Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

Padaryk tokį eksperimentą, iškask duobe primesk obuolių, ir ja užkask truputį, ir po to pasodink į ja ką nori. Garantuoju 2 metus toje vietoje niekas neaugs, dirvos ph bus per rūgštus. Gali ir pas močiute to paklausti ta patį papasakos.
Nereikia pykti kai logika prieštarauja įsitikinimams.
QUOTE(irid @ 2011 12 03, 22:30)
Gerbiamas Upai, man rodos jūs sumaišėte pramoninį sliekų veisimą ir auginimą su mėgėjišku. Pramoniniame svarbiausia gauti daugiau pelno, tam reikia didinti sliekų populiacija. Man kaip mėgėjai sliekai reikalingi tam, kad palengvintų gyvenimą tai yra greičiau sunaikintų virtuvės atliekas, rudenines ir pavasarines bei kitas sodo atliekas, bei pagamintų ekologišką trąšą - biohumusą. Koks skirtumas jei tų sliekų bus tūkstančiu daugiau ar mažiau, bus jie persiėdę ar nedaėdę, greičiau jie veisis ar lėčiau, iššals jų pusė per žiemą ar ne, vistiek kažkiek liks ir vėl prisidaugins. Siūlyčiau jums paauginti porą metų  sliekus, tada galėsim padiskutuoti, ką jie mėgsta, o ko ne.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upas: 03 gruodžio 2011 - 23:07
QUOTE(ra @ 2011 12 03, 22:11)
Ex, a kaip spalva anų, dar gyvų laxtančių? Randonesni už beveislius?

Iki šiol nematydavau sliekų spalvos...
Jūsų teismui:
Kairėje - šiltnaminiai, dešinėje - pievos-daržo sliekai... Neradau darže normalių sliekų, kažkodėl jų dauguma žalčio dydžio... doh.gif
user posted image

beje, šį rytą radau vos kelis pabėgusius "kalifornijos" sportininkus, ir prie maisto vos keletas knaisiojosi...gal nelabai papuvęs, tai neina ragaut g.gif
Dabar jau manau, kad gal ir drėgmės jiems trūko, nes kažkaip po smagaus, gausaus žemės palaistymo sliekiukai apsiramino šiek tiek..

QUOTE(Upas @ 2011 12 03, 22:23)
Dar vienas dalykas dėl kurio gali bėgti tai žemės  PH per rūgštus. Pvz daug pūvančių obuolių primesta.

Tai kad aš niekad į lysvę nemečiau jokių maisto atliekų, nei obuolių, man net neatėjo į galvą, kad reik šert tuos sliekus...

QUOTE(irid @ 2011 12 04, 00:02)
- perskaitykite atidžiai nuo ko prasidėjo ši diskusija;

Visiems esu labai dėkinga, kad "užkibot" už mano meškerės su sliekais.. biggrin.gif 4u.gif Visų patarimai, nuomonės, tegul ir kai kurios prieštaringos, viskas labai naudinga. Ačiū Upui, Irid, Asesei, Ventai, Ra atsiliepusiems ir susirūpinusiems mano sliekų likimu.. smile.gif 4u.gif
Nežinau ar pas mane kalifornijos sliekai, šioje srityje jaučiuosi absoliutus abelis... blush2.gif Nuolat sliekų pasikasdavau darže, prie tvenkinio, po lietaus ant kiemo rasdavau - viską tempiau šiltnamin... va taip ir "veisiau"... biggrin.gif Ir iki šiol jie pas mane augo kaip dvorniaškos, nei aš juos šildžiau, nei dangsčiau, nei maitinau. Kiekvieną rudenį lysves perkasu, pridedu perpuvusio, arba nelabai papuvusio arklio mėšlo - tik arklio ir gaunu, užmulčiuoju šviežia žole ir viskas tuo baigiasi. Žiemą dar prinešu sniego į šiltnamį.

