Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdiniai skanumynai

QUOTE(Kita mama @ 2010 11 07, 19:26)
Vakar išsikepiau tą kalėdinį vaisių pyragą. Suvyniojau ir paslėpiau spintoj. Bet MB dabar pradėjo ragnauti, kad gali supelyt. Pasakykit, kas kur laikot tą pyragą. Ar tik šaldytuve? Aš pernai irgi laikiau spintoj, bet tada receptą radau tik gruodžio vidury. Tai trumpai laikiau tą pyragą, gal kokias dvi savaites tik. Kaži per porą mėn. nepasigadins? Labai bijau, nes iškepiau iš visos normos blink.gif  (apie 4,5 kg pyrago  blink.gif )


aš šiandien pirmą kartą kepiau, tikiuosi kad išsilaikys jis man gerai. Bandysiu vėsinti iki rytojaus. Tik galvoju ar neperkepiau jo nes man jis toks tamsiai rudas gavos, nors biški ragavau neatrodo kad degėsis būtų g.gif
Atsakyti
Issikepiau ir as du pyragus is beveik pilnos porcijos
Viena laikysiu ir nieko nedarysiu, kita laistysiu kaip siame recepte
http://ribaude.blogs...niu-sezono.html

Stambesnius vaisius ne pjausciau bet kirpau zirklem. Labai greit sukarpaiu thumbup.gif
Atsakyti
Pasaka,čia ne pyragas 4u.gif

Aš irgi pirmąkart pabandžiau šiemet jį kepti, nors mama mano tuo pačiu principu su vaisių įdaru kepa kalėdinį mielinį pyragą, tokį vainiką supina, gėlytes padaro, paukštelius - kai iškyla viskas, labai gražu būna ir skonis labai geras tų vaisių mišinio, tai ir dėl šio kalėdinio pyrago nesuabejojau - žinau, kad bus skanu.

Maniškis tebekepa, dariau iš visos kepimo normos- tai sąžingai - užsiknisau pjaustyt viską, pjaučiau 2 valandas doh.gif pirštai paskaudo ir ranką mėšlungis traukt ėmė :)nesugalvojau, kad karpyt gi galima...

bet kvepia visi namai, iškilo gerai..ta pati didžioji gilioji orkaitės skarda visa gavosi, ryt vakare kepsiu antrą skardą, nes bus kur padėt šį skanėstą...Į maniškį ėjo 900 gr, rudų ir auksinių razinų;
300 gr. džiovintų spanguolių;
300 gr. džiovintų vyšnių;
200 gr. džiovintų auksinių ananasų, saują rusvų ananasų
200 gr. slyvų;
200 gr datulių,
pusė citrinos ir apelsino žievelės.Rytoj bandysiu su riešutais, bo pati jų valgyt negaliu...

Klausimėliai:

Kiek gi visgi dedate citrinos/apelsino žievelės? Aš dėjau pusę, pabijojau, kad neapkarstų ilgai stovint..
Kada reikia sulieti - baigus kepti ar atvėsinus?
Kokio jis rudumo gautis turi? mano po valandos kepimo viršus jau pakankamai rudas, perdėjau į pačią žemesnę lentyną orkaitės,i pridengiau folija, kad dar per valandą neapdegtų g.gif
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2010 11 07, 23:34)
Pasaka,čia ne pyragas  4u.gif

Aš irgi pirmąkart pabandžiau šiemet jį kepti, nors mama mano tuo pačiu principu su vaisių įdaru kepa kalėdinį mielinį pyragą, tokį vainiką supina, gėlytes padaro, paukštelius - kai iškyla viskas, labai gražu būna ir skonis labai geras tų vaisių mišinio, tai ir dėl šio kalėdinio pyrago nesuabejojau - žinau, kad bus skanu.

Maniškis tebekepa, dariau iš visos kepimo normos- tai sąžingai - užsiknisau pjaustyt viską, pjaučiau 2 valandas doh.gif  pirštai paskaudo ir ranką mėšlungis traukt ėmė :)nesugalvojau, kad karpyt gi galima...

bet kvepia visi namai, iškilo gerai..ta pati didžioji gilioji orkaitės skarda visa gavosi, ryt vakare kepsiu antrą skardą, nes bus kur padėt šį skanėstą...Į maniškį ėjo 900 gr, rudų ir auksinių razinų;
300 gr. džiovintų spanguolių;
300 gr. džiovintų vyšnių;
200 gr. džiovintų auksinių ananasų, saują rusvų ananasų
200 gr. slyvų;
200 gr datulių,
pusė citrinos ir apelsino žievelės.Rytoj bandysiu su riešutais, bo pati jų valgyt negaliu...

