti
As tai tik uz vyresnio amziaus aukles
Atsakyti
O as tik uz jaunas, taciau per puse metu pakeiciau jas net 5.  :o Viena pastojo, kita pabego, nes vaikas labai judrus, o ji galvojo, kad 3 men. kudikiai tik miega ir valgo, trecia istekejo, ketvirta pradejo mokytis, o paskutinei kita darba pasiule, dabar vel ieskau, bet vel jaunos. Kai matau, kaip tos vyresnes su vaikais bendrauja, man gaila vaiku pasidaro, jos viska draudzia, visko bijo, o vaikui tai selti reikia, bent jau maniskes tikrai ne toks temperamentas. Cia turbut nuo vaiko priklauso.
Atsakyti
Nors pati savo vaikiuku neturiu,bet as tik uz jauna aukle biggrin.gif wink.gif
Atsakyti
na va, o mes issirinkom dvi antrakurses studentes, kurios pas mus ateis 1-2 dienas per savaite. Ir jau po pirmo susitikimo, kuris truko apie 3 valandas, jauciau, kad visiskai jomi pasitikiu. Aisku, taip drasiai teigti galiu del to, kad jas rekomendavo musu eimos draugas, ir jos yra is man geria pazistamos aplinkos.
Rinkausi jaunas auklytes, nes:
1) jos i vaiko priziura pirmiausia ziuri ne i kaip pinigu saltini, o kaip idomu uzsiemima. Jos su entuziazmu zaidzia su vaiku, nuolat bendrauja, uzima vaika.
2) Kadangi yra jaunos ir nepatyrusios su tokiu mazu vaiku - kaip tik labi atsakingai ziuri i vaiko prieziura. Ir man visai nesvarbu, kad iki tol jos nei karto nesege vaikui pampersu, negamino misineliu ir pan. Manau, jei tik yra noro (o pas jas jo tikrai yra) tokiu dalykus nesunkiai ismoks.
3) Svarbiausia, kad paliktas be mamos vaikelis nesijaustu vienisas, turetu "drauge".
4) Be to, jaunos aukles nelinkusios prikisineti savo nuomones mamai, nurodineti kaip elgtis su vaiku ir savivaliauti.

As ir pati budama studente "aukliavau" ne su vienu vaiku, ir man labai patiko tas uzsiemimas, ir, mnau, vaikuciams buvo gerai. Gal del to esu labiau linkusi priimti jauna aukle   biggrin.gif
Atsakyti
na va, o as isgyrusi iki ausu savo 24 metu aukle, jos jau nebeturiu. Isejo dirbt i mokykla socialine pedagoge.
Dabar mano mergyte priziuri pensininke, virs 60 m. Tai irgi dziaugiuosi, vaikas gerai priziuretas, ji labai daug su juo snekasi, kaip su suaugusiu.
Skirtumas tik tas, kad jauna, nepatyrusi aukle saziningai vykde nurodymus, o senoji megsta pasigincyti, bo turi jau patirti. Ir nesvarbu, kad nuo to laiko, kai ji savo dukra paaugino, jau praejo 30 suvirs metu.
Bet tai neesminis skirtumas. Man svarbiausia, kad leliukas butu priziuretas ir gerai jaustusi. Mergyte neignoravo nei jaunos, nei senos aukles. Taigi, amzius visai nesvarbu. Svarbu poziuris
Atsakyti
QUOTE
na va, o mes issirinkom dvi antrakurses studentes, kurios pas mus ateis 1-2 dienas per savaite.


Ta prasme, dviese vaiką prižiūrės?  :smile.gif
Atsakyti
ne, Zvirbliuke, viena vienomis dienomis, kita - kitomis. Mums reikejo aukles 1-2 dienoms per savaite. Labai sunku tokia rasti, o sios studentes taip ir gali: viena penktadieniais, kita antradieniais... Aisku, geriau butu vienas zmogus, bet tokio varijanto neradom. Kadangi musu Smilte jas abi priima, nebijo, tai, manau, viskas ok  :)
Atsakyti
Na ir as netekau savo 54 metu aulkes, ir supratau kad jei auklei nera svarbus atlyginimas jai nera svarbu ta darba issaugot, todel i ji ziurima labai neatsakingai. Minusas kuri pamaciau kai aukle yra vyresne (bent jau manuoju atveju) - atminties slubavimas, plepumas bet nesiklausymas kas jai sakoma (aciu dievui kad ne tada kai kalba eidavo apie mano berniuka). Zodziu jei man buvo sunku su ja susikalbet tai kia jau kalbet apie vaika, nors gal tai senatvinio suvaikejimo pozymis (kalbu tik apie savo aukle). Dabar ieskau naujos, gal jaunos, bet baisoka, viena atejo i pokalbi man lyg ir patiko, bet dar dvejoju.
Atsakyti
ech, turiu jau ketvirta aukle... nugi nieko ner geriau uz jaunas 20-25 metu...aisku, jos pabega priesingai nei pensininkes, kurioms jau niekas neberupi  :) o ir nenoreciau tokios jaunos, kuri metu metais pas mane sedetu- jaunas tam ir jaunas, kad judetu i prieki  ;)
bet man jos daug priimtinesnes uz senutes, nes

vaikui yra ne mociutes, o drauges, kurios gali ir dukti, ir buti grieztos

nemoko manes kaip teisingai gyventi ir tvarkyti uki bei vaika

klauso nurodymu be savo interpretaciju

nebijo paskambinti ir paklausti, jei kas neaisku, o ne savo nuoziura spresti

ir t.t.

Atsakyti
Musu auklei 60 metu, nu nieko prikist negaliu, ir rupinasi, ir savo nuomones nepersa, ir atmintis neslubuoja smile.gif
Na o jaunu as tiesiog bijociau. na turiu as pora draugiu, kurios jau istekejusios bet pacios vaiku neturi. Tai kartais joms savo maze palieku - rezultatas- vaikas bliauna, nors jos rupinasi kaip ismano, visgi ,jei pati vaiko neturi, tai ir nezino, kad vaikui reikia buti atlaidesnei,  kad neisreikalausi is jo tokio elgesio, kokio pati noretum. O ir kantrybes daznai pritruksta.... Pati kai dar netekejus buvau, teko pusbrolius pasaugoti. Tai tada niekaip nesupratau, kaip tevai toookius vaikus toleruoja, rodes, butu mano valia - lupciau iki zmonemis padaryciau... Ir isaugo jie zmonemis, nors tevai ir rankos pries juos nepakele. Taigi, kai dabar pati turiu vaika, jau visai kitaip i ji ziuriu, visai kitaip aukleju... O kaip toms auklems kurios vaiku neturi ??? :smile.gif Paziuriu i savo sena aukle, kaip ji graziai su mano dukryte elgias- ir ant sirdies taip gera......Paziuriu, kaip mano geriausia drauge su ja bendrauja, ir nesuprantu, kaip jai isaiskinti, kad mano mazyle dar VAIKAS......
Atsakyti