Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos (33 tema)

QUOTE(sume @ 2011 08 21, 21:20)
o prieš tuos 3 mėn mama irgi jau tik gulėjo? kiek jai metų?



Ne, suzinojo ji tik tada, kai darbe ja labai suriete nugaros skausmas, ir tada jau susirupino. Nuejo tirtis ir suzinojo - vezys. Tuos kelis paskutinius menesius ji vaiksciojo su ramentu. O pries 6 dienas pasidare labai blogai ir pagulde i ligonine, ir dabar gydytojai neberekomenduoja jai vaikscioti, nes gali negristamai pazeisti stubura. Mamai netrukus sueis 45-eri.

Kad uzciupe guzeli ji skundesi jau man seniai. Liepdavau jai eiti issitirti, bet ko gero suveike kvaila zmogaus psichologija ''man taip nebus, as nesusirgsiu'' ir kai igriso mano liepimai, pamelavo, kad buvo, ir gydytojai nieko nerado. Dabar liga pazengusi.
Atsakyti
QUOTE(ernesta1234 @ 2011 08 21, 22:19)
Sveiki,

Mamai nustate kruties vezi. Viskas labai uzdelsta. Yra metastaziu kauluose, plauciuose, kepenyse, inkstuose. Taip pat vezys persimete ir i kita kruti Dabar guli ligonineje, nevaiksto. Skausmu jokiu nera, samoninga, gyvibinga. Apie jokias chemoterapijas ar operacijas gydytojai nekalba, nes mama per daug silpna ir neatlaikytu. Oficialiai mama zino, jog serga apie 3 menesius ir dar tada kai suzinojo, vienintelis gydymas, kuri taike - vaistai. Kadangi mama ne Lietuvoje gyvena ir gydosi, su medikais pasneketi man gana sunku, tad klausiu Jusu visu... Kaip manote, jokio gydymo neskyre, nes jau per velu (metastazes atsiranda tik 4 stadijoje), ar is pradziu bande susitriprinti organizma, kad veliau galetu imtis kitu priemoniu?

Labai sunku, kai negalima isivaizduoti realios situacijos ir juo labiau, kai liga tiek progresavusi, o gydymas tik vaistais.

Aciu uz bet kokia informacija.



QUOTE(ernesta1234 @ 2011 08 21, 23:59)
Ne, suzinojo ji tik tada, kai darbe ja labai suriete nugaros skausmas, ir tada jau susirupino. Nuejo tirtis ir suzinojo - vezys.  Tuos kelis paskutinius menesius ji vaiksciojo su ramentu. O pries 6 dienas pasidare labai blogai ir pagulde i ligonine, ir dabar gydytojai neberekomenduoja jai vaikscioti, nes gali negristamai pazeisti stubura. Mamai netrukus sueis 45-eri.

Kad uzciupe guzeli ji skundesi jau man seniai. Liepdavau jai eiti issitirti, bet ko gero suveike kvaila zmogaus psichologija ''man taip nebus, as nesusirgsiu'' ir kai igriso mano liepimai, pamelavo, kad buvo, ir gydytojai nieko nerado. Dabar liga pazengusi.

