Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

kristinka_2010 tau pats laikas dabar kažką daryti, nes 18-20 sav dažnai keičia terminus ir pataiso kortelėj ax.gif man irgi taip buvo tongue.gif nes tik tą sav galima pagal vaisiaus būklę nustatyti terminą tiksliau, nei pagal mmm bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(rrasius @ 2010 11 15, 15:30)
ar daug prarasciau pinigeliu,jei i dekreta iseinu lapkricio gale,ir pazymiu,jog pinigelius noriu iskart visus gaut?(alga minimumas)ar geriau imt dalimis?bet pinigeliai butu reikalingi visi iskart...(niekas nesigavo man palei ta skaiciuokle anos temos pabaigoj)

tas NPD tai ar uz gruodi kitoks ar uz visus menesius butu kitoks jei visus lt jami iskart?painiava visur...cia ziuriu l'eau pire gerai ismananciu,laukim jos.eiciau i sodra teirautis,bet ten nepesiu nieko,pasakys,kai ateisi tvarkytis tada bus aisku,jau yra pazystamom taip buve.
kartojuos-sorry.l'eau-gal tu galesi atsakyt nors mazdaug?

O Jūs šiaip įsivaizduojate, kaip tas dekretas apskaičiuojamas, NPD bus vienodas bet kokį mėnesį, nes suma už mėnesį nesiskiria, tai yra gautas sumos vidurkis, ką jus gausite už kiekvieną dekreto mėnesį 4u.gif o pagimdžius PNPD vis tiek nepritaikys, jei ir pagimdžius antrą dalį gausit, tipo grąžina per deklaraciją, ko aš taip ir negavau doh.gif
Atsakyti
Sveiki, Gal galesite man padeti. Esu vaiko prieziuros atostogose iki vaikui sukaks 3 metai, pries tai dirbau trijose imonese, viena is ju bankrutavo, kitoje pasibaige darbo sutartis. Siuo metu laukiuos antro vaikelio, i dekreta iseisiu dar nepasibaigus vaiko prieziuros atostogoms, klausimas tas ar is tu imoniu man kas nors priklausys zinant, kad as pastojau vienai imonei jau bankrutavus ir kitoje darbo sutarciai jau pasibaigus. Is trecios tai zinau, kad kazka tureciau gauti.Aciu
Atsakyti
QUOTE(rrasius @ 2010 11 14, 17:55)
tas NPD tai ar uz gruodi kitoks ar uz visus menesius butu kitoks jei visus lt jami iskart?painiava visur...cia ziuriu l'eau pire gerai ismananciu,laukim jos.eiciau i sodra teirautis,bet ten nepesiu nieko,pasakys,kai ateisi tvarkytis tada bus aisku,jau yra pazystamom taip buve.

