Įkraunama...
Įkraunama...

Šilumos siurbliai

QUOTE(Vilienė @ 2011 01 03, 22:49)
Pavyzdys neblogas. 8,5kw gali būti tik todėl, kad mažesnį sunku rasti. Įdomumo dėlei, paklauskite savininkų koks jų šildymo poreikis - tai tikrai bus šildymo projekte. Tada galėsime įvertinti namo šilumines savybes bei siurblio parinkimo niuansus. 0,09ct yra pagražinti: tai paskaičiuota  kai lauke lengvas šaltukas (o gal tik vėsuma?) ir siurblio cop lygus apie 0,385ct / 0,09ct = 4.27. Sakyčiau vos ne laboratorinis smile.gif Nesižavėkite, kad netektų nusivilti.


buvo šildymo poreikis, tiesa sakant senatvė neprisimenu doh.gif ryt bendrausiu, paklausiu. Žavėsiuos arbe ne kai sužinosiu realias sumas, kol kas man tie skaičiai sako nei daug nei mažai,
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2011 01 03, 22:47)
o kas nors ar ivertina dujines katilines ir silumos siurblio irangos kainas? Sildymo dujomis iranga yra pati pigiausia, dujiniam katilui net atskiros patalpos nereikia..


visa įranga mano minėtiems žmonėms kainavo ~16tūks.Lt (visa katilinė su viskuo).
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 03, 22:59)
buvo šildymo poreikis, tiesa sakant senatvė neprisimenu doh.gif ryt bendrausiu, paklausiu. Žavėsiuos arbe ne kai sužinosiu realias sumas, kol kas man tie skaičiai sako nei daug nei mažai,
Papildyta:
visa įranga mano minėtiems žmonėms kainavo ~16tūks.Lt (visa katilinė su viskuo).

koks siurblys? Tikiuosi ne dulkiu? Grubiai as cia, bet zinau viena - stebuklu nebuna. Ir KKK temose yra megeju visiems skleisti kliedesius, kad kurena statybos atliekomis metus laiko, kad islaidos kurui siekia 150Lt/men ir panasiai. 16.000Lt katiline su "viskuo", tai tokia katiline turetu butu 2m2, sienos be apdailos, lubos - plika plokste, grindys - betonas, o katilas vinimis prikaltas prie sienos.
Na, pripazink, kad tavo draugu draugu draugai yra melagiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 03 sausio 2011 - 22:12
dėl dujinės įrangos pigumo nenorėčiau sutikti, apie 10tūkst.lt tas pigumas mažiausiai...
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2011 01 03, 23:06)
koks siurblys?


DAIKIN - ALTHERMA 8,5kw
Atsakyti

Jei jau sakot laba - gal toks ir bus smile.gif ir jums tokio linkiu. smile.gif
Dėl teoretikų: pats atkūrenau 20m KK iš jų 8m stropuvą. Taip kad su teorija čia viskas ok - patikrinta praktikoj smile.gif
Neužpykit, bet kam jums 320m2? Mano naujasis yra apie 140 šildomo + garažas 2 auto. Man 5žm šeimai per akis. Aišku jei jau 320 tai nebenugriausi... Paskutinį sezoną gyvenu 3x160m2(rūsys+2 aukštai) todėl žinau kodėl stropuva ir pas jus ir pas mane. Įtariu 320m2 nebuvo labai šilti pastatyti, todėl KK beveik vienintelis pasirinkimas. Jei norite visus m2 siurbliu apšildyti - reikia pirma pagalvoti apie realų šildymo poreikį (išreikštą kW) ir paskaičiuoti bent preliminariai kiek tai kainuos per mėnesį: kW x laikas(valandomis) x kwh kaina x vidutinis siurblio cop. Jei gauta suma neišgąsdins - liuks, jei kosminė - du keliai: mažinti kW poreikį (papildomai apšiltinant ir sandarinant) arba pasilikti prie KK.
[/quote]