Susibalamūtijau, nebežinau kaip toliau elgtis su savo sliekais.. aš jų net šert nemoku, nudrėbiau po guzą maisto įvairiose vietose, gal reik giliau jį kast.. unsure.gif Siūlot žiemai kartonu lysves dengt?...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ex: 04 gruodžio 2011 - 09:50
Gudrūs tie sliekai, panašu, kad ne viską apie juos žinom.Nakčiai buvau palikus kibirą su sliekais mašinoj, tai paskui gniutulus sliekų rankiojau nuo kilimėlio, ko jie netupėjo kibire ir kur susiruošė nežinia.
Peršliaužia jie kur geriau patys kuo puikiausiai, pas save minimum 50 metrų spinduliu nuo pagrindinės vietos , galiu rast jei tik kokia žolių, šiaudų krūva sukrauta.
Keisčiausia man šitoj istorijoj, kad jie dvesia, man regis ir nuo tako turėtų nušliaužt.Aš turbūt ne pačiam šiltnamy, bet šalia jo sukraučiau jiems pašaro, kad turėtų kur pereiti.Ir vis tik patikrinčiau versiją su elektros nuotekiu, gal kur netoli kokių kaimynų koks laidas numestas( buvo vėjai).Nuo pašaro ar drėgmės trukumo nu neturėtų dvėst,peršliaužtų kur geriau.
O kurmiai dar vis namus statosi šalia šiltnamio?
Atsakyti
QUOTE(Linkon @ 2011 12 04, 10:47)
Keisčiausia man šitoj istorijoj, kad jie dvesia, man regis ir nuo tako turėtų nušliaužt.Aš turbūt ne pačiam šiltnamy, bet šalia jo sukraučiau jiems pašaro, kad turėtų kur pereiti.Ir vis tik patikrinčiau versiją su elektros nuotekiu, gal kur netoli kokių kaimynų koks laidas numestas( buvo vėjai).Nuo pašaro ar drėgmės trukumo nu neturėtų dvėst,peršliaužtų kur geriau.
O kurmiai dar vis namus statosi šalia šiltnamio?

Na, dvesia jie ne iš karto, tiesiog mėnesį namie nebuvau, kai grįžau, radau daug prikritusių ir pridvėsusių. Manau, jie tiesiog neturėjo kur eit iškritę iš lysvės. Takeliai kieti, neįlenda niekur. Atgal sugrįžt į lysves be šansų - borteliai aukšti, iš šiltnamio irgi neišeina - pas mane jau taip akuratniai šiltnamis sutvertas... Tai pagulėję pliki nuogi mėnesį laiko ir padvėsė... O kai dabar kasdien surenku, tai gyvi. Surenku ir sumetu atgal į lysves ir kulniuoja jie sau...
Jau minėjau, kad artimų kaimynų neturiu.. 800 m iki artimiausio. Besivoliojančių laidų nėr, pas mus jokios stiprios audros nebuvo.. nuo namo iki šiltnamio apie 20 m, kabelių tam plote nėra. Elektrą atmetu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ex: 04 gruodžio 2011 - 10:03
QUOTE(Ex @ 2011 12 04, 10:01)
Na, dvesia jie ne iš karto, tiesiog mėnesį namie nebuvau, kai grįžau, radau daug prikritusių ir pridvėsusių. Manau, jie tiesiog neturėjo kur eit iškritę iš lysvės. Takeliai kieti, neįlenda niekur. Atgal sugrįžt į lysves be šansų - borteliai aukšti, iš šiltnamio irgi neišeina - pas mane jau taip akuratniai šiltnamis sutvertas... Tai pagulėję pliki nuogi mėnesį laiko ir padvėsė... O kai dabar kasdien surenku, tai gyvi. Surenku ir sumetu atgal į lysves ir kulniuoja jie sau...
Jau minėjau, kad artimų kaimynų neturiu.. 800 m iki artimiausio. Besivoliojančių laidų nėr, pas mus jokios stiprios audros nebuvo.. nuo namo iki šiltnamio apie 20 m, kabelių tam plote nėra. Elektrą atmetu.

