Įkraunama...
Įkraunama...

PIENAS IR BULVĖS

Jei neklystu, yra "Žemaitijos pieno" pienas buteliuose su sumažintu laktozės kiekiu. Tokiomis melsvomis etiketėmis, būna jų firminėse parduotuvėse ir kai kada PC 4u.gif Ten užrašyta, kad sumažintas laktozės kiekis.
Atsakyti
QUOTE(Buckiukas @ 2006 03 08, 09:11)
Jei neklystu, yra "Žemaitijos pieno" pienas buteliuose su sumažintu laktozės kiekiu. Tokiomis melsvomis etiketėmis, būna jų firminėse parduotuvėse ir kai kada PC  4u.gif  Ten užrašyta, kad sumažintas laktozės kiekis.



bigsmile.gif reikės pasižiūrėt...dar nesu tokio mačius. ax.gif
Atsakyti
aha, sitas "zemaitijos pieno" produktas su sumaz.lakt. kiekiu yra PC pirkti (bent IKI visada buna). Ir, kiek pamenu, sito pieno yra apie 2.5 metai.
labai dziaugiuosi, nes kitokio pienuko gerti schmoll.gif negaliu....
Atsakyti
QUOTE(neues @ 2006 03 08, 18:56)
aha, sitas "zemaitijos pieno" produktas su sumaz.lakt. kiekiu yra PC pirkti (bent IKI visada buna). Ir, kiek pamenu, sito pieno yra apie 2.5 metai.
labai dziaugiuosi, nes kitokio pienuko gerti  schmoll.gif  negaliu....



Gali būti, visgi vartojantys geriau žino ko prekyboje yra o ko ne biggrin.gif
Aš kadangi visai pieno negaliu pakęst, tai perku bet kokį (kai reik kokio nors kepinio tešlai).
Įdomu ar raugintuose pieno produktuose laktozės kiekis didesnis/mažesnis nei neraugintuose??g.gif
Atsakyti
QUOTE(JJG @ 2006 03 08, 19:49)
Gali būti, visgi vartojantys geriau žino ko prekyboje yra o ko ne  biggrin.gif
Aš kadangi visai pieno negaliu pakęst, tai perku bet kokį (kai reik kokio nors kepinio tešlai).
Įdomu ar raugintuose pieno produktuose laktozės kiekis didesnis/mažesnis nei neraugintuose??g.gif

Rūgstant turbūt labai keičiasi sudėtis, nes šiaip dietologų pienas suaugusiems nėra rekomenduojamas, o rauginti pieno produktai - netgi labai peršami... (gerąja prasme) Tai al ir laktozė virsta kuom nors kitu g.gif (nusišnekėjauuuuu blink.gif )

mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Virdzinija @ 2006 03 10, 00:21)
Rūgstant turbūt labai keičiasi sudėtis, nes šiaip dietologų pienas suaugusiems nėra rekomenduojamas, o rauginti pieno produktai - netgi labai peršami... (gerąja prasme) Tai al ir laktozė virsta kuom nors kitu  g.gif (nusišnekėjauuuuu blink.gif )

mirksiukas.gif



O gal visai ir nenusišnėkėjai biggrin.gif ... Manau rūgimo metu laktozę rūgimo bakterijos skaido į kitus junginius. Todėl logiškai mąstant jos turėtų likti mažiau... g.gif
Atsakyti
QUOTE(JJG @ 2006 03 07, 11:54)
thumbup.gif Aš irgi taip manau  biggrin.gif  Ir dar be to visuomet renkuosi kuo liesesnį pieno produktą. Gaila, tik kad lieso skanaus jogusto dar nesu radusi ... biggrin.gif