Man nera ko ir neuzpykti.Gal ir tikrai didokas, bet jau kaip gavos tai gavos. Mazesnio ir nenoreciau. O spresit jus kiek KW sunaudojau pereita ziema. 8m3 egliniu atraizu, viena palete briketu, ir sumestu i kruva berziniu malku 10 ertmetriu. Galit ir suskaiciuoti. Pinigine israiska 1860 lt.ieina ir karstas vanduo. Namas stovi pajurio zonoje, atviroje vietoje ant kalniuko. Tai vejai pasiaucia, kaip reikiant. Name buvo temperatura +22/+24. Mum +20 namuose per salta. Siemet irgi tas pats., net silciau laikau. O del apsiltinimo: 18cm sienos, lubos 40cm, slaitai 30cm, stiklopaketas is triju stiklu, langu kvadratura - apie 45m2,plius 6 Veluxai. Grindys 10cm, o sildau apie 850m3. Garazas nesildomas, ir i sita kvadratura neieina. Kai kainos nukris, tada ir apie alternatyvine sildymo sistema pagalvosim. Ir Bruonius gi raso ne pries, bet jos turi nukristi iki musu lygio. Saules baterijos jau nebe taip kandziojasi, tai neuzilgo ir SS bus ikandami. Tada visa kompleksa ir idesim. Tuo paciu papildoma investcija ir i namo apsiltinima siltinima dar idesim.
Evoy- matau kad supykot. Be reikalo. Kad gilinates i savo sriti, tai cia kitaip ir neturi buti, tai saunu. Bet pats sakot,kad statybininko patirtis apie 25 m, ir statybu bume turbut ne viena nama surentet. Tai noreciua suzinoti konkreciau, ar situose statybose Jus irenginejot SS, ar statet nama artima PN reikalavimamas. Jei taip, tai kokios kavdraturos namai buvo,tipas(karkasinis,murinis)apsiltinimas, SS galingumai, kokia firma, ka kalba zmones dabar, kurie ten gyvena. Jei galima noreciau ka nors konkretesnio. Dekoju.
Atsakyti
QUOTE(varius @ 2011 01 03, 23:08)
O spresit jus kiek KW sunaudojau pereita ziema. 8m3 egliniu atraizu, viena palete briketu, ir sumestu i kruva berziniu malku 10 ertmetriu. Galit ir suskaiciuoti. Pinigine israiska 1860 lt.ieina ir karstas vanduo. Namas stovi pajurio zonoje, atviroje vietoje ant kalniuko. Tai vejai pasiaucia, kaip reikiant. Name buvo temperatura +22/+24. Mum +20 namuose per salta. Siemet irgi tas pats., net silciau laikau. O del apsiltinimo: 18cm sienos, lubos 40cm, slaitai 30cm, stiklopaketas is triju stiklu, langu kvadratura - apie 45m2,plius 6 Veluxai. Grindys 10cm, o sildau apie 850m3. Garazas nesildomas, ir i sita kvadratura neieina. Kai kainos nukris, tada ir apie alternatyvine sildymo sistema pagalvosim.
Evoy- matau kad supykot. Be reikalo. 

