QUOTE(ostė @ 2013 04 25, 15:36)
Kūrenam židinį jau 8 metus+elektra šildomos grindys. Suprantu, kad mūsų sistema jau tikrai atgyvenusi, yra daug naujovių šioje srityje, taigi mastau pasilikti prie židininio šildymo jį patobulinant ar pereiti prie kitos šildymo sistemos kaip kietu kuro katilas ar siurblys oras-vanduo. Gal Kristix galetų pasisakyti šiuo klausimu, kaip veikia židinys, kuris šildo vandenį atsisakant elektra šildomų grindų? Pati sistema šildyti židiniu man patinka, nepagailėčiau net investuoti, kad išvengčiau papildomų kaštų elektriniam grindų šildymui, bet ar židinio pajėgumų tam pakanka

O dar boileris, jį taip suprantu vis vien tektų šildyti elektra.
Aciu, kad kreipiates i mus konsultacijos siais klausimais.
Kaip ir kiekvienas kieto kuro katilas, taip ir zidinys su vandens silumokaiciu turi savo techninius parametrus (galia kw, naudingumas, vandens talpa, kuro rusis, kuro suvartojimo kieki per/h maksimaliai galiai pasiekti), pagal kuriuos renkames prietaiso tinkamuma. Renkantis zidini-katila, turime du viename, taupome irengimo islaidas, nei rengtume du, vienu kaminu maziau, taupome kura maximaliai panaudodami jo silumine energija.
Zinodami namo varza zinome kiek reikia silumines energijos vienam busto kwadratinui metrui su papildomai vonios gyvatukui, karsto vandens paruosimo boileriui.
Skaiciuojame. pvz busto plotas 150m2, namas gerai apsiltintas, paketiniai langai, silumos enegrijos poreikis 60w/m2., vonios gyvatukas, boileris +2kw.(nepastovus), mums pakanka 11kw katilo palaikyti nemazesne kaip 23 laipsniu kambario temperatura prie dideliu ziemos salciu ir pastoviai turime karsta vandieni.
Siuo atveju parinksiu ugniakura HOXTER HAKA 63/51WI:

Prietaiso bendra galia 15kw. vandens silumokaicio galia 11,3kw. vandens talpa 60l. kurenamas malkomis, efektyvumas 85% (iprastu kieto kuro katilu apie 75%-80%), oras degimo procesui tiekiamas is lauko, dureles su stiklo paketu.
Statome zidini pageidaujamoje patalpoje, rekomenduotinai jungiame prie akumuliacines talpos (tam, kad isvengtume sistemos vandens uzvirimo ir neperkaitintume zidinio),o toliau i visas sildymo irangas (radijatorius, boileri, t.t).
Pasiekti maximalia zidinio-katilo vandens silumokaicio 11kw galia, malku suvartojimas per valanda siekia tik 4kg.
Kurename zidini, grozimes liepsnos vaizdu (sio zidinio pakura visad islieka sviesi del pakuroje panaudoto specialaus samoto, kuris nusivalo zidiniui pasiekus darbine temperatura), sildome vandeni ir sandeliuojame ji akumuliacineje talpykloje, toliau su irengta sistema reguliuojame reikiama tolygu silumos energijos padavima i atskirus sildymo irenginius (boileris, gyvatukas, radiatoriai, grindinis gyvatukas).
Nesant poreikiui sildyti patalpu radiatoriais, o tik pasimegauti zidinio liepsna ir konvekciniu oro sildymu is likusios zidinio 4kw energijos toje patalpoje kur stovi zidinys, sistema sureguliuojame taip, kad sildymas tiekiama butu tik i vonios gyvatuka ir boileri (kur karstas vanduo visad reikalingas). Boileri tikslinga pasirinkti kombinuota, kad vasaros metu, ar kitais atvejais karsta vandeni galetume sildyti ir elektra.