Įkraunama...
Įkraunama...

Aš ir mano autistukas -5

QUOTE(Atėnė V @ 2011 02 16, 21:01)
Aš nemanau, kad autizmas yra liga. Aš galvoju tai tik kitoks žmogaus požiūris į gyvenimą ir jį supančią aplinką. Yra žmonės cholerikai, sangvinikai, melancholikai, flegmatikai ir.............autistai. Aš šią diagnozę suprantu būtent taip, taip save raminu, man patogu ir ramu taip galvoti.



QUOTE(Cukraus pudra @ 2011 02 16, 21:07)
Autizmas ir mum neliga.  drinks_cheers.gif

nu bet ir vadinas jis sindromas - o ne liga, jis negydomas, kaip ir Dauno, Retto sindromai rolleyes.gif , galbut galima sitacija lengvint, koreguot papildais, vaistais maitinanciais smegenis, valanciais organizma ir pan - bet isgydyt unsure.gif .
Kai buvo atrastas autizmas - buvo viena jo forma - Kannerio sindromas, paskui atskyre auksta intelekta turincius - Aspergerius, dabar autizmo yra gal 9 rusys - is kuriu kelios gal ir sukeltos skiepu, tersalu ar kitokiu dalyku - va siems atvejams ko gero galima padeti, arba vaikai patys padeda sau ir iseina is tos busenos blush2.gif , As kazkaip autizma priimu kaip vaiko busena - nu jis tokioje gyvena ir jam ten gerai, kol neparodom, neismokom kad ir kitaip gali but gerai, net geriau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(laguna11 @ 2011 02 14, 21:40)
sveikos mamytes,mes visgi isbuvome tik savaite VRC..nebejo visai su mazium susikalbeti,klykdavo saukdavo per uzsiemimus,krisdavo ant zemes,ko niekad gyvenime neesu maciusi pas ji verysad.gif  nebeistveriau siandien pati apsiverkiau ir paprasiau vaziuoti namo..visas isvadas gausime kita savaite pastu..grizo namo vel iprastas man vaikas,miega jau savo loveleje,pats pavalge,apsiramino zaisdamas su puodais ir neva kazka gamindamas..gal pasirodziau silpna,bet tie jo tokie rekimai baimes pilnom akim,kai isirezes tempdavo mane lauk..na is tokiu "uzsiemimu" vargu ar buvo naudos..
bijojau kad paskui visai nepradetu darzelio logopedes bijoti,kur siaip kasdien eina i uzsiemimus be pykciu..
dar is tikro gaila,kad su savo mama neesam super drauges,kai pasakiau jau kad griztam atsake kad "taip ir galvojau kad neisbusit issilepinot ir turit" doh.gif
verysad.gif


Sveikute ar taviski zaidimas su puodais ramina? Papasakok aip jis zaidzia su jais?
Atsakyti
QUOTE(bundziulka @ 2011 02 16, 23:03)
Sveikute ar taviski zaidimas su puodais ramina? Papasakok aip jis zaidzia su jais?


Labukas 4u.gif na ne tai kad ramina,tiesiog jam labai patinka ir man padeti virtuveje,ir paciam zaisti,jis paziuri ka gaminsiu ir sunesa man reikiamus produktus is saldytuvo ir spinteliu,paprasytas paduoda sakute ar peili,kai tepu sumustini nori padeti isdelioti suri ar desryte..kai zaidzia vienas i puoda isipila kokiu dribsniu,arba prisitrupina sausainiu,pasiemes samti pamaiso,uzdengia,vel atidengia,susiranda ziupsneli kokio cukraus uzbarsto ax.gif (nuziurejo kaip as gaminu).duoda paragauti,kai jau neva pagamina wub.gif as leidziu jam tokius dalykus,kur jis trupina sausainukus,vistiek pirsciuku manksta,arba kartais su saukstu deda is vieno puodo i kita,irgi gerai koordinacijai..o kaip tavo zaidzia? 4u.gif
Atsakyti
Šiandien buvome svečiuose pas bendraamžį berniuką ax.gif Tas mūsų draugas labai gudrus, puikiai kalba ir pan. Maniškis iki smulkemų jį mėgdžioja: manieras, veiksmus, visokius parėkavimus, tik ne normalią kalbą, na nebent jei draugas šaukia "mama, tėti", tai ir mano J šakia "mama, tėti", tik kreipiasi ne į mane, o į mano draugus, vaiko tėvus. Na, taip truputį be ryšio skamba g.gif (čia vos ne tas pats, kad į mane auklėtoja kreipiasi, nes vaikai darželyje auklėtoją kviečia). Ar apskritai tas toks smulkmeniškas mėgdžiojimas yra gerai, ar šiaip sau? g.gif Nes J mėgsta vos ne kaip koks veidrodinis atvaizdas mėgdžioti unsure.gif (dėl šitos ypatybės mes nenorėjome ilgiau užsibūti su sunkesnkių raidos sutrikimų turinčiais vaikučiais spec. grupėje...)Na, o visumoj tai vaikui labai patiko svečiuose. Emocijos liejosi per kraštus, vaikai gražiai žaidė, ten kur reikėjo, pasistumdė, pakovojo dėl žaislų, bet šiaip viskas daugiau OK tongue.gif O svarbiausia, kad vaikas labai puikiai reagavo namie, kad važiuosime į svečius, vis kartojo ir kartojo berniuko vardą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 16 vasario 2011 - 23:34
QUOTE(Ice @ 2011 02 16, 23:29)
Ar apskritai tas toks smulkmeniškas mėgdžiojimas yra gerai, ar šiaip sau?  g.gif Nes J mėgsta vos ne kaip koks veidrodinis atvaizdas mėgdžioti  unsure.gif

nu tai yra uzdelstos echolalijos - jos buna ir iprastiems vaikuciams - tik gana ankstyvame amziuje - tad nekrinta i akis. As manau kad geriau jau tegu kartoja - bi tik sako kazka - prasme atsras veliau, kai atsiras supratimas mirksiukas.gif , Milda irgi laaabai kartojo, bet as jai visais budais aiskinau kas ir kaip, kad mama esu as viena, todel, as mama - kad ji uzaugo mano pilvelyje, daviau visokiu pavyzdziu - likau jos mama, ir ana nervuodavos - kad kiti kita teta vadina mama, klykdavo iki vemimo, kad mano mama (net isgirdus reklama) - tada aiskinau kad visi turi savo mamas - patikejo lotuliukas.gif , bet ir dabar - is tokio pakartojimo mano balsu, intonacija - suprantu, kad ji nesuprato manes ir imu aiskint unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2011 02 16, 23:38)
nu tai yra uzdelstos echolalijos - jos buna ir iprastiems vaikuciams - tik gana ankstyvame amziuje - tad nekrinta i akis. As manau kad geriau jau tegu kartoja - bi tik sako kazka - prasme atsras veliau, kai atsiras supratimas mirksiukas.gif , Milda irgi laaabai kartojo, bet as jai visais budais aiskinau kas ir kaip, kad mama esu as viena, todel, as mama - kad ji uzaugo mano pilvelyje, daviau visokiu pavyzdziu - likau jos mama, ir ana nervuodavos - kad kiti kita teta vadina mama, klykdavo iki vemimo, kad mano mama (net isgirdus reklama) - tada aiskinau kad visi turi savo mamas - patikejo lotuliukas.gif , bet ir dabar - is tokio pakartojimo mano balsu, intonacija - suprantu, kad ji nesuprato manes ir imu aiskint unsure.gif