Sveikute. 4u.gif Labai liūdna skaityti apie tavo mamytę. Negerai, kad ji delsė, bet tai jos pasirinkimas buvo toks tuo metu.
Mano mamytės ligelė buvo tokia pati. Nepakeliami nugaros skausmai, keletą kartų gulėjimas ligoninėse ir nugaros gydymas, kol išgirdo diagnozę. Buvo manę krūtį operuoti, bet kai pamatė, kad mts. stubure, iškart atsisakė ir teigė, kad jau nebetikslinga. Iškart IV st. Todėl skyrė chemoterapiją. Nesuprantu, kodėl tavo mamytės nebegydo chemoterapija. Ir kokius vaistukus ji pirma gavo? Gal nori sustiprinti organizmą ir tada chemiją duoti. Paprastai dar bent jau pas mus bando cheminius vaistukus ir pažengus labai ligai. Chemijas gauna ir būdami IV stadijoje, ir gyvena... Bet gali būti ir taip , kad gydytojai vertina , kiek pažeisti mts. kiti organai, nes chemija duoda daug šalutinių poveikių, ir tiems organams tenka nepakeliamai didelis krūvis. Tikrai sunku pasakyti, kodėl gydytojai taip pasielgė.
Tikrai noriu palinkėti stiprybės. Sunku įsivaizduoti, kaip yra, kai negali būti šalia ir nematai realios situacijos. O kaip mamytė reaguoja , juk vis tiek pasikalbi telefonu? Gal yra galimybė vis tiek susisiekti su kokiu ją gydančiu ligoninės gydytoju?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rasų lanka: 21 rugpjūčio 2011 - 22:27
4u.gif
labai keista skaityti: kelinta mergaitė rašo, kad 4 st.ir neoperuoja g.gif mano vyrui 4 st.ir operavo-pirmiausia auglį, po to chemija ir vėl operacija-"metastazuotos" kepenys...manau, kad tas operuoti-neoperuoti dar ir nuo gydytojų priklauso rolleyes.gif (labai džiaugiuosi, kad "papuolėm" pas puikų gydytoją wub.gif )

Ernesta1234, stiprybės Tau ir mamytei 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Wėtra: 21 rugpjūčio 2011 - 22:49
Labai aciu uz palaikyma ir atsakymus.

Ir man gana keista buvo, kad nieko nedaro, bet gal yra priezastis. Mamai krutineje atsiverusios zaizdos, gal del to negali. Pati esu dabar su ja, ir kiek supratau kalbedama su gydytoja, tai dabar ja gydo hormoniniais vaistais (minejo kazkokius steroidus). Chemoterapijos sake negali daryti, nes mama neatlaikytu. Jei pageres bukle, darys radioterapija nugarai.

Zinoma, visi gydytojai gydo labai skirtingai, o cia dar kita salis. Pati mama be galo optimistiska, ji sake isitikinusi, kad 100 proc. pasveiks. Stengiuosi ir as taip galvoti, bet tokia sunki liga, o kol kas vienintelis gydymas - vaistai. Ir nori nenori persasi visokios blogos mintys i galva.
Atsakyti
QUOTE(ernesta1234 @ 2011 08 22, 01:25)
Labai aciu uz palaikyma ir atsakymus.

Ir man gana keista buvo, kad nieko nedaro, bet gal yra priezastis. Mamai krutineje atsiverusios zaizdos, gal del to negali. Pati esu dabar su ja, ir kiek supratau kalbedama su gydytoja, tai dabar ja gydo hormoniniais vaistais (minejo kazkokius steroidus). Chemoterapijos sake negali daryti, nes mama neatlaikytu. Jei pageres bukle, darys radioterapija nugarai.

Zinoma, visi gydytojai gydo labai skirtingai, o cia dar kita salis. Pati mama be galo optimistiska, ji sake isitikinusi, kad 100 proc. pasveiks. Stengiuosi ir as taip galvoti, bet tokia sunki liga, o kol kas vienintelis gydymas - vaistai. Ir nori nenori persasi visokios blogos mintys i galva.

Stiprybes jums 4u.gif 4u.gif Bet kokioje cia salyje,kad negalima pavesinti bigsmile.gif Siap ES vienodas gydymas visur turetu buti
Atsakyti
Mano mamai irgi ten atliko operacija. Tik tiek kad ten siunte laparoskopinei taciau kai pravere pilvo ertme ir pamate kad ten nieko gero tai ten viska ir sutvarke. Aisku kyla klausimu kas butu buve jei butu buve bet nieko enpakeisi. As visgi manau kad tokias operacijas reiktu daryti specializuotose institucijose - pvz vilniuj onkol. institute ar paciose santariskese nes centro fil. kaip supratau tik bendro pobudzio gydytojai o ne onkologai-gydytojai.Del to kaip buvo atlikta operacija ar viskas pasalinta kas butu buve pasalinta ir spec. istaigoj nzn, bet gydytojos atrode tikrai profesionalios ir rupestingos (ginekologinis skyrius Irena Kirilova, Danuta Vasilevska). Apie Jovaisa nieko negirdejus.


