QUOTE(katinas89 @ 2015 05 19, 19:58)
ir aš jus atsakysiu, gerai, kad diskutuojam- kiti tėveliai lengviau susidarys nuomonę.
dėl "aptekimo pinigais"- tikiuosi supratote, jog neabsoliutinau visko. Ne pinigų kiekį matuoju, o tam tikrų tėvelių požiūrį į aplinką, kitus vaikus. Man tikrai niekas neįrodys, kad tėvams, kurie šalia ramiai stovi ir žiūri į savo vaiką, besityčiojantį iš kito vaiko (realiai matyta), rūpi koks nors super lavinimas ar dvasinės vertybės. Arba kad tėvus, įstumiančius savo dvi atžalas pro duris, ir sakančius " greičiau judinkis, neturiu čia laiko su tavim miegot" turėtų jaudinti kaip su jų vaiku bendrauja mokytoja- sovietiniu metodu kaip ta auklėtoja iš valstybinio, ar super rūpestingai, kaip iš vs. Bet ne man kažką teisti. Tokia tik mano nuomonė.
Bet ar jus manote, kad tokiu teveliu yra tik vs? arba tik privaciose? tikrai ne

mes negalim pakeisti visko aplink, bet jei as auginu savo vaika pagal tam tikrus isitikinimus ir randu testinuma darzelyje - valio, argi ne taip? Tai, mano poziuriu esme.
QUOTE(katinas89 @ 2015 05 19, 19:58)
Taip, aš suaugusi moteris, ir dėl maisto diskutavome kiekvieną dieną. Čia nieko neįmanoma išdiskutuoti.Beje, nei prieš tris metus lankant valstybinį, nei dabar, dar nė karto nebuvo, kad man kas nors, įvardijus savo nerimą ar abejones, atšautų džiaugtis, kad iš viso patekom. Ar čia man vienai taip pasisekė, ar kaip?
Cia turit omeny, kad jei JUM taip niekas nesake - niekam kitam negalejo buti pasakyta?

iseina taip, is musu 2-ju jum pasiseke

QUOTE(katinas89 @ 2015 05 19, 19:58)
Hmmm...dėl užkandėlių nepritariu. Mums iš karto buvo pasakyta, kad sistema valgyti vienodus pusryčius visiems darželyje nepasiteisino, tad pusryčių užkandėlei vaikai nešasi ką nori.Ar mums buvo skirtingai paaiškinta?
Nezinau ant kiek skirtingai paaiskinta, bet abu vaikai pusryciauja namuose, o i sodeli nesa uzkandeles, kurias valgo taip iseina tarp pusryciu ir pietu. Norint jau ir tas uzkandeles galima uzsakyti aisku uz papildoma kaina

QUOTE(katinas89 @ 2015 05 19, 19:58)
Noriu, kad būdami tarp kitų vaikų, jie žaistų. Nes tai pati geriausia edukacija darželinuko amžiui.
Jus norit, kad tik zaistu, kiti nori kazko dar - rezultate gauna ir vieni ir kiti. As pvz be galo patenkinta dar ir tuo, kad vaikai kiekviena diena eina i lauka ir jiem GALIMA ciupineti sniega

taskytis baloje, nes valstybiniame buvo mano akimis ziurint vos ne svente i lauka iseiti, nes tai slapia, tai salta, tai vabzdziai...sniego liesti negalima, galima susikibus uz rankuciu aplink darzeli pasivaikscioti