Na, kalba taip, echolalijos. O kaip veiksmai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2011 02 17, 00:05)
Na, kalba taip, echolalijos. O kaip veiksmai?  g.gif

o veiksmai - jie daugumai vaiku, net ne autistuku idomus megdziot, ypac nepageidaujami cool.gif - vienas darzely parode triju pirstu kombinacija - greit visi kartoja - nors ne vienas nesupranta prasmes, dar ir mokykloje jie rodo visokias nesamones - jei vienas keiksis - keiksis puse klases, vienas prades vaikciot rankas i kisenes susikises - vaikscios visi taip - ypac jei tas vienas prie lyderiu (daugiau tiketina - kad autistukas ir nemegdzios to - nes nepastebes ir nesupras kam to reikia cool.gif )
net paaugliai kartoja kitu elgesi - tarkim vienas turi mobilu kruta - kitas be jo jau outsaideris
Atsakyti
Labas rytas. smile.gif
Aš kol kas džiaugiuosi, kad vaikas pradėjo kartoti žodžius. Veiksmus, ypač filmukų herojų, jis kartojo ir anksčiau, o dabar pradėjo kartoti ir žodžius - ne tik filmų herojų, bet ir mūsų.
Vakar stovi prie mano nešiojamo kompiuterio, kompiuterio šone blykčioja kelios lemputės, R. rodo į jas su pirščiuku ir sako: "mpa" "mpa", t.y. "lempa".
Atsakyti
as prisimenu kai Milda maza buvo - gal 1,5 - 2 metu - tai ana sedi ant keliu, kol as SM ir su rankom daro grimasas, ir su veidu (tik nebyliai) - kol man dasilo kas ir kaip - pasirodo ji smailikus megdzioja doh.gif (va situos: clap.gif thumbup.gif doh.gif clap_1.gif bye1.gif yahoo.gif ploja.gif assa.gif hihihi.gif - sitas megstamiausias buvo yahoo.gif )
Atsakyti
Siandien beta.lt siulo akcija i koncerta Smelio dziazas.. Smagiausia tai, kad, cituoju:

"Visiems gerai žinomas projektas „Smėlio džiazas“, apjungiantis muziką ir smėlio meną, važiuoja į turą po Lietuvą. „Norime ne tik pristatyti savo naująją programą, bet ir pranešti svarbią žinią Lietuvai, - pradedamas kurti vienintelis šalyje „Smėlio meno terapijos centras“ vaikučiams“, - sako smėlio menininkė Jurgita Minderytė. Centras bus skirtas vaikams, turintiems autizmo sindromą ar kitų sutrikimų. Smėlio terapija su vaikučiais užsiiminės ir piešti vaikus mokys didelę patirtį šioje srityje turinti Jurgita Minderytė. Centre taip pat dirbs vaikų psichologė psichoterapiautė Vita Čioraitienė. Muzikine dalimi rūpinsis ir muzikos terapijos užsiėmimus ves daininkas Vladas Kovaliovas bei Nacionalinio operos ir baleto teatro koncertmeisterė Julija Antonova.

Kiekvieno koncerto metu 20% iš bilietų surinktos sumos bus skiriama naująjam centrui. Po koncerto mamyčių bei vaikučių lauks psichologė Vita Čioraitienė bei smėlio menininkė Jurgita Minderytė, kurios mielai atsakys į rūpimus klausimus apie smėlio terapiją ir kuriama centrą. Mūsų pagalbos laukia virš 5000 vaikučių, kurių didžiąjai daliai galime padėti ištarti nors pimąjį žodį ar nupiešti pirmąją saulytę. "



Jei kam idomu, nuoroda cia

Beje, skambinau pasiklaust, ar reikia vaikui bilieto, tai sake kad mano autistuka ileis nemokamai...
Atsakyti
QUOTE(ruttela @ 2011 02 17, 10:56)
Siandien beta.lt siulo akcija i koncerta Smelio dziazas.. Smagiausia tai, kad, cituoju:

"Visiems gerai žinomas projektas „Smėlio džiazas“, apjungiantis muziką ir smėlio meną, važiuoja į turą po Lietuvą. „Norime ne tik pristatyti savo naująją programą, bet ir pranešti svarbią žinią Lietuvai, - pradedamas kurti vienintelis šalyje „Smėlio meno terapijos centras“ vaikučiams“, - sako smėlio menininkė Jurgita Minderytė. Centras bus skirtas vaikams, turintiems autizmo sindromą ar kitų sutrikimų. Smėlio terapija su vaikučiais užsiiminės ir piešti vaikus mokys didelę patirtį šioje srityje turinti Jurgita Minderytė.  Centre taip pat dirbs vaikų psichologė psichoterapiautė Vita Čioraitienė. Muzikine dalimi rūpinsis ir muzikos terapijos užsiėmimus ves daininkas Vladas Kovaliovas bei Nacionalinio operos ir baleto teatro koncertmeisterė Julija Antonova.

