Įkraunama...
Įkraunama...

Svarbūs patarimai "žalioms" mamytėms

QUOTE(MariaHelena @ 2012 04 08, 00:10)
Sveikos mamos!  4u.gif  Esu dar visai nepatyrusi, geguze turiu sulaukti leliuko. Ir stai kokie klausimai kyla:

1. tos kurios miegate ar miegojote su savo naujagimiais, kaip paklojat jam miegeliui? Ar tiesiog miega jusu pataluose, ar su savo kaldryte?

2. ir kaip su vystyklu keitimu nakti? nes kazkaip iskilo klausimas, kad pamaitinti salia gulinti maziuka kai nubunda - man aisku. bet kaip su pervystymu? juk tada jis ir visai issibudins, nu bet nelaikysi gi visa nakti purvino...

gal ir juokingi mano klausimai, bet nieko, gyvenam ir mokomes!!!


Kai susilauksit leliuko,dauguma klausimu dings ir viskas atrodys savaime suprantama 4u.gif

as kai pasiimu maziuka i lova, visada ji uzkloju jo kaldryte, taip saugiau nei su savo...pvz kai salta, tai pati uzsitempiu kaldra iki ausu, tai tokiu atveju kudikelis galetu ir uzdusti...be to mazesne tikimybe ji isbudinti kai vertiesi,tempi ta kaldra ir pan.
o vystykliukus asmeniskai as keisdavau koki menesi-du, tiksliai net nepamenu, nes dar maziukas neturejo savo grafikelio kada ka daryt. O be to as pamaitinimui jo kitaip net negaledavau pazadinti, kaip tik po kranu pakisti biggrin.gif o veliau matysit, kai kudikelis gerai miega, tai ryte praktiskai sausos sauskelnes buna - per miegus isvis nieko neprisidaro.. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(MariaHelena @ 2012 04 07, 23:10)
Sveikos mamos!  4u.gif  Esu dar visai nepatyrusi, geguze turiu sulaukti leliuko. Ir stai kokie klausimai kyla:

1. tos kurios miegate ar miegojote su savo naujagimiais, kaip paklojat jam miegeliui? Ar tiesiog miega jusu pataluose, ar su savo kaldryte?

2. ir kaip su vystyklu keitimu nakti? nes kazkaip iskilo klausimas, kad pamaitinti salia gulinti maziuka kai nubunda - man aisku. bet kaip su pervystymu? juk tada jis ir visai issibudins, nu bet nelaikysi gi visa nakti purvino...

gal ir juokingi mano klausimai, bet nieko, gyvenam ir mokomes!!!


Nieko juokingo smile.gif Manau, pas kiekvieną "šviežią" mamytę ohooo kiek klausimų smile.gif

Aš kai pasiguldau pas save į lovą, tai nieko nekloju. Tiesiog pasidedu ant pagalvės šalia savęs ir taip miegam. Jo kaldryte nekloju, nes didžiausiais malonumas prisiglausti prie vaikelio smile.gif Kol laukiaus, vis nesuprasdavau, kaip miegot su vaiku, juk baisu, kad neužspaustum, neužgautum ir pan... bet ai atsirado mažiukas, pasirodė, kad nebaisu visai smile.gif Kaip atsigulu, taip ir išmiegu, net nepajudu per naktį smile.gif

O sauskelnių keitimas.. kai prabunda valgyt, visada pakeičiu. O kol miega - nelendu prie jo smile.gif
Atsakyti
Aš tai savo mažiukei atskirai dar paklodavau paklodę ir klodavau tik jos kaldryte.... Man kažkaip higieniškiau taip būdavo, o dabar rytais tik pasimu ją pas save, bet jau guldau ant savo pagalvės ir kloju savo kaldra, bet mano ir panelytė 5 mėnesių ax.gif
Ir pirmą mėnesį kaip durna keldavau ją pampersų keitimui, nurengdavau viską ir į vonią nešdavau praustis doh.gif Paskui tapau protingesnė biggrin.gif Naktį miegot rengiu maikutę ir pėdutes arba kelnytes, numaunu atsargiai ir tiesiog kitą uždedu, nenešu nei plauti, ir jokiom servetėlėm nešluostau. Bet čia jeigu nebūna apsikakojus ax.gif
Atsakyti
Na, aš naktį prausti nenešu smile.gif Nes apsimiegojus galiu ir atsiktrenkt kur netyčia biggrin.gif O ir mažius prabunda alkanas ir reikia greitai suktis ir duot valgyt, nes kitaip sukels visą namą ant kojų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vilmoske @ 2012 04 08, 16:24)
Nieko juokingo smile.gif Manau, pas kiekvieną "šviežią" mamytę ohooo kiek klausimų smile.gif