Ex, manau, kad jūsų sliekiukai tikrai bus kalifornietiški, jei gerai pamenu, jūs rodos verdeteros žemę daigam naudojot, o jie yra ir sliekų augintojai, tai paaiškintų iš kur jie atsirado. Dar manau, kad jiem drėgmės turėjo trūkti, nes, kai nurovėte pomidorus nieko su mulčiu nedarėte, jis padžiūvo ir nustojo pūti, automatiškai baigėsi maistas sliekams ir pritrūko drėgmės, jie pasijuto blogai ir pradėjo bėgti ir dvėsti. Jūsų vietoje aš paimčiau keletą saujų sliekų ir nunesčiau į kompostinę, o likusiem kiekvienoje lysvėje iškasčiau po duobę, kaip įmanoma gylesnę ir ten sumesčiau visą mulčią, bei prinesčiau kokių turiu papuvusių atliekų, o viską užpilčiau lapais su kaupu. Turėtų sėkmingai peržiemoti. Šokinėti su būgnais dar ir apie sliekus kažkaip rankos nekyla, nėra jie tokie lepūs ir išrankūs.
Atsakyti
QUOTE(irid @ 2011 12 04, 11:49)
Ex, manau, kad jūsų sliekiukai tikrai bus kalifornietiški, jei gerai pamenu, jūs rodos verdeteros žemę daigam naudojot, o jie yra ir sliekų augintojai, tai paaiškintų iš kur jie atsirado.

Ahaaa.... verderteros žemę tikrai esu ne kartą pirkusi... persodindama paaugusius pomidorus jos visada šiek tiek įdedu.. unsure.gif o tai toje žemėje visada tų sliekų pasitaiko ar jų kiaušinėlių?..
Jau buvau bemananti, kad šitie sliekai tikrai iš dangaus nukrito. Ačiū dideliausias už patarimus, tikrai jais pasinaudosiu 4u.gif kompostinėj pas mane šiuo metu viskas šviežia, tai kažin ar jiems patiks.
Parsitempiau namo saują sliekų, įdėjau į dėžutę žemės, truputį gerai perpuvusio arklio mėšlo, gerokai pairusių lapų, subėriau sliekiukus.. Kaip su jais teisingai elgtis toliau?.. kada valgyt duot?.. blush2.gif

Bet dabar mindžikuoju šiltnamyje ir lyg tyčia jų nebesimato.. unsure.gif Negi gavę drėgmės sulindo, pasislėpė? Gal jau nebeliko... doh.gif
Atsakyti
Ex, maniau Tau per naktį tokiais kiekiais anų prikrent, a Tu mėnesiais ten neužeini...user posted image


Ir man anie kalifornietiški visai.. Prisiveisei ant savo galvos.. Dabar juos ir prižiūrėt, ir šert reiks smile.gif))) Ale... maniškiai jau žiemoja virtuvėj smile.gif))) Tarp kalėdinių meduolių user posted image..
Papildyta:
Maistas ant staigiųjų - bulvių lupynas kokias (banano, moliūgo žieves ir t.t. ) dėk maišelin ir kameron. Ryte išimsi, atitirpdysi - jau bus ėdamos...
Atsakyti
Kažkada minėjau apie žolės kompostavimą ir radau informacijos:
Nupjauta gyvenviečių ir pievų žolė geras komposto krūvos užpildas. Tai pigiausia ir
lengviausiai paruošiama komposto žaliava, be to – pastoviai atsinaujinanti! Jauna žolė –
greičiausiai besikompostuojanti organika. Nupjautą žalią žolę prieš dedant kompostuoti
reikia apvytinti saulėkaitoje, kitaip ji krūvoje suslugs į patižusį sluoksnį, pus, nesiskaidys, o
rugs – silosuosis ir nuodys aplinką.
Pageidautina aukštą žolę susmulkinti. Į kompostą ją
krauti plonais sluoksniais, kombinuojant su kitomis mažiau susiskaidžiusiomis
medžiagomis, kad žolės sluoksnis nesusmegtų, nepūtų ir nesklistų nemalonus kvapas.
Žolės paruošimas pasunkėja lietingomis vasaromis, nes į krūvą ji turi patekti apvytusi.


