Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Ka @ 2011 07 08, 15:03)
O tavo objektyvo f5,6 didžiausias? Jei yra dar didesnis, pradėk nuo jo, rinkis mažesnį ISO. Paskui imk per vidurį f reikšmę, ISO atitinkamą taikyk ir paskutinį f rinkis, mažiausią. Daiktą atitrauk tolėliau nuo fono, kad matytųsi kas ir kaip keičiasi. Mažinant f fonas turėtų vis labiau ryškėti.  smile.gif

Ne, dydziausias pas mane F 22, mano objktyvas Nikkor 18-105mm.
Nemaniau, kad sitaip sunku bus doh.gif
Pasistengsiu iveikt, labai aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(reida @ 2011 07 08, 15:06)
Ne, dydziausias pas mane F 22, mano objktyvas  Nikkor 18-105mm.
Nemaniau, kad sitaip sunku bus doh.gif
Pasistengsiu iveikt, labai aciu 4u.gif

Va, ir išaiškėjo ką supranti. biggrin.gif Didžiausia diafragmos reikšmė tuomet, kai prie f raidės kuo mažesnis skaičiukas. Mažiausia atvirkščiai. 4u.gif
Čia neseniai radau daug info, kuri lengvai suprantama. Bet ir šios temos pirmoje žinutėje yra tikrai visas lobynas info. Reikia skaityti ir bandyti. 4u.gif
Atsakyti
Laba, aciu uz nauja temuke...

Ačiū, kas pakomentavo mano vaikiukų foto, akasha labai teisingai pasakė, jie norėjo tik siusti...jie ten abu ant akmenų sėdi, va ir nebuvo taip,kad ją pasodint auksčiau, o ant brolio kelių nenorėjau sesės sodinti...taip ir gavosi...Yvette,ačiū, būtinai pakartosiu...

Vanilla, vaikiukų foto man ne...na tiek paprastos eilinės foto...bet va mergina su skrybėle ir šešėliais, man labai patinka...

Merginos, flichre nesulaukiau komentarų, o tiesiog labai norėtūsi...man ši foto labai, netgi labai patinka...,patinka tas rūkelis, patinka ta gėlyte ant veiduko...patinka ir tiek...bet o kaip jums...ką matot jūs...ar kas negerai?Kas negerai?Ačiū, kas pasisakys
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Ka @ 2011 07 08, 15:14)
Va, ir išaiškėjo ką supranti.  biggrin.gif Didžiausia diafragmos reikšmė tuomet, kai prie f raidės kuo mažesnis skaičiukas. Mažiausia atvirkščiai.  4u.gif
Čia neseniai radau daug info, kuri lengvai suprantama. Bet ir šios temos pirmoje žinutėje yra tikrai visas lobynas info. Reikia skaityti ir bandyti.  4u.gif

Labai dekinga, einu studijuot, nebebludijus toliau blush2.gif biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ka @ 2011 07 08, 15:14)
Čia neseniai radau daug info, kuri lengvai suprantama. Bet ir šios temos pirmoje žinutėje yra tikrai visas lobynas info. Reikia skaityti ir bandyti.  4u.gif

Ka! idejai tikrai gera straipsni naujokems! viskas labai aishkiai surashyta. manau, kad sita straipsni vertetu ideti i 1a psl, tikrai padetu daugeliui.
Atsakyti
Labas,
QUOTE(Akasha @ 2011 07 08, 14:12)
Gal as siuo atveju grubiai pasakysiu, bet si nuotrauka man nieko nesako... Taip arkliukai grazus, bet tai tiek... nieko idomesnio joje nera..... Gal kitokio kampo, kitokio kadravimo is siek tiek arciau... na bet sis variantas viesiems matytas vaziuojant kurnors, pakeleja, todel i ji ne taip ir idomu ziureti...