QUOTE(sigutemama @ 2011 08 21, 11:29)
Laba diena visoms,
bukit stiprios ir kantrios.  wub.gif  wub.gif  wub.gif
Su Nida44 jau esu kalbejusi apie plauciu adeno... Mano mamai zada daryti plauciu operacija Raudonojo kr. (Santariskiu filialas atseit) Nida nustebo, kad ten daro onko operacijas. Gal esate ka nors girdeje? gyd. Jovaisas. Buciau dekinga, jeigu pasidalintumete informacija.  wub.gif  wub.gif  wub.gif

Atsakyti
QUOTE(coliukexxx @ 2011 08 22, 10:10)
Mano mamai irgi ten atliko operacija. Tik tiek kad ten siunte laparoskopinei taciau kai pravere pilvo ertme ir pamate kad ten nieko gero tai ten viska ir sutvarke. Aisku kyla klausimu kas butu buve jei butu buve bet nieko enpakeisi. As visgi manau kad tokias operacijas reiktu daryti specializuotose institucijose - pvz vilniuj onkol. institute ar paciose santariskese nes centro fil. kaip supratau tik bendro pobudzio gydytojai o ne onkologai-gydytojai.Del to kaip buvo atlikta operacija ar viskas pasalinta kas butu buve pasalinta ir spec. istaigoj nzn, bet gydytojos atrode tikrai profesionalios ir rupestingos (ginekologinis skyrius Irena Kirilova, Danuta Vasilevska). Apie Jovaisa nieko negirdejus.

ACIU. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(coliukexxx @ 2011 08 22, 09:10)
Mano mamai irgi ten atliko operacija. Tik tiek kad ten siunte laparoskopinei taciau kai pravere pilvo ertme ir pamate kad ten nieko gero tai ten viska ir sutvarke. Aisku kyla klausimu kas butu buve jei butu buve bet nieko enpakeisi. As visgi manau kad tokias operacijas reiktu daryti specializuotose institucijose - pvz vilniuj onkol. institute ar paciose santariskese nes centro fil. kaip supratau tik bendro pobudzio gydytojai o ne onkologai-gydytojai.Del to kaip buvo atlikta operacija ar viskas pasalinta kas butu buve pasalinta ir spec. istaigoj nzn, bet gydytojos atrode tikrai profesionalios ir rupestingos (ginekologinis skyrius Irena Kirilova, Danuta Vasilevska). Apie Jovaisa nieko negirdejus.


Sigute, gal mamai, visai ne....., o kita liga? Visokių jų būna, bet kai įtarimas, kad..., tada guldo į onkologinę istaigą. Kokioje įstaigoje jūs tikrinotės? Jei VUOI, tai jie pas save ir guldo, jei Santariškėse, tada nežinau. Bet vis tiek man tai keista. Juk ir gydytojas vadinasi ne chirurgas, o onkologas chirurgas. Be to, ten iš karto tikrinama, ar liga onkologinė ir tada priimami kiti sprendimai: kiek pjauti, ar pjauti ir t.t. Na, bet visko nežinau, tiesiog svarstau.
Atsakyti
QUOTE(Wėtra @ 2011 08 21, 23:48)
4u.gif
labai keista skaityti: kelinta mergaitė rašo, kad 4 st.ir neoperuoja  g.gif  mano vyrui 4 st.ir operavo-pirmiausia auglį, po to chemija ir vėl operacija-"metastazuotos" kepenys...manau, kad tas operuoti-neoperuoti  dar ir nuo gydytojų priklauso  rolleyes.gif  (labai džiaugiuosi, kad "papuolėm" pas puikų gydytoją  wub.gif )

Ernesta1234, stiprybės Tau ir mamytei  4u.gif

Tikrai nuo gydytojų priklauso, ar apsiima operuoti ar ne. Mums pvz. šiauliuose nesiūlė operacijos, o iškart chemiją kuo greičiau (bet mamai labai skaudėjo tas auglys), o va Vilniuje be jokių problemų iškart paguldė, padarė tyrimus ir operavo... Kepenų deja, jau nebeoperuoja ir vilnius, per daug mts prisisėję...

