Įkraunama...
Įkraunama...

Rykštelės naudojimas: už ir prieš argumentuotai

QUOTE(dewdew @ 2011 07 02, 22:05)
Oho, mano vaikas dar geresnis už visus čia aprašytus ir nedaro tokių nesąmonių nei parduotuvėj nei dar kur.  Netoleruoju nepaklusnumo ar kenkimo kam nors, auklėju, kiek galiu, netgi diržu auklėju, netgi užrinku kartais, bet mano mama ir sesės vis tiek sako, kad aš jį lepinu ir per mažai auklėju.  blink.gif Va, šito tai nesuprantu niekaip, kaip kažkas taip gali apie mane galvoti... Palyginus su jumis visomis aš tikra ragana ir labai griežta.


QUOTE(dewdew @ 2011 07 14, 11:01)
Gal nesuės ten jo.  mirksiukas.gif  Jei bus drąsus, pasitikintis savimi, tai ir nesuės, nesvarbu, kad gerai išauklėtas.  smile.gif  Nuo gero auklėjimo vaikai tik dar stipresni būna ir labiau pasitiki savo jėgomis, supranta, kad stiprybė ne fizinėje jėgoje, bet teisingai elgtis.
Aš irgi savo sūnų auklėju, kad negalima muštis, stumdytis, atiminėti ir to išmokęs jis tik dar labiau kovoja už teisybę, drąsiai reiškia nepasitenkinimą, jei kas nors ką nors iš jo atima ar pastumia ar kitaip neteisingai pasielgia. To ir reikia, kad kiti nesuėstų. Vienąkart net pati nustebau, kaip kibo 2 metais vyresniam mano broliui į gerklę, kad tas jo manymu neteisingai su juo elgėsi.  blink.gif  Bet paaiškinau, kad taip nedera, kad geriau žodžiais išreikšti savo nepasitenkinimą ir jis po truputį to mokosi. Tai yra gerai, kad mokosi ne kumščiais bendrauti, bet jo drąsa ar kovojimas už save nuo to nesumažėja, jis tik išmoksta daugiau būdų, kaip išspręsti problemas.

Atleiskit, bet prieštaraujate pati sau smile.gif Kaip Jūs galite išmokyti vaiką, kad stiprybė yra ne fizinėje jėgoje ir kad negalima muštis, jei pati jį diržu auklėjate (būtent fizinę jėgą naudojate)? Sakote vaikui viena, o elgiatės priešingai.
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2011 07 14, 11:53)
Atleiskit, bet prieštaraujate pati sau smile.gif Kaip Jūs galite išmokyti vaiką, kad stiprybė yra ne fizinėje jėgoje ir kad negalima muštis, jei pati jį diržu auklėjate (būtent fizinę jėgą naudojate)? Sakote vaikui viena, o elgiatės priešingai.


Neprieštarauju sau. Vaikas supranta, kad tai yra bausmė, auklėjimas, teisingumas, o ne šiaip naudojimasis fiziniu pranašumu, bandymas įveikti ar panašiai. Jis supranta, kad tėvai taip darydami jį myli ir ne be reikalo jį baudžia, bet tam, kad išmokytų, kas gerai, kas blogai. Aš nemušu vaiko susierzinusi, supykusi ar be reikalo. Žinoma, galima apsieiti ir be rykštelės, jei mama visada būna su vaikučiu, daug bendrauja ir visada viską labai gerai daro, ir viskas puikiai pavyksta. Tačiau kartais tėvai daro klaidų, kartais kažko nepastebi ir paskui gali atsitikti tokia situacija, kai prireikia fizinės bausmės. Mums to prireikę buvo vos kelis kartus. Manau, kad tam tikroje situacijoje nebaudimas būtų didesnis vaiko žalojimas arba iš vis rizikavimas jo gyvybe. Pvz., mokiau vaiką, kad be tėvų negalima važiuoti į gatvę ir jis vis tiek išvažiavo ir teko su rykštele nubausti, tiesiog pamaniau, kad nenubausdama labiau rizikuočiau vaiko gyvybe.
Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 19, 22:44)
Neprieštarauju sau. Vaikas supranta, kad tai yra bausmė, auklėjimas, teisingumas, o ne šiaip naudojimasis fiziniu pranašumu, bandymas įveikti ar panašiai. Jis supranta, kad tėvai taip darydami jį myli ir ne be reikalo jį baudžia, bet tam, kad išmokytų, kas gerai, kas blogai. Aš nemušu vaiko susierzinusi, supykusi ar be reikalo. Žinoma, galima apsieiti ir be rykštelės, jei mama visada būna su vaikučiu, daug bendrauja ir visada viską labai gerai daro, ir viskas puikiai pavyksta. Tačiau kartais tėvai daro klaidų, kartais kažko nepastebi ir paskui gali atsitikti tokia situacija, kai prireikia fizinės bausmės. Mums to prireikę buvo vos kelis kartus. Manau, kad tam tikroje situacijoje nebaudimas būtų didesnis vaiko žalojimas arba iš vis rizikavimas jo gyvybe. Pvz., mokiau vaiką, kad be tėvų negalima važiuoti į gatvę ir jis vis tiek išvažiavo ir teko su rykštele nubausti, tiesiog pamaniau, kad nenubausdama labiau rizikuočiau vaiko gyvybe.


O kodel negalima bausti uzdraudziant kokius jam malonius dalykus, pvz, neleisti naudotis kompiuteriu ar ziureti televizoriaus savaite? As pritariu, kad turi buti pasekmes uz negera elgesi, bet kodel tos pasekmes turi buti rykstele?
Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 19, 20:44)
nenubausdama labiau rizikuočiau vaiko gyvybe.

vaiko gyvybe rizikuojate bausdama, nes bausme ismoko bijoti bausmes ir saugoti savo kaili, bet nepaaiskina tevu sprendimo priezasciu. vaikai labai racionalus. galiausiai, vaikas ismoks vengti bausmes, ty daryti tai, kas draudziama, kai nemato suaugusieji, kurie galetu nubausti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 20 liepos 2011 - 11:25
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2011 07 20, 11:15)
O kodel negalima bausti uzdraudziant kokius jam malonius dalykus, pvz, neleisti naudotis kompiuteriu ar ziureti televizoriaus savaite? As pritariu, kad turi buti pasekmes uz negera elgesi, bet kodel tos pasekmes turi buti rykstele?


Nu, neįsivaizuoju, ką galėčiau uždrausti vaikui. Jis ir taip nežaidžia su kompiuteriu ir nežiūri televizoriaus. Gal valgyt uždraust? biggrin.gif Šiaip nežadu jam nieko gero uždrausti, nes nuo to jam tikrai būtų blogiau, o nuo rykštelės jam tik tuomkart skauda, bet nieko, kas jam iš tikro gera ir naudinga jis nepraranda.
Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2011 07 20, 11:24)
vaiko gyvybe rizikuojate bausdama, nes bausme ismoko bijoti bausmes ir saugoti savo kaili, bet nepaaiskina tevu sprendimo priezasciu. vaikai labai racionalus. galiausiai, vaikas ismoks vengti bausmes, ty daryti tai, kas draudziama, kai nemato suaugusieji, kurie galetu nubausti...


Vaikas visada žino už ką baudžiama. Negalima bausti, kai vaikas nežino už ką. Žodžiu rykštele bausti galima tik tada, kai vaikas žinojo, kad kažko negalima daryti, bet nepaklausė ir supranta, kad rykštelė yra bausmė už neklausymą. Be to, nereikia bausti vien dėl to, kad tėvas susinervino ar panašiai. Nemanau, kad vaikas galiausiai tik vengs bausmės ir darys, kai nemato; turėtų būti labai jau pagedęs vaikas... Manau, kad su tokiomis bausmėmis, kur vaikui uždraudžiama žiūrėti tv ir panašiai, didesnė tikimybė, kad vaikas taip "racionaliai" reaguos. g.gif
Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 21, 15:22)
nuo rykštelės jam tik tuomkart skauda, bet nieko, kas jam iš tikro gera ir naudinga jis nepraranda.


Negalima bausti, kai vaikas nežino už ką.

Žodžiu rykštele bausti galima tik tada, kai vaikas žinojo, kad kažko negalima daryti, bet nepaklausė ir supranta, kad rykštelė yra bausmė už neklausymą.

Be to, nereikia bausti vien dėl to, kad tėvas susinervino ar panašiai.

Nemanau, kad vaikas galiausiai tik vengs bausmės ir darys, kai nemato; turėtų būti labai jau pagedęs vaikas...


O bausme rykstele cia priskiriamia prie geru ir naudingu dalyku ar kaip cia suprasti? g.gif

Dar to betruko... Be bausmiu niekaip neiseina????

Kodel jus aplamai nusprendet bausti vaika? Ka gero tai duoda, jusu nuomone?

Linksmai nusiteikes tete vanoja vaika rykstele...?

O rykstele vaika pataiso, taip? Gaudamas skuron jis palaipsniui taisomas, ir nesislepdamas krecia sunybes? Ar tiesiog isauga i gerasirdi, empatiska vaika, daranti tik gerus darbus?
Atsakyti
racionalus reagavimas į fizinę bausmę yra tas, kad yra morališkai priimtina savo problemas spręsti jėga.
psichologinės bausmės galbūt labiau civilizuotos, bet Ragnez teisi -- bausmės bijojimas neskatina elgtis saugiai ir teisingai.

ar neužtenka suaugusių, kurie pvz. sąmoningai nesilaiko kelių eismo taisyklių, kai žino, kad šalimais nėra policininko?
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2011 07 21, 20:16)
ar neužtenka suaugusių, kurie pvz. sąmoningai nesilaiko kelių eismo taisyklių, kai žino, kad šalimais nėra policininko?


Pritariu del sito, bet man paauglysteje reikedavo zinoti, kad jeigu pvz negrisiu namo laiku, visa savaite turesiu po mokyklos iskart namo eiti, o ne gastroliuoti po miesta. Supratimas, kodel vieno ar kito dalyko negalima daryti atejo veliau, iki tol tiesiog suprasdavau, kad tevai kazkodel neleidzia.
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2011 07 21, 17:34)
Pritariu del sito, bet man paauglysteje reikedavo zinoti, kad jeigu pvz negrisiu namo laiku, visa savaite turesiu po mokyklos iskart namo eiti, o ne gastroliuoti po miesta. Supratimas, kodel vieno ar kito dalyko negalima daryti atejo veliau, iki tol tiesiog suprasdavau, kad tevai kazkodel neleidzia.


Mane pvz. lupdavo kaskart grizus namo is draugiu (buvau 7-11) metu. mobiliu tada nebuvo, rastelio niekas nepamokino parasyti, pati nesusiprotejau (o gal lupimas turejo padeti, kad nusvistu galvoj mintis rasteliui parasyti? Deja... ) Buvo tik baime, baime, baime... Bet pas drauges vistiek ejau. Ir nesupratau, uz ka mane lupa, juk kaskart budavau pas ta pacia drauge.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 19, 20:44)
Neprieštarauju sau. Vaikas supranta, kad tai yra bausmė, auklėjimas, teisingumas, o ne šiaip naudojimasis fiziniu pranašumu, bandymas įveikti ar panašiai. Jis supranta, kad tėvai taip darydami jį myli ir ne be reikalo jį baudžia, bet tam, kad išmokytų, kas gerai, kas blogai. Aš nemušu vaiko susierzinusi, supykusi ar be reikalo. Žinoma, galima apsieiti ir be rykštelės, jei mama visada būna su vaikučiu, daug bendrauja ir visada viską labai gerai daro, ir viskas puikiai pavyksta. Tačiau kartais tėvai daro klaidų, kartais kažko nepastebi ir paskui gali atsitikti tokia situacija, kai prireikia fizinės bausmės. Mums to prireikę buvo vos kelis kartus. Manau, kad tam tikroje situacijoje nebaudimas būtų didesnis vaiko žalojimas arba iš vis rizikavimas jo gyvybe. Pvz., mokiau vaiką, kad be tėvų negalima važiuoti į gatvę ir jis vis tiek išvažiavo ir teko su rykštele nubausti, tiesiog pamaniau, kad nenubausdama labiau rizikuočiau vaiko gyvybe.

Na, čia tai išvis nesupratau... Kodėl už tėvų padarytas klaidas ar kažko nepastebėjimą reikia mušti vaiką? Absoliučiai nelogiška.
Atsakyti
man kažkaip atrodo, kad užvožimas vaikui iš impulsyvaus nesusivaldymo yra mažiau baisu, negu sąmoningai suplanuota ir apgalvota egzekucija dry.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2011 07 21, 18:19)
man kažkaip atrodo, kad užvožimas vaikui iš impulsyvaus nesusivaldymo yra mažiau baisu, negu sąmoningai suplanuota ir apgalvota egzekucija dry.gif


Taip. Ir man taip atrodo. O kaip paaugusiam vaikui turi but baisu, kai bausmes nuojauta uzvaldzius visa kuna ir smegenis.... brrr bjauru net prisiminti ta jausma.
Atsakyti