Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, vaiko pinigai

Labas, snd buvau prasitest socialine ir uzklausiau del vaiko pinigu, praejusiais metais negavom nes 2009m.pajamos isnese. Nors zinojau, kad pasikeitus pajamoms galima ne uz kalendorinius metus pristatyt pazyma, bet uz praejusius 12men., taciau man registraturoj aiskino, kad uz praejusius metus. Nesigincijau. O dabar man padave prasyma uzpildyt namuose ir pasake, kad galiu susigrazint iki uz 12 praejusiu men. O dabar ir iskilo daugybe klausimu. Jei pildyciau uz praejusius metus, tai viskas aisku.O dabar tarkim skaiciuoti nuo 2009m. kaip pvz. rugjucio iki 2010 gruozio ir viska sudejus padalint is men. ir seimos nariu skaiciaus? Ar skaiciuot nuo 2009m rugpjucio iki 2010 metu rugpjucio ir atskirai 2010m.? Jei kas supratot ko klausiu, atsakykit smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ernesttaa @ 2011 02 10, 17:48)
Labas, snd buvau prasitest socialine ir uzklausiau del vaiko pinigu, praejusiais metais negavom nes 2009m.pajamos isnese. Nors zinojau, kad pasikeitus pajamoms galima ne uz kalendorinius metus pristatyt pazyma, bet uz praejusius 12men., taciau man registraturoj aiskino, kad uz praejusius metus. Nesigincijau. O dabar man padave prasyma uzpildyt namuose ir pasake, kad galiu susigrazint iki uz 12 praejusiu men. O dabar ir iskilo daugybe klausimu. Jei pildyciau uz praejusius metus, tai viskas aisku.O dabar tarkim skaiciuoti nuo 2009m. kaip pvz. rugjucio iki 2010 gruozio ir viska sudejus padalint is men. ir seimos nariu skaiciaus? Ar skaiciuot nuo 2009m rugpjucio iki 2010 metu rugpjucio ir atskirai 2010m.? Jei kas supratot ko klausiu, atsakykit smile.gif

kai as pildziau prasima,tai man taip pat pasake,kad ziuri praeitu metu pajamas.
o apskaiciuot taigi prasime parasyta kaip.smulkiom raidelem,apacioj,kur pajamu lentele.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 02 10, 18:05)
kai as pildziau prasima,tai man taip pat pasake,kad ziuri praeitu metu pajamas.
o apskaiciuot taigi prasime parasyta kaip.smulkiom raidelem,apacioj,kur pajamu lentele.

sita as zinau kaip, kad sudet, tada dalint is 12men ir zmoniu skaiciaus. Bet dabar atidziau perskaiciau, kas parasyta po pajamu lentele: "seimos pajamos skaiciuojamos per praejusius kalendorinius metus arba, pajamoms sumazejus, per 12 kalendoriniu men. iki kreipimosi del ismokos ar teises i ismoka atsiradimo dienos laikotarpi." Taigi as suprantu taip, kad man pasalpa jau priklause nuo 2010m.geguzes men., tai as turiu rodyt pajamas nuo 2009m. geguzes men. Tai cia grazina uz tai, kai priklause jau, bet dar negavau (apsiskaiciavau, kad nuo geguzes). Kitas dalykas, kad as jau socialine gaunu nuo rugpjucio, tai automatiskai, pries tai uz tris men. seimos nariui turi iseit maziau nei 350, ir nelogiska, kad socialine gauni, o vaiko pinigu ne.
Ir dar vienas klausimelis: ar isiskaiciuoja is VMI grazinta pajamu mokescio suma?
Atsakyti
QUOTE(ernesttaa @ 2011 02 10, 21:52)
sita as zinau kaip, kad sudet, tada dalint is 12men ir zmoniu skaiciaus. Bet dabar atidziau perskaiciau, kas parasyta po pajamu lentele: "seimos pajamos skaiciuojamos per praejusius kalendorinius metus arba, pajamoms sumazejus, per 12 kalendoriniu men. iki kreipimosi del ismokos ar teises i ismoka atsiradimo dienos laikotarpi." Taigi as suprantu taip, kad man pasalpa jau priklause nuo 2010m.geguzes men., tai as turiu rodyt pajamas nuo 2009m. geguzes men. Tai cia grazina uz tai, kai priklause jau, bet dar negavau (apsiskaiciavau, kad nuo geguzes). Kitas dalykas, kad as jau socialine gaunu nuo rugpjucio, tai automatiskai, pries tai uz tris men. seimos nariui turi iseit maziau nei 350, ir nelogiska, kad socialine gauni, o vaiko pinigu ne.
Ir dar vienas klausimelis:  ar isiskaiciuoja is VMI grazinta pajamu mokescio suma?

