Įkraunama...
Įkraunama...

Kai labai knieti suduot

QUOTE(bonitaaa @ 2008 09 30, 19:33)
Aisku! Geriau tegu ji musa ir zemina! g.gif

?????
Tai klausiu, iš kur vaikai išmoksta muštis? Spėju, kad tai kaip ir visa kita atsineša iš namų... Klystu gal. Beje, kai dukra manęs klausia, ką daryti, kai vaikai jai mušasi darželyje, sakau, dėk atgal. O ką man jai patart? Nenoriu, kad nemokėtų apsiginti nuo tokių mušeikų..
Atsakyti
QUOTE(nendrelė @ 2008 09 30, 22:16)
?????
Tai klausiu, iš kur vaikai išmoksta muštis? Spėju, kad tai kaip ir visa kita atsineša iš namų... Klystu gal. Beje, kai dukra manęs klausia, ką daryti, kai vaikai jai mušasi darželyje, sakau, dėk atgal. O ką man jai patart? Nenoriu, kad nemokėtų apsiginti nuo tokių mušeikų..


O aš sakau, kad pasitrauk nuo tokių vaikų, ignoruok juos, auklėtojai, dabar mokytojai sakyk. Jei tai nesiliaus, tai jau aš ar vyras spręsim. Tačiau duok atgal netinka. Juk su laiku duos atgal broliui, sesei, draugui, gal pradžioje tik grubūs žodžiai bus močiutei, mamai, mokytojai, o paskui nenustebkit, kad ir veiksmai ir t.t.

Pati mušdavausi su berniukais, nors to tėvai neskatino. Ir visai tuo nesididžiuoju. Tiesiog gėda prisiminti, kad tokia buvau. Nenorėčiau, kad mano vaikai tokie būtų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2008 09 30, 16:11)
Gerai  mamos, ką norit pasakyti, kad jei mušim vaikus, tai augs geri, jei nemušim, tai nevykėliais?



O aš norėjau paklaust ar tik mušimas blogybė vaiko auginime? Kažkodėl tam sukurta įstaymas, kad mušti negalima, o visa kita kur padėta, ir vaiko ignoravimas, ir tėvų darboholizmas,kuris beje dabar labai paplitęs, ir besaikis lepinimas, vaiko neauklėjimas, vaiko pavertimas žaislu, įrankiu kažkam pagal tėvų supratimo lygį ( kai vaikas mokomas keiktis , tėvams linksma, o vaikas nesuvokia, kad tai blogai ir kt.) Atrodo, kad tik mušimas yra blogai, aš pasisakysiu už tai , kad geriau jau kelis kartus vaikas gaus per užpakalį kai tam bus reikiamas momentas, bet bus visada prižiūrėtas, su juo bus kalbama, žaidžiama, juo rūpinsis neatmestinai, vaikas gyvens pilnaverį gyvenimą su tėveliais, bus saugus, suprastas. Aš galvoju, kad atmestinis auklėjimas, visko leidimas, nesiskaitymas su vaiku ir t.t. netgi jei tai lyg ir daroma vaiko labui, labiau pažeis vaiką, negu kartais užkirtimas per užpakalį. kažkaip atrodo, jei pasakytum kad na gauna tavo vaikas iš karto tu bloga mama, tu blogai darai, o kas žino, kas dedasi tuose namuose, kur vaikas nemušamas, bet yra daugybė blogų dalykų, ydų toje šeimoje, kurios daug blogiau paveiks vaiką ateityje , suaugus negu mušimas. Pavyzdžiui palyginus save su draugų, pažystamų šeimomis aš daug ko nedarau ir nedaryčiau, nes manau, kad tai vaikui blogai, o jie daro. Kalbu apie bendrą šeimos supratimą ir atmosferą joje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fruzina: 01 spalio 2008 - 07:34
Pritariu jums, Fruzina, visame kame 4u.gif Neveltui is musu praeities senoliu atejusi patarle:mylek kaip dusia, kresk kaip gruse drinks_cheers.gif Jei visi laikytusi tokio principo, tai Supermamoj neliktu tokiu temu, kaip "kaip greiciau isvaryti paaugli sunu is namu". Skaiciau ta tema, sekiau ja, pasakojosi moteris, bedavojosi. Daug klaidu, oi, daug vaikysteje ji padare, apsilanke ir pas psichologus, ir pas sociologus ir ka-nieko, beverciai jie, nesugeba padeti. Ruosiasi dabar moteris kreiptis i egzorcistus, velnia varyti. O pasakysiu savo nuomone-butu tuos velnius ankstyvoj vaikystej su dirzu pavarius-siai dienai netektu nei guostis, nei iseiciu ieskoti.
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2008 09 30, 22:00)
O aš sakau, kad pasitrauk nuo tokių vaikų, ignoruok juos, auklėtojai, dabar mokytojai sakyk. Jei tai nesiliaus, tai jau aš ar vyras spręsim. Tačiau duok atgal netinka. Juk su laiku duos atgal broliui, sesei, draugui, gal pradžioje tik grubūs žodžiai bus močiutei, mamai, mokytojai, o paskui nenustebkit, kad ir veiksmai ir t.t.

