Įkraunama...
Įkraunama...

Rykštelės naudojimas: už ir prieš argumentuotai

QUOTE(Natuke @ 2011 07 25, 15:56)
Dovydas pamilo Dievą ir buvo pagal Jo širdį ir klausė Jo daug anksčiau negu turėjo problemų su moterim arba puikybe. Ir taip, tada Dievas jį baudė - bet kiek daug atleido. Tos bausmės buvo kaip šaltas dušas - pasakymas "sustok", kai daugiau niekas neveikia.

Abraomas klausė Dievo, bet darė daug "nesamonių" ir vienintelė "bausmė" kurią iš karto galiu prisiminti - Izmailas ir jo sudėtingi santykiai su Jokubu, problemos tarp jų palikonių..

Tačiau prisimink Teisėjų knygą. Kiek kartų Dievas juos baudė - tiek kartų jie atsigręždavo atgal. Arba faraoną - tik pasitraukdavo bausmė jis vėl darė savo. Nors šitie Biblijos pavyzdžiai rodo, kad rykštė nekeičia širdies.

Dažnai žmones sieja auklėjimą su bausme. Pasakyčiau mano pedagogikos dėstytojos žodžiais - bausmė neauklėja, ji tik sustabdo nenorimą elgėsį. Būtent tą elgėsį. Būtent tam kartui.
Papildyta:

o jeigu ir rykštė nepadės?


O tai jūs galvojate, kad Dievas neteisingai daro bausdamas žmonės ir negerai auklėja?
O jei ir rykštės nepadeda, tai tikrai liūdna.

Papildyta:
QUOTE(fainulkina @ 2011 07 25, 16:08)
Skaitau ir savo akimis netikiu, kas jūs aplamai per žverys  blink.gif  3 metukų vaikelį rykštėmis vanojate,apie kažkokius Dievus ir velnius pezat ir jaučiatės dar labai gerą darbą daranti  doh.gif Nemaniau, kad šiais laikais dar likę tokios tamsuomenės... Prabilot apie įstatymus, o ar nutuokiate, kad smurtas prieš vaikus taipogi turi atskirus straipsnius  blink.gif Gaila, kad tokie gimdytojai Lietuvoje vis dar jaučiasi nebaudžiami.. Man tikrai labai netgi labai jūsų vaiko gaila. Sakykite, o kai jusu vyras arba jūs pati ką nors ne taip padarote vienas kitą rykštelėmis ar jau kumščiais į nosį auklėjete? Ne? Kodėl? Gal tarpusavyje geriau vanokitės, tik mažą, negalintį apsiginti vaiką, palikite ramybeje.

Ką jūs žinote, kad taip sakote? Greičiausiai jūs savo vaiką dar daugiau esate baudusi ir liūdnesnėmis vaikui bausmėmis. Ir aš nemanau, kad jūs kažkokia bloga mama, bet manau, kad kažką įsivaizduojate neteisingai apie mus.
Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 25, 17:46)
1 O tai jūs galvojate, kad Dievas neteisingai daro bausdamas žmonės ir negerai auklėja?
2 O jei ir rykštės nepadeda, tai tikrai liūdna.

Ne, bet manau, kad Jis neauklėjo, bet sustapdydavo, sulaikydavo nuo neteisingo elgėsio būtent baime. Mūsų, tėvų, tikslai kitokie.

2 jūsų mažylis dar labaai mažas. Bet vis gi.. Kas eina už rykšties? Daugiau rykšties? Ar kumštis?

Labai atsiprašau už diskusiją ne vietoj. Dėl religijos pusės - turbūt būtent tik tikėjimas verčia kai kurios mylinčius tėvus naudoti fizines bausmės, dėl to manau, kad apie tai verta diskutuoti ir bendram forume. Tik turbūt reikia jau keliauti į kitą temą:

jeigu įdomu bendrauti, galima susikurti temą čia:
http://www.supermama...hp?showforum=43
nes kaip suprantu, jau dvi temas apie tai buvo iškalbėta smile.gif

Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 25, 15:10)

1. Rykštelė turi auklėti, o ne priversti bijoti.

Bet tai tikrai nereiškia, kad visais atvejais už bet kokį blogą elgesį reik tos rykštelės. Tik dėl tikrai svarbių ir rimtų dalykų.

2. Kaip jau sakiau, rykštelės nereik naudoti vien dėl to, kad susierzini, kad priverstum vaiką tave garbinti ar vykdyti kažkokius tavo norus

3. Aišku, neteisingai taikoma bausmė gali ir visai sutrukdyti pažinti Dievą vaikui. Vaikai Dievą įsivaizduoja dažniausiai panašų į savo žemišką tėvą. Vaikus reikia mokyti, kad Dievas šventas, teisingas, kad Dievu reikia tikėti, klausyti Jo Žodžio. Žinoma, reikia nepamišti ir kad Dievas yra maloningas, gailestingas, taip pat elgtis ir su savo vaikais.




1.Bet rykstele sukelia fizini skausma. Nemanau, kad vaikas ismoksta kokia nors kita pamoka, kaip kad bijoti.

Kai vaikas paaugs, atsiras daugybe rimtesniu dalyku, tai ka tada? Lupsit ir lupsit, nes riba jau kaip ir perzengta?

2. Deja, fizinemis bausmemis tevai siekia, kad vaikas paklustu.... O jus norit paklusnaus bailio?

3. O teisingai taikoma bausme padeda vaikui pazinti Dieva? Kai tevams nera kantrybes su vaiku sneketis, mokyti, aiskinti, jie savo silpnuma nuraso nematomam visagaliui Dievui, nes tas pries istatyma uz vaiku smurta juk nestos. Apgailetina!