Aš kai pasiguldau pas save į lovą, tai nieko nekloju. Tiesiog pasidedu ant pagalvės šalia savęs ir taip miegam. Jo kaldryte nekloju, nes didžiausiais malonumas prisiglausti prie vaikelio smile.gif Kol laukiaus, vis nesuprasdavau, kaip miegot su vaiku, juk baisu, kad neužspaustum, neužgautum ir pan... bet ai atsirado mažiukas, pasirodė, kad nebaisu visai smile.gif Kaip atsigulu, taip ir išmiegu, net nepajudu per naktį smile.gif

O sauskelnių keitimas.. kai prabunda valgyt, visada pakeičiu. O kol miega - nelendu prie jo smile.gif

kai atsiranda vaikelis, su juo savaime ateina ir tam tikri atsakymai. taip ir man buvo, ir atrodo kad tik as geriausiai zinau kas ir kaip geriausiu mano kudikeliui. Kiekvienai mamytei vis kitaip 4u.gif as savo mazulytes ant savo pagalves neguldau pavyzdziui rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes jei nesunku uzpildykit anketa, pagelbesit rasant magistrini,

Aciu

Spausti nuoroda http://www.manoapkla...ausa/360337940/
Atsakyti
QUOTE(MariaHelena @ 2012 04 08, 00:10)
Sveikos mamos!  4u.gif  Esu dar visai nepatyrusi, geguze turiu sulaukti leliuko. Ir stai kokie klausimai kyla:

1. tos kurios miegate ar miegojote su savo naujagimiais, kaip paklojat jam miegeliui? Ar tiesiog miega jusu pataluose, ar su savo kaldryte?

2. ir kaip su vystyklu keitimu nakti? nes kazkaip iskilo klausimas, kad pamaitinti salia gulinti maziuka kai nubunda - man aisku. bet kaip su pervystymu? juk tada jis ir visai issibudins, nu bet nelaikysi gi visa nakti purvino...

gal ir juokingi mano klausimai, bet nieko, gyvenam ir mokomes!!!


1. o ar tikrai norit pratinti naujagimi miegoti su jumis?
as pas save i lova paimdavau tik pamaitinti ir jei kartais pasitaikydavo sunkesniu naktu, tai budavo paryciais palikdavau pas mus lovoje miegot. turejau pleduka skirta tik vaikui, tai vat ant jo ir guldydavau pirmas sav:)

2. kai buvo visai maziukas, tai nakti nekeiciau pamperio. paskutini karta pervitydavau mzdg 22, o tada mzdg 6val ryto. kai pradejo valgyt misinuka ir gerti vandenuka, tai pamperiuka keisdavau ir nakti.
Papildyta:
QUOTE(dzoita @ 2012 04 08, 17:04)
Aš tai savo mažiukei atskirai dar paklodavau paklodę ir klodavau tik jos kaldryte.... Man kažkaip higieniškiau taip būdavo, o dabar rytais tik pasimu ją pas save, bet jau guldau ant savo pagalvės ir kloju savo kaldra, bet mano ir panelytė 5 mėnesių ax.gif
Ir pirmą mėnesį kaip durna keldavau ją pampersų keitimui, nurengdavau viską ir į vonią nešdavau praustis doh.gif Paskui tapau protingesnė biggrin.gif Naktį miegot rengiu maikutę ir pėdutes arba kelnytes, numaunu atsargiai ir tiesiog kitą uždedu, nenešu nei plauti, ir jokiom servetėlėm nešluostau. Bet čia jeigu nebūna apsikakojus ax.gif