grazina tik uz 12 men
"Atkreipiame dėmesį, kad išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos. "
Tai as taip suprantu,kad jums grazint gali tik uz 2010 metus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(ernesttaa @ 2011 02 10, 20:52)
sita as zinau kaip, kad sudet, tada dalint is 12men ir zmoniu skaiciaus. Bet dabar atidziau perskaiciau, kas parasyta po pajamu lentele: "seimos pajamos skaiciuojamos per praejusius kalendorinius metus arba, pajamoms sumazejus, per 12 kalendoriniu men. iki kreipimosi del ismokos ar teises i ismoka atsiradimo dienos laikotarpi." Taigi as suprantu taip, kad man pasalpa jau priklause nuo 2010m.geguzes men., tai as turiu rodyt pajamas nuo 2009m. geguzes men. Tai cia grazina uz tai, kai priklause jau, bet dar negavau (apsiskaiciavau, kad nuo geguzes).
2. Kitas dalykas, kad as jau socialine gaunu nuo rugpjucio, tai automatiskai, pries tai uz tris men. seimos nariui turi iseit maziau nei 350, ir nelogiska, kad socialine gauni, o vaiko pinigu ne.

1. Paaiškinkit mano durnai galvai...TAi jeigu jums 2009 m, pajamos išnešė ir negavot 2010 už vaikus, tai ir dabar jei rodysit nuo 2009 gegužės - negauti turėtumėt, nes, kaip pati rašėt, 2009 m. pajamos išnešė...Arba aš kažko nesuprantu... g.gif Manęs nuo kovo ta pati situacija laukia, užtat ir įdomu kaip čia yra...
2. O kas pas mus LT yra logiška? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramsius: 11 vasario 2011 - 08:45
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 02 10, 16:25)
siaip tai kasmet reikia prasyma rasyti.Nes pasalpa skiriama metams.

Ir as maniau, kad reikia prasyma rasyti kasmet. Bet ilindusi i savo el. bankininkyste pamaciau, kad man ir toliau mokami vaiko pinigai (52 Lt), nors jokio prasymo pakartotinai nepildziau ir i seniunija nesikreipiau. Tad ir idomu ar neteks man tu pinigeliu grazinti? Nes pinigeliai man siais metais jau lyg ir nebeturetu priklausyti.. g.gif
Sesuo pries metus jau turejo problemu del tokiu "neprasytu" pinigeliu su anstoliais ar pan. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ..Virginija..: 11 vasario 2011 - 11:13
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 02 10, 23:02)
grazina tik uz 12 men
"Atkreipiame dėmesį, kad išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos. "
Tai as taip suprantu,kad jums grazint gali tik uz 2010 metus. g.gif

jei as dabar tvarkausi, kad siemet gauciau vaiko pinigus, tai turiu pristatyt pajamas uz praejusius metus, bet kadangi man teise gauti vaiko pinigus priklauso nuo 2010m. geguzes menesio, tai reiskia, kad pajamas turiu pristatyti nuo 2009m. geguzes iki 2010m. balandzio. Is siu metu geguze turesiu vel rasyt prasyma, kad gauciau vaiko pinigus, o pristatyt turesiu pajamas nuo 2010m.geguzes iki 2011m balandzio. Na bent as jau taip supratau viska.
Atsakyti
QUOTE(Ramsius @ 2011 02 11, 09:44)
1. Paaiškinkit mano durnai galvai...TAi jeigu jums 2009 m, pajamos išnešė ir negavot 2010 už vaikus, tai ir dabar jei rodysit nuo 2009 gegužės - negauti turėtumėt, nes, kaip pati rašėt, 2009 m. pajamos išnešė...Arba aš kažko nesuprantu... g.gif Manęs nuo kovo ta pati situacija laukia, užtat ir įdomu kaip čia yra...
2. O kas pas mus LT yra logiška? g.gif

pabandysiu paasikint, jei iseis.
1.As i socialini buvau nuejus liepos pabaigoje. Tada man aiskino registraturoj, kad tvarko tik uz praejusius metus, t.y. ima kalendoriniu 2009m. pajamas ir moka 2010m. vaiko pinigus,o 2011m. pristatau 2010m. pajamas ir vaiko pinigus gaunu 2011metais. Bet kadangi musu pajamos stipriai pasikeite (nustojau gauti motinystes pasalpa, stovejau DB ir gavau bedarbio pasalpa,poto likau visai be pinigu, tik vyro atlyginimas). Reiskia galejau pristatyt ne uz kalendorinius metus, bet uz 12m. nuo kreipimosi datos. Kadangi tik dabar kreipiausi (nors pries 3men. kai tvarkiausi socialine uzklausiau, bet tada konsultante kazka numike ir tiek), tai man pasake, kad jei man priklause anksciau jau, tai galiu susigrazinti uz tiek menesiu kiek priklauso, bet nedaugiau kaip uz 12 menesiu. Tada pasake pasiimt vyro pazymas uz 2009m ir 2010m. Ir pasiskaiciuot nuo kada jau priklause. Tai as vakar vyro paprasiau, o jis ir parnese. Tada apsiskaiciavau, kad nuo 2010m. geguzes jau iseina, tai reiskia, kad turiu pristatyt pajamas nuo 2009m. geguzes iki 2010m. balandzio. Tik nesupratau kaip gausiu uz siuos metus, tik tada kazkaip isiskaiciau, kad geguze turesiu tvarkytis is naujo.
2. Na teisybe, nieko.
Ar keik aiskiau? Siaip tai as namuose uzpildysiu ta prasyma, tai gal kita savaite ir nunesiu i socialini, o tada ir bus aisku ar gerai as cia supratau viska ar ne.
Atsakyti
QUOTE(..Virginija.. @ 2011 02 11, 12:10)
Ir as maniau, kad reikia prasyma rasyti kasmet. Bet ilindusi i savo el. bankininkyste pamaciau, kad man ir toliau mokami vaiko pinigai (52 Lt), nors jokio prasymo pakartotinai nepildziau ir i seniunija nesikreipiau. Tad ir idomu ar neteks man tu pinigeliu grazinti? Nes pinigeliai man siais metais jau lyg ir nebeturetu priklausyti..  g.gif
Sesuo pries metus jau turejo problemu del tokiu "neprasytu" pinigeliu su anstoliais ar pan.  doh.gif


Jeigu neklystu sausį išmokėjo už 2010 m. gruodžio mėnesį.
Mane domintų kitas klausimas: ar į šeimos pajamas įskaičiuojami pvz. 2010 m. gauti vaiko pinigai ir gimdymo išmoka. Nes įdomi situacija pas mane gaunasi: kadangi pernai pasigimdžiau antrąjį ir gavau dar po 52 lt pirmajam vaikui - tai jeigu šios pajamos įsiskaičiuoja vaiko pinigai nepriklausytų, o jeigu neįsiskaičiuoja - priklausytų ir 2011m.?
Atsakyti
QUOTE(..Virginija.. @ 2011 02 11, 12:10)
Ir as maniau, kad reikia prasyma rasyti kasmet. Bet ilindusi i savo el. bankininkyste pamaciau, kad man ir toliau mokami vaiko pinigai (52 Lt), nors jokio prasymo pakartotinai nepildziau ir i seniunija nesikreipiau. Tad ir idomu ar neteks man tu pinigeliu grazinti? Nes pinigeliai man siais metais jau lyg ir nebeturetu priklausyti..  g.gif
Sesuo pries metus jau turejo problemu del tokiu "neprasytu" pinigeliu su anstoliais ar pan.  doh.gif

o iki kada jums jie priklause,tai gal nepraejo tas laikotarpis g.gif jei praejo,tai aisku geriau nueiti issiaiskinti,kad paskui netektu grazinti.
Papildyta:
QUOTE(Perkune @ 2011 02 11, 14:07)
Jeigu neklystu sausį išmokėjo už 2010 m. gruodžio mėnesį.
Mane domintų kitas klausimas: ar į šeimos pajamas įskaičiuojami pvz. 2010 m. gauti vaiko pinigai ir gimdymo išmoka. Nes įdomi situacija pas mane gaunasi: kadangi pernai pasigimdžiau antrąjį ir gavau dar po 52 lt pirmajam vaikui - tai jeigu šios pajamos įsiskaičiuoja vaiko pinigai nepriklausytų, o jeigu neįsiskaičiuoja - priklausytų ir 2011m.?

dekretas ligtais isiskaiciuoja.o apie kokius vaiko pinigus snekat,apie 52 lt ar jie isiskaiciuoja?
Atsakyti
As irgi noriu paklausti, ar gerai supratau. Nuo kovo men. as jau uz vaika nieko negausiu, bet pasilieku vaika priziureti namuose, jokiu pajamu nebus, vyras apiformintas 0.5 et.
Musu dvieju pajamos uz praeitus metus pakankamos, t.y. virsija 525 lt zmogui. Bet jeigu as paduosiu nuo kovo men, tai galiu paskaiciuoti uz 12 praetu men, reiskia nuo kovo 2010 iki kovo 2011m ? Ar ne taip?
Atsakyti
turiu ir as klausimeli ax.gif buciau labai dekinga jei kas pagelbetu 4u.gif 4u.gif
situacija tokia, kad praeitu metu liepos menesi mes su vyru oficialiai isiskyreme, nors ir iki skirybu negyvenome. tad noriu paklausti kaip man skaiciuotu pajamas uz praeitus metus? (cia del tu 52lt) ar tik mano vienos ar ir buvusio vyro?
Atsakyti