O as jau radau liesa skanu jogurta. Tai biolos su melynemis thumbup.gif . Anksciau isvis i jogurtu puse neziurejau, o dabar kiekviena diena turiu suvalgyti sio jogurto essen.gif
Atsakyti
O mes paskutiniu metu pasidarome jogurtą patys. Į rugpienį įdedame šaldytų braškių ir mikseryje išplakame. Skanu thumbup.gif tongue.gif Svarbiausia taip išvengiame visokių dažiklių,kvapiklių ir pan. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(1-oji mama @ 2006 03 10, 18:03)
O mes paskutiniu metu pasidarome jogurtą patys. Į rugpienį įdedame šaldytų braškių ir mikseryje išplakame. Skanu thumbup.gif  tongue.gif Svarbiausia taip išvengiame visokių dažiklių,kvapiklių ir pan. biggrin.gif


puiki idėja thumbup.gif . aš ir taip pabandysiu. O jei įdėsiu uogienės, ar irgi bus skanu?
Papildyta:
QUOTE(lapatiena @ 2006 03 10, 13:17)
O as jau radau liesa skanu jogurta. Tai biolos su melynemis  thumbup.gif . Anksciau isvis i jogurtu puse neziurejau, o dabar kiekviena diena turiu suvalgyti sio jogurto essen.gif



thumbup.gif aš ir šiandien šį jogurtą išbandžiau. labai skanu smile.gif rinkausi su persikai, niam niam biggrin.gif
manau dabar jį nuolat pirksiu. įdomu o didesniais, pvz. pusės litro arba litro įpakavimų tokio jogurto būna?
Atsakyti
Gal čia ir ne į temą,bet galima pasidaryti ir riešutų pieno. Labai geras, sveikas dalykas ypač vaikams.
Paimti šiek tiek riešutų(bet kokių, kokie jums skaniausi),įdėti į plaktuvą,užpilti trupučiu vandens ir išplakti. Riešutai susismulkina,gaunasi baltas kaip pienas skystis. Geriausia vaikams ir ne tik jiems sumaišyti su sultimis ir gerti. Taip gaunama reikalingų medžiagų tongue.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 1-oji mama: 11 kovo 2006 - 15:03
QUOTE(JJG @ 2006 03 11, 11:39)
pvz. pusės litro arba litro įpakavimų tokio jogurto būna?


būna 360g pakuotės, bet kaina paskaičiavus lygiai tokia pat kaip mažojo indelio. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(1-oji mama @ 2006 02 09, 16:44)
Manau pasterizuotas nuo virinto nedaug tesiskiria.Cituoju iš knygos apie mitybą:
" Įkaitinus pieną iki 60 laipsnių jame pradeda irti albuminai,nyksta baktericidinės savybės.Pasterizuotame piene suyra vitaminai ir toks pienaspraranda savo galią.Šit kodėl dietologai draudžia gerti pieną visiems, kurie serga"gleivinių" ligomis-tonzilitu, bronchų astma. nosies ir gerklės ir pan. Prisiminkite, kaip vaikai nemėgsta virinto pieno, juk jie dar nėra praradę savisaugos instinkto..."
Kaip komentuotumte tai.
Ir dar kaip tada su pieniškom sriubom, košės su  pienu(manų kukurūzų).Mano vaikas ją labai mėgsta. ax.gif

juk pieniskai sriubai pieno nevirini!
isverdi makaronus vandenyje, vandeni nupili ir iskart uzpili saltu pienu- galima valgyt is kart, nereikia laukt, kol praves...... labai megstu...BET esu alergiska..... uztai savo sunui daznai duodu! laikausi vakarietisko principo kad vaikas turi gerti piena , o ne sultis. per 3 metus kai jis gyvena NL neatsirado nei vienos naujos skylutes....o LT eidavom aps stomatologa kas 2 menesiai, nes neduodavau gerti pieno, o sultis. nesvarbu ar duosi virinta ,ar nevirinta, kalcis juk nesuverda. o albuminai ir burnoj suyra....
Papildyta:
QUOTE(JJG @ 2006 03 08, 19:49)
Gali būti, visgi vartojantys geriau žino ko prekyboje yra o ko ne  biggrin.gif
Aš kadangi visai pieno negaliu pakęst, tai perku bet kokį (kai reik kokio nors kepinio tešlai).
Įdomu ar raugintuose pieno produktuose laktozės kiekis didesnis/mažesnis nei neraugintuose??g.gif

raugintame piene laktozes nera. nes ji surugsta biggrin.gif todel zmones neturintys fermeto laktozei skaidyti gali vartoti raugninto pieno priduktus
Atsakyti