Įkraunama...
Įkraunama...

Oro kondicionierius

Mamos, jūs tik giraite, kad gerai, o kur aš Vilniuje turiu nueiti, kad man patartų. Gal galit įmesti fotkių iš savo namų, kur ir kaip įdėta ta technika. Kiek maždaug mokėjote? Kiek elektros papildomai suryja per mėnesį jums?
Atsakyti
QUOTE(mamymamy @ 2007 05 28, 15:42)
Mamos, jūs tik giraite, kad gerai, o kur aš Vilniuje turiu nueiti, kad man patartų. Gal galit įmesti fotkių iš savo namų, kur ir kaip įdėta ta technika. Kiek maždaug mokėjote? Kiek elektros papildomai suryja per mėnesį jums?



user posted image

user posted image

user posted image

Firmos Daikin. Kiek elektos padides, dar nezinau, nes tik pradejau normaliai naudoti. Jie su sildymo funkcija taip pat. Padaryta pas mane rozete, bet pasirodo kad visai nereikejo, ten kitaip buvo galima padaryti.Mokejau uz 4 vidinius ir 2isorines dezes 11800.
O ieskokis per interneta atsiliepimu ir paprasyk kad kelios firmos padarytu samata.
As jais irgi dziaugiuosi.
Atsakyti
Parašykit prašau kokių firmų kondicionierius turite ir kas lėmė pasirinkimą, nes dabar blaškomės tarp firmų: Mitsumi, Fuji Electric, Fujiaire. O kainos, tai skiriasi vos ne dvigubai g.gif
Atsakyti
QUOTE(alileo @ 2007 05 28, 22:02)
Parašykit prašau kokių firmų kondicionierius turite ir kas lėmė pasirinkimą, nes dabar blaškomės tarp firmų: Mitsumi, Fuji Electric, Fujiaire. O kainos, tai skiriasi vos ne dvigubai  g.gif


As kiek buvau issiaiskinusi tai tipo Daikin ir Mitsubishi vieni geriausiu. O ka as zinau g.gif
Ant galo vis tiek viskas genda lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KristiTal: 28 gegužės 2007 - 22:12
pas mus kondicionierius Yama firmos, pas kondicionierius kainavo ~1400Lt, bet cia daug pigiau ir montavimas man nekainavo, nes vis pazystami i pagalba ateina ax.gif dar geri kondicionieriai yra Tadiran, jie visai ne prastesni nei kokie Mitsubishi, o kaina gerokai zemesne.
foto dabar neturiu, bet jei labai noresis galesiu vakare imesti mirksiukas.gif
Atsakyti
Kodėl oro kondicionierius turėtų dominti pirkėją artėjant žiemos sezonui?
Šildantysis oro kondicionierius gali išspręsti būsto šildymo problemą, kol dar neįjungtas centrinis šildymas. Žinoma, tai nėra aktualu namuose, kur įrengtas autonominis šildymas, butuose, komercinėse ir kitokiose patalpose. Šildantysis oro kondicionierius gali būti papildoma šildymo priemonė. Dar neprasidėjus ar pasibaigus šildymo sezonui daugelis gyventojų griebiasi elektrinių šildytuvų, tačiau pasižiūrėję į skaitiklio rodmenis turi sunerimti dėl gerokai padidėjusių išlaidų už sunaudotą elektros energiją. Net ir ne šildymo specialistai puikiai žino, jog tai brangiausias šildymo būdas. Oro kondicionierius dėl šilumos mainų elektros energijos sunaudoja apytiksliai 3-4,5 karto mažiau nei elektrinis oro šildytuvas. Jis gali padėti ir tuomet, kai centralizuoto šildymo nepakanka.
Kuo skiriasi šaldantis oro kondicionierius nuo to, kuris ir šaldo, ir šildo?
Atsakymas paprastas: beveik niekuo. Išsamiau į šį klausimą būtų lengviau atsakyti aptarus kondicionieriaus veikimo principą.
Šaldymo agregatų sistema yra uždaro tipo, ji pripildyta darbinio agento - freono. Iš šilumos mainų veikimo principo žinome, kad darbo agentas perneša šilumą (arba šaltį) iš vienos zonos į kitą.
Paprasčiau kalbant, atšalusi sistemos pusė iš šiltos patalpos konvekciniu būdu paima šilumą ir ją perneša į įšilusią pusę, kur jis taip pat konvekciniu būdu išsklaido šilumą. Šildymo funkciją atliekančiame oro kondicionieriuje tas pats darbinis procesas gali vykti atvirkštine tvarka. Pagal konstrukciją tai atlieka papildomas vožtuvas, jis pakeičia freono judėjimo kryptį.
Renkantis šildymo funkciją turintį oro kondicionierių reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad egzistuoja minimali lauko temperatūra, kuriai nukritus žemiau oro kondicionieriumi nerekomenduojama šildyti patalpos. Taip yra dėl to, kad šildant patalpą esant žemai aplinkos temperatūrai mažėja šalčio išsklaidymas lauke, todėl didėja kondicionieriaus užšalimo grėsmė bei elektros sąnaudos. Skirtingų kondicionierių - skirtinga temperatūra, vidutiniškai ji svyruoja nuo -10 iki -20 laipsnių C, kai santykinė oro drėgmė neviršija 70 procentų.
Ką reikėtų žinoti renkantis oro kondicionierių?
Renkantis oro kondicionierių svarbūs trys pagrindiniai veiksniai: reikalinga galia, kondicionieriaus tipas ir montavimo vieta.
Parenkant oro kondicionieriaus galią reikia atsižvelgti į daugybę dalykų, tokių kaip patalpos plotas, joje esančių žmonių skaičius, langų dydis bei jų kryptis, sienų bei stogo šiluminė izoliacija, įvairių šilumos šaltinių šildymo galia bei jų skaičius. Norint optimaliai įvertinti reikiamą šaldymo ir šildymo galingumą, reikia apskaičiuoti, kiek prišildys pro langus saulė, langų bei durų sandarumą, sienų šiluminę izoliaciją bei kitus veiksnius.
Renkantis oro kondicionierių šaldymo galios skaičiavimo pagrindinis veiksnys yra patalpos plotas, o šildymo galios skaičiavimas priklauso nuo patalpos aukščio. Taip yra dėl to, kad šaltis leidžiasi žemyn, o šiluma kyla aukštyn. Oro kondicionieriaus reikiama galia skaičiuojama šaldymo režimui. Beje, šildančiojo oro kondicionieriaus šildymo galia yra didesnė negu šaldymo.
Štai todėl oro kondicionierių rinkimės atsižvelgdami į jo patalpos šaldymo poreikį. Tarkime, kad 10 kvadratinių metrų plotui atšaldyti reikia 1 kW šaldymo galios, tačiau tik tuo atveju, kai patalpoje nėra didelį šilumos kiekį generuojančių įrengimų arba daug žmonių. Pavyzdžiui, 20 kvadratinių metrų miegamasis kambarys, esantis ne viršutiniame aukšte, kurio langai žiūri į pietinę pusę. Patalpoje paprastai būna 2 žmonės, be to, nuolat įjungtas personalinis kompiuteris ir televizorius. Tokiu atveju reikiamą šaldymo galią skaičiuotume taip:
1. Patalpos plotas 20 m2 x 0,1kW = 2 kW.
2. Šaldymo galia, reikalinga pro langus saulės prišildytų daiktų išspinduliuotos šilumos kiekiui neutralizuoti: 3 m2 x 0,14 kW = 0, 42 kW.
3. Žmonių išskiriamas šilumos kiekis: 2 x 0,1 = 0,2 kW.
4. Kompiuterio ir televizoriaus išskiriama šiluma - apytiksliai 0,35 kW.
Vadinasi, tokiai patalpai reikalinga šaldymo galia ir bus lygi išvardytų veiksnių galios sumai, t.y. 2,97 kW. Net ir tinkamai parinkus oro kondicionieriaus galingumą neretai galima apsigauti ir netinkamai parinkti jo montavimo vietą. Štai todėl, kad būtų išvengta panašių klaidų, visada siūlytume pasikonsultuoti su šios srities specialistais.
Oro kondicionieriaus tipo ir montavimo vietos parinkimas yra ne ką mažiau svarbus už galios nustatymą. Labai dažnai oro kondicionieriaus pasirinkimą lemia patalpos planavimas, apstatymas, apdailos elementai, žmonių buvimo vieta, langų padėtis bei kiti veiksniai. Net ir tinkamai nustačius kondicionieriaus galią gali nepavykti pasiekti norimo rezultato, nes netolygiai paskirstytas šaltas (šildymo atveju šiltas) oras sukels diskomfortą. Išsamiai aptarti įvairius oro kondicionierių montavimo ypatumus nematant patalpos yra sunku, nes kiekvienu atveju tai gali skirtis.
Kokios dažniausiai daromos klaidos renkantis oro kondicionavimo sistemą?
Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą būtų sunku. Galbūt pagrindine klaida galėčiau įvardyti galios pasirinkimą. Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad pirkėjas, bandydamas sutaupyti nedidelę pinigų sumą, skaudžiai apsigauna. Kitas labai svarbus veiksnys - profesionalūs ir kokybiški montavimo darbai. Labai dažnai žmogus, pažiūrėjęs į prietaiso techninius duomenis, pamato, kad kondicionierius gali atšaldyti orą iki +16O laipsnių C, tačiau neįvertina, kad didelėje patalpoje tai sunkiai pasiekiama temperatūra naudojant nepakankamos šaldymo (šildymo) galios įrenginį. Tada kondicionierius nėra pajėgus net optimaliai veikdamas užtikrinti pageidaujamos temperatūros, be to, veikiant perkrautu režimu mažėja jo patvarumas.
Norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, kad dažnas vartotojas išeidamas iš patalpos išjungia oro kondicionierių, o sugrįžęs ir įjungęs stebisi, kad jis ilgokai neatvėsina patalpos. Rekomenduojama oro kondicionierių palikti įjungtą nuolat ir reguliuoti tik patalpos temperatūrą. Juk išeidami iš namų žiemą mes neišjungiame šildymo. Neretai pasitaiko vartotojų, nesusipažinusių su oro kondicionierių priežiūra. Dažniausias tariamas gedimas - neišvalytas oro kondicionieriaus filtras.
Atsakyti
Mano kukliomis ziniomis kondicionieriai kenkia tada, kai zmones atsaldo ora per daug. vaikstant i lauka ir atgal i salta patalpa kencia organizmas, darosi maziau atsparus. zodziu, reikia nenumazinti temperaturos dideliu skritumu, nei yra lauke.
o dar kenkia, nes issausina ora, sumazina dregnuma kambariuose, todel siuloma namuose dar pasistatyti kazkoki drekintuva.

4u.gif

Papildyta:
QUOTE(Forma @ 2007 05 28, 10:38)
as tai labai patenkinta kondicionierium, jauciu be jo dabar per karscius iskeptumem doh.gif  nes namuose kai jis neijungtas buna ~28laipsn  doh.gif
beto jis dar turi sildymo funkcija, tai kai sildymas buvo atjungtas, bet dar orai salti buvo, tai pasisildyti labai gerai  ax.gif

o kokios islaidos?
Papildyta:
QUOTE(KristiTal @ 2007 04 04, 19:20)
O kaip ji priziureti, filtrus keisti?

man irgi iskilo klausimas viska perskaicius, kaip juos priziureti?


ar istiklintame balkone ta isorini stato? nes kazkas cia rase,kad balkone stovi kondicionieriai. tai jei istiklintas ir dar i pietus, kaip pas mus, tai ten buna karsciau, nei kambary.. kondicionierius veiks?

ir dar klausimelis, jei norime tik vienam kambari statyti kondicionieriu, prie jo nera balkono, 3 aukstas, ar nebus problemu su montavimu, prieziura ir visu kitu? ir jei tik viena kambari 'saldysim' tai reikes duris uzdaryt, nes gi jei eis vesa i kitus kambarius, tai neisnes galingumas visam butui ir ne vienam kambari tos vesos nebus..

busiu dekinga uz atsakymus i kvailus klausimus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(alileo @ 2007 05 28, 22:02)
Parašykit prašau kokių firmų kondicionierius turite ir kas lėmė pasirinkimą, nes dabar blaškomės tarp firmų: Mitsumi, Fuji Electric, Fujiaire. O kainos, tai skiriasi vos ne dvigubai  g.gif

mes pasorinkom LG, nzn jau kodel...gal del aptarnavimo net.Kiek bandziau su fujitsu atstovais, ar kitomis firmomis, tik pazadedavo paskambint, myke myke kazka ir nieko...tik tris savaites laiko sugaisau su jais...Tai kas butu kai sugestu kasnors?As manau reikia ir firma gerai pasirinkti, nes tos kurios uzsiimineja dideliu pastatu kondicionavimu, tai paskutiniu atveju domisi gyvenamom patalpom.
Papildyta:
QUOTE(prunskiene @ 2007 05 29, 15:23)
Mano kukliomis ziniomis kondicionieriai kenkia tada, kai zmones atsaldo ora per daug. vaikstant i lauka ir atgal i salta patalpa kencia organizmas, darosi maziau atsparus. zodziu, reikia nenumazinti temperaturos dideliu skritumu, nei yra lauke.
o dar kenkia, nes issausina ora, sumazina dregnuma kambariuose, todel siuloma namuose dar pasistatyti kazkoki drekintuva.

