Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(ievuuzee @ 2011 09 26, 10:49)
Sveiki,
norejau pasiteirauti, yra tokia situacija:
as pastojau budama studente, bet mokslus jau baigiau, o gimdyti man kita men. Zinau , kad man nelabai kas priklauso, nes neturiu darbo stazo, ir kad esu draudziama 3 men po baigimo (tai iki rugsejo galo). Galejau per tuos 3 men isidarbint kazkur ( bet kas nescia priims smile.gif ) ir eiti VPA, bet man neapsimoka, nes jau noriu nuo pavasario eiti dirbt (tokia specialybe, kad ilgai nedirbt negaliu). Sio menesio pradzioje susituokem su vyru, kad nebutu jokiu nesamoniu del vaiko: vaiko pripazinimas pas notara ir t.t.... Taigi nusprendem, kad VPA eis vyras, o as pavasari i darbeli. Dabar man visiskai neaisku kaip man bus su draudimu? Zinau, kad nescios moterys yra draudziamos valstybes, o kaip paskui? tuo labiau kad vyras iseina i VPA. Ar man reikes moket imokas sodrai?

i birza stokit.
Atsakyti
Laba diena,

Reikia protingu žmonių pagalbos, esu nežinioje del ismoku...padekit paskaiciuoti...

Pirmiausia nezinau is 12 ar is 24 men skaiciuojasi vpa ismokos ?

Pas mane yra taip... g.gif

2007.05.24-2010.05.24 buvau 3 metus vaiko prieziuros atostogose
2010.05.24-2010.11.24 is darbo biržos gavau pusmetines ismokas apie 650 lt
2010.11.24-2011.06.30 stovejau darbo biržoje
2011.06.30 isidarbinau ir dirbhu iki siol, bet dabar man jau 3,5 men nestumas. Atlyginima gaunu tarkim 1000 lt. Bet iki dekreto man dirbti teks tik 7 men, va ir kyla klausimas kiek as gausiu ir is kokio laikotarpio man skaiciuosis ismokos, is paskutiniu 12 men ar kabins ir darbo birzos pinigelius....
Ačiū, lauksiu ziniu 4u.gif
Labai labai lauksiu rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutaure @ 2011 09 28, 11:45)
Laba diena,

Reikia protingu žmonių pagalbos, esu nežinioje del ismoku...padekit paskaiciuoti...

Pirmiausia nezinau is 12 ar is 24 men skaiciuojasi vpa ismokos ?

Pas mane yra taip... g.gif

2007.05.24-2010.05.24 buvau 3 metus vaiko prieziuros atostogose
2010.05.24-2010.11.24 is darbo biržos gavau pusmetines ismokas apie 650 lt
2010.11.24-2011.06.30 stovejau darbo biržoje
2011.06.30 isidarbinau ir dirbhu iki siol, bet dabar man jau 3,5 men nestumas. Atlyginima gaunu tarkim 1000 lt. Bet iki dekreto man dirbti teks tik 7 men, va ir kyla klausimas kiek as gausiu ir is kokio laikotarpio man skaiciuosis ismokos, is paskutiniu 12 men ar kabins ir darbo birzos pinigelius....
Ačiū, lauksiu ziniu  4u.gif
Labai labai lauksiu  rolleyes.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif

Kada jums i dekreta?Jei nors viena diena papuls i dekreto apskaiciavima is ankstesnio VPA,tai galesit rinktis kad skaiciuotu is to DU kaip pirmama vaikui.Darbo birzos pinigeliai isena i pajamas,taip pat laikas per kuri gaudavot bedarbio pasalpa ieina i staza.
Atsakyti
Aciū didelis 4u.gif
Man septyni menesiai sueina sausio viduryje..., nes isidarbinau jau su 2 sav. nestumu, aisku nezinojau g.gif , na ne tame esme
Tai kada man geriau iseiti i dekreta, kad gauciau didesne ismoka ?
Tai visgi is 24 men skaiciuojasi ?
Nu niekaip man neasiku, nesu tupa, bet istatymai man doh.gif
Padekit paskaiciuoti ir patarkit ka geriau daryti, aciu
cia mano trecias vaikutis bus mirksiukas.gif
aisku galima pasireguliuot kazkiek laiko, kad i geresni laika papult, bet reikia zinot kas ir kaip...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutaure: 28 rugsėjo 2011 - 12:02
QUOTE(Liutaure @ 2011 09 28, 12:55)
Aciū didelis  4u.gif
Man septyni menesiai sueina sausio viduryje..., nes isidarbinau jau su 2 sav. nestumu, aisku nezinojau  g.gif , na ne tame esme
Tai kada man geriau iseiti i dekreta, kad gauciau didesne ismoka ?
Tai visgi is 24 men skaiciuojasi ?
Nu niekaip man neasiku, nesu tupa, bet istatymai man  doh.gif
Padekit paskaiciuoti ir patarkit ka geriau daryti, aciu

is 12 men skaiciuojasi.Jeigu eisit sausi i dekreta,tai jums skaiciuos is 2010.12.01-2011.11.31 laikotarpio.Ankstesnio vaiko VPA neieina i ta laikotarpi,todel pasirinkti kaip pirmam moketu jus negalesit.Kai kurie menesiai bus su nulinem pajamom,todel dekretiniai pinigai ne bus dideli,o VPA skaiciuos is 2011.03.01-2012.02.28 laikotarpio,cia jeigu dekretas baigsis balandzio menesi.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 09 28, 11:08)
is 12 men skaiciuojasi.Jeigu eisit sausi i dekreta,tai jums skaiciuos is 2010.12.01-2011.11.31 laikotarpio.Ankstesnio vaiko VPA neieina i ta laikotarpi,todel pasirinkti kaip pirmam moketu jus negalesit.Kai kurie menesiai bus su nulinem pajamom,todel dekretiniai pinigai ne bus dideli,o VPA skaiciuos is 2011.03.01-2012.02.28 laikotarpio,cia jeigu dekretas baigsis balandzio menesi.