o kitame normalu buvo 2sav visus nevesti i lauka del vieno sirguliuojancio vaiko...
QUOTE(katinas89 @ 2015 05 19, 19:58)
Dėl vaikų draugysčių diskutuoti nelabai turbūt yra prasmės- vieną dieną jie draugauja su vienu vaiku, kitą dieną su kitu vaiku, trečią su niekuo. Tačiau matyt yra kažkas, ko neišeina įvardinti, jei tai buvo vienintelis darželis iš visų lankytų (esame apkeliavę nemažai pasaulio, ir darželių skirtingų išbandę- nuo sovietinio lietuviško iki stebuklingo skandinaviško), kur vaikas mėnesių mėnesius nesurado draugų ir nuolat sakydavo, kad su juo niekas nedraugauja. Na nėra taip buvę nei iki tol, ir didžiausiai mano nuostabai, nepasikartojo vėl pradėjus lankyti valstybinį Lietuvoje. Jokiu būdu neteigiu, kad kažkaip ten surinkti visi Vilniaus nedraugiškiausi vaikai, tačiau mano vaikas taip nėra sakęs iki tol apie jokią vaikų kompaniją, negirdžiu to ir dabar. Kažin ar jis galėjo sau taip susigalvoti.
Is triju darzeliu, tai buvo pirmas i kuri sunus pradejo noreti eiti. Visu pirma del aukletoju, o veliau susirado ir drauga su kuriuo draugas iki siol nors jau skirtingose ugdymo istaigose.
QUOTE(katinas89 @ 2015 05 19, 19:58)
Apie patyčias- nežinau ar tikrai "niekas nuo jų neapsaugotas", bet žinau, kad savo ausimis girdėjau besityčiojant iš kito vaiko girdint mokytojai. Ir mokytojos reakcija (jei ją taip galima pavadinti) buvo apgailėtina. Aš daug labiau džiaugsiuosi, jei mano vaikui sugalvojus iš ko nors pasityčioti, valstybiniame darželyje auklėtoja visiems girdint jį sugėdins ir griežtai sudrausmins, nei kad žiūrėdama į sieną melancholišku balsu ištars: "na Jonuk, argi taip galima..."
Beje, apie probleminius vaikus kalba ir VS mokytojos. Užsiminė man konkrečiai, kad "ai, na žinot, šitas Petriukas tikrai toks, mes pačios nežinom ką su juo daryti, jis toks labiau padykęs, visi tą žino, tai ir pasijuokia kartais iš kitų, ir nuteikia kitus nedraugaut..."
O kaip jus apsisaugosit nuo patyciu? Kaip jus uztikrinsit, kad kaimyno vaikas nepasieps jusu? Kad bet kokio darzelo vaikas neprasivardziuos? NIEKAIP. Lieka tik tai KAIP bus i jas sureaguota, ir vieno karto niekada neuzteks, tai yra procesas...sugedinti prie visu - cia jum butu geriau, o vaikas gali uzsikabinti ant neigiamos reakcijos ir testi ka dares, gali nekreipti demesi ir pan. kol nepasidarys vietiniu blogieciu. Jusu atveju mokytoja turejo kiek kitaip pasielgti ir tai irgi koreguojama, ten ateina ir mokines, galima pradzioje pasikalbeti su mokytoja, veliau su darzelio vadove... As esu ne karta maciusi, kai vaikas yra isvedamas i kita erve ir su juo kalbama apie jo elgesi.
QUOTE(katinas89 @ 2015 05 19, 19:58)
Bet kainos ir paslaugos kokybės santykis man atrodo tooooooooks žiauriai neadekvatus, kad tikrai daugiau vaikų čia nevesčiau. Viena, už ką matau, jog kaip reikalas susimokėjau- gražesnes sienas ir fizinę aplinką. Valstybiniuose šitas dalykas- nors nusišauk.
Kaina didoka, bet visgi prie sienu ir aplinkos pamirsot itraukti edukacine veikla, kurios jums asmeniskai nereikia, bet kaip supratau priekaistu neturit. Man asmeniskai prie pliusu eina bendravimas su vaiku kaip su zmogumi, laukas, emocinis ugdymas, konfliktiniu situaciju sprendimas, mano vaikui patinka ir edukacinis ugdymas, ji praso papildomai. Uztenka jai paprastu zaidimu kiek ju yra paciame darzelyje ar uz jo ribu.
Niekas niekur neapsaugotas nuo klaidu, nesusipratimu ir t.t. Ir jei valstybiniame nuostabi aukletoja yra isimtis, tai cia isimtis bus atvirkstine. Ir beabejo taip gali nutikti, juk ne stampuoti robotai ateina, bet zmones, kurie pries dirbant su vaikais praeina "vietini apmokyma", todel plius/minus visur bus vienodas priejimas, o jei yra ne taip - reikia kelti i pavirsiu, padeti, taip sakant, kokybei nenusiristi...