Įkraunama...
Įkraunama...

2 metukų vaiko šneka

QUOTE(neilia @ 2009 08 16, 10:34)
pas mus dar prasciau - nei mama, nei tetis verysad.gif daug yra tokiu vaiku, bet tai visai neguodzia schmoll.gif telieka laukti ir tiketis kad vaikas sveikas ir kada nors prakalbes 4u.gif

Pas mus irgi ta pati problemėlė - rugpjūčio 28 dieną švęsim antrą gimtadienį, o sako tik mama ir alio verysad.gif . Ir aš paskaitinėju, kad ir kitiems vaikučiams taip būna, bet kaip sako Neilia, tai tikrai neguodžia unsure.gif . Na nuo rugsėjo ir mes išeinam į darželį - gal padėtis pasitaisys unsure.gif
Atsakyti
mano mazei 2 m 2men. kalba: mama, tete, ciu(mociute), se(senelis), su - tai ir suniukas, ir sultys ir visa kita kas panasiai skamba, ka - kate ir vel eile daiktu, reikia matyti aplinka kas vyksta. Zinoma gaila zinoti kad tavo vaikiukas tik kelis skiemenis sako kai salia praeina dar mazesnis vaikiukas ir jau istorija pasakoja, kad ir neaiskia. taciau stengiuos nepergyvent, nes kitose srityse mes esame tikrai saunesnes, kiekvienam savaip. beja vakar visus nudziugino nauju zodziu - apesinas thumbup.gif
Atsakyti
pas mane mergaite irgi mazai kalba, pavieniais zodeliais, o sakinuku dar nesako verysad.gif irgi daug kas sako oj jau turi kalbeti ji gerai, kazka sjei negerai, bet manau kad kiekvienas vaikas auga skirtingai, tai ir su kalba, vieni geiciau pradeda kalbeti, kiti veliau, manau ateis laikas tai kai prades kalbeti, pasivys ir visus vaikucius rolleyes.gif
Atsakyti
Tikrai nieko tokio. Kiti ir triju su puse mazai kalba:)
Papildyta:
Maniskiui kai buvo lygiai 11 men, tetis maitino kambaryje melynem, ir nuejo dar atnest i virtuve, tai vaikinukas sako : Teti, ateik ! Ir taip garsiai.
Atsakyti
Pas mus sunus pradejo sneket 2.5 m, nepergyvenkite 4u.gif
Atsakyti
Mano dukrytei 2.5 m ir ji irgi kalba prastai. "Savo kalba" tai visa diena cirska, o vat normalius zodzius tik pavienius taria: mama, tete, alio, aciu, prasom, ate. Buvome nueje i vaiko raidos centra, tai neurologas po apziuros pasake:"Mamyte, ko jus jaudinates!?vat kai jusu vaikui bus 5 metai ir jis nekalbes, tada ir ateikite. O siuo metu nera ko nerimauti.Svarbiausia, kad vaikas viska supranta, ka jam sakote. Na pvz: ateik pas mane, duok ranka, surink zaisliukus" g.gif
Atsakyti
nepergyvenkite mielos mamytes, kad jusu mazuliukai dar nekalba taip, kaip noretu girdeti aplinkiniai. Ir tikrai maziau kreipkite demesi i aplinkiniu kalbas, kad su vaiku kazka reikia daryti doh.gif mano sunus db yra 2.2m. Iki 2 m. nieko doro nekalbejo, sava kalba tauskedavo ir tiek. Na paprsaytas pakartodavo mama, teti ir dar kelis zodelius. O va viena diena vaikas sau eme ir pradejo mane kalbinti pats lotuliukas.gif ateis laikas ir kalbes jusu maziukai thumbup.gif
Atsakyti
maniškiui 1,5 metų, sako tuos mama, tete, baba, lyja, auau, kate, bet uošvienė varo mane iš proto nes tipo turėtų kalbėt daugiau ir dar kaltina mus su vyru kad mes su vaiku normalia suaugusių kalba šnekam, anot jos reiktų šnekėt taip: atete (gerti), brrr (mašina), dandan (duok) ir pan. doh.gif
Atsakyti
[quote=rucike555,2009 08 26, 00:00]
maniškiui 1,5 metų, sako tuos mama, tete, baba, lyja, auau, kate, bet uošvienė varo mane iš proto nes tipo turėtų kalbėt daugiau ir dar kaltina mus su vyru kad mes su vaiku normalia suaugusių kalba šnekam, anot jos reiktų šnekėt taip: atete (gerti), brrr (mašina), dandan (duok) ir pan. doh.gif
[/q e]


visiskai neteisingai sako Jusu anyta. Visos knygos raso, kad su vaiku reikia sneketi normaliai. Syki einant mieste girdejau, kai aukle ar mociute sako sako anukui: tapu dun dun, tada niam niam, po to a-a ir t.t. - kaip toks vaikas gali normaliai sneketi ismokti. Visiskai kitas reikalas, kai sakome : kamuolys nukrito - bum, masina burzgia - brrrr, tokiais zodeliais "pastiprindami" kalba, o ne sugalvodami savo.
Maniskis 1.5 m. irgi sako nedaug: mama, tete, ate, miau, bamba smile.gif, kazka panasaus i labas bei daugeli savo sugalvota kalba. Laukiu nesulaukiu, kol "pramus" ant snekejimo.
Atsakyti
Maniškiui pramušė "ant šnekėjimo" 2 m. ir 5 mėn. Tada pradėjo sparčiai viską kartoti ir viskas eina tik geryn, nors dar šneka gana neaiškiai. O iki to laiko gal apie 50 žodžių sakė ir nenorėjo visai kartot. Tas lūžis įvyko maždaug per penkias dienas. Labai to laukiau ir nervinausi, bet gal ir be reikalo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kristinuteee @ 2009 07 26, 22:33)
Mums dabar 2 ir 5 menesiai, bet mes kalbam tik paprastus zodzius: mama, tetis, kite (kate). Pora zodziu sakom neteisingai, bet galima suprasti, kas per zodis. Bet aplinkui zmones pradeda sakyti, kad su vaiku kazkas netaip, kad jis nemoka zodzius pasakyti. verysad.gif Tipo, tokio amziaus vaikas jau turi sakinius sakyti. verysad.gif
Gal pas jus yra ar buvo taip?

Mano sūnui tuoj 2m ir 5 mėn, ir jis nekalba mūsų kalba. Savo kalba tauškia neišpasakytai, kartais noriu kad patylėtų, bet aš visai nesijaudinu ir nestresuoju. Jis pvz. mane šaukia vardu, o nesako mama, nebent kai labai prašau. Dar sako kis kis, au au, atia, dar dar, bum bum ir beveik viskas. Su juo kalbu normaliai. Ir sakau, visai nesijaudinu. Aš manau, kad turi ateiti laikas, kai vaikas ims pats kalbėti, tuo labiau, kai esu tikra, kad su jo klausa yra viskas tvarkoje. mirksiukas.gif
Atsakyti
Mes irgi labai mazai kalbam, tik as viena ir suprantu smile.gif , bet nemanau kad tai problema, vieni pradeda kalbeti anksciau, iti veliau biggrin.gif .
Atsakyti