Įkraunama...
Įkraunama...

Socialines išmokos Airijoje!

QUOTE(RutaPuta @ 2011 06 08, 20:57)
Mano vyras dirba 'ant saves'.
Na va ir perskaiciau You cannot qualify for FIS if you are only self-employed - you must be an employee to qualify.  Tai va cia mes visur ir atsiremiam. Net jei badu mirtumem- self employed- nieko negauna  biggrin.gif  O, kad isidarbint siuo metu, tai patys matot- labai sunku...

nezinau visu niuansu, bet musu draugas taip pat dirba "ant saves", jie vis atsimusdavo i siena su visom pasalpom, bet dabar jis pertvarke savo imone ant uab ir isidarbino.. mokasi sau alga ir MC susitvarke, tik FIS dar nebande rolleyes.gif jo zmona irgi gauna jobseekers allowance//

QUOTE(gindrite @ 2011 06 11, 18:41)

o kad fis cekiais duotu ,tai as ir nesu girdejus....kiek zinau visada i saskaita

buvo.. pries 8 metus.. knygeles tokos, eidavau kas savaite i pasta pasiimt ir isplesdavo po viena lapeli bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(violka @ 2011 06 24, 14:00)
Sveikos  4u.gif
Gal galit kuri suteikti informacijos, nes kuo daugiau skaitau, tuo labiau painiojuos smile.gif

Vyras dabar pradeda dirbti Dubline, gyvena pas savo seserį nuomojame bute. Planuojame ir mes su vaikais vykti pas vyrą kai padirbės jis bent kelis mėnesius.
Gal galit man pasakyt ar gerai galvoju.
Dabar jei viskas susiklostys kaip planuojam, tai pagal naują tvarką kiek radau info po 2 metų, galėtume pradėti gauti vaiko pinigėlius ir kažkokią kompensaciją už nuomą???
Į mokyklą vaikus turėtų priimti ir neturint darbo stažo, tik darbą ir gyvenamąją vietą?
Darželis labai brangus ir jokios nuolaidos nepriklauso neturint darbo stažo ?

Iš anksto ačiū. Informacijos šiose temose daug, tačiau labai painiojasi viskas, nes vieni rašo taip, kiti jau kitaip.

rasau is savo patirties ir ziniu, gal kuri papildys!
jau dabar galetu vyras tvarkytis pinigelius del vaiku ( child benefit 140euru vienam vaikui i menesi) kompensacija del nuomos, taip, tik po dvieju metu.
Taip vaikus priims i mokykla ir be stazo.
"firminiai" darzeliai taip jie brangus, bet yra lietuvisku 120eur/sav, yra aukliu kurios ima 3-5eur/val , ir tikrai imanoma rasti gera varianta. plius yra creche- bendruomenes darzeliai, metai-du iki mokyklos priklauso nemokami, bet ten tik 3-3,5val i diena. ir dar normaliuose darzeliuose nuolaida gausit tik jei gaunat socialine pasalpa( o ja gauti reikia buti pradirbus 2metus)
Papildyta:
QUOTE(demonija @ 2011 06 25, 13:41)
Labas 4u.gif

Na as taip pat ieskau info 4u.gif

Vyras neteko darbo.Is dirbo cia kokius 9 menesius. As nedirbu nes is lietuvos gaunu motinystes pasalpa ir gausiu ja iki 2012 kovo. Del kokiu pasalpu galime mes kreptis tokiu atveju? Ar mums visgi nieko nepriklauso?
Patys nuomojames buta ar kompensuotu nuoma ir mokescius. Kol vyras susirastu kita darba? 4u.gif

Na social jobseeker benefit jums nepriklauso, nes vyras neisdirbes 2m. bet pasidomekit FIS, nesu susidurus, bet gal galite kreiptis ten. tik va, kazin kaip su ta jusu motinystes pasalpa gaunama is LT? g.gif
Atsakyti
XVXVX-koks gali but FIS,jei vyra atleidzia,jis gi nebedirba maziausiai 19val per sav.
Atsakyti
XVXVX ačiū už informaciją, jau kiek aiškiau darosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasapo @ 2011 06 25, 12:49)
buvo.. pries 8 metus.. knygeles tokos, eidavau kas savaite i pasta pasiimt ir isplesdavo po viena lapeli bigsmile.gif