Dar radau kaip kovoti su piktžolėmis:
Piktžolės su subrendusiomis sėklomis. Kad kompostas netaptų piktžolių sėklų
platinimo šaltiniu, piktžoles reikia palaikyti 10 dienų pamerktas vandenyje ir tik po to jos
bus tinkamos kompostavimui. Arba žalias piktžoles vasarą galima plonu sluoksniu pakloti
ant žemės ir sandariai užkloti skaidria polietileno plėvele. Sėklos gaus saulės ir šilumos
smūgį, sušus ir praras daigumą. Po keleto savaičių (priklausomai nuo oro sąlygų) piktžoles
galima drąsiai krauti į komposto rietuvę.
Atsakyti
Parsitempiau namo saują sliekų, įdėjau į dėžutę žemės, truputį gerai perpuvusio arklio mėšlo, gerokai pairusių lapų, subėriau sliekiukus.. Kaip su jais teisingai elgtis toliau?.. kada valgyt duot?.. blush2.gif

Na šiuo atveju tikrai nežinau, gal pasakys tie, kurie augina sliekus namie. Maniškiai visi kompostinėje, vieną kartą (prisiskaičius apie forumiečių auginamus sliekus namie) bandžiau parsinešus kibirą laikyti katilinėje, tai kai jie pradėjo lipti į viršų ir bėgti, kai pamačiau jų kiekį, tai fantazija atšoko ir sliekai buvo skubiai gražinti į gimtuosius namus - kompostinę, kurioje sėkmingai gyvena. thumbup.gif

Kažkada, kai pirkau sliekus, tai pardavėja sakė juos laikanti žiemą rūsy bačkoje ir maitina virtuvės atliekom, o skaniausias sliekų maistas bulvių košė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irid: 04 gruodžio 2011 - 11:23
Kairėje man panašus į mėšlinį slieką, kalifornietiškas ir mėšlinis sliekas turi bendro tai kad jie abu minta pūvančia organika. O dešnėje tai dirvos sliekai, jie lėtesni ir daugiau minta dirva. Sakyčiau taip:
Kairėje iš mėšlo atkeliavo, dešnėje iš daržo pririnkot. Jei tikrai nepirkote Kalifornietiškų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upas: 04 gruodžio 2011 - 11:29
QUOTE(ra @ 2011 12 04, 12:15)
Maistas ant staigiųjų - bulvių lupynas kokias (banano, moliūgo  žieves ir t.t. ) dėk maišelin ir kameron. Ryte išimsi, atitirpdysi - jau bus ėdamos...

Dėkui, pabersiu šio to, dar reik stebėt ar anie nors kiek turi mėlyno kraujo... biggrin.gif doh.gif

QUOTE(Upas @ 2011 12 04, 12:25)
Kairėje man panašus į mėšlinį slieką, kalifornietiškas ir mėšlinis sliekas turi bendro tai kad jie abu minta pūvančia organika. O dešnėje tai dirvos sliekai, jie lėtesni ir daugiau minta dirva. Sakyčiau taip:
Kairėje iš mėšlo atkeliavo, dešnėje iš daržo pririnkot. Jei tikrai nepirkote Kalifornietiškų.

Kalifornietiškų ne tik kad nepirkau, bet net nesu mačiusi.. O tai tie jei mėšliniai sliekai, tai gal jų ir šert nereikia.. gi iki šiol jie ir taip išgyveno.. kaip dvorniaškos.. g.gif
Šiltnamyje neištvėrusi pakraščiau žemę, perpuvusiam žolės kupste radau tuntą mažų balsvų "sliekiukų" ir šalia dar visą armiją iki 1 cm rausvų sliekiukų.. Ar gali tokiu metų laiku būti tokio "jaunimėlio"? Kaip jie peržiemos?
Atsakyti
Oi, ne ne... nieko nebus doh.gif jau išnešiau sliekus atgal į jų "tėviškę".. Atėjo vyras, sako, eik nusikabink savo sliekus nuo laiptų.. Nu akurat, išlipo iš dėžės ir traukia kur akys mato.. visai nekulturni tie mėšliniai "kaliforniečiai".. schmoll.gif Tai jei per naktį taip.. ir į lovą ar keptuvę įsikraustys doh.gif
Nunešiau į šiltnamį, iškasiau duobutę, įmečiau maisto ką geresnio radau, suverčiau savo įnamius ir palikau žiemot irnesakyk.gif Kaip irid ir sakė, su barabanais aplink juos tikrai nešokinėsiu.. unsure.gif
Atsakyti