Kiekvieno koncerto metu 20% iš bilietų surinktos sumos bus skiriama naująjam centrui. Po koncerto mamyčių bei vaikučių lauks psichologė Vita Čioraitienė bei smėlio menininkė Jurgita Minderytė, kurios mielai atsakys į rūpimus klausimus apie smėlio terapiją ir kuriama centrą. Mūsų pagalbos laukia virš 5000 vaikučių, kurių didžiąjai daliai galime padėti ištarti nors pimąjį žodį ar nupiešti pirmąją saulytę. "

Jei kam idomu, nuoroda cia

Beje, skambinau pasiklaust, ar reikia vaikui bilieto, tai sake kad mano autistuka ileis nemokamai...


Fantastika, labai gražu. Mes ateisim, tik kad labai jau vėlus metas, na, bet kaip naktiniam klube.... Nerandu, kur ketinama steigti ta smelio terapijos centra g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2011 02 17, 09:36)
as prisimenu kai Milda maza buvo - gal 1,5 - 2 metu - tai ana sedi ant keliu, kol as SM ir su rankom daro grimasas, ir su veidu (tik nebyliai) - kol man dasilo kas ir kaip - pasirodo ji smailikus megdzioja doh.gif  (va situos:  clap.gif  thumbup.gif  doh.gif  clap_1.gif  bye1.gif  yahoo.gif  ploja.gif  assa.gif  hihihi.gif  - sitas megstamiausias buvo yahoo.gif )

lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(ruttela @ 2011 02 17, 09:56)
Siandien beta.lt siulo akcija i koncerta Smelio dziazas.. Smagiausia tai, kad, cituoju:

"Visiems gerai žinomas projektas „Smėlio džiazas“, apjungiantis muziką ir smėlio meną, važiuoja į turą po Lietuvą. „Norime ne tik pristatyti savo naująją programą, bet ir pranešti svarbią žinią Lietuvai, - pradedamas kurti vienintelis šalyje „Smėlio meno terapijos centras“ vaikučiams“, - sako smėlio menininkė Jurgita Minderytė. Centras bus skirtas vaikams, turintiems autizmo sindromą ar kitų sutrikimų. Smėlio terapija su vaikučiais užsiiminės ir piešti vaikus mokys didelę patirtį šioje srityje turinti Jurgita Minderytė.  Centre taip pat dirbs vaikų psichologė psichoterapiautė Vita Čioraitienė. Muzikine dalimi rūpinsis ir muzikos terapijos užsiėmimus ves daininkas Vladas Kovaliovas bei Nacionalinio operos ir baleto teatro koncertmeisterė Julija Antonova.

Kiekvieno koncerto metu 20% iš bilietų surinktos sumos bus skiriama naująjam centrui. Po koncerto mamyčių bei vaikučių lauks psichologė Vita Čioraitienė bei smėlio menininkė Jurgita Minderytė, kurios mielai atsakys į rūpimus klausimus apie smėlio terapiją ir kuriama centrą. Mūsų pagalbos laukia virš 5000 vaikučių, kurių didžiąjai daliai galime padėti ištarti nors pimąjį žodį ar nupiešti pirmąją saulytę. "

Jei kam idomu, nuoroda cia

Beje, skambinau pasiklaust, ar reikia vaikui bilieto, tai sake kad mano autistuka ileis nemokamai...

tiesiog super thumbup.gif tikiuosi, kad tas nemokamas įleidimas galios visiem autistukam ir visuose miestuose, nes jei dabar bilieto nenupirksiu tai paskui labai jau brangu g.gif
Atsakyti