Spręsti, iš "sumestų į krūvą beržinių malkų" apie pastato šiluminį poreikį ne tik sunku bet ir neracionalu, yra inžinierinių būdų - atitvarų plotai ir varžos smile.gif Todėl napaguosiu jūsų kokia tai konkrečia ar bent apytikria kW verte. Gausite su pastato projektu aplankyti šildymo projektuotoją.
Taip kaip aprašėte savo namą, įspūdis žymiai geresnis nei pradžioj, po 320m2 smile.gif Tik po ??cm neparašėte ko - tai labai keičia reikalą. Viskas +/- atrodo neblogai ir jei ne 320m2 su tokia konstrukcija ŠS atrodytų labai geras pasirinkimas.
Kad ŠS pigs rašė ne tik Bruonius, pati ŠS sandara yra ne kas kita kaip šaldytuvas/kondicionierius tik kainuoja kaip kažkas unikalaus. Be abejo kris, artės į kondicionierių kainas.
Nepaminėjote nieko apie ventiliaciją - jei norite ir turite galimybių investuoti į pastato nuostolių mažinimą rekuperacinė sistema gali būti pakankamai efektyvi investicija.
Evoy supykdėte ne jūs, miegokite ramiai. Jis iš smalsumo neištvers smile.gif ir greit sugrįš, ypač jei nusistovės konstruktyvi diskusija mums patiems jo ir jo žinių truks.
Atsakyti
[quote=varius,2011 01 03, 23:08]
Jei jau sakot laba - gal toks ir bus smile.gif .... pasilikti prie KK.
[/quote]
Man nera ko ir neuzpykti..... noreciau ka nors konkretesnio. Dekoju.
[/quote]
Mano namo bendras plotas ~220m2, sildomas plotas apie 170m2. Sienos apsiltintos 18cm ekovata, lubos 40cm ekovata, grindys 15cm polistirolis, stogo ir sienos perimetras uzpustas poliuretano putomis. Langu plotas bala zino koks, bet yra du vitrininiai stiklai. Langai dvieju paketu, dvieju selektyviniu stiklu. Siemet jau sukurenau 6m3 azuolo nuopjovu ir kokius 600kg berzo pjuvenu briketu. Finansine israiska butu apie 650Lt.
Bet ir as nespjaunu i sulini, jei silumos siurbliu kaina pasieks protinga lygi, o ju eksploatavimo islaidos gales konkuruoti su kkk eksploatavimo islaidomis, tada as pagalvosiu apie alternatyvios sistemos irengima.
Papildyta:
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 03, 23:08)
dėl dujinės įrangos pigumo nenorėčiau sutikti, apie 10tūkst.lt tas pigumas mažiausiai...
Papildyta:
DAIKIN - ALTHERMA 8,5kw

cia oras oras, oras vanduo ar dar koks nors kitas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 03 sausio 2011 - 23:00
QUOTE(Paliukas @ 2011 01 03, 20:59)
Kadangi Grand dar Jusu klauso, paaiskinkit jam kad jo 120m2 namui nereikia Viadrus 50kW, 2t akumuliacines ir 1m3 buitiniam vandeniui uz 20klt - suprasite su kokiu populistu sone diskutuojat



Iš kur jūs ištraukėte, kad aš statysiu 120 m2? Aš renkuosi tarp 200 kv namo su garažu ir pagalbinėmis patalpomis, kur šildomas plotas apie 140 kv. Antras variantas - apie 160 kv. namas be garažo, o tik su stogine. Šiuo atveju šildomas plotas ir būtų visi 160 kv. Be to katilo galingumą apsprendžia ne vien namo plotas, o ir tai, kokį tūrį vandens per kiek laiko ir iki kokios temperatūros norima pašildyti.

Mano atveju firma sakė, kad į tą 50kW katilą įdėjus pilną pakūrą 2000 litrų bačką su viena pakūra užkaitinama iki 75-80 laipsnių šilumas. Pati akumuliacinė talpa yra apšiltinta 9-10 cm medžiaga, todėl šilto kiekio vandens turi užtekti ilgam, o katilą teks kūrenti tik kas 2-3 dienas (kai lauko temperatūra tokia, kaip dabar). Blogiausiu atveju - tik kartą į parą (kai temperatūras nukris iki -20).

Be to sausų beržinių malkų tikras kūbas (gražiai supakuokta) ir drėgnumas iki 20 proc. kainuoja apie 205 Lt, o toną granulių - 590 Lt. Štai ir matematika. Granulių reikės apie 4 tonų (2400 Lt), o malkų - maks. 8 kūbų (1600 Lt). Na gerai - 10 kūbų (2000 lt). Plius KK sunaudoja mažiau elektros ir todėl jo galutinė eksploatacija yra pigesnė. Komforto skirtumas nėra labai didelis: ar kartą per savaitę papildyti bunkerį granulių (o realia gali tekti pildyti ir kas 5 dienas) ar per savaitę 2-3 kartus užkurti katilą. Be to paprastas katilas (o ne dujų generacinis) nėra imlus kuro kokybei ir drėgnumui, tačiau viską atperka tai, kad jis komplektuojamas su 2000 l bačka, kas leidžia jam dirbti maksimaliai, t.y. našiausiu režimu. Todėl kuras sudega geriausiai, mažiau teršdamas kaminą ir patį katilą.