O o jūsų vyras dabar gauna kokią chemiją? ir kaip jaučiasi jau pilnai atsigavęs po operacijos? 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(ernesta1234 @ 2011 08 21, 22:59)
Mamai netrukus sueis 45-eri.


Jauna dar moteris, manau tikrai turėtų skirti chemiją, gal pastiprins organizmą ir gydys... mano mamai po operacijos irgi dar nelašino, nes buvo nusilpusi... nors prigėrus buvo laabai daug papildų visokių, kad tik kraujas ir sveikata atsistatytų...

**********

Mano mamai dabar sumažino Xelodos dozę, dėl tų galūnių jautrumo. Daryti pertraukos sakė negalima, nes tada organizmas įgaus įmunitetą XELODAI ir ji nebepadės, todėl gers tiek, kiek dar leis sveikata... daugiau kaip supratau iš gydytojos jokio gydymo nebeskirs. verysad.gif Dabar per dieną vietoj 8 tab. geria 6...

Dėl vitaminų, sakė, kad kaip tik mamai dabar neva reikia jų, nes organizmas labai alinamas g.gif g.gif tai žinok dabar žmogau ką daryti, ar kliautis visų nuomone, kad jokių papildų per chemijas negalima, ar klausyti gydytojos... g.gif g.gif g.gif

Kaip laikosi Paukšte Rudenine ??? 4u.gif wub.gif smile.gif
Atsakyti
Sveikos mergaite. Gal ir berniukai smile.gif
Ateinu pas Jus pagalbos ir patarimu. Neramu siaubingai. Vyrui itare 3stadijos melanoma, po savaites isoperavo, ispjove 10 pakitusiu limfmazgiu. Praejusi ketvirtadieni gavom rezultatus. Piktybinis ir 4 is desimties ispjautu mazgeliu taip pat.Israse siuntima pas chemikus. Gydytojai, kuriu norejome registruoja tik nuo rugsejo vidurio spalio menesiui. Artimiausias galimas buvo apsilankymas rugpjucio 30d. Vis klausineju ar nereikia echoskopijos ar kitu tyrimu, ieskojimui. Nieko...
O visa informacija tokia siaubinga, kaip melonoma greitai plinta ir kaip metastazes greit isivaiksto per 3-12men.o niekaip tu gydytoju neina paraginti.
Sakykit, prasau, kas susiduret kokius tyrimus daryti ir kur, nes jau nebezinau kaip tu gydytoju teirautis, kalbinu tik operavusi chirurga.

Atsakyti
QUOTE(nida44 @ 2011 08 22, 12:41)
Sigute, gal mamai, visai ne....., o kita liga? Visokių jų būna, bet kai įtarimas, kad..., tada guldo į onkologinę istaigą. Kokioje įstaigoje jūs tikrinotės? Jei VUOI, tai jie pas save ir guldo, jei Santariškėse, tada nežinau. Bet vis tiek man tai keista. Juk ir gydytojas vadinasi ne chirurgas, o onkologas chirurgas. Be to, ten iš karto tikrinama, ar liga onkologinė ir tada priimami kiti sprendimai: kiek pjauti, ar pjauti ir t.t. Na, bet visko nežinau, tiesiog svarstau.


Mus tikrino Santariskese Pulmonologijos ir alergologijos sk. (7 a.), ėmė mėginius ir nustatė Dešiniojo plaučio T3N0M0. adenocarcinoma. Pasiduodame į gydytojų rankas ir pasitikime. Mus taip informavo, kad onko operacijas daro tik Raudonojo ir Onkologijos centre. Šiandien jau paguldė Raudonojo Kr. ir trečiadienį, jeigu visus tyrimus padaro ir tyrimai leidžia - darys operaciją. Krūtinės chirurgas V. Jovaišas.
nukopijavau pagooglinusi: "VYTAUTAS JOVAIŠAS
VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro filialas
KRŪTINĖS CHIRURGAS
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos
PULMONOLOGIJOS IR ALERGOLOGIJOS CENTRAS
KRŪTINĖS CHIRURGAS"
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti