Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos... *52 Namučiai...

QUOTE(katilina @ 2011 02 27, 00:57)
Tiek pasakyt neužtenka.  schmoll.gif Nors labai trumpai- kuo knyga patiko ar nepatiko.  smile.gif


man reikia šiek tiek laiko, kad "susigulėtų" įspūdžiai, o komentarą žinoma vėliau paliksiu 4u.gif
mąstau kurią čia geriau skaityti Haruki Murakami "negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas" ar Clare Morrall "Kitų kalba". Norisi įtraukiančio pasakojimo, nes šiek tiek nuvargino Enrique Vila-Matas knygoje mirgantys skirtingų bohemos atstovų vardai, vardeliai. biggrin.gif
Atsakyti
labas rytas 4u.gif

smagiai paskaičiau apie susitikimą su Čekuoliu lotuliukas.gif jaučiu, ir man taip būtų buvę lotuliukas.gif

user posted image

Taigi, dar viena knyga apie vampyrus. Kuo ji mane patraukė? Tikriausiai pavadinimu- ,,akademija” , kuri žada ne šiaip kokią meilės istoriją tarp gyvosios ir mirusiojo (ar atvirkščiai), bet ir intrigas, mokyklinę aplinką… Na, tiesą sakant, tikėjausi kažko panašaus į ,,Liežuvautoją”, tik kad pagrindiniai veikėjai- vampyrai, kurie žada šiek tiek kraujo.

Ar tą ir gavau? Tą, ir dar daugiau. Intrigos ir varžymasis dėl populiarumo čia toks didelis, kad visai niekam nerūpi, kad, atskleidus asmeninio gyvenimo detalę, bus sužlugdytas kito gyvenimas. Bet čia veikia ne vien vampyrai, bet ir kitokios būtybės. Anotacija skamba taip:

Morojų princesė Lisa Dragomir – mirtinga vampyrė, turinti retą dovaną gydyti. Lisą reikia saugoti nuo strigojų – žiauriausių nemirtingų vampyrų. Geriausios Lisos draugės dampyrės Rouz Hetavėj gyslomis teka ir žmonių, ir vampyrų kraujas, suteikiantis jai nepaprastų galių. Rouz pasiryžusi paaukoti gyvybę, kad apsaugotų Lisą nuo strigojų, kurie žūtbūt stengiasi paversti princesę saviške… Dvejus metus gyvenusios laisvėje Rouz su Lisa grąžinamos į Šv. Vladimiro akademiją – kilmingų vampyrų ir jų būsimų sergėtojų mokyklą, slypinčią Montanos miškų tankmėje. Tačiau už geležinių akademijos vartų tyko ne ką mažesni pavojai.


Visgi, viskas labiau sukasi apie Rouz- ji turi stengtis būti tokia stipri, kad galėtų būti Lisos sergėtoja ir mokėtų tinkamai ją apginti. Nuo pat pradžių ji buvo pasižymėjusi kaip peštukė, galinti prieš save patiesti bet ką iš akademijos bendruomenės, jei tik kas nors kenks Lisai, kuri yra lengvai pažeidžiama. Grįžusios jos įsimyli tuos, kurių, rodos, neturėtų mylėti. Jos gina viena kitą nuo paskalų, jų draugystės negali nutraukti niekas, nes merginos pernelyg artimos viena kitai.

Knyga įtraukia ir nebepaleidžia. Bent jau man iš pradžių truputį maišėsi tos ,,rūšys” (strigojai, morojai, dampyrai ir pan.). Bet šiaip galėčiau netgi lyginti su detektyvu, kuris turi gan netikėtą pabaigą. Na, tikrai nesitikėjau to.

Vampyrų mylėtojams knyga tikrai patiks. O pati su nekantrumu laukiu tolimesnių dalių.

Atsakyti
Na, Cekuolis turetu but pamalonintas... biggrin.gif Gaila, kad nepaskaito biggrin.gif o gal paskaito? biggrin.gif

caralaite, buciau labai dekinga uz Kolekcionieriu clap.gif
o tu noretum ko nors? rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Masako: 27 vasario 2011 - 11:19
Labas rytas 4u.gif

Enrique Vila-Matas "Paryžius niekada nesibaigia"

user posted image

Jaunas ispanas, vedamas savo jaunystės stabo Hemingvėjaus, atvažiuoja į Paryžių norėdamas išgarsėti. Būsimasis rašytojas bando parašyti pirmąjį romaną. Mieste, kuriame Hemingvėjus buvo labai neturtingas ir labai laimimngas, herojus taip nesijaučia. Prabėga keli metai kol jis baigia romaną, o mums skaitytojams, belieka stebėti jo kūrybines kančias, patarimų ieškojimus, nusivylimus ir atradimus.
Knygoje gausu detalių ir veikėjų. Stebina Enrique Vila-Matas išprūsimas, kiekviename puslapyje sutinkame naują herojų - meninką, dizainerį, muzikantą, aktolių ar rašytoją. Be gausybės žinomu vardų, kaip Vaildas, Dostojevskis, James'as Joyce'as, Victoras Hugo, Agatha Cristie, Ives Sen Laurent'as, bitlai, rolling stones, Paloma Picasso ar Marlene Dietrich dar ir begalė mažiau žinomu. (o gal aš per mažai apsišvietusi?) Rašytojas pasakoja apie jį įkvėpusius romanus, apsakymus ir žmones. Intrigos ir veiksmo knygoje mažai, tai daugiau prisiminimai ir nepamirštama aštunto dešimtmečio Paryžiaus panorama.

Knygai maksimalaus įvertinimo tikrai neduočiau, visų pirma nesu memuarų ir prisiminimų gerbėja, visų antra kartais norėjosi šiek tiek platesnio tam tikrų detalių aprašymo, o ne tik paminėjimo, jog jos egzistuoja.

Trumpa ištrauka iš knygos:

"Pradėjau vaikščioti savo keistojo bičiulio, gyvenančio Žakobo gatvėje, keliu, mūsų kvartalo Napaleono keliu, ir ėmiau rengtis kaip jaunas išsilavinęs žudikas, su juodais intelektualo akiniais, su juokinga sartriška pypke (žinoma, nepastebėdamas, kad su ta pypke atrodau panašesnis į buržua nei į prakeiktą poetą), su juodais marškiniais ir juodomis kelnėmis, uždaru veidu, išsiblaškiusiu žvilgsniu, žodžiu, atrodžiau siaubingai modernus: visas juodut juodutėlis, įskaitant ir savo ateitį. Norėjau būti tik prakeiktas rašytojas, elegantiškiausias iš visų pesimistų. Labai greitai atidėjau į šalį Hemingway'ų ir ėmiau skaityti pirmiausia Höderliną, Nietzsche'ę ir Mallarm'e, o paskui tuos, kuriuos būtų galima pavadinti juoduoju literatūros panteonu: Lautreamont'ą, Sade'ą, Rimbaud, Jarry, Artaud, Rousselį."

p.s. įdomu, jei jums reikėtų sudaryti "juodajį literatūros panteoną" kas jame atsidurtų? biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutes drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif atsikeliau skaudancia gerkle doh.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(amber123 @ 2011 02 27, 14:06)
Sveikutes  drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif atsikeliau skaudancia gerkle  doh.gif  verysad.gif


Labas drinks_cheers.gif tai Čekuolio knygą į rankas, karštos arbatos, medučio ir pasveiksi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(amber123 @ 2011 02 27, 14:06)
Sveikutes  drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif atsikeliau skaudancia gerkle  doh.gif  verysad.gif


group.gif aš irgi kažkokia ligonė, nesuprantu kas yra, bet nuo penktadienio vakaro skrandį vis bangom skauda doh.gif
Atsakyti
Laba,
pradėjau skaityti "Pribuvėjos išpažintį" ir nežinau kas daros doh.gif
Ar čia aš persiskaičiau gražiai parašytų tekstų,ar čia redaktorę/vertėją reikia bausti,ar čia rašytoja taip lievai pradėjo rašyt doh.gif Nu,neįmanoma skaityti,tekstas atrodo kaip kokio penkiamečio parašytas.Trumpi sakiniai,ir tas pats per tą patį kartojama ir dar kažkokia keista,erzinančia maniera
Blogiausia,kad įdomu biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Masako @ 2011 02 27, 12:18)
caralaite, buciau labai dekinga uz Kolekcionieriu clap.gif
o tu noretum ko nors? rolleyes.gif

Aš tai norėčiau pagaliau pribaigt kurią nors iš savo knygų skaityt biggrin.gif ir jus pamatyt smile.gif Todėl aš tau atnešiu "Kolekcionierių", o tu man nieko nenešk, ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(adžani @ 2011 02 26, 09:40)
Labas rytas,gal pagaliau šiandien išeis paskaityti.   doh.gif

jau nebepamenu, kada normaliai skaičiau doh.gif laiko trūkumas nerealus rolleyes.gif verysad.gif
aš tai vis svajoju, kad kokį meetą pavyktų Kaune padaryt, nes aš gana dažnokai atvažiuoju ax.gif o daug kauniečių čia g.gif žinau, kad muminukas tiksliai biggrin.gif mirksiukas.gif
tiek daug knygų namie laukia, seilę varvinu ir viskas- pareinu iš ligoninės nusikalusi, nebėr jėgų cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stikliukas: 27 vasario 2011 - 15:14

Labas dienas Lietuva biggrin.gif Kalba SS biggrin.gif

Baigiau naktį skaityti Toros trilogiją. Su trečiosios knygos antrąją dalimi Wassmo mane nukautavo, taip susuko smegenis, kad nebėjo man atrišti galų kame reikalas, kas su ta vargšele Tora pasidarė: ar ji galutinai palūžo nuo gyvenimo išbandymų, ar visgi per tas keistas metaforas, asmenybės pasikeitimus kaip tik buvo išreikštas jos sustiprėjimas. Jeigu kas skaitė dar šią trilogiją, please pasakykite geltona spalva, kaip jums vis tai susirodė 4u.gif Bendrai, trilogija nepaprastai patiko, labai gaila, kad visgi baigiau ją skaityti. Kaip ir anksčiau sakiau, įspūdį tikrai palieka ir gana stiprų, manau Wassmo kitaip negali, už tai ją ir myliu. Tora tikrai prilygsta Dinos trilogijai, parašyta su ta pačia jėga ir įtaigumu, stiprybės atseikėta tiek Torai, tiek Dinai, tačiau gal visgi Dinai daugiau, jos asmenybė ir charakteris nepalyginamai stipresnis. Nežinau kodėl gavosi va toks lyginimas, tačiau man šios dvi trilogijos savotiškai panašios, tokios tipiškos Wassmiškos, nors ir skiriasi žinoma savo istorijomis, veikėjais, bet abiejose gyva ta su niekuo nesumaišoma Wassmiška dvasia. Tiesą pasakius, man norėjosi dar ir ketvirtos bei penktos dalies rolleyes.gif Kadangi ta trečiosios knygos pabaiga tokia lyg ir baigta, lyg ir ne visai. Asmeniškai aš sau galvoje jau pasirašiau tęsinį biggrin.gif Tikrai būčiau labai norėjusi paskaityti kaip ten Torai sekėsi toliau, būčiau labai norėjusi stebėti jos virtimą tikra, brandžia moterimi wub.gif Kirba dūšioj noras dar kartą perskaityti Dinos trilogiją, kol esu ant tos šviežios jausmų ir įspūdžių bangos. Tačiau iš kitos pusės, gal savotiškai ir norėtųsi dabar pabėgti iš tų šaltų, niūrokų kraštų ir paimti kokią labai lengvą, šiltą, jaukią knygą. Mąstau kas tai galėtų būti. Gal kas nors iš Binchy: gal "Mokslo draugai" arba "Vakarinai kursai" g.gif Skaitėte kas nors? Kaip manote tiktų kuri nors iš šių dviejų knygų tokiam savotiškam atsipalaidavimui? O gal netgi "Žalčio žvilgsnis" tiktų? Padėkit išsirinkt 4u.gif biggrin.gif

Dar labai keistas pastebėjimas. Kažkaip paskutiniu metu tiek literatūroje, tiek per tv, vis susiduriu su akmenimis ir skirtingomis jų interpretacijomis, reikšmėmis. Knygoje "Nematoma mėnulio pusė" pateiktas labai gražus (na, man labai gražus, kaip kitiems nežinau biggrin.gif ) eilėraštis, išreiškiantis indėnų požiūrį į akmenis:

Kodėl akmuo negieda vienas

Jei prie ausies priglausi mėlyną akmenį,
Išgirsi pirmykštę upę -
Akmuo buvo jos širdies dalis.
Išgirsi įkaitusį vėją - akmuo buvo jo liežuvis.
Girdėsi Žemę, pažadėjusią jam židinį.

Taškuotą akmenį pagimdė šuoliuojančio
Apalūzų žirgo svajonė.
Kaimenė gieda žolės ceremonijos giesmę
Ir iš po kanopų skriejančiais svajonių akmenimis
Aptaško dangų.

Juodame akmenyje paslėpta paskutiniu miegu miegančio
Lokio dvasia. Jo giesmė
Apglunda akmenį - lyg kailis.

Visi geltoni akmenys sergi pelėdų paslaptis.
Žalieji akmenys - naktį iš džiaugsmo
Giedančių augalų kvėpavimas.

Raudonas kumščio didumo akmuo -
Vyro ir moters meilė,
Jų kūnų žolėje harmonija.

Pilkas akmuo iš prigimties liūdnas.
Tai mirusiųjų kalbos
Žodis.
Turėk jį. Vieną dieną suprasi.

Mane asmeniškai užbūrė šis eilėraštis. Kitoje knygoje "Prieblanda", akmenys buvo liūdesio, niūrumos, kietumo simbolis, kaip ir beje Toros trilogijoje. Dar toje pačioje "Prieblandoje" akmenys buvo ir kaip medžiaga meno kūriniams, nes vienas veikėjas vis ką nors iš jų išskaptuodavo, kokias nors figūras, skulptūras ir jam tai buvo gražu. Per televizorių matytoje vienoje laidoje apie Norvegiją ar Švediją (nebepamenu tiksliai), vėlgi užkliuvo akmenys, kadangi jie ir įvairios jų atplaišos senais laikais buvo vaikų žaislai, nes tik tokius jie teturėjo, atvykę į tą kraštą su tėvais, kurie dirbo gamtos išteklius kasančioje firmoje. Vaikai iš tų akmenų statė namelius ir pristatė tiek jų daug, kad gavosi vos ne miniatiūrinis miestukas. Iš kitos pusės vėlgi skandinavų kraštams taip būdingos nenusakomo ilgumo akmeninės tvoros man kažkodėl nepaprastai gražios, negaliu į jas atsižiūrėt. Pati taip pat labai dažnai vasarą namo grįžtu su keliais akmenimis tašėje. Kažkam tie akmenys yra tiesiog akmenys, o man jie turi kažką tokio, kas nustelbia tą jų pirmykštį grubumą ir kietumą.

Atsiprašau už tokį lyrinį nukrypimą blush2.gif Labai jau norėjosi pasidalinti tomis mintimis, kadangi tie akmenukai per penkias knygas keliauja su manimi ir neduoda ramybės biggrin.gif Tikiuosi nesupyksit už tokius pasamprotavimus, visgi perskaitytos knygos juos sukėlė, tai kaip ir šiek tiek į temą biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sielos Sparnai: 27 vasario 2011 - 15:13