Be to tas katilas jau komplekte turi visus įmanomus priedus: galimybę pajungti saulės kolektorius, geoterminį ar bala žino kokį kitą papildomą šilumos šaltinį, bačkoje yra atskiras kontūras buitinio vandens pašildymui, lauko ir vidaus temperatūrų davikliai, o išvykus - numatytas vandens pašildymas elektra, todėl iš namų galima išvažiuoti ir visai savaitei. Taip kad viskas numatyta iš karto ir tikrai nesu matęs komfortiškesnio KK Lietuvoje (firmą sistemą kūrė pagal švedų analogą). Jo vienintelis trūkumas - nemažas kaina (nuo 18 000 iki 21 000 Lt). Ir nereikia visiems aiškinti, kad šitas KK kainuoja 22 000 Lt. Be to, čia kaina 18-22 000 nurodau be nuolaidos dėl kurios nesu derėjęsis, todėl nuo sumos drąsiai galima numesti apie 1000 Lt. Štai ir viskas. O svarbiausia patikimumas: sistema veiks ir prie 0 ir -5 ir -32. Palaukit sausio ir vasario ir praeis noras namą šildyti brangiai elektrą, kurios našumą padidina lauke stovintis "radiatorius" ar po žeme užkastas "vamzdis", kurie kainuoja po 20-40 000 Lt ir genda daug dažniau nei eilinis KK.

Čia tas pats kas nauja mašina pilna elektronikos ir tokia pati mašina tik be visų "navarotų". Abi puikiai važiuoja (apie komfortų skirtumą gali kalbėti tik fyfos - jos viską supranta), tačiau realiai navarotnos mašinos gedimų neranda net firminis servisas su savo pribumbasiniais prietaisais. Dažnai tenka keisti visą mazgą, nors reikia keisti tik paprastą lemputę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Grand: 03 sausio 2011 - 23:24
QUOTE(bruonius @ 2011 01 04, 00:02)
cia oras oras, oras vanduo ar dar koks nors kitas?


oras vanduo
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2011 01 04, 00:04)
Iš kur jūs ištraukėte, kad aš statysiu 120 m2? Aš renkuosi tarp 200 kv namo su garažu ir pagalbinėmis patalpomis, kur šildomas plotas apie 140 kv. Antras variantas - apie 160 kv. namas be garažo, o tik su stogine. Šiuo atveju šildomas plotas ir būtų visi 160 kv. Be to katilo galingumą apsprendžia ne vien namo plotas, o ir tai, kokį tūrį vandens per kiek laiko ir iki kokios temperatūros norima pašildyti.

Mano atveju firma sakė, kad į tą 50kW katilą įdėjus pilną pakūrą 2000 litrų bačką su viena pakūra užkaitinama iki 75-80 laipsnių šilumas. Pati akumuliacinė talpa yra apšiltinta 9-10 cm medžiaga, todėl šilto kiekio vandens turi užtekti ilgam, o katilą teks kūrenti tik kas 2-3 dienas (kai lauko temperatūra tokia, kaip dabar). Blogiausiu atveju - tik kartą į parą (kai temperatūras nukris iki -20).

Be to sausų beržinių  malkų tikras kūbas (gražiai supakuokta) ir drėgnumas iki 20 proc. kainuoja apie 205 Lt, o toną granulių - 590 Lt. Štai ir matematika. Granulių reikės apie 4 tonų (2400 Lt), o malkų - maks. 8 kūbų (1600 Lt). Na gerai - 10 kūbų (2000 lt). Plius KK sunaudoja mažiau elektros ir todėl jo galutinė eksploatacija yra pigesnė. Komforto skirtumas nėra labai didelis: ar kartą per savaitę papildyti bunkerį granulių (o realia gali tekti pildyti ir kas 5 dienas) ar per savaitę 2-3 kartus užkurti katilą. Be to paprastas katilas (o ne dujų generacinis) nėra imlus kuro kokybei ir grėnumui, tačiau viską atperka tai, kad jis komplektuojamas su 2000 l bačka, kad leidžia jam dirbti maksimalius, t.y. našiausiu režimu.