Man visai negrubiai pasirodė mirksiukas.gif Kuo griežtesnis vertinimas ir kuo daugiau išsakoma to blogio, kurį mato nuotraukoje stipriai pažengę fotografai, tuo daugiau to negero, išstudijavęs nuotrauką n kartų, pamatai ir pats, o tai atveria kelią tobulėjimui smile.gif
Ačiū mirksiukas.gif
Atsakyti
Matau daugiau naujokiu jungiasi,smagu 4u.gif
Kas turit helios objektyvus,labai sunku su jais fotografuoti?Ar namuose galima?
Atsakyti
QUOTE(fox. @ 2011 07 08, 16:47)
Matau daugiau naujokiu jungiasi,smagu 4u.gif
Kas turit helios objektyvus,labai sunku su jais fotografuoti?Ar namuose galima?


Sveiki,
Šioje temoje negyvenu, bet atsiliepsiu. Dabar kolega paskolino Helios 40-2. Ką turite galvoje sakydama "sunku"? Man su H40-2 sunku nebent fiziškai, nes jis ne iš lengvųjų, nors rankoje guli patogiai. Dar nerimauju, kad objektyvo uodegėlė gali pabraižyti body. O šiaip neblogas objektyvas, vidutinio aštrumo, bokeh stambus. "Namuose" - kiek suprantu čia apie dirbtinį apšvietimą? Neteko bandyti, su natūraliu tamsiam koridoriuje dieną susitvarko, šviesus gi zaraza (f/1,5) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Maggie @ 2011 07 08, 15:28)
Ka! idejai tikrai gera straipsni naujokems! viskas labai aishkiai surashyta. manau, kad sita straipsni vertetu ideti i 1a psl, tikrai padetu daugeliui.

Puiku. Jei aš kursiu sekančią temą, įdėsiu. Jei kas kitas, irgi būtų gerai, kad šis straipsnis ten atsirastų. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(wgs @ 2011 07 08, 15:03)
Sveiki,
Šioje temoje negyvenu, bet atsiliepsiu. Dabar kolega paskolino Helios 40-2. Ką turite galvoje sakydama "sunku"? Man su H40-2 sunku nebent fiziškai, nes jis ne iš lengvųjų, nors rankoje guli patogiai. Dar nerimauju, kad objektyvo uodegėlė gali pabraižyti body. O šiaip neblogas objektyvas, vidutinio aštrumo, bokeh stambus. "Namuose" - kiek suprantu čia apie dirbtinį apšvietimą? Neteko bandyti, su natūraliu tamsiam koridoriuje dieną susitvarko, šviesus gi zaraza (f/1,5) smile.gif

'Sunku'-tai ta prasme,kad vaiku begiojanciu su juo turbut nepagaudysi?Kazkaip galvoju,kad tie objektyvai tokie fotografavimui neskubant,pasimegaujant.Tokie daugiau pazaidimui rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(fox. @ 2011 07 08, 17:19)
'Sunku'-tai ta prasme,kad vaiku begiojanciu su juo turbut nepagaudysi?Kazkaip galvoju,kad tie objektyvai tokie  fotografavimui neskubant,pasimegaujant.Tokie daugiau pazaidimui rolleyes.gif


Vaikų nebandžiau, o pvz. minią fotografuoti labai įdomu. Tereikia įgusti greitai ir tiksliai fokusuoti, jei turite adapterį su fokuso patvirtinimu, tai turėtų būti visai nesunku.
Nors dabar pagalvojau, kad vaikų portretus būtų sudėtinga daryti, jie gi neišbūna vienoje vietoje nei sekundės biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(wgs @ 2011 07 08, 15:30)
Vaikų nebandžiau, o pvz. minią fotografuoti labai įdomu. Tereikia įgusti greitai ir tiksliai fokusuoti, jei turite adapterį su fokuso patvirtinimu, tai turėtų būti visai nesunku.
Nors dabar pagalvojau, kad vaikų portretus būtų sudėtinga daryti, jie gi neišbūna vienoje vietoje nei sekundės biggrin.gif

Sutinku,vaikus fotografuoti tikrai nelengva.Dekui uz pasisakymus. 4u.gif
Atsakyti