Pati mušdavausi su berniukais, nors to tėvai neskatino. Ir visai tuo nesididžiuoju. Tiesiog gėda prisiminti, kad tokia buvau. Nenorėčiau, kad mano vaikai tokie būtų  ax.gif

Gal ir taip, nenoriu, kad mano vaikas būtų agresorius, bet noriu, kad mokėtų už save pastovėti, kad nestumdytų kas netingi.

Pavyzdžiui mūsų darželio grupėj yra du tokie berniukai, kurie nuolat mušasi. Yra daug berniukų, kurie nesimuša ir su kuriais mano dukra puikiai sutaria. O tie du nuolatiniai agresoriai. Įdomu kodėl...
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2008 10 01, 07:40)
mylek kaip dusia, kresk kaip gruse

Ir užauga žmonės, kuriems atrodo, kad mušti tą, ką myli, yra normalu. Sakysit ne???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nendrelė: 01 spalio 2008 - 08:29
QUOTE(Fruzina @ 2008 10 01, 08:26)
O aš norėjau paklaust ar tik mušimas blogybė vaiko auginime? Kažkodėl tam sukurta įstaymas, kad mušti negalima, o visa kita kur padėta, ir vaiko ignoravimas, ir tėvų darboholizmas,kuris beje dabar labai paplitęs, ir besaikis lepinimas, vaiko neauklėjimas, vaiko pavertimas žaislu, įrankiu kažkam pagal tėvų supratimo lygį ( kai vaikas mokomas keiktis , tėvams linksma, o vaikas nesuvokia, kad tai blogai ir kt.) Atrodo, kad tik mušimas yra blogai, aš pasisakysiu už tai , kad geriau jau kelis kartus vaikas gaus per užpakalį kai tam bus reikiamas momentas, bet bus visada prižiūrėtas, su juo bus kalbama, žaidžiama, juo rūpinsis neatmestinai, vaikas gyvens pilnaverį gyvenimą su tėveliais, bus saugus, suprastas. Aš galvoju, kad atmestinis auklėjimas, visko leidimas, nesiskaitymas su vaiku ir t.t. netgi jei tai lyg ir daroma vaiko labui, labiau pažeis vaiką, negu kartais užkirtimas per užpakalį. kažkaip atrodo, jei pasakytum kad na gauna tavo vaikas iš karto tu bloga mama, tu blogai darai, o kas žino, kas dedasi tuose namuose, kur vaikas nemušamas, bet yra daugybė blogų dalykų, ydų toje šeimoje, kurios  daug blogiau paveiks vaiką ateityje , suaugus negu mušimas. Pavyzdžiui palyginus save su draugų, pažystamų šeimomis aš daug ko nedarau ir nedaryčiau, nes manau, kad tai vaikui blogai, o jie daro. Kalbu apie bendrą šeimos supratimą ir atmosferą joje.

Jei jau taip vaiku rūpinamasi ir skiriamas jam "teisingas" dėmesys, tai net neturėtumėt prieiti prie to, kad vaikui reiktų užtvoti per užpakalį. Vadinasi, ir pati kažką blogai darot savo šeimoj g.gif

QUOTE(nendrelė @ 2008 10 01, 09:27)
Ir užauga žmonės, kuriems atrodo, kad mušti tą, ką myli, yra normalu. Sakysit ne???

Tai aišku, kuo labiau myli, tuo labiau tvatina doh.gif O paskui atsiranda visokios kraupios temos "kertelė sielai" skyrelyje unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 10 01, 12:13)
  O paskui atsiranda visokios kraupios temos "kertelė sielai" skyrelyje  unsure.gif

O kurios ten tos temos tokios baisios? Net ilindau pasicekavinti:vienises, onkologines ligos, anyta, skausme ir dziausme, pozityvistes, grazios mintys apie vaikus, vyras dirba uzsienyje, kalejime, meile musu gyvenime... Ir pan. Kuri kaip nors susijusi su vaiku auklejimu dirzu ir veliau patirta nuoskauda, bloga gyvenima? cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 01 spalio 2008 - 11:30
QUOTE(sena pažįstama @ 2008 10 01, 08:40)
Pritariu jums, Fruzina, visame kame 4u.gif Neveltui is musu praeities senoliu atejusi patarle:mylek kaip dusia, kresk kaip gruse drinks_cheers.gif Jei visi laikytusi tokio principo, tai Supermamoj neliktu tokiu temu, kaip "kaip greiciau isvaryti paaugli sunu is namu". Skaiciau ta tema, sekiau ja, pasakojosi moteris, bedavojosi. Daug klaidu, oi, daug vaikysteje ji padare, apsilanke ir pas psichologus, ir pas sociologus ir ka-nieko, beverciai jie, nesugeba padeti. Ruosiasi dabar moteris kreiptis i egzorcistus, velnia varyti. O pasakysiu savo nuomone-butu tuos velnius ankstyvoj vaikystej su dirzu pavarius-siai dienai netektu nei guostis, nei iseiciu ieskoti.

Košmaras kažkoks, negi vienintelė auklėjimo priemonė yra mušimas? O jeigu nemušė, vadinasi ne viską padarė? doh.gif O gal kaip tik buvo skirta per mažai dėmesio normaliam bendravimui ir auklėjimui? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 10 01, 12:13)
Jei jau taip vaiku rūpinamasi ir skiriamas jam "teisingas" dėmesys, tai net neturėtumėt prieiti prie to, kad vaikui reiktų užtvoti per užpakalį. Vadinasi, ir pati kažką blogai darot savo šeimoj g.gif

Aš nekalbu konkrečiai visur apie save, reikia mokėti tą skirti. Aš darau klaidų, neesu ideali, kaip ir visi. Tik norėjau pasakyt, kad šeimose blogybių yra daug, tik kažkodėl apie jas tylima, tipo jos tai niekaip neveikia vaiko, va jau duosi užpakalin, tai viskas tu tragiškas, tu bloga, tu labai klysti. Prasideda pamokymai, kaip nemušti, o ar klauso pamokymų kiti,kurie daro kitokią žalą vaikui.

O viena iš temų kuri tiesiogiai man siejasi su vaikais, tai tema ,,Anyta,, va ten pamatai visą žmonių grožį, visi blogi, drebiama ant to kurio namuose gyvena. Ir šitą viską girdi ir mato vaikai, (netikiu, kad tik forume tai išsako, ir to nesimato šeimoj) tai matosi kokioj aplinkoj auga vaikai, jokios pagarbos vyriasniam, diedukams. Dar viena graži tema Podukros ir posūniai, kai drebiama ant buvusių žmonų, o dar gražiau, kai drebiama ant vaikų iš pirmos santuokos, nors pamirštama, kad tie vaikai tai dabartinių jų bendrų vaikų broliai ir seserys.
Norit sakyt, kad visa tai kažkaip mažiau traumuoja vaikus, negu mušimas (kalbu apie retą užplojimą)
Ai čia tema be galo. irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fruzina: 01 spalio 2008 - 11:40
QUOTE(Fruzina @ 2008 10 01, 08:26)
O aš norėjau paklaust ar tik mušimas blogybė vaiko auginime? Kažkodėl tam sukurta įstaymas, kad mušti negalima, o visa kita kur padėta, ir vaiko ignoravimas, ir tėvų darboholizmas,kuris beje dabar labai paplitęs, ir besaikis lepinimas, vaiko neauklėjimas, vaiko pavertimas žaislu, įrankiu kažkam pagal tėvų supratimo lygį ( kai vaikas mokomas keiktis , tėvams linksma, o vaikas nesuvokia, kad tai blogai ir kt.) Atrodo, kad tik mušimas yra blogai, aš pasisakysiu už tai , kad geriau jau kelis kartus vaikas gaus per užpakalį kai tam bus reikiamas momentas, bet bus visada prižiūrėtas, su juo bus kalbama, žaidžiama, juo rūpinsis neatmestinai, vaikas gyvens pilnaverį gyvenimą su tėveliais, bus saugus, suprastas. Aš galvoju, kad atmestinis auklėjimas, visko leidimas, nesiskaitymas su vaiku ir t.t. netgi jei tai lyg ir daroma vaiko labui, labiau pažeis vaiką, negu kartais užkirtimas per užpakalį. kažkaip atrodo, jei pasakytum kad na gauna tavo vaikas iš karto tu bloga mama, tu blogai darai, o kas žino, kas dedasi tuose namuose, kur vaikas nemušamas, bet yra daugybė blogų dalykų, ydų toje šeimoje, kurios  daug blogiau paveiks vaiką ateityje , suaugus negu mušimas. Pavyzdžiui palyginus save su draugų, pažystamų šeimomis aš daug ko nedarau ir nedaryčiau, nes manau, kad tai vaikui blogai, o jie daro. Kalbu apie bendrą šeimos supratimą ir atmosferą joje.