Klausimėliai:

Kiek gi visgi dedate citrinos/apelsino žievelės? Aš dėjau pusę, pabijojau, kad neapkarstų ilgai stovint..
Kada reikia sulieti - baigus kepti ar atvėsinus?
Kokio jis rudumo gautis turi? mano po valandos kepimo viršus jau pakankamai rudas, perdėjau į pačią žemesnę lentyną orkaitės,i pridengiau folija, kad dar per valandą neapdegtų g.gif

man dabar toks klausimas iškilo dėl pyrago iškilimo jis turi iškilt? nes man tai jis gavosi nu toks kiek tešlos sudėjau toks jis ir gavosi tikrai neiškilo jis man daugiau ir aš kepiau pagal šitą receptą
http://juratet.bloga...yragas-689.html
tai ten neparašyta kiek kokių vaisių dėt tik bendras svoris aš iš akies ir primečiau jų įvairių. g.gif
Atsakyti
Na, nedaug pakyla jis, bet kažkiek pakyla - bent pusę centimetro nuo įdėto tešlos kiekio...

Va jūsų linke pyragas toks šviesus...Mano tamsiai rudas,vos ne kaip meduolis g.gif , galvoju ar čia nuo cukraus, ar nuo lilgo kepimo, bet juk recepte originaliame - 2 val nurodytos, aš po 1,5 išjungiau orkaitė ir toliau joje stovėjo reikiamą laiką, paskui ištraukiau..Pyragą įkišau vėlgi į įkaitintą orkaitę...

Šiandien bandysiu apvalioje formoje kepti.
Atsakyti
Sveikutės, gal žinot iš kur gauti tų valgomų dažų meduoliam puošti? žinau tik kaip padaryti baltą ir rudą spalvas, o taip norėtųsi įvairesnių wub.gif
Atsakyti
Daug esu skaiciusi apie tokio tipo pyragus. Kepti juos reikia kiek imanoma ilgiau. Skardas net laikrasciais apvynioja, kad nesudegtu. As laikrascio naudoti tikrai nedrisciau (svinas ir t.t). Bet pati stengiuosi kepti kiek imanoma ilgiau. Juk yra ivairiu priemoniu ir folijos ir kepimo popieriai. Dar kepimo laikas labai priklauso nuo sakrdos dydzio. Kuo storiau ipiltas pyragas, tuo ilgiau jis turi kepti.
Del spalvos- labai priklauso, ka dedate, jei cukrus baltas ir nera jokiu prieskoniu - ir pyragas bus baltas. Jei dedate medu, rudaji cukru ir daug prieskoniu - cinamono, gvazdikeliu, imbiero ir t.t.- pyragas, zinoma bus tamsesnis.
Del citrinos irgi galiu pasakyti, kad jos tikrai nebus per daug. As specialiai perku citrusiniu vaisiu - kinkanu, griefruktu dziovintu, apelsinu cukatu. Ir dar spaudziu sulciu ir apelsinu, ir citrinu ir ne po viena. Tikrai daug skaniau, bent jau man. Siam pyragui ju labai prasosi.
O pyraga kepu jau ketvirti metai, turiu ka palyginti. Tiesa siemet dar nekepiau doh.gif
Veluoju, veluoju lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Sekmes mergaites, nebijokite eksperimentuoti su skoniais, dekite, kas jums skanu.
Tikrai neprasausite. Jo receptu tikrai labai daug. Visi labai panasus 4u.gif
Atsakyti
As kepiau apie valanda. Man rodos, galejo ir maziau sukept, nes razinos ant pavirsiaus tai kai kur apdege... ax.gif Bet, manau, cia ventiliatorius kaltas. Mat, norejau is karto abi skardas iskepti. Be to, ne stori tie pyragiukai gavosi.
Kiek kokiu vaisiu dejau nepasakysiu, nes ziurejau bendra svori ir dejau visko visko visko... Beje, dziovintu obuoliu kt. karta nedesiu. Siaip sau man jie. Dejau ir spanfguoliu ir vysniu dziov. O citrinu zieveles nedejau. Priskaiciau, kad kitos sako, jog kartu ir nedejau. Uz tai mama dave svarainiu dziovintu.
Dejau balta cukru, tai jo kieki pamazinau (350 g).
Dabar atrodo, kad but neblogai kiek daugiau teslos. Bet ateitis parodys, ar tai tiesa.

O atsaldyt, tai atsaldziau. Nebeturejau kepimo popieriaus, tai vyniojau tik kita diena. Uztenka tokio atsaldymo? Ar saldytuvan kist?

