Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

labai graži temukė.
nors mano namas dar nepastatytas, aš jau svajoju apie sodelį/darželį/medelius/gėles..smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Spurga577 @ 2011 06 30, 09:19)
Norėčiau patarimo:



Ar derintųsi šie augalai: Magnolijos (Suzan arba Bety ir Nigra), Rožės ~ 5 vnt.  (viena tikrai krūminė aukšta Raubriter, kitos mažesnės, dar nežinau), levandos, astilbės, vynuogės iš pietinės pusės (kaip užuolaida pilnai užpildytų 2 segmentus), labai dar noriu visterijos, pavasariui - smulkių svogūninių, ir vienmečių / visžalių kilimukui, bet tai būtų ne pagrindiniai, o daugiau foniniai.




Lietuvoj su visterija turėsite problemų. Ją reikia dengt žiemai.

Didelė visterija yra Kaune prie Velnių muziejaus - kiekvieną žiemą nuleidžia žemyn ir apklosto didele eglišakių krūva - o žydi ne kasmet...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Oli_vija: 30 birželio 2011 - 13:29
QUOTE(Spurga577 @ 2011 06 30, 09:19)
Norėčiau patarimo:

Turiu medinę pergolę pietinėje sklypo dalyje, netoli tvoros (tvora - pietinė pusė). Planuoju min apželdinti (kad šiek tiek mestų šešėlį dieną) su nedideliu gėlynu šalia. Stilius - klasikinis sodelis, bet saikingas (vyrui labai nepatinka "šabakštynas") 4u.gif

Ar derintųsi šie augalai: Magnolijos (Suzan arba Bety ir Nigra), Rožės ~ 5 vnt.  (viena tikrai krūminė aukšta Raubriter, kitos mažesnės, dar nežinau), levandos, astilbės, vynuogės iš pietinės pusės (kaip užuolaida pilnai užpildytų 2 segmentus), labai dar noriu visterijos, pavasariui - smulkių svogūninių, ir vienmečių / visžalių kilimukui, bet tai būtų ne pagrindiniai, o daugiau foniniai.



Labai graži pergolė thumbup.gif Dėl visterijos, tai man, kaip ir Oli_vijai, atrodo, kad su ja bus daug problemų, tuo labiau, kad tai bus atvira vieta, o ne užuovėja prie namo sienos. O ir šiaip, gal jos čia būtų ir per daug. Žalių vynuogių sienos ir kitomis pergolės kolonomis lipančių rožių derinys bent man atrodytų labai įspūdingai. Gėlyną formuočiau netaisyklingos formos aplink pergolę, kad tai būtų lyg sala, o į pergolę įėjus, galėtum visomis gėlėmis grožėtis rolleyes.gif . Jei pergole liptų rožės, tai ir gėlyne jos sudarytų pagrindą.

Kitą labai gražų spalvinį variantą mačiau Rundalės dvare Latvijoj. Atramomis lipo smulkios baltos raganės (beveik kaip debesėlis), o gėlynas buvo sufomuotas iš įvairių daugiamečių ir vienmečių baltų ir mėlynų gėlių. Tik šis gėlynas buvo jau daugiau šabakštyno tipo biggrin.gif - tankus ir kuplus.
Atsakyti
Labai dėkui už operatyvius atsakymus smile.gif

Dėl visterijos - tai tikrai daug perskaičiau keliuose forumuose, žinau visas problemas, bet man ji TOKIA graži, kad aš pasiryžusi rizikuoti

O apželdinimo formą kol kas sugalvojau kad bus maždaug tokia: jei įsivazduotume plokštumą, tai tvora būtų horizontali linija, po ja apskritimas - pergolė, o augalai ją apgaubtų - panašiai kaip kokia sinusoidė? g.gif ar kaip smauglys, prarijęs drambį, tik aukštyn kojomis? (labai patinka mažasis princas). Nemoku papasakoti. Forma tokia, kad vyrui būtų patogiau pjauti žolę - tiesiog eina patvoriu, tada daro lanką aplink pergolę (kurio vidus bus akmenukai ar kažkas tokio). Tai tos vietos šalia pergolės ir bus gėlynai.

Tai dabar tiesiog renku augalus, kuriuos paskui bandysiu dėlioti pagal aukštį ir žydėjimo laiką. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Spurga577 @ 2011 06 30, 15:03)
Labai dėkui už operatyvius atsakymus smile.gif

Dėl visterijos - tai tikrai daug perskaičiau keliuose forumuose, žinau visas problemas, bet man ji TOKIA graži, kad aš pasiryžusi rizikuoti





suprantu pačią, nes man visterija irgi labai graži, bet kadangi matau, kad esate iš Kauno, labai rekomenduoju aplankyt Velnių muziejaus visteriją 4u.gif prieš priimant galutinį sprendimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Oli_vija @ 2011 06 30, 15:13)
suprantu pačią, nes man visterija irgi labai graži, bet kadangi matau, kad esate iš Kauno, labai rekomenduoju aplankyt Velnių muziejaus visteriją  4u.gif prieš priimant galutinį sprendimą  4u.gif


Oki, jau seniai buvau, pravažiuosiu pro šalį wub.gif tikiuosi, kad nieko blogo nepamatysiu
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 06 30, 14:52)
Žalių vynuogių sienos ir kitomis pergolės kolonomis lipančių rožių derinys bent man atrodytų labai įspūdingai. Gėlyną formuočiau netaisyklingos formos aplink pergolę, kad tai būtų lyg sala, o į pergolę įėjus, galėtum visomis gėlėmis grožėtis rolleyes.gif . Jei pergole liptų rožės, tai ir gėlyne jos sudarytų pagrindą. .


drinks_cheers.gif Kaip tik šiandien žiūrinėjau vijoklines rožes. Jei pergolę apauginti kvepiančiom vijoklinėm rožėm ir priderinti raganę būtų labai gražus vaizdelis, o ir jausmas sedint tokiame pavėsyje nepakartojamas. wub.gif Visiškai pritariu ir dėl to, kad jei rožės gėlyne sudarytų pagrindą būtų labai išpuošta pergolė. wub.gif

Jei kartais nepatiktų rožytės dar galima rinktis ląstūnę ( kampsį ) , tik bijau, kad ir jam čia gali būti per daug atvira vieta.

QUOTE(Oli_vija @ 2011 06 30, 15:13)
suprantu pačią, nes man visterija irgi labai graži, bet kadangi matau, kad esate iš Kauno, labai rekomenduoju aplankyt Velnių muziejaus visteriją  4u.gif prieš priimant galutinį sprendimą  4u.gif




Man taip pat labiau patinka visterijom gėrėtis pietų kraštuose. Lietuvoj jos neatrodo taip įspūdingai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 30 birželio 2011 - 15:11
O as kol kas duoduosi su ta akmenine terasa, sprendziame visokius kokius medziagu-meistru reikalus, tai visa kita kol kas antrajame plane.
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 06 30, 17:22)
O as kol kas duoduosi su ta akmenine terasa, sprendziame visokius kokius medziagu-meistru reikalus, tai visa kita kol kas antrajame plane.


Jei įžiūrėsite mano kiemo foto, ten yra kampas mūsų terasos - mes apklijavome klinkerio plytelėmis (ne trinkelės). Iki šiol dar nepasigailėjau - gražu, pakankamai funkcionalu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Spurga577 @ 2011 06 30, 18:48)
Jei įžiūrėsite mano kiemo foto, ten yra kampas mūsų terasos - mes apklijavome klinkerio plytelėmis (ne trinkelės). Iki šiol dar nepasigailėjau - gražu, pakankamai funkcionalu  blush2.gif

Maciau, maciau biggrin.gif mirksiukas.gif man pas kitus viskas grazu, jei suderinta ir tvarkinga, bet pas save noriu to, kas man graziausia blush2.gif O graziausia man akmenys smile.gif turetu buti ir grazu (na ne visiems zinoma biggrin.gif ), ir patvaru (zadejo, kad bus amzina biggrin.gif ), ir gal nuo klasikos irgi per daug nenutolsiu g.gif . Jusu kalbos apie pergoles ir vijoklius man tarp kitko irgi labai svarbu, Virs terasos bus pergole ir ji bus su vijokliais wub.gif O nebus tokia labai jau ukiska ta pergole su vynuoge? Na ar pakankamai elegantiskai ji atrodytu? ko tai suabejojau g.gif Va lastune man labai grazu, bet ziedu spalva...., Na taip is konteksto iskrenta g.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 06 30, 20:40)
MaO nebus tokia labai jau ukiska ta pergole su vynuoge? Na ar pakankamai elegantiskai ji atrodytu? ko tai suabejojau  g.gif 


gal nebus smile.gif
user posted image
user posted image

Svarbiausia, kad būtų sveikos. Mano uošviai turi treliažą su vynuogėmis, tai jos šiais metais atrodo labai nelabai schmoll.gif Serga, meta lapus. Bet sveiki augaliukai labai gražu.

Sėkmės su terasa. Rimtas darbas amžinas terasas įrenginėti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 06 30, 22:13)
Rimtas darbas amžinas terasas įrenginėti 4u.gif

biggrin.gif biggrin.gif thumbup.gif o jei rimtai, tai manau lygiai toks pat kaip ir bet kuria kita smile.gif Gal tik akmeniniu maziau, tai ir patarimu maziau kas gali duoti, tenka pasikliauti meistru. ir aplamai, man cia jau kaip ir ne terasa, bet va tokia pakelta aikstele prie namo jau gaunasi. Nors tiesa sakant koks skirtumas, kas ten gaunasi, visas grozis bus tik tada, kai ja apipavidalinsiu augalais. ... kada nors wub.gif
Atsakyti