Tai jei imi visus iskart, tai gaunasi viena ismoka, sakykim atlyginimas (jei gerai suprantu).. O kuo didesnis atlyginimas, tuo mazeja jusu neapmokestinamoji atlyginimo dalis, kuri visai nebetaikoma, kai zmogaus atlyginimas siekia kazkur 3150Lt ant popieriau, rodos... Na dar truputi nuo vaiku skaiciaus priklauso...
O ta nuoroda visiskai aiski - ivedate suma, kiek gautumet ant popieriaus, ar skaiciuoti neapmokestinamaji dydi (NPD), vaiku, jei turite skaiciu ir visa kita jums parodo...
Tad, jei gaunate 800Lt ant popieriaus, vaiku neturite, tai ,,i rankas" pagal skaiciuokle turetu but 678,50Lt .
Jei imsit visus is karto, gausis ant popieriaus uz 4 men. apie 800*4 bus 3200Lt, o atskaicius mokescius - 2432Lt.
Jei , sakykim, Sodra ismokes uz gruodi, paskui uz likusius 3 men. (nezinau, ar taip ji ten dalintu ta ismoka, ar pusiau skeltu), tokiu atveju butu 800 + 2400 ant popier., atitinkamai 678,50+1846,50 ,,i rankas".
Aisku, cia nera tikslus paskaiciavimas... Sodra dar 3 proc. daugiau duoda... Bet i tai nesigilinu...
Idomu, kaip kitos skaiciuoja smile.gif . Lauksiu patikslinimu. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2010 11 15, 18:17)
Tai jei imi visus iskart, tai gaunasi viena ismoka, sakykim atlyginimas (jei gerai suprantu).. O kuo didesnis atlyginimas, tuo mazeja jusu neapmokestinamoji atlyginimo dalis, kuri visai nebetaikoma, kai zmogaus atlyginimas siekia kazkur 3150Lt ant popieriau, rodos... Na dar truputi nuo vaiku skaiciaus priklauso...
O ta nuoroda visiskai aiski - ivedate suma, kiek gautumet ant popieriaus, ar skaiciuoti neapmokestinamaji dydi (NPD), vaiku, jei turite skaiciu ir visa kita jums parodo...
Tad, jei gaunate 800Lt ant popieriaus, vaiku neturite, tai ,,i rankas" pagal skaiciuokle turetu but 678,50Lt .
Jei imsit visus is karto, gausis ant popieriaus uz 4 men. apie 800*4 bus 3200Lt, o atskaicius mokescius - 2432Lt.
Jei , sakykim, Sodra ismokes uz gruodi, paskui uz likusius 3 men. (nezinau, ar taip ji ten dalintu ta ismoka, ar pusiau skeltu), tokiu atveju butu 800 + 2400 ant popier., atitinkamai 678,50+1846,50 ,,i rankas".
Aisku, cia nera tikslus paskaiciavimas... Sodra dar 3 proc. daugiau duoda... Bet i tai nesigilinu...
Idomu, kaip kitos skaiciuoja  smile.gif . Lauksiu patikslinimu. mirksiukas.gif

man kitaip skaičiavo 2009m, paima tarkim 5 atlyginimus po 1000 iš kiekvieno atskirai atėmė NPD ir gautą sumą man pervedė 4u.gif gal dabar kažkaip kitaip nežinau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 11 15, 19:45)
man kitaip skaičiavo 2009m, paima tarkim 5 atlyginimus po 1000 iš kiekvieno atskirai atėmė NPD ir gautą sumą man pervedė 4u.gif gal dabar kažkaip kitaip nežinau 4u.gif

Jeigu taip, tai tada jokio skirtumo ner - imti is karto visa pasalpa ar per 2 kartus... Tik kazkas ten su tuo pajamu mok. buvo 2009m. pabaigoj mano pazystamai. Liko skolinga mokesciu inspekcijai del to, kad gavo dekreto pinigelius visus is karto... g.gif. Uztai ir pagalvojau, kad Sodra nesismulkina... smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2010 11 15, 19:02)
Jeigu taip, tai tada jokio skirtumo ner - imti is karto visa pasalpa ar per 2 kartus... Tik kazkas ten su tuo pajamu mok. buvo 2009m. pabaigoj mano pazystamai. Liko skolinga mokesciu inspekcijai del to, kad gavo dekreto pinigelius visus is karto...  g.gif. Uztai ir pagalvojau, kad Sodra nesismulkina... smile.gif .

nu kad ne tas pats ar ima visą suma ar penkias atskirai mirksiukas.gif
mokesčiai skirsis sumokami valstybei mirksiukas.gif
jei imi po kiekvieną mėn atskirai, tai atskaičiavus mokesčius gaunasi 824.5 kart 5 mėn lygu 4122,5
jei imi iš kart 5000 atskaičiavus iš kart mokesčius nuo visos sumos į rankas gausi 3800 4u.gif
Juk nuo dydžio NPD priklauso 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 11 15, 20:37)
nu kad ne tas pats ar ima visą suma ar penkias atskirai mirksiukas.gif
mokesčiai skirsis sumokami valstybei mirksiukas.gif
jei imi po kiekvieną mėn atskirai, tai atskaičiavus mokesčius gaunasi 824.5 kart 5 mėn lygu 4122,5
jei imi iš kart 5000 atskaičiavus iš kart mokesčius nuo visos sumos į rankas gausi 3800 4u.gif
Juk nuo dydžio NPD priklauso 4u.gif

