Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Laba diena. Įsiterpsiu ir aš.
Va nufotografavau kininį citrinvytį senoje kaimo sodyboje. Šeimininkai vadino jį arbatmedžiu. Sako, sveika ir skanu jo lapų arbata ir uogos . Tik paskui išsiaiškinom, kad čia kininis citrinvytis. Tik lapai nežinau ar liga kokia čia jam, ar rudenį taip turi būt. Išsikasiau mažą kerelį ir labai lengvai pavasarį prigijo.

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irvel: 03 liepos 2011 - 19:16
QUOTE(Fonda @ 2011 07 03, 17:36)
Niekada neauginčiau nedidelėse naminėse erdvėse ir visterijų... na tos senos įprastinės akacijos, tik mėlynžiedės...

kaip tik esu Londone, tai nufotografuosiu kaip realiai atrodo visterija miniatiuriniame keliu kv.m. sodelyje ax.gif . Is bet kokio giganto galima padaryti miniatiurini, o vat atvirksciai - jau sudetinga...
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2011 07 03, 18:36)
Atsiprašau, kad antrąkart berods čia įsiterpiau, bet pasakau savo požiūrį ir išeinu... ax.gif  Tiesiog iš savo patirties yra tokie faktai... g.gif


Prasom isiterpti dazniau, nes nuomones su faktais bei realiomis nuotraukomis cia labai naudingos, to mes cia ir tikimes 4u.gif

Koks augaliukas yra pirmoje foto, tas kur ant namelio kampo lipa, blizgiais lapeliais g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagabi: 03 liepos 2011 - 21:17
Sveikos,


Labai idomi informacija apie vijoklinius augalus... Grazus tas kininis citrinvytis..
Man kaip tik dabar pati aktualiausia tema, nes norim namuko siena apzeldinti vijokliniu augalu.. daug ir placiai, padaryti tokia ale zalia siena...
Kazkaip mintis sukasi apie apyni... Man jie tokie simpatiski...

Ir dar toks klausimas, ar yra koks nors vijoklinis augalas, kuris neplistu labai - t.y. neleistu milijono ugliu ir augtu i virsu, o ne bandytu savo gimine apauginti visa sklypa?
Gal yra tokiu, kuriuos galima auginti dideliuose vazonuose, ikastuose i zeme arba pastatytuose prie sienos? g.gif g.gif

Buciau dekinga uz jusu pamastymus ir patarimus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Whatever?: 03 liepos 2011 - 23:42
Greiciausias ir patikimiausias vijoklis (dengiamo ploto atzvilgiu) yra vynvytis. Bet tik tokia veisle, kuri pati kabinasi i plokstuma, pvz. "Engelmannii". Yra ir kompaktiskesniu, ir leciau auganciu vynvycio veisliu, bet velgi ne visos atsparios LT klimatui.
Cia pavyzdelis, kur kaireje puseje matyti kaip auga tarsi prilipes prie sienos triskiautis vynvytis, o desineje - penkialapis vynvytis.
Vynvyciu sakutes yra liaunos, todel lengvai is jo galima padaryti zalia siena su "langais ir durimis" smile.gif .
Atsakyti
jei jau apie vijoklius šnekam - nieks nepaminėjo laipiojančios hortenzijos wub.gif gali augt net šiaurinėj pusėj, prie sienos kabinasi kaip ir gebenė. Nedengta Vilniaus zonoj atlaikė pastarąsias dvi žiemas ir šiemet žydėjo gegužės gale - birželio pradžioj

http://www.dekoratyv...ija-laipiojanti
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2011 07 03, 19:12)
Ne, aš nerašiau apie...nes anksčiau šizandrą esam auginę... labai lepus, iš esmės krūmas, mažai to vijokliškumo... retai ir mažai duoda uogų... vienas augti nenori... turi būti būtinai simbiozinis augalas... kol pritaikėm... augo kartu su auksuotuoju serbentu... šalčių bijo... kai tik palikom neuždengtą, tai ir iššalo...
O turėjau galvoje amūrinį vynvytį (penkialapį)... Bet ne kinų citrinvytį... patikslinsiu... Ačiū už pastebėjimą... drinks_cheers.gif  doh.gif


Šizandrą mama augina daug metų. Niekad gyvenime nedengė. Kažkokio įpatingo dekoratyvumo nėr tam krūme. Žali lapai ir tiek. Tik arbatą iš jos lapų gana dažnai gerdavom. Susirgt ir praškliankint pamokas būdavo problemėlė. Dabar net pagalvojau gal ir ta šizandra čia prisidėjo. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Oli_vija @ 2011 07 04, 18:04)
jei jau apie vijoklius šnekam - nieks nepaminėjo laipiojančios hortenzijos  wub.gif gali augt net šiaurinėj pusėj, prie sienos kabinasi kaip ir gebenė. Nedengta Vilniaus zonoj atlaikė pastarąsias dvi žiemas ir šiemet žydėjo gegužės gale - birželio pradžioj

http://www.dekoratyv...ija-laipiojanti

drinks_cheers.gif Dar šį ankstyvą pavasarį lenkų medelynuose mačiau įvairesnių laipiojančių hortenzijų nei pas mus siūlo prekyboj.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 07 05, 09:26)
drinks_cheers.gif Dar šį ankstyvą pavasarį lenkų medelynuose mačiau įvairesnių laipiojančių hortenzijų nei pas mus siūlo prekyboj.

o kokiu butent yra ivairesniu bigsmile.gif ?
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 07 06, 17:01)
o kokiu butent yra ivairesniu  bigsmile.gif ?

vijoklinių, skiriasi žiedynų forma ir patys žiedukai nuo LT paprastai parduodamų wink.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 07 06, 17:01)
o kokiu butent yra ivairesniu  bigsmile.gif ?



QUOTE(Gaudvilė @ 2011 07 06, 19:02)
vijoklinių, skiriasi žiedynų forma ir patys žiedukai nuo LT paprastai parduodamų wink.gif


Kiek googlinu nieko įvairesnio nerandu. rolleyes.gif Gal čia aš ieškot nemoku. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2011 07 06, 19:17)
Kiek googlinu nieko įvairesnio nerandu.  rolleyes.gif Gal čia aš ieškot nemoku.  unsure.gif

as taip pat niekada niekur nesu nei maciusi, nei skaiciusi apie kokia nauja vijokline veisle. Ir dabar dar karta perziurejau google, vienintele tipiska - hydrangea petiolaris.
Atsakyti