Ai, o del iskilimo, tai vos vos tik pakilo. Nu, bet logiska. Teslos tai nedaug palyginus, o vaisiai kaip ir nekyla patys, ane.
Papildyta:
QUOTE(mafijozė @ 2010 11 08, 11:21)
Sveikutės, gal žinot iš kur gauti tų valgomų dažų meduoliam puošti? žinau tik kaip padaryti baltą ir rudą spalvas, o taip norėtųsi įvairesnių  wub.gif


As tai perku maximoj. Tuos tutelese (4 spalvos dezutej). Is karto ir piesi sau su jais. Nebent, esi karsta ekologijos gerbeja ir parduotuvinius dazus naudoti ne fasonas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kita mama: 08 lapkričio 2010 - 09:44
Jei tik geltona citrinos zieveles sluoksni nupjausite, neliesdami balto, citrinos zievele tikrai neduos jokio kartumo 4u.gif
O ventiliatorius tikrai dziovina, sita pyraga kepant jisai visai nereikalingas. Dvi skardas kepant geriau keisti jas vietomis, kad tolygiai apkeptu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2010 11 08, 09:51)
Na, nedaug pakyla jis, bet kažkiek pakyla - bent pusę centimetro nuo įdėto tešlos kiekio...

Va jūsų linke pyragas toks šviesus...Mano tamsiai rudas,vos ne kaip meduolis g.gif , galvoju ar čia nuo cukraus, ar nuo lilgo kepimo, bet juk recepte originaliame - 2 val nurodytos, aš po 1,5 išjungiau orkaitė ir toliau joje stovėjo reikiamą laiką, paskui ištraukiau..Pyragą įkišau vėlgi į įkaitintą orkaitę...

Šiandien bandysiu apvalioje formoje kepti.


Mano irgi gavos rudas rudas toli gražu iki linko spalvos. Aš kepiau dvi valandas ir dar išjungus orkaitę kokia penkiolika minučių palaikiau. Šiandien reiks viniot ir slėpt thumbup.gif
Atsakyti
Ak va..geltonąjį sluoksnį reikėjo nulupt, tai gerai, kad tik pusę sudėjau, nes nieko nelupau, tik sujausčiau labai smulkiai..
Mano per naktį buvo ataušintas kambario temperatūroje, šį rytą suliejau romu - visai normai ėmiau apie 100 gr. l-abai susigėrė...bet verta alkoholiu paliet ir kiek geresniu - o ne brendžiu...Nemoku kvapų nusakyt - tas kvapas ne alkoholio, o mišinio jo su vaisiais..Kažkas super kvepiantis Kalėdomis..Tai va, šis bus grynai orginalaus recepto kepinys.


Šįvakar kepamam darysiu korekcijas:

Kepsiu apvalioj skardoje, kad būtų galima gaut gražią apvalią pyrago formą ir juo puošt stalą;
Rudą cukraus dėsiu tik likutį nuo 500 gr, tai bus 100 gr rudojo ir kitas baltasis..Kiek kepu obolių pyragus, jie visada gražiai parunda nuo cinamono..Dar pabandysiu imbiero malto įdėt..Bandysiu šviesesnį išgaut.

Eis daugiau citrusinių vaisių, supjaustytus vaisius apšlakstysiu migdolų esencija - ji daro stebuklus, tokį labai gerą prieskonį suteikia burnoje, vis keliantį apetitą...Bet ji labai garuoja, ją į vaisius pilti reikia tik prieš vaisius dedant į tešlą...
Bandysiu susirašyt visas dedamąsias, kad degustuojant būtų nuspręsta, kas skaniau..

Klausimėlis - kaip apvalioj skardoje gražiai išklot kepimo popierių?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 08 lapkričio 2010 - 11:52
QUOTE(Violeta* @ 2010 11 08, 13:51)
Ak va..geltonąjį sluoksnį reikėjo nulupt, tai gerai, kad tik pusę sudėjau, nes nieko nelupau, tik sujausčiau labai smulkiai..
Klausimėlis - kaip apvalioj skardoje gražiai išklot kepimo popierių?


aš tai nutarkuoju su tarka žievelę. Ir šiandien nelaisčiau laistysiu po kelių dienų. Gal tikrai geriau romą nei brendį pirkti ax.gif

Dabar bandysiu laikyt porą savaičių jei matysiu kad nepelija kepsiu dar nu ir jei pelys kepsiu, bet žiūrėsi kaip čia su pirmu blynu gausis.

O gal kuri bandėt kept su cukruotais vaisiais papajais, ananasais ir pan?
Atsakyti