4u.gif

Papildyta:

o kokios islaidos?
Papildyta:

man irgi iskilo klausimas viska perskaicius, kaip juos priziureti?
ar istiklintame balkone ta isorini stato? nes kazkas cia rase,kad balkone stovi kondicionieriai. tai jei istiklintas ir dar i pietus, kaip pas mus, tai ten buna karsciau, nei kambary.. kondicionierius veiks?

ir dar klausimelis, jei norime tik vienam kambari statyti kondicionieriu, prie jo nera balkono, 3 aukstas, ar nebus problemu su montavimu, prieziura ir visu kitu? ir jei tik viena kambari 'saldysim' tai reikes duris uzdaryt, nes gi jei eis vesa i kitus kambarius, tai neisnes galingumas visam butui ir ne vienam kambari tos vesos nebus..

busiu dekinga uz atsakymus i kvailus klausimus biggrin.gif

pvz mums sake tai isimt kazkoki daikteli ir praplaut patiems reiks.Del isvedziojimo tai jie ten viska gali smile.gif tik brangiau kainuos isvedziojimai, vamzdeliai ir tt..jei balkono nera, galima pasidomet , gal galima kabint prie lango.Siaip geriausiai issikvieciat vadybininka koki ir jums viska pasakys, patars, galiausiai ir paskaiciuos.
Atsakyti
kaip zadejau maniskio foto
user posted image
user posted image

QUOTE(prunskiene @ 2007 05 29, 16:23)

o kokios islaidos?
Papildyta:

man irgi iskilo klausimas viska perskaicius, kaip juos priziureti?
ar istiklintame balkone ta isorini stato? nes kazkas cia rase,kad balkone stovi kondicionieriai. tai jei istiklintas ir dar i pietus, kaip pas mus, tai ten buna karsciau, nei kambary.. kondicionierius veiks?

ir dar klausimelis, jei norime tik vienam kambari statyti kondicionieriu, prie jo nera balkono, 3 aukstas, ar nebus problemu su montavimu, prieziura ir visu kitu? ir jei tik viena kambari 'saldysim' tai reikes duris uzdaryt, nes gi jei eis vesa i kitus kambarius, tai neisnes galingumas visam butui ir ne vienam kambari tos vesos nebus..

busiu dekinga uz atsakymus i kvailus klausimus biggrin.gif


na elektros sanaudu dar nieko negaliu pasakyti, o pastatymas tai man nekainavo blush2.gif

del galingumo, kad saltis eis i kitus kambarius, tai manau reiketu tiesiog galingesni rinktis ir uzteks vesos. o del pastatymo lauke tai cia reikia ziureti situacijoje konkreciai, manau reiketu kad apsilankytu koks meistras ir viska jums paaiskintu. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Forma @ 2007 05 29, 06:27)
pas mus kondicionierius Yama firmos, pas kondicionierius kainavo ~1400Lt, bet cia daug pigiau ir montavimas man nekainavo, nes vis pazystami i pagalba ateina  ax.gif  dar geri kondicionieriai yra Tadiran, jie visai ne prastesni nei kokie Mitsubishi, o kaina gerokai zemesne.
foto dabar neturiu, bet jei labai noresis galesiu vakare imesti  mirksiukas.gif



O Tu Kaune? kokioje firmoje pirktas Tavo kndicionierius ir gal žinai kur ieškoti Tadiran?
Atsakyti
QUOTE(alileo @ 2007 05 29, 23:00)
O Tu Kaune? kokioje firmoje pirktas Tavo kndicionierius ir gal žinai kur ieškoti Tadiran?


as is Vilniaus, Tadiran gali rasti cia UAB "Laima"

o as pirkau is cia
Atsakyti
Na, mes praeitais metais isistatem kondicionieriu. tongue.gif Dabar kaifas nerealus thumbup.gif kai taip karsta. Gamintojas Fujitsu, o kaina buvo apie 2000 lt., bet tik i viena kambari...
Atsakyti