Tai tada, vadinas, Sodra sumoka jums daugiau, nei priklauso - per mazai pajamu mokescio nuskaiciuoj... tad atsiranda skola Mokesciu inspekcijai, jei pasalpa ismokama visa pries baigiantis metams ??? g.gif . Kuria turi sumoket, o paskui dar kitais metais tau grazins ta pati Mokesciu inspekcija... biggrin.gif . Ar as vel kazko nesupratau???
Problemu, vadinas , del to neturi tos, kurios eina i dekreta metu pradzioj ar vidury ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 15 lapkričio 2010 - 20:43
QUOTE(Natele @ 2010 11 15, 20:33)
Tai kad jus raset, kad eme 5 atlyginimus atskirai ir is kiekvieno atskirai ateme NPD.
Tai jeigu Sodra mokes dekreto pasalpa visa is karto arba dalimis - vadinas skirtumo negali buti pagal jusu parasyma... nes NPD bus atskaiciuotas ne nuo visos sumos, o nuo kiekvieno men. pasalpos atskirai  g.gif . Arba as kazko nebesuprantu.

sorry, ne taip jus supratau, maniau, kad jums nesiskiria pinigų suma ar kartu ima pinigėlius ar atskirai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 11 15, 21:38)
sorry, ne taip jus supratau, maniau, kad jums nesiskiria pinigų suma ar kartu ima pinigėlius ar atskirai blush2.gif

Pakeiciau savo zinute, nes kazkaip kitaip mintys susideliojo doh.gif doh.gif doh.gif . tad ir savo pasisakyma patikslinau - nesiskiria, jei neini metu sanduroj... Paskaitykit virsuj ir pakomentuokit blush2.gif .
Papildyta:
Va su tokia problema mano pazystama ir buvo, vadinas, susidurus ax.gif , kai pasalpa gavo visa is karto metu paskutini ketvirti... Mokesciai paskaiciavo, kad ji jiems skolinga uz 2009 ir jiems nerupi, kad 2010 uz kelis men nieko negausi... Sistema tokia- skola sumokek, o po metu atgausi doh.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 15 lapkričio 2010 - 20:47
QUOTE(Natele @ 2010 11 15, 20:33)
Tai tada, vadinas, Sodra sumoka jums daugiau, nei priklauso - per mazai pajamu mokescio nuskaiciuoj... tad atsiranda skola Mokesciu inspekcijai, jei pasalpa ismokama visa pries baigiantis metams ??? g.gif . Kuria turi sumoket, o paskui dar kitais metais tau grazins ta pati Mokesciu inspekcija...  biggrin.gif . Ar as vel kazko nesupratau???
Problemu, vadinas , del to neturi tos, kurios eina i dekreta metu pradzioj ar vidury ...

žinok praeitais metai bent keliasdešimt litų iš visų nuskaičiavo ėjusių, ir nesuprantu nei kaip nei dėl ko doh.gif aš ėjau dekreto nuo kovo ir vis tiek kažkiek likau skolinga doh.gif ten praeitais metais kai pakeitė tą npd skaičiavimą, jie patys nesusidėliojo prieš išeinant į dekretą , nors visi pažymas nešė kiek iš darbo nuskaičiavo NPD, jie pritaikė visiems vienodai doh.gif na tikiuosi supratot ką pasakyt norėjau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Spalgena @ 2010 11 15, 23:45)
štai kaip... jau dvejus metus... o ką - žada panaikinti?  kad sakote, vis dar...

temoje jau buvo rašyta - panaikinti nežada. bus keičiama - antrus metus bus galima gauti 40 proc. ir dirbti papildomai, tada bus mokama ir alga ir pašalpa.
Atsakyti
Nu va perskaiciau visa tema atgal, aisku radau tik atsakyma kad i dekreta gali neiti itksliai tos kuris dabar augina maziukus savo, o su naujom mamytem tai taip ir neisaiskinta liko...

turiu dar viena klausima, mano vyras niekur nedirba ir stovi darbo birzoj, ar gimus maziukui jis gaus kokia pasalpa is Sodros?? na ta kur priklauso menesi po vaikucio gimimo. Turbut ne, nes jokiu pajamu neturi.. sad.gif
Atsakyti