Įkraunama...
Įkraunama...

Savaitiniai darželiai

Mano nuomone, vaikai, palikti savaitiniame darželyje, labai daug praranda. Turi tokius menamus tėvus, kurie kaip ir yra, bet realiai, šalia jų nėra. Nėra, kai sunku, nėra, kai gera. Negaliu smerkti tėvų, gal tikrai situacija tokia, kad nieko nepadarysi, bet vaikų vis tiek gaila...

Kažkas čia lygino darželį su aukle doh.gif Auklė - tai individualus, tik jam vienam skiriamas dėmesys ir laikas, nedalijamas iš penkių, dešimties ar dvidešimties. Prie vienos pastovios auklės vaikas gali stipriai prisirišti ir taip kompensuoti ryšio su mama trūkumą. O darželyje - auklėtojos keičiasi, pusę dienos viena, kitą pusę dienos - kita, ateina pavaduojančios, kiekviena su savo charakteriu, vertybėmis, savais numylėtiniais, savo auklėjimo sistema...Kaip mažam vaikui išsilaikyti tokiam chaose ir kaip jaustis mylimam, vertinamam, svarbiam? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 22 gegužės 2008 - 13:23
QUOTE(NEFRITAS @ 2008 05 18, 22:22)
bigsmile.gif Sutinku,kad ilgeliau dirbdami darzeliai issprestu problema del begimo pasiimti vaikelius mirksiukas.gif ,bet  ka ar aukletojos neturi savu vaiku,seimos g.gif , joms nereikia nueti nei i parduotuves,pagaliau kas mokes uz papildomas valandas g.gif Taip ,kad  pagalvokite,ar pacios dirbate veltui,ar virsvalandzius,uz kuriuos musu valstybele nemoka g.gif  schmoll.gif O koks jusu darzelis,jei tai ne karine paslaptis g.gif ,jei iki tiek dirba,tai gal veliau pradeda dirbti? mirksiukas.gif Visada pagalvoju: gerai,kad as ne pedagoge  mirksiukas.gif  thumbup.gif

Antakalnyje auklėtojos dirba 2 pilnas dienas, viena laisva. Darbo laikas (lopšely) 7-17.30 val
Sutinku, ir auklėtojos turi savo šeimas, užtat ir sakau, galėtų dirbt pamainom . O ilgesnis laikas -tai valdžios rūpestis. Nuo mano paplepėjimų situacija nepasikeis. Tiesiog norisi, gyvenimo tempui keičiantis, kad valdžia derintųsi prie visuomenės poreikių. Negi jūs visos dirbat iki puse penkių?
O apie darbą veltui/ neveltui aš nešneku, čia visai kita tema, ir ne mūsų galioj tą situaciją pataisyti.
Aš vaiką atvedu pirmą - 7.10 val ir kartais matau išpūstas auklėtojos akis- kodėl taip anksti? O todėl ,kad man darbas nuo 8 val.
Atsakyti
QUOTE(marionetė @ 2008 06 06, 08:13)
Antakalnyje auklėtojos dirba 2 pilnas dienas, viena laisva. Darbo laikas (lopšely)  7-17.30 val
Sutinku, ir auklėtojos turi savo šeimas, užtat ir sakau, galėtų dirbt pamainom . O ilgesnis laikas -tai valdžios rūpestis. Nuo mano paplepėjimų situacija nepasikeis. Tiesiog norisi, gyvenimo tempui keičiantis, kad valdžia derintųsi prie visuomenės poreikių. Negi jūs visos dirbat iki puse penkių?
O apie darbą veltui/ neveltui aš nešneku, čia visai kita tema, ir ne mūsų galioj tą situaciją pataisyti.
Aš vaiką atvedu pirmą - 7.10 val ir kartais matau išpūstas auklėtojos akis- kodėl taip anksti? O todėl ,kad man darbas nuo 8 val.

taip cia yra problema, bet negi tame darzelyje nera budincios grupes?
Vaikai lanko ketvirta darzeli ir visose buvo budincios grupes iki 18.30 arba 19 valandos.
Aisku, kai lanke darzeli prie namu grigiskese, o dirbom ne ten, tai ir is budincios grupes atsiimti iki 18.30 budavo sunku - kelis kartus teko skambinti aukletojai ir prasyti, kad palauktu.

Dabartiniame darzelyje yra savaitine grupe i kuria nuo 17.30 atvedami ir like vaikai is kitu grupiu, todel per daug nesukant galvos galima atsiimti iki 20 -20.30 veliau vaikai kiek zinau ruosiami miegui.

P.S pas mus dazniausiai aukletojos dirba po puse dienos
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2008 06 06, 09:08)
taip cia yra problema, bet negi tame darzelyje nera budincios grupes?
Vaikai lanko ketvirta darzeli ir visose buvo budincios grupes iki 18.30 arba 19 valandos.
Aisku, kai lanke darzeli prie namu grigiskese, o dirbom ne ten, tai ir is budincios grupes atsiimti iki 18.30 budavo sunku - kelis kartus teko skambinti aukletojai ir prasyti, kad palauktu.

Dabartiniame darzelyje yra savaitine grupe i kuria nuo 17.30 atvedami ir like vaikai is kitu grupiu, todel per daug nesukant galvos galima atsiimti iki 20 -20.30 veliau vaikai kiek zinau ruosiami miegui.

P.S pas mus dazniausiai aukletojos dirba po puse dienos

Lopšelinukų neveda į budinčią grupę unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(marionetė @ 2008 06 06, 12:17)
Lopšelinukų neveda į budinčią grupę unsure.gif

pas mus vesdavo visus
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2008 06 06, 14:57)
pas mus vesdavo visus

pas mus irgi vesdavo visus i budincia grupe.....iki 18.30..bet kai buvo padare mano darbeli iki 19 val,tai...tekdavo nuoatos is darbo iseiti anksciau,o ka darysi doh.gif
Papildyta:
QUOTE(marionetė @ 2008 06 06, 06:13)
Negi jūs visos dirbat iki puse penkių?[/b]


Drauge vesdavo vaika i darzeli,tai kaip poto paaiskejo aukletojos savavaliskai buvo nustaciusios laika,kad vaikus pasiimtu iki 17 val 4u.gif kaip nori,taip sukis,drauge kuri dirbdavo iki 17 val,mokedavo papildomai aukletojai,kad su jos vaiku,kol ji gris pavaikscios lauke.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita.martyna: 06 birželio 2008 - 16:46
QUOTE(marionetė @ 2008 06 06, 07:13)
Aš vaiką atvedu pirmą - 7.10 val ir kartais matau išpūstas auklėtojos akis- kodėl taip anksti? O todėl ,kad man darbas nuo 8 val.

O tai ka jau mums pasakytu- kai dirbau tai su vyru darbe turejome buti jau 7 valanda, tai maziuka nuo 6,40 palikdavome darzelyje, bet taip sirdele skaudejo. Gaila vabaliuko buvo verysad.gif Is dalies del to ir suplanavome antra.
O del savaitiniu fareliu pateisinu tik tuo atveju, jei yra vienisa mama ir dirba pamainom, ar nesuspeja del darbo vakarais paimt vaiko. Taip gaila man tokiu vaikiuku verysad.gif
Atsakyti
Noretusi nuomoniu tu mamyciu, kuriu vaikuciai lanko savaitinius darzelius, o ne tu, kurios nei buve nei mate... 4u.gif
Atsakyti
Dirbau savaitinio darzelio aukletoja, kontingentas tevu kurie palieka toks- nepilnametes mamos, vienisos mamos, isgeriantys tevai, seneliai- globejai ,viena kita mamyte dirbanti pamainomis padaveja arba kasininke(vienas atvejis is 15 paliktu vaiku ) sios mamytes tikrai su skaudancia sirdimi palikdavo vaikus ir esant galimybei paimdavo.
Is darzelio galima buvo pasiimti, kad ir 21 val ir po 21, svarbiausia is anksto susitart.
Prasydavom pasiimti vaikus treciadieni nors porai valandu, kad vaikus tevai ismaudytu ar galu gale pabutu su jais, kad ir darzelio kieme, bet tokiu teveliu taip ir neatsirasdavo verysad.gif , kai kurie net per sventes savo vaikus uzmirsdavo gun_bandana.gif
98 proc tevu, seneliu paliekanciu visai savaitei vaikus, nedirbo.
Pirmadieni jau 6 val, kai kurie tevai miegancius vaikus tikra ta zodzio prasme partysdavo ziema per didziausius salcius, atremdavo i siena ir laukdavo darzelio atidarymo doh.gif unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo blumchen: 11 rugsėjo 2010 - 09:15
QUOTE(blumchen @ 2010 09 11, 04:12)
Dirbau savaitinio darzelio aukletoja, kontingentas tevu kurie palieka toks- nepilnametes mamos, vienisos mamos, isgeriantys tevai, seneliai- globejai ,viena kita mamyte dirbanti pamainomis padaveja arba kasininke(vienas atvejis is 15 paliktu vaiku ) sios mamytes tikrai su skaudancia sirdimi palikdavo vaikus ir esant galimybei paimdavo.
Is darzelio galima buvo pasiimti, kad ir 21 val ir po 21, svarbiausia is anksto susitart.
Prasydavom pasiimti vaikus  treciadieni nors porai valandu, kad vaikus tevai ismaudytu ar galu gale pabutu su jais, kad ir darzelio kieme, bet tokiu teveliu taip ir neatsirasdavo  verysad.gif , kai kurie net per sventes savo vaikus uzmirsdavo  gun_bandana.gif
98 proc tevu, seneliu paliekanciu visai savaitei vaikus, nedirbo.
Pirmadieni jau 6 val, kai kurie tevai miegancius vaikus tikra ta zodzio prasme partysdavo ziema per didziausius salcius, atremdavo i siena ir laukdavo darzelio atidarymo  doh.gif  unsure.gif

Vargeli vargeli verysad.gif
Atsakyti
Tai kam y darzely savaitiny?tai vaiku namu pilna doh.gif beprociai tevai,cia palieki darzely iki vakaro,aini,kad tik greiciau pasimt o cia savaitei,koks tas vaikas uzaugs nei tevus mato nei ka doh.gif as ir grystu y darba pamaininy jokia galybe nepalikciau svaitei doh.gif rasciau roda kaskokia,kad ir augle samdyciau kol dyrbu tik jau nepalikciau tikrai
Atsakyti
zinau kas vede, vyras dirbo daug ir ilgai, o mama visai nedirbo, bet tipo kam pasiiminet vakare jei galima penktadieni pasiimt ir tai sekmadieni pareiksdavo: greiciau pirmadienis, pavargau jau doh.gif man baisu baisu ir dar karta baisu tokios temos...mano vaikai lanko darzeli , kuriame yra ir savaitines grupes ir paprastos, mes einame i grupe kuri dirba iki 18h. ir nera zodziu- nespejame pasiimti. pries vaikus apturint reik mokslus baigt ir busimus darbus apgalvot... jei auginciau viena du vaikus buvo klausimas iskeltas.. nezinau... imciau dar du i savo namus ir sedeciau namie su keturiais vaikais uz kuriuos du dar gauciau pinigelius... prekiauciau internetu ir visa laika ieskociausi darbo iki 17h... parduotuves dauguma dirba iki 19 h galima samdyt aukle kad paimtu is darzeli vaika 18 h ir su juo pabutu iki 20 h. vadinasi 2val per diena kauno mieste apie 10lt , savaite 50 lt... daug???aisku kad daug lygiai taip kaip daug kainuoja vaiko batai, rubai, maistas, darzelis, pramogos... bet apie tai irgi reikejo pries tai galvot doh.gif vaikutis kuris augo tame savaitiniame darzelyje, augo sunkiai, man jo buvo gaila , jis nuolat bandydavo prisiglaust, apsikabint, prasydavo pabuciuot, visiems is salies atrode kad jam labai truksta svelnumo, meiles... ir kaip zinia ten tokiu vaikuciu dauguma,,, deja sad.gif O savo vaiko penkiu metu jokiu budu nepalikciau namuose vieno irgi, maniskiui 4,5 , nesu palikus nei 10 minuciu, neiciau i paskaitas, imciau akademines, daryciau BET KA, bet pirmenybe teikiu VAIKU AUGINIMUI
Atsakyti