QUOTE(Paliukas @ 2011 01 03, 20:59)
Kadangi Grand dar Jusu klauso, paaiskinkit jam kad jo 120m2 namui nereikia Viadrus 50kW, 2t akumuliacines ir 1m3 buitiniam vandeniui uz 20klt - suprasite su kokiu populistu sone diskutuojat
Iš kur jūs ištraukėte, kad aš statysiu 120 m2? Aš renkuosi tarp 200 kv namo su garažu ir pagalbinėmis patalpomis, kur šildomas plotas apie 140 kv. Antras variantas - apie 160 kv. namas be garažo, o tik su stogine. Šiuo atveju šildomas plotas ir būtų visi 160 kv. Be to katilo galingumą apsprendžia ne vien namo plotas, o ir tai, kokį tūrį vandens per kiek laiko ir iki kokios temperatūros norima pašildyti.
Mano atveju firma sakė, kad į tą 50kW katilą įdėjus pilną pakūrą 2000 litrų bačką su viena pakūra užkaitinama iki 75-80 laipsnių šilumas. Pati akumuliacinė talpa yra apšiltinta 9-10 cm medžiaga, todėl šilto kiekio vandens turi užtekti ilgam, o katilą teks kūrenti tik kas 2-3 dienas (kai lauko temperatūra tokia, kaip dabar). Blogiausiu atveju - tik kartą į parą (kai temperatūras nukris iki -20).
Be to sausų beržinių malkų tikras kūbas (gražiai supakuokta) ir drėgnumas iki 20 proc. kainuoja apie 205 Lt, o toną granulių - 590 Lt. Štai ir matematika. Granulių reikės apie 4 tonų (2400 Lt), o malkų - maks. 8 kūbų (1600 Lt). Na gerai - 10 kūbų (2000 lt). Plius KK sunaudoja mažiau elektros ir todėl jo galutinė eksploatacija yra pigesnė. Komforto skirtumas nėra labai didelis: ar kartą per savaitę papildyti bunkerį granulių (o realia gali tekti pildyti ir kas 5 dienas) ar per savaitę 2-3 kartus užkurti katilą. Be to paprastas katilas (o ne dujų generacinis) nėra imlus kuro kokybei ir drėgnumui, tačiau viską atperka tai, kad jis komplektuojamas su 2000 l bačka, kas leidžia jam dirbti maksimaliai, t.y. našiausiu režimu. Todėl kuras sudega geriausiai, mažiau teršdamas kaminą ir patį katilą.
Be to tas katilas jau komplekte turi visus įmanomus priedus: galimybę pajungti saulės kolektorius, geoterminį ar bala žino kokį kitą papildomą šilumos šaltinį, bačkoje yra atskiras kontūras buitinio vandens pašildymui, lauko ir vidaus temperatūrų davikliai, o išvykus - numatytas vandens pašildymas elektra, todėl iš namų galima išvažiuoti ir visai savaitei. Taip kad viskas numatyta iš karto ir tikrai nesu matęs komfortiškesnio KK Lietuvoje (firmą sistemą kūrė pagal švedų analogą). Jo vienintelis trūkumas - nemažas kaina (nuo 18 000 iki 21 000 Lt). Ir nereikia visiems aiškinti, kad šitas KK kainuoja 22 000 Lt. Be to, čia kaina 18-22 000 nurodau be nuolaidos dėl kurios nesu derėjęsis, todėl nuo sumos drąsiai galima numesti apie 1000 Lt. Štai ir viskas. O svarbiausia patikimumas: sistema veiks ir prie 0 ir -5 ir -32. Palaukit sausio ir vasario ir praeis noras namą šildyti brangiai elektrą, kurios našumą padidina lauke stovintis "radiatorius" ar po žeme užkastas "vamzdis", kurie kainuoja po 20-40 000 Lt ir genda daug dažniau nei eilinis KK.
Čia tas pats kas nauja mašina pilna elektronikos ir tokia pati mašina tik be visų "navarotų". Abi puikiai važiuoja (apie komfortų skirtumą gali kalbėti tik fyfos - jos viską supranta), tačiau realiai navarotnos mašinos gedimų neranda net firminis servisas su savo pribumbasiniais prietaisais. Dažnai tenka keisti visą mazgą, nors reikia keisti tik paprastą lemputę.