Įkraunama...
Įkraunama...

Kroatija, VI dalis

QUOTE(Linuskė @ 2011 05 29, 13:37)
Mes ruošiamės į Kroatiją birželio viduryje su kelionių agentūra, tik niekaip neapsisprendžiam ar pirkti agentūros siūlomą maitinimą, ar geriau užsisakyti studiją su mini virtuvėle ir gamintis pačioms g.gif


Cia su Gruda? Siulau rinktis maitinima, nes tikrai gausus ir skanus jis ten. Be to, nejaugi noresis per atostogas patims gamintis smile.gif Man rodos, net ir pigiau gaunasi uzsisakyt, na, cia dar aisku priklauso, kiek ir ko jus valgot.
Atsakyti
Kai gauni jau gatavą, neturi pasirinkimo ir nežinai, kas yra skanu pagal vietinę virtuvę. Pusryčius gamintis - juokai. Vakarienę galima valgyti vis kitoje vietoje. Bet čia mano pasirinkimas, kaip mes atostogaujame svetur, kur tokio tipo kelionės. Niekada nepirkčiau su maitinimu ten, kur gera virtuvė.
Atsakyti
Del zuvies kainu tai pritarsiu Subjektyviai. Ir del visu kitu maisto kainu smile.gif Ir kuras pigiausiais nei isose kitose pravaiuotose valstybese (Cekija, Lenkija, Austrija...).

Omis miestelyje pasidaireme, kad restoranuose brangiausias patiekalas is zuvies gerybiu 2 zmonems siekia 460 kn. Manau kad LT bus brangiau g.gif
Atsakyti
kas del kainu tai nera aukstos. panasios i Lt. taciau kiek teko "uzmatyt" tai tik zuvies patiekalai brangus, bet ipirkt galima. mes pasirinkom gamint patys zuvies patiekalus nes MB megsta ir zvejot ir gamint ka suzvejojo(siuo atveju nepagalvojom meskeres pasiimt doh.gif tai gaminom jau suzvejota).bevaikstinedami radom bariuka, netoli nutolusi nuo baru bariuku palei pakrantes, kur kainos buvo zymiai mazokos nuo kt. (kava nuo 5kn., mesos patiekalas nuo 35kn., alaus bokalas nuo 12kn....) teko lankytis ir prekybos centruose, kainos "iziurimos", nusigaut su dviratuku ten be problemu, peskom yra kelio gabalas.
Atsakyti
QUOTE(Kenguriux @ 2011 05 29, 18:31)
kava nuo 5kn., mesos patiekalas nuo 35kn., alaus bokalas nuo 12kn....) teko lankytis ir prekybos centruose, kainos "iziurimos", nusigaut su dviratuku ten be problemu, peskom yra kelio gabalas.

Aš planuoju su agentūra važiuot ir vis galvoju dėl tų vakarienių. Nevalgau mėsos, žuvies, kažin ar pagamins ten man ką pagal poreikius. Nes jei tik garnyru maitintis, neverta mokėt pinigų. Tai gal kavinės - geresnis pasirinkimas.
Gal kas turit patirties?
Atsakyti
QUOTE(Cinside @ 2011 05 29, 19:28)
Aš planuoju su agentūra važiuot ir vis galvoju dėl tų vakarienių. Nevalgau mėsos, žuvies, kažin ar pagamins ten man ką pagal poreikius. Nes jei tik garnyru maitintis, neverta mokėt pinigų. Tai gal kavinės - geresnis pasirinkimas.
Gal kas turit patirties?

Tada gal geriau nevažiuokit, ten tokių nėra.
Atsakyti
QUOTE(roosas @ 2011 05 29, 19:34)
Tada gal geriau nevažiuokit, ten tokių nėra.

pomidorai2.gif Kas per tolerancija
Atsakyti
QUOTE(Cinside @ 2011 05 29, 19:36)
pomidorai2.gif Kas per tolerancija

tai nors iš namų išvykę galit normaliai prisibaliavoti, prieš ką čia maištaujat? Visi normalūs žmonės valgo mėsą, karvės žolę
Atsakyti
QUOTE(Cinside @ 2011 05 29, 19:28)
Aš planuoju su agentūra važiuot ir vis galvoju dėl tų vakarienių. Nevalgau mėsos, žuvies, kažin ar pagamins ten man ką pagal poreikius. Nes jei tik garnyru maitintis, neverta mokėt pinigų. Tai gal kavinės - geresnis pasirinkimas.
Gal kas turit patirties?


Tai kaip ir Lietuvoje. Ir lietuviai valgo mėsą ar žuvį, bet dar yra makaronai, salotos bei kt. patiekalai. Šiaip Kroatija yra žuvies, jūros gėrybių ir geros mėsos oazė, todėl ten galima valgyti viską, jei nenukenčia įsitikinimai.

Dar dėl to maisto "brangumo". Tai gi reikia suprasti, kad yra (kaip ir visur) skirtingo lygio restoranai, užeigos. Vieno ir to paties patiekalo kaina gali skirtis trečdaliu, viskas priklauso nuo lygio, vietos ir kt. veiksnių. Mes pvz. niekada restoranuose žuvies nevalgome, nes mums skaniausia namie kepta, pasirenkame žuvies turguje kokią norime. Tačiau ir kaina jos restorane yra nereali. O visi kiti patiekalai yra kaip ir Lietuvoj, kažkas brangu, kažkas pigu, o vyno kainos kartais nuteikia maloniai keistai. Kai jis kainuoja ženkliai pigiau, dvigubai ar trigubai pigiau, nei mokame už sultis vaikams. Yra ko namie nepasigaminsi, tas taip pat yra patraukliau. Iš viso kai kalba eina apie poilsį, o ne apie gyvenimą ten emigravus, tai kalbam apie poilsį. Ar kam rūpi, kiek kainuoja dėžutė kiaušinių ar dešrelių pakelis, kai kone kasdien šviečia saulė, švari šilta jūra ir tikras turiningas poilsis, o ne vilnoniai megztiniai ir šilti batai, kaip LT pajūryje, kur oras neprognozuojamas. Kroatijoje taip pat ne visi milijonieriai lotuliukas.gif
Atsakyti
Laba
Kelione ant nosies, irrrrr ar ileis mane su asmens tapatybes kortele?
Kt. klausimas arba reikaliukas, kaip su slivovica? Kiek galima tureti, isvezti ir kur gauti?

Laukiu info.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2011 05 29, 14:34)
Čia tik be galo ypatinga žuvis gali kainuoti, prabangiame restorane. Ir tai ne vienas vnt, o kilogramas arba rinkinys, t.y. daugiau nei kg grynos mėsos. smile.gif

Iš viso tie mitai apie brangų Kroatijos maistą jau ant tiek neobjektyvūs, kad.. Taip, kažkas šiek tiek brangiau nei LT, kažkas tiek pat, o kažkas ženkliai pigiau. Tas ant to išeina.

Bet jūs dar neatsižvelgiate į kitą momentą. Kroatija ne ES narė ir ten veik visas maistas yra ekologiškas, švarus, nėra tokių chemijų maiste. Vištos geltonos, o ne baltos ar pamėlusios, vaisiai ir daržovės eko, visas maistas toks. Pradedant kiaušiniais ar sviestu ir baigiant mėsos produktais. Tai dabar priedo paskaičiuokit, kiek sumokėtumėt už eko maistą Lietuvoje biggrin.gif O be to, jei jau taip prabangios palendricos ir steikai, tai gi galima valgyti krevetes, jūros gėrybes, tas ten šviežia ir labai apsimoka biggrin.gif

filosofiniu isvedziojimu reziume, maistas tikrai kroatijoje tikrai siek tiek brangesnis 4u.gif
Atsakyti
klementyna, deja, jis ne šiek tiek brangesnis, jis lygus Lietuvai, jei skaitai ką rašiau. Sumoje moki už gyvenimą - patiri išlaidas - tiek pat. Nežinau, gal tau mano komentarai yra filosofiniai, bet aš ten būnu reguliariai jau daugiau nei šeši metai. Ir kiek kas kur pigiau ar brangiau, kaip ir Lietuvoje. Nemanau, kad lietuviai lietuvoje kasdien valgo prabangią žuvį, krevetes, omarus ir brangią mėsą, todėl gal verčiau nusileisti iš padebesių ir gyventi realų gyvenimą, kokį gyvena LT. Jei manyti, kad svečioj šaly labai taupydamas būsi ponu, tai čia deja ne Europai taikytina. Gal kur Vietname, Filipinuose ar pan. šalyse gali pasijusti, tik iki ten reikia nusigauti. Tačiau Kroatijoje yra nemažai pigesnių dalykų nei LT, todėl gyventi galima visai kitokio lygio gyvenimą bei valgyti/gerti kitokios kokybės maistą/gėrimus, o mokėti ženkliai mažiau. Arba LT to gal su žiburiu ir rastumei.
Atsakyti