Aš taip CB gaudavau, o FIS'ą pervedinėjo į sąskaitą. Matyt kaip kur ir koks išmokų gavimo būdas būdavo pasirinktas :masto:

QUOTE(XVXVX @ 2011 06 25, 15:00)
Na social jobseeker benefit jums nepriklauso, nes vyras neisdirbes 2m. bet pasidomekit FIS, nesu susidurus, bet gal galite kreiptis ten. tik va, kazin kaip su ta jusu motinystes pasalpa gaunama is LT? g.gif

Nepriklauso FIS'as schmoll.gif
Atsakyti
Gal kas jau gavote laiskus del uniformu?
Atsakyti
Nenyte82, mamaEgle, dekui, mano klaida blush2.gif va buciau primelavus blush2.gif
Atsakyti

Sveikos,
Turiu ir as klausimus kelis, gal kuri atsakysite 4u.gif

Esu Airijoje apie pora menesiu, kartu yra mano dukryte, kol kas nedirbu. LT issiskyriau ir cia gyvenu su draugu, jis Airijoje jau apie 6 metus dirba.
Ar priklauso man child benefit?
Ir ar galetume bandyti tvarkytis dokumentus del FIS.
Tik del Child benefit tiek del FIS tvarkytume dokumentus kaip seima (nors mes nesusituoke). Ir ar del ko nors klibintu mano buvusi vyra?
Gal dar del ko nors galetume tvarkytis dokumentus? g.gif

Draugas niekada jokiu pasalpu neprase ir negaudavo.

Aciu labai uz atsakymus 4u.gif
Atsakyti
orinciukas,del child benefit tikrai gali pildyt....

del fis,pasiziurekit ar atitinkat salygas,ta prasme kiek isdirba valandu,ar nevirsyjat gaunamu pajamu su vienu vaiku...

Atsakyti
QUOTE(gindrite @ 2011 06 25, 23:26)
orinciukas,del child benefit tikrai gali pildyt....

del fis,pasiziurekit ar atitinkat salygas,ta prasme kiek isdirba valandu,ar nevirsyjat gaunamu pajamu su vienu vaiku...


pajamu nevirsyja jo atlyginimas, isdirba 36 valandas per savaite. as jokiu pajamu negaunu. jei susitvarkysime child benefit tai bus jo atlyginimas + child benefit. Na ir as kazkada tikiuosi rasiu darba smile.gif g.gif

Atsakyti
Child benefit prie atlyginimo nepliusuojamas.Ir jis tikrai priklauso.
Jei jus atitinkat salygas(nepamenu ar 502 ar 505eur per sav turi but su vienu vaiku),tai galit laisvai tvarkytis Fis,nesvarbu kad nesusituoke.
Papildyta:
Dar galetumet tvarkytis Medical card.Daugiau net nezinau.O buvusio vyro tai nera reikalo klibint.
Atsakyti
Aciu, merginos 4u.gif
o FIS forma sociale as galiu gauti? Jei ne tai is kur man ja reiketu pasiimti?
Ir dar klausimukas... jei pildysime FIS, tai reiketu pildyti kaip suprantu jo vardu, nes as kol kas nedirbu g.gif
Nors child benefit as pildysiu savo vardu, tik ji irasysim i ta skily kur kalbama apie partnerius ar kaip ten jie biggrin.gif
teisingai mastau? g.gif
Papildyta:
O medical card cia mes visi trys galime tvarkytis ar tik jis, nes as tai cia tik pora mensiu ir niekad Airijoje nedirbus g.gif as jei jau deklaruojame seima viska skaiciuoja ir dalina ant 3-ju asmenu? g.gif
Atsakyti