Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiškos buitinės priemonės VII tema

sveikos, norejau paklausti ar ta skystis kuri verdat is muilo riesutu ar jis turi buti kuo ypatingas ,paslapinus rankas, jis man gavosi ne slidus ne muilina.Gal tie riesutai blogi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(siluetas @ 2011 03 30, 10:53)
Pabandžiau vietoj indaplovių miltelių sodą - ir... normaliai neišplovė: liko rudos dėmės nuo arbatos, molinis puodas išvis kaip neplautas... Tiesa, lėkštes išplovė gerai.
Klausimas naudojančioms sodą - gal yra kokia paslaptis, kaip ją naudoti unsure.gif  rolleyes.gif Pasidalinkit patirtimi  4u.gif

Pyliau tiesiai į miltukų skyrelį, beveik pilną. Tiesa, dalis sodos buvo gabaliukais.


Man visus indus, bliudus, puodus isplauna, kai kurie kasdieniai puodeliai nuo juodos arbatos siek tiek rudi lieka, bet as kazkaip nesuku galvos, man ir su cheminem priemonem puoduku nuo arbatos neisplaudavo, as juos tiesiog pasveiciu su soda karts nuo karto kai neapsikenciu to rudumo  ax.gif Turiu tokiu bjauriu puoduku, prie kuriu atrodo, kad limpa arbata  doh.gif O jei sveciu buna, tai tie visokie seviziniai puodeliai gerai issiplauna  smile.gif As dedu kaip papuola, kartais ir viena susokusi gabala suverciu biggrin.gif
QUOTE(Akimirkos @ 2011 04 02, 17:49)
Merginos gal kas naudojate, labai domina atsiliepimai apie sias indalovems skirtas pagalveles:  ax.gif

http://www.skalbimor...p?id_product=13

As turiu tokia pagalvele, bet man rodos, kad su ja tas pats kaip su vandeniu plaut, lekstes tai dar dar, bet apie puodu isplovima tai ner nei ka kalbeti schmoll.gif Kadangi jau nusipirkau, tai profilaktiskai guli indaplovej, o kiek ten is jos naudos...Nepasiteisino schmoll.gif
Papildyta:
Beje, merginos, slampinedama po Thomas Philips, maciau parduodama skalbiamaja soda (natrio karbonatas). akurios nors buityje tokia egzistuoja? ax.gif Kiek supratau tai nera toji pati geriamoji soda? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ruutta: 03 balandžio 2011 - 15:48
QUOTE(Ruutta @ 2011 04 03, 16:53)
Beje, merginos, slampinedama po Thomas Philips, maciau parduodama skalbiamaja soda (natrio karbonatas). akurios nors buityje tokia egzistuoja? ax.gif Kiek supratau tai nera toji pati geriamoji soda? g.gif

Tikrai ne ta pati schmoll.gif
Geriamoji soda - natrio hidrokarbonatas. O natrio karbonatas taip vad. kalcinuota soda. Galvoju, kad Calgon'as turėtų turėt sudėtyje ax.gif

"Vandeniui minkštinti vartojama natrio karbonatas arba kalci­nuota soda. Šią reikia ištirpinti tik karštame vandenyje (3—10 g 10 1 vandens). " g.gif
Atsakyti
idomu ar galima kazkokia priemone pasigaminti namie. PVZ. skalbimo masinai nebeperku jokio Calgono ar pan. tiesiog 2-3 kartus metuose praplaunu skalbimo masina citrinos rugstele nustacius auksciausia temperatura. O kaip su indo plovikliais?
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 04 03, 21:08)
Tikrai ne ta pati schmoll.gif
Geriamoji soda - natrio hidrokarbonatas. O natrio karbonatas taip vad. kalcinuota soda. Galvoju, kad Calgon'as turėtų turėt sudėtyje ax.gif

"Vandeniui minkštinti vartojama natrio karbonatas arba kalci­nuota soda. Šią reikia ištirpinti tik karštame vandenyje (3—10 g 10 1 vandens). " g.gif

Ant pakuotes buvo parasyta, kad va taip, kaip parasete, istirpinta skalbimo soda puikiai valo demes. Bet nieko apie skalbma masinoje... Kazin, gal galima butu kokius baltus skalbinius plaunant i skalbimo masina jos iberti kelis saukstelius? Masina neuzsilenktu biggrin.gif
Man ir siaip vis atrodo, kad viena grazia diena buitine technika mano uzprotestuos pries tas visas sodas, kurias naudoju vietoj joms pritaikytu skalbikliu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgitele22 @ 2011 04 03, 07:03)
sveikos, norejau paklausti ar ta skystis kuri verdat is muilo riesutu  ar jis turi buti kuo ypatingas ,paslapinus rankas, jis man gavosi ne slidus ne muilina.Gal tie riesutai blogi? g.gif


slidus ir nesigauna, bet man muilina g.gif tik va ta jo konsistencija kaip vandenuko ir todėl nėra patogu bent jau man jį naudoti.. ir esu linkusi aš jo vis tik atsisakyti, nes pvz naudojau grindims plauti įpylus šiek tiek to skysčio, tai man šluostė taip pasmirdo po kurio laiko unsure.gif matyt nesugebėjau iki galo išskalaut.. labiausiai man pasiteisino skalbimui patys riešutukai ir virti to skysčio daugiau neketinu ax.gif
Atsakyti
Kokias dar priemones parekomenduotumete skalbimui apart sodos ir muilo riesutu? gal kokiu skalbimo milteliu yra? ar jie visi cheminiai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Stikliukas @ 2011 03 30, 19:53)
gal galit tiksliau nurodyti, kokį naudojat 4u.gif ačiū 4u.gif
išsibaigiau beveik visus skalbalus lotuliukas.gif ir reikia naujų užsipirkt, manau, kad pabandysiu muilo riešutų kevalus ir skystį, tik va žiūrinėjau ir nerandu tiksliai, kur tas skystis g.gif
beje, sudomino ir kad muilo riešutai naudojami plaukus plaunant, ar kuri esat išbandžiusi? g.gif  4u.gif

Tema labai šauni, tik vieno pasigedau- būtų galima surinkti int. parduotuvių adresus, kur galima apsipirkti ekologiškų buitinių priemonių 4u.gif

Dedu 4 riešutus ir pilu apie 500 ml vandens, verdu apie pusvalandį, palieku per naktį, paskui perkošiu ir laikau šaldytuve.

Ploviau plaukus kartą ar kelis tik su muilo riešutų skysčiu, bet paprastai tai pilu jo į šampūną, plaukai blizga ir lengvai šukuojasi, nereik man jokio balzamo. O tik su muilo riešutų skysčiu tai kažkaip...na jis visai neputoja, supratimo neturiu, kiek pilti, tai jau kai atrodo, kad visus plauku sušlapinau tuo skysčiu, skalaujuosi galva. Bet išplovė puikiai.

QUOTE(Tikrė @ 2011 04 04, 10:45)
slidus ir nesigauna, bet man muilina g.gif tik va ta jo konsistencija kaip vandenuko ir todėl nėra patogu bent jau man jį naudoti.. ir esu linkusi aš jo vis tik atsisakyti, nes pvz naudojau grindims plauti įpylus šiek tiek to skysčio, tai man šluostė taip pasmirdo po kurio laiko unsure.gif matyt nesugebėjau iki galo išskalaut.. labiausiai man pasiteisino skalbimui patys riešutukai ir virti to skysčio daugiau neketinu ax.gif

Vat ir aš žiūriu, kad valymui to skysčio nebenaudoju (na, laukia langų valymas, tada gal išauš ir jo valanda biggrin.gif ), pilu į indaplovę ir į šampūną.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moliūtė: 05 balandžio 2011 - 16:31
QUOTE(Moliūtė @ 2011 04 05, 17:31)
Dedu 4 riešutus ir pilu apie 500 ml vandens, verdu apie pusvalandį, palieku per naktį, paskui perkošiu ir laikau šaldytuve.



kiek laiko stovi skystis,ar ipylus i sampuna nesugenda sampunas?
Atsakyti
perku ekologiškas skalbimo priemones, mano sūnus alergiškas šarminiams milteliams...
Atsakyti
QUOTE(pamparam:) @ 2011 04 06, 19:21)
kiek laiko stovi skystis,ar ipylus i sampuna nesugenda sampunas?

Šampūnas nesugenda, va dabar turiu į rankų muilą virtuvėj prisipylus, gal koks mėnuo g.gif , ir šampūną panašiai naudojau, gal dar ilgiau. Šaldytuve irgi stovi, bet aš pakankamai greit tą išvirtą skystį sunaudoju, indaplovę mes dažnai jungiam, beveik kasdien, bet kokias dvi savaites tai stovi, manau, iki mėnesio turėtų nesugesti tikrai.
Atsakyti
QUOTE(Moliūtė @ 2011 04 07, 08:32)
Šampūnas nesugenda, va dabar turiu į rankų muilą virtuvėj prisipylus, gal koks mėnuo g.gif , ir šampūną panašiai naudojau, gal dar ilgiau. Šaldytuve irgi stovi, bet aš pakankamai greit tą išvirtą skystį sunaudoju, indaplovę mes dažnai jungiam, beveik kasdien, bet kokias dvi savaites tai stovi, manau, iki mėnesio turėtų nesugesti tikrai.

O į indaplovę tą skystį pili vietoj plovimo skysčio/tablečių?
Atsakyti