Taip, Dievas yra gailestingas, maloningas, tai ir mokinkit savo vaika sito, uzuot dave rykstes. Nes cia tai pati priestaraujat savo zodziams. Taip, bausti galima ir netgi reikia,bet tuo paciu reikia parodyt vaikui malone ir gailesti. Nesueina jokie galai jusu mastyme ir isitikinimuose.
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2011 07 25, 17:17)
Ne, bet manau, kad Jis neauklėjo, bet sustapdydavo, sulaikydavo nuo neteisingo elgėsio būtent baime. Mūsų, tėvų, tikslai kitokie.

2 jūsų mažylis dar labaai mažas. Bet vis gi.. Kas eina už rykšties? Daugiau rykšties? Ar kumštis?

Labai atsiprašau už diskusiją ne vietoj. Dėl religijos pusės - turbūt būtent tik tikėjimas verčia kai kurios mylinčius tėvus naudoti fizines bausmės, dėl to manau, kad apie tai verta diskutuoti ir bendram forume. Tik turbūt reikia jau keliauti į kitą temą:

jeigu įdomu bendrauti, galima susikurti temą čia:
http://www.supermama...hp?showforum=43
nes kaip suprantu, jau dvi temas apie tai buvo iškalbėta smile.gif


Nežinau, kas eina už rykštės, tiksliau, ką tėvai dar gali padaryti, bet ir nelabai įdomu man, nes tikrai negalvoju, kad mano vaikui rykštė nepadėtų. Aš, tiesą sakant, galvoju, kad mano vaikui iš vis net tos rykštė niekad nereikės. smile.gif
Gal čia kai kas galvoja, kad aš tik ir auklėju rykšte.. Taip visai nėra, vienąkart gavo visai nestipriai, kai išvažiavo vienas į gatvę.. Tik dėl to, kad labai išsigandau, kad gali vėl kada nors taip padaryti (o jis su dviratuku labai greit važiuoja, aš tikrai nespėčiau paskui jį) ir norėjau sureaguoti rimtai, kad tikrai suprastų, jog negalima. Kitus du kartus iš vis jokia rykštė, bet simbolinė "fizinė" bausmė ir jam tikrai neskaudėjo.. rolleyes.gif Mano vaikas geras ir paklusnus, neįsivaizduoju, kad reiktų kada rimtai duoti rykštės, bet teoriškai pasisakau už tai ir manau, kad labai blogais atvejais, kai tėvai labai apsileidę, kad paskui atstatytų vaiką į doros kelią, gali prireikti ir rykštės.
Apie tai diskutuoti daugiau nelabai yra prasmės, nes manau, kad rykštelės prireikti gali labai išskirtiniais atvejais. Pati aš galima sakyti net nesu to išbandžiusi, tik teoriškai čia samprotauju. Čia kažkur, atsimenu, parašiau, kad aš tikra ragana ir griežta, bet tai buvo labiau juokai. rolleyes.gif Tik norėjau pasakyti tuo, kad labai daug ko mokau vaiką ir labai daug aiškinu jam, kas gerai, kas blogai, kreipiu dėmesį į viską ką jis daro ir auklėju ir jis nekelia scenų parduotuvėje, nereikalauja, kad pirkčiau ką nors, kaip kiti. Tai tiek. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE
Gal čia kai kas galvoja, kad aš tik ir auklėju rykšte.. Taip visai nėra,

taip ir galvojau, aš čia taip pat daugiau teoriškai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angelu kalva @ 2011 07 25, 17:42)
1.Bet rykstele sukelia fizini skausma. Nemanau, kad vaikas ismoksta kokia nors kita pamoka, kaip kad bijoti.

Kai vaikas paaugs, atsiras daugybe rimtesniu dalyku, tai ka tada? Lupsit ir lupsit, nes riba jau kaip ir perzengta?

2. Deja, fizinemis bausmemis tevai siekia, kad vaikas paklustu.... O jus norit paklusnaus bailio?

3. O teisingai taikoma bausme padeda vaikui pazinti Dieva? Kai tevams nera kantrybes su vaiku sneketis, mokyti, aiskinti, jie savo silpnuma nuraso nematomam visagaliui Dievui, nes tas pries istatyma uz vaiku smurta juk nestos. Apgailetina!

Taip, Dievas yra gailestingas, maloningas, tai ir mokinkit savo vaika sito, uzuot dave rykstes. Nes cia tai pati priestaraujat savo zodziams. Taip, bausti galima ir netgi reikia,bet tuo paciu reikia parodyt vaikui malone ir gailesti. Nesueina jokie galai jusu mastyme ir isitikinimuose.


1. Na, o aš manau, kad vaikas išmoktų kitą pamoką nei bijoti. smile.gif Net jeigu ir tik bijoti išmoktų, tai jau labai daug ir gera pradžia. smile.gif
Priklauso nuo to, kur jūsų riba. Labai gerai pažįstu vieną šeimą, kuri duoda rykštės vaikams, kai tie peržengia ribą. Ir jie visai nedažnai lupa. smile.gif Vienas vaikas tik vienąkart yra gavęs ir jau nebegaus, kitas iki kokių 5 kartų per gyvenimą yra gavęs. Matot, ne vien tik lupa ir lupa.

2. Matot, aš nemanau, kad jis bijos kažkokių dalykų, kurių nereik bijoti dėl tos rykštės. Aš tikrai neklausyčiau tėvų vien dėl to, kad baisu rykštės gauti. smile.gif

3. Taip, teisingai taikoma bausmė padeda vaikui pažinti dievą. Mano požiūriu reikia kantriai šnekėtis, mokyti, aiškinti ir nieks nieko nenurašo Dievui. Aš nieko nedarau, kuo pