Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(manjana @ 2010 11 26, 19:26)
Bet jis eis ne pirmo, o antro vaiko VPA  g.gif  Tai įsivaizduoju, kad gaučiau aš 1 vaiko VPA pinigus + 2 NGA pinigus, o tėtis - 2 vaiko VPA pinigus. Ar per gerai čia sugalvojau? smile.gif (ir kodėl nėštumo metu taip sunkiai galvojasi...  doh.gif )

Jei neimtumėt antro vaiko NGA, tuomet tėtis galėtų nuo pat vaiko gimimo eit VPA. Bet vienu ir tuo pačiu metu negalima būt to paties vaiko ir NGA, ir VPA.
Atsakyti
QUOTE(Afrė @ 2010 11 26, 10:56)
Gana, IŠLEIDŽIA 4u.gif ir į dekretą, ir į VPA  4u.gif
Jeigu pakliūni į skaičiavimus pagal 24mėn., tai turi per tuos mėn susidaryti 12mėn dirbtų ir gautų pajamų wink.gif
Jei imi ir įsidarbini prieš dekretą nors savaitei, tai biuletenis (dekretas) turi nors kelias dienas jau įeiti wink.gif
Taip kad viskas įmanoma 4u.gif

tai vat jei įsidarbini, o ne iš biržos keliauji 4u.gif

QUOTE(Nr1 @ 2010 11 26, 17:10)
sveikos 4u.gif
dabar esu VPA iki 2 metų, bet žadu rašyti prašymą jas prątęsti iki 3 m. Ar galima būtų, jau esant VPA, įsidarbinti antroje darbovietėje (tai būtų kelios valandos per savaitę)? t.y. pirmoj darbovietėj būti VPA (vaikui jau būtų suėję 2 m.), o antroje - dirbti?
ir jeigu toks variantas įmanomas - tai kitas klausimas 4u.gif
Sakykim antras vaikas gimsta ar suteikiamos NGA esant pirmojo vaiko priežiūros atostogoms pirmoje darbovietėje, o antroje darbovietėje, būčiau dirbus ( jei tai įmanoma taip). tai kaip tada skaičiuotųsi NGA ir VPA?
Ačiū už atsakymus 4u.gif tikiuosi, nieko kvailo nepaklausiau smile.gif  4u.gif

galima būti vienoje VPA kitoje dirbti, tiesiog kai išeisite su antru į NGA, nepamirškite susitvarkyti dokumentų abiejuose darbovietėse 4u.gif ir ten kur dirbsite dabar nepamirškite pasidaryti pirmaeiles pareigas, o kur VPA antraeiles ax.gif tada algą gausite didesnę 4u.gif
skaičiuos kaip ir priklauso, sodra pagal geriausią variantą 4u.gif

QUOTE(manjana @ 2010 11 26, 19:13)

Dabar esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metų. Sausio 15 d. turėčiau gimdyti antrą. Taigi, gausiu pašalpą už pirmą vaiką + dekreto pinigus. Po vaiko gimimo tėtis eis tėvystės atostogų - gaus pinigus už jas. Ar pasibaigus tėvystės atostogoms tėtis gali iškart eiti antro vaiko priežiūros atostogų? Ar reikia laukti kol baigsis mano biuletenis?  g.gif  Aš taip supratau kad gali iškart eiti, bet kažkaip sunku patikėt kad tiek daug pinigų gausim, labai jau dubliujasi tos išmokos (pirmo vaiko priežiūros pinigai + antro vaiko priežiūros pinigai + dekreto pinigai  g.gif ) Tai baisu džiaugtis, kad nereiktų grąžint paskui smile.gif

negali tuo pačiu metu už vieną vaiką eiti du tėvai, turi laukti kol baigsis jūsų NGA 4u.gif


Atsakyti
Labai atsiprasau 4u.gif pasikartosiu turbut ne pirma karta, skaitau viska nuo pradziu bet vistiek niekaip negaliu suprasti, gal nesupyksit. Visiskai nesigaudau siuose reikaluose todel noriu paprasyti ismanancias mamytes siuos reikalus man paaiskinti. Siuo metu esu vaiko auginimo atostogose kurios baigsis 2011 07 05, ir laukiuosi antro leliuko dar tik 3 savaites. Kadangi tikiusi kad viskas bus gerai, noriu pasidometi kaip bus man mokami dekreto pinigeliai ir antro vaikiuko auginimo pinigeliai. i dekrata iseinu 2011 birzelio 4 diena gimdiyti tureciau apie rugpjucio 13d. Laai dekoju is anksto uz informaciaja smile.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(brigge @ 2010 11 27, 14:46)
Labai atsiprasau  4u.gif  pasikartosiu turbut ne pirma karta, skaitau viska nuo pradziu bet vistiek niekaip negaliu suprasti, gal nesupyksit. Visiskai nesigaudau siuose reikaluose todel noriu paprasyti ismanancias mamytes siuos reikalus man paaiskinti. Siuo metu esu vaiko auginimo atostogose kurios baigsis 2011 07 05, ir  laukiuosi antro leliuko dar tik 3 savaites. Kadangi tikiusi kad viskas bus gerai, noriu pasidometi kaip bus man mokami dekreto pinigeliai ir antro vaikiuko auginimo pinigeliai. i dekrata iseinu 2011 birzelio 4 diena gimdiyti tureciau apie rugpjucio 13d. Laai dekoju is anksto uz informaciaja smile.gif blush2.gif  blush2.gif

Taip ir bus mokami,1 vaiko VPA iki 2 metuku+2 vaiko dekretines,o kai baigsis jusu dekretines,tada gausit uz 2 vaika VPA.
Atsakyti
Laba diena, skaitausi tuos istatymus, bet, kaip sakoma, kuo giliau i miska tuo daugiau medziu 4u.gif - situacija tokia: Esu 24m dieninio skyriaus studente, siuo metu laukiuosi (33sav.) draudiminio stazo turiu 6 men is uzsienio, nors tame paciame istatyme raso, kad man negalioja stazas, nes esu studente iki 26 metu, tai ar priklauso man motinystes pasalpa?Skaiciausi, kad jei nepriklauso motinystes pasalpa, mokama kaip studentei minimali pasalpa, nes studiduoju apie ~459. kas labaiu apsimoka?nepykit, jeigu kazka ne taip supratau. ACIU labai uz atsakymus. blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 11 27, 14:53)
Taip ir bus mokami,1 vaiko VPA iki 2 metuku+2 vaiko dekretines,o kai baigsis jusu dekretines,tada gausit uz 2 vaika VPA.

čia labai reikės žiūrėti kaip kertasi tie du įstatymai 4u.gif gerai, kad tik 5 dienos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 27 lapkričio 2010 - 17:05
QUOTE(l'eau @ 2010 11 25, 19:42)
išeiti galite ir greičiausiai išeisite, bet išmokas nebūtinai gausite. išskyrus labai išmitinius atvejus išmokų gavimui būtina kad į dkretą ir vpa išleistų darbdavys (db to padaryti negali, tik apiforminti dokumentus jei moteris pvz. atleista nėščia dėl įmonės bankroto). bedarbiui skaičiuojamas ligos ir motinystės soc. darudimo stažas tik jei jis gauna nedarbo soc. draudimo išmokas.

pvz.? labai dažnai žmonės tiesiog nesidomi įstatymų projektais net jiems rodos aktualiais klausimais, o po to ir būna "vagys niekšai nedorėliai nieko nesakė" ir pan. ar tikrai žinote bent vieną įstatymą, kuris nuo projekto paskelbimo įsigaliojo "labai greitai"?



mintinai nepasakysiu, bet kas liečia buhalterinės apskaitos vedimą, mokesčių apskaičiavimą ir pan. tai tikrai nemaži įstatymųs pataisų buvo priimta ir įsigaliojo tikrai mažiau nei po pusės metų doh.gif
Atsakyti
[quote=angeloangel,2010 11 27, 10:36]

galima būti vienoje VPA kitoje dirbti, tiesiog kai išeisite su antru į NGA, nepamirškite susitvarkyti dokumentų abiejuose darbovietėse ir ten kur dirbsite dabar nepamirškite pasidaryti pirmaeiles pareigas, o kur VPA antraeiles tada algą gausite didesnę
skaičiuos kaip ir priklauso, sodra pagal geriausią variantą

ačiū už atsakymą 4u.gif
nelabai supratau, o kaip įtakoja pirmaeilės pareigos darbo užmokestį? 4u.gif o kuo skiriasi nuo antraeilių finansiškai?
o antram vaikui NGA ir VPA Sodra skaičiuotų pagal visas pajamas už paskutiniuosius, pvz. 12 ar 24 mėn.? arba, kadangi į tą terminą pakliūtų pirmo vaiko VPA, tai galėčiau pasirinkti darbo užmokesio vidurkį, kuris man palankesnis? ar taip suprantu viską? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nr1 @ 2010 11 27, 22:10)

ačiū už atsakymą 4u.gif
nelabai supratau, o kaip įtakoja pirmaeilės pareigos darbo užmokestį? 4u.gif o kuo skiriasi nuo antraeilių finansiškai?
o antram vaikui NGA ir VPA Sodra skaičiuotų pagal visas pajamas už paskutiniuosius, pvz. 12 ar 24 mėn.? arba, kadangi į tą terminą pakliūtų pirmo vaiko VPA, tai galėčiau pasirinkti darbo užmokesio vidurkį, kuris man palankesnis? ar taip suprantu viską? 4u.gif

ištikro, tai jei dirbsite antraeilėse jums mokesčius skaičiuos nuo visos sumos, be jokių NPD ir PNPD, todėl finansiškai apsimoka dirbti pirmaeilėse 4u.gif
nebent rašyti tuos prašymus dėl taikymo ir netaikymo, bet tai painiavos daug bus su sodra, nes jūs dar VPA.
kai išeidinėsite į NGA jums paskaičiuos geresnį variantą pati sodra:
t.y. arba skaičiuos iš 12mėn ar 24 mėn vidurkį arba pagal ankstesnę pašalpą, kuris iš šių variantų gausis daugiau tą ir gausite 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dinelė2 @ 2010 04 02, 19:58)
gal neuzpyks temos sukureja,bet gal kas man atsakys g.gif
man labai idomu ir niekur nerandu kiek dabar skaiciuoja sodra tai motinystes pasalpai ar metu atlyginima,ar dvieju? g.gif

is sodros puslapio:

Siekiant objektyviau įvertinti asmens indėlį mokant socialinio draudimo įmokas, nuo kitų metų liepos 1 d. motinystės (tėvystės) pašalpos bus skaičiuojamos įvertinant 24 kalendorinių mėnesių draudžiamąsias pajamas, o ne 12 mėnesių, kaip yra dabar. Už vienu metu auginamus du ir daugiau vaikų (pametinukus, dvynukus ir pan.) bus mokama ne daugiau kaip iki 100 proc. kompensuojamo atlyginimo dydžio išmoka. Pašalpa nebus dvigubinama ar trigubinama.

Tačiau 2011 liepą įsigaliosianti tvarka, kaip minėjome, palies tik tuos tėvelius, kuriems motinystės (tėvystės) pašalpos bus paskirtos nuo 2011 metų liepos 1 d. Tuo tarpu tėveliai, išėję vaiko auginimo atostogų anksčiau, ir toliau gaus tokias išmokas, kokios jiems buvo paskirtos arba perskaičiuotos vadovaujantis Laikinuoju įstatymu.

Tad jei spesit i ta termina skaiciuos metu altyginima,jei ne - 2 metu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos...
Nuosekliai perskaičiau temą, bet dar liko klaustukų. doh.gif
Dabar esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metų, gruodžio 14 d., grįžtu į darbą. Galvojame apie antrą vaikelį ir norėtume, kad išmokas skaičiuotų kaip ir pirmam (dėl sumažėjusių išmokų žinau smile.gif). Kada vėliausiai turėčiau išeiti į dekretą? Ar teisingai supratau, kad iki tol kol pirmam vaikiukui sueis 3 metai, t.y. 2011 gruodžio 13d.?
Atsakyti
neteisingai. rinktis galima jei bent viena vpa diena įeina į skaičiuotiną laikotarpį. tai gali varijuoti priklausomai nuo to, kokiam laikui išeita vpa. vidutiniškai tai yra metai po pirmųjų vpa pabaigos.
Atsakyti