Ne tik mušimas yra blogai, tik nereikia blogybių tarpusavy lyginti, čia maždaug taip, va šnapsą geriu, be narkotikų už tai nevartoju, koks aš šaunuolis blink.gif
Šiaip yra daug dalykų, kurie žeidžia vaikus ir visų jų reikėtų privengti... Bent jau mano tokia nuomonė.
Šiaip daug auklėjimui gerų idėjų parodo per visokias "superauklių" laidas... thumbup.gif Tik va kad būtinai reikėtų užvožti karts nuo karto dėl bendros tvarkos, tai nerodo... unsure.gif
Atsakyti
Bet šita tema yra apie vaikų mušimą, o ne apie kitas blogybes šeimoj. galima panagrinėti ir jas, bet tam reikia sukurti naują temą.
O kas ant ko "varo", tai dar nereiškia, kad nėra už ką. Kažkur skaičiau temą apie anytą, kur tikrai nepasakytumėt, jog mama išsigalvoja ir be reikalo ją dergia. Juk visokių žmonių yra ir tikrai neprivalu gerbti tą, kuris negerbia tavęs ir tavo šeimos, kad ir kas tai būtų.
Papildyta:
QUOTE(Karolytė @ 2008 10 01, 12:42)
Ne tik mušimas yra blogai, tik nereikia blogybių tarpusavy lyginti, čia maždaug taip, va šnapsą geriu, be narkotikų už tai nevartoju, koks aš šaunuolis  blink.gif 
Šiaip yra daug dalykų, kurie žeidžia vaikus ir visų jų reikėtų privengti... Bent jau mano tokia nuomonė.
Šiaip daug auklėjimui gerų idėjų parodo per visokias "superauklių" laidas...  thumbup.gif Tik va kad būtinai reikėtų užvožti karts nuo karto dėl bendros tvarkos, tai nerodo... unsure.gif

Labai geros laidos, anksčiau žiūrėdavau, tikrai yra gerų ir protingų patarimų, svarbiausia- veikiančių. Derėtų pasižiūrėti ir toms, kurios su savo vaikais nesusitvarko ir nemato kitos išeities be diržo. Tikrai, ten kartais tokių vaikų parodo, kad iš pradžių galvoji, kaip su tokiais velniukais įmanoma susitvarkyt blink.gif Bet kad ir kokie vaikai būtų, be tėvų "pagalbos" jie tokie netampa. Ar pastebit, kad visada reikalinga pagalba ir patiems tėvams? Vat ir sakot, kad jūs užaugot ir jums psichologų nereikia... Dar ir kaip reikia.

Aš ir neneigiu, kad mušimas nėra vienintelė blogybė šeimoje, bet kvaila teisintis tuo, kad kiti kažką savo šeimoj daro blogiau už mane, tai man leistina kartais užploti vaikui, juk jis vistiek užaugs geresnis už kaimyno vaiką, kuriuo nesirūpinama... g.gif
Atsakyti
Aš suprantu, kad ši tema apie mušimą vaikų, bet viskas siejasi, kadangi nesutinku, kai sako, kad mušti blogai, o visi kiti dalykai yra kaip ir paslėpti,nesureikšminami , ar buvo nubausti tėvai, jei vaikas pasiskūstų, jog jam sunku girdėt pastovų varymą ant jo senelių, pykčius, ginčius, nors tai tiesiogiai vaiko kaip ir neliečia, bet žalos ar nedaro jam. Va kur klausimas. Reiškia užplojau, liko mėlynė, aš būsiu baudžiama, kai vaikui draskau sielą, ne vieną minutę, bet ištisus metus,
niekas nebaus, esu teigiama prieš įstaymą. Man asmeniškai ir mušimas ir dvasinis vaiko pasaulio griovimas yra lygūs dalykai, negaliu išskirti kuris blogesnis, vienas palieka randą kune, kitas sieloj.
Atsakyti