Aciu, tai dekretiniai yra tie 56 d iki gimdymo ir 70 dienu po ???
O VPA tai tie pasirenkami 1 arba 2 metai ?
Atsakyti
QUOTE(Liutaure @ 2011 09 28, 14:20)
Aciu, tai dekretiniai yra tie 56 d iki gimdymo ir 70 dienu po ???
O VPA tai tie pasirenkami 1 arba 2 metai ?

taip.
Atsakyti
Na paklausiu dar paskutini klausimeli, kol neatsibodau blush2.gif

Raset, kad dekretiniai skaiciuosis is 2010.12.01-2011.11.31, tai vadinasi 5 men dauginu is gaunamo uzdarbio ir dalinu is 12, ir zinosiu kiek gausiu uz tuos 4 men dekreto, beje kiek zinau juos moka visus is karto, bet pradzioje dekreto ar pabaigoje ?

Dabar velgi del tu VPA, tai man prisideda prie VPA ismoku skaiciavimo dekreto kasmenesines sumos ar ne jau ? Nes raset, kad skaiciuos is 2011.03.01-2012.02.28, tai sausio puse ir vasario men as jau nebedirbsiu, o skaitysis dekreto pajamos ar ne ? tai skaiciuosis vel tie 5 men ar jau prisides dekreto jžpajamos ?menesi. Jei skaiciuosis is 2011.03.01 iki 2012.02.28 tai jau 12 menesiuku gausis ir as jau islosiu daugiau

Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutaure @ 2011 09 28, 15:37)
Na paklausiu dar paskutini klausimeli, kol neatsibodau  blush2.gif

Raset, kad dekretiniai skaiciuosis is 2010.12.01-2011.11.31, tai vadinasi 5 men dauginu is gaunamo uzdarbio ir dalinu is 12, ir zinosiu kiek gausiu uz tuos 4 men dekreto, beje kiek zinau juos moka visus is karto, bet pradzioje dekreto ar pabaigoje ?

Dabar velgi del tu VPA, tai man prisideda prie VPA ismoku skaiciavimo dekreto kasmenesines sumos ar ne jau ? Nes raset, kad skaiciuos is 2011.03.01-2012.02.28, tai sausio puse ir vasario men as jau nebedirbsiu, o skaitysis dekreto pajamos ar ne ? tai skaiciuosis vel tie 5 men ar jau prisides dekreto jžpajamos ?menesi. Jei skaiciuosis is 2011.03.01 iki 2012.02.28 tai jau 12 menesiuku gausis ir as jau islosiu daugiau

Aciu  4u.gif

Panasiai gausis, kaip raset, tik vos daugiau bus, nes Sodra 3 proc. maziau nuskaiciuos nuo pasalpos nei nuo atlyginimo, o ir pajamu mokescio nenuskaiciuos, jei minimumas ar maziau susidarys. Dekreto pinigelius sumoka jo pradzioje, kai tik popieriukus jus ir darboviete susitvarkot, tai tada jau po keliu dienu ismoka. O VPA pasalpai apskaiciuoti ieis ir kazkur 3 dekreto menesiai - ju pajamos skaiciuojasi taip pat (nesvarbu, kad dekreto pinigus gausite sausio ar vasario men. visus is karto, bus i VPA iskaiciuota tik tiek, kiek priklausytu uz tuos 3 men. jei gautumet dekreto pasalpa kas menesi)
Atsakyti
Aciu, na va paaiskejo, dekinga jums merginos 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, turiu tokį klausimą: ar einant nėštumo/gimdymo atostogų turi būti likę būtent 70 dienų iki gimdymo - nei daugiau, nei mažiau? man rodos, kad mano gydytoja blogai paskaičiavo, nes skaičiuojant atbuline tvarka iki numatytos gimdymo datos man gaunasi ne 70 dienų, o 76 dienos. Gydytoja atostogauja...o darbe dar turiu nepanaudotų atostogų. Sodroj pasiūlė kreiptis i savo gydytoją, poliklinikoj - taip pat, o man jau nėra ko laukti kol ji grįš, nes bijau pražiopsoti datą ir "susipykti" su Sodra ir jų pašalpom.. Iš anksto ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dramblys @ 2011 09 28, 21:58)
Sveikos, turiu tokį klausimą: ar einant nėštumo/gimdymo atostogų turi būti likę būtent 70 dienų iki gimdymo - nei daugiau, nei mažiau? man rodos, kad mano gydytoja blogai paskaičiavo, nes skaičiuojant atbuline tvarka iki numatytos gimdymo datos man gaunasi ne 70 dienų, o 76 dienos. Gydytoja atostogauja...o darbe dar turiu nepanaudotų atostogų. Sodroj pasiūlė kreiptis i savo gydytoją, poliklinikoj - taip pat, o man jau nėra ko laukti kol ji grįš, nes bijau pražiopsoti datą ir "susipykti" su Sodra ir jų pašalpom.. Iš anksto ačiū  smile.gif

nebutinai 70 dienu turi buti iki gimdymo,nes nieks nezino tyksliai kada pagimdisit,apytiksliai jie skaiciuoja,be to gali ir veliau i dekreta iseiti,nors ir savaite pries numatyta data.Bet pas jus iseina,kad jus isleido anksciau nei 30 sav,bet manau gali buti kazkiek dienu paklaida.
Atsakyti