Be to tas katilas jau komplekte turi visus įmanomus priedus: galimybę pajungti saulės kolektorius, geoterminį ar bala žino kokį kitą papildomą šilumos šaltinį. Taip kad viskas numatyta iš karto ir tikrai nesu matęs komfortiškesnio KK Lietuvoje. Jo vineintelis trūkumas - nemažas kaina (nuo 18 000 iki 21 000 Lt). Ir nereikia visiems aiškinti, kad šitas KK kainuoja 22 000 Lt. be to, čia kaina 18-22 000 nurodau be nuolaidos dėl kurios nesu derėjęsis, todėl nuo sumos drasiai galima numesti apie 1000 Lt. Štai ir viskas.

pastabos:
1) firma tau akivaizdziai melavo, net is 50KW katilu 2t statines neuzsildysi, jei tuo paciu metu sildysi grindis. Realu - dvi ikrovos. Beje, neuzmirsk, kad tavo tikslas sildyti ne statine, bet grindis. Jei sildomu grindu plotas bus 160m2, tai 2m3 statine tau leis teikti i grindis stabilia 30-35laipsniu temperatura sesias-astuonias valandas. Toks sildymo budas tau leis grindu dangai naudoti azuolo masyva, o si danga isties yra nuostabi! Peciu kursi kas antra diena, kai lauke bus iki minus penkiu. Zinoma, jei nama kaip reikiant apsiltinsi. kai bus salciau, kursi kasdien arba dvi dienas kurensi, viena ne.
2) slapiu berziniu malku galima gauti p 50-60Lt uz m3. Pavasari suruoses, per vasara pradziovines, ziema galesi kurenti gan pigiai.
3) Generacinis pecius tikrai nera butinas, kai yra akumuliacine talpa, nes pecius visuomet diba TIK maksimaliu rezimu. Bet generaciniu katilu naudingumo koeficientas aukstesnis
4) kai gausi malkas po 50Lt/m3, jokie kolektoriai, SS ar dar balazin kokie silumos generavimo saltiniai bus beprasmiai ir tau visiskai nebeidomus
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 03, 22:24)
Beje parodė skaičiavimus būtent tam namui, tai skaičiavimai buvo tokie, kad pagaminti 1kw šilumos, su šs kainuoja 0,09cnt, o su dujom 0,12cnt. Dujomis šildant namą kainuotų 600lt, šs - 300-400lt. Kolkas tai tik projektiniai skaičiavimai, siurblį žmonės jungs po poros savaičių.




QUOTE(Vilienė @ 2011 01 03, 22:49)
Pavyzdys neblogas. 8,5kw gali būti tik todėl, kad mažesnį sunku rasti. Įdomumo dėlei, paklauskite savininkų koks jų šildymo poreikis - tai tikrai bus šildymo projekte. Tada galėsime įvertinti namo šilumines savybes bei siurblio parinkimo niuansus. 0,09ct yra pagražinti: tai paskaičiuota  kai lauke lengvas šaltukas (o gal tik vėsuma?) ir siurblio cop lygus apie 0,385ct / 0,09ct = 4.27. Sakyčiau vos ne laboratorinis smile.gif Nesižavėkite, kad netektų nusivilti.


kW kaina iš dujų po 0,12 ct rodo ko gero į 2008 metus, kai dujos kainavo 1,26 Lt. Elektra tada irgi 0,33 Lt buvo, arba 0,295 Lt, jei dieninį/naktinį per pusę imant. Prie tokių elektros kainos cop'as 3.3 išeitų. Jei vidutinis šildymo sezonui tai kaip ir didokas, bet jei vidurkinant per metus gal ir visai įmanoma.

Man jau smalsu pasidarė. Na, pigiau tai pigiau su ŠS, bet jei paskaičiavus, tai juo šildant dar ir 10 proc. mažiau kW reikia. Kaip sakant - nusipirkus ŠS namas vien nuo įvaizdžio supasyvėja biggrin.gif
600 Lt/0,12 Lt/kW gaunam 5000 kW; tuo tarpu 400 Lt/0,09 Lt/kW gaunam 4444 kW mirksiukas.gif

Šiaip tai ŠS su vidutiniu 3 COP'u visada nežymiai (2-3 ct už kWh) buvo pigiau už dujas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pagyvenus: 03 sausio 2011 - 23:39
QUOTE(pagyvenus @ 2011 01 04, 00:33)
kW kaina iš dujų po 0,12 ct rodo ko gero į 2008 metus, kai dujos kainavo 1,26 Lt. Elektra tada irgi 0,33 Lt buvo, arba 0,295 Lt, jei dieninį/naktinį per pusę imant.  Prie tokių elektros kainos cop'as 3.3 išeitų. Jei vidutinis šildymo sezonui tai kaip ir didokas, bet jei vidurkinant per metus gal ir visai įmanoma.

Man jau smalsu pasidarė. Na, pigiau tai pigiau su ŠS, bet jei paskaičiavus, tai juo šildant dar ir 10 proc. mažiau kW reikia. Kaip sakant - nusipirkus ŠS namas vien nuo įvaizdžio supasyvėja   biggrin.gif 
600 Lt/0,12 Lt/kW gaunam 5000 kW; tuo tarpu 400 Lt/0,09 Lt/kW gaunam 4444 kW  mirksiukas.gif

Šiaip tai ŠS su vidutiniu 3 COP'u visada nežymiai (2-3 ct už kWh) buvo pigiau už dujas.


Kaip šaunu, kad jūs prisijungėt. Kaip jums sekasi konstruoti ŠS, ar jau turite veikiantį prototipą?
Su jūsų pateiktom kainom viskas sustoja į savo vietas. Tie 0,09Lt ir 0,12Lt labai panašu kad paimti iš "presinės" kainų palyginimo lentelės, lyg sildymas.com mėgdavo publikuoti ką tai panašaus.
Be kelių ct už kWh ŠS turi privalumą, kad gali būti įrengtas nepriklausomai nuo to, ar yra dujos - be elektros įvado kaži ar rasime šiuolaikinį namą. Įrengimo kaštai panašūs, o su ŠS išliksime nepriklausomi bet nuo vieno monopolininko - Gazprom. Bent teoriškai išlieka galimybė, kad kada nors valstybė subsidijuos energiją taupančias instaliacijas - tai dar vienas ŠS vs dujos pliusas.
"Supasyvėjimas" yra abejotinas, čia papraščiausiai mėnesiniai kaštai paimti "iš akies", "iš palubinsko žinyno" smile.gif Realiai kWh išliks tos pačios, reiškia kažkuris skaičius nėra teisingas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 04 sausio 2011 - 04:56
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 03, 23:08)
DAIKIN - ALTHERMA 8,5kw


Daikin aprašymas
Situacija su COP labai panaši kaip rekuperatoriuose, atkreipkite dėmesį į smulkiausiu šriftu parašytas "dėmesio nevertas pastebėles" apie kokiomis sąlygomis išmatuoti cop: *Paduodamo iš šilumokaičio vandens temperatūra +35 0C, lauko temperatūra +7 0C
Kiek dienų LT bus +7 už lango?
Su +35C atidavimu galima efektyviai šildytis tik grindiniu šildymu - pamirškite radiatorius. Taip pat ir karštą vandenį. Vandens ruošimui teks temperaturą kelti bent iki +55 o tai automatiškai COP bloškia žemyn.
Todėl vakuuminis saulės kolektorius yra būtinas siurblio pagalbininkas vandens ruošime.
Dar vienas kabliukas: 4psl smulkiu bet raudonu šriftu, apie tai, kas bus jei plūstels arktinis iki -30C šaltis. Asmeniškai aš abejoju tuo ką ten rašo, gali būti kad nuo -20 siurblys išeis atostogaut visą naštą palikdamas elektriniams tenams. Belieka pasidžiaugt, kad temperaturos žemiau -20 vis dar retos mūsų klimatui.
Daikin siurblių kainos nedžiugina, gal LT bus pigiau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 04 sausio 2011 - 05:09