kiekviena mamyte tikrai skirtinga. naktimis praust ir as nenesiau, net juokingai skamba is tikruju tas naktinis prausimas doh.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif bet vat servetele uzpakaliuka ir dziundziuka nuvalau VISADA be isimciu. na nebend plaunam uzpakaliuka po kranu, tai tada apsieinu be serveteliu lotuliukas.gif
Atsakyti
"Žalioms" ir ne tik joms reiktų paskaityti Jean Liedloff knygą „The continuum concept“, kad vaikai užaugtų laimingi. Kai kurios gali atrasti netikėtų minčių, turinčioms vaikų gali ir širdį suskausti. Trumpą vertimą galite rasti: http://www.homosanit...tinumo_samprata
Atsakyti
QUOTE(Bilde @ 2012 05 04, 20:58)
"Žalioms" ir ne tik joms reiktų paskaityti Jean Liedloff knygą „The continuum concept“, kad vaikai užaugtų laimingi. Kai kurios gali atrasti netikėtų minčių, turinčioms vaikų gali ir širdį suskausti. Trumpą vertimą galite rasti:                                                                                                http://www.homosanit...tinumo_samprata

Paskaiciusi istraukas supratau,kad knygos neverta skaityti blink.gif
Atsakyti
gal galite kas padet...
turiu menesio laiko suneli, pries savaite laiko mus isbere smulkiais spuogeliais, veiduka ir galvyte. buvom pas gydytoja, sako, kat tai normalu, turi praeit. bet mano mazylis labai neramus, jam niezti, kasosi su rankytem veiduka, blogai miega, net nezinau ka daryt....
Atsakyti
QUOTE(aminova @ 2012 05 10, 00:01)
gal galite kas padet...
turiu menesio laiko suneli, pries savaite laiko mus isbere smulkiais spuogeliais, veiduka ir galvyte. buvom pas gydytoja, sako, kat tai normalu, turi praeit. bet mano mazylis labai neramus, jam niezti, kasosi su rankytem veiduka, blogai miega, net nezinau ka daryt....


Labas,

mano dukrytei 2 kartus buvo išberti veidukas ir galvytė. Bėrimas buvo įvairus. Pirmas bėrimas, kai tiesiog valėsi oda, tai šiuo atveju nereikėjo nieko tepti, tik prausti kasdieną, ir bėrimas praėjo po poros savaičių. Po to buvo, berods vadinosi folikulitas ar kažkas panašaus, bėrimas ant žandukų (labai jai niežtėjo), o virš antakių ir ant galvytės - seborėja. Tai bėrimą ant žandukų tepiau tepalu, vaistinėje pagamintu pagal gydytojos rceptą (dukros žandai buvo mėlynos spalvos, atrodė žiauriai lotuliukas.gif juokingai), kai tepalas išdžiudavo žandukus reikėjo tepti baneocino tepalu. Toks gydymas vargino dukrelę, nes jai LABAI niežtėjo žandukus, vargšelė veiduku trinėsi į viską - į drabužius, į patalynę, rankytėmis kasėsi, viskas aplinkui buvo mėlyna (bet atsiskalbė). tepti reikėjo dvi sav., bet mano kantrybė truko po savaitės, kai žandukai nusiplovė nuo mėlynumo, jokių spuogelių jau nebebuvo thumbup.gif .
O seborėjai gydydti gydytoja išrašė receptą teapliukui iš salicilio spirito ir kažkokio aliejuko (nerandu recepto), jis taip pat buvo pagamintas vaistinėje. Juo reikėjo patepti antakius ir galvyte valandą prie maudynes. Maudant su šampūnu išplauni galva. Bėrimas praėjo po poros sav. Gal būtų praėjęs ir greičiau, bet kartais pamiršdavau pateplioti blush2.gif

Jeigu tau gydytoja pasakė, kad taip turi būti ir jokių tepaliukų nepaskyrė, tai, matyt, nieko baisaus nėra. Plauk veiduką ir galvytę keletą kartu per diena virintu vandenuku, arba ramunėlių arbata, ir viskas susitvarkys savaime smile.gif
Atsakyti
Ar perrengiat vaikučius nakčiai? jei taip, kaip?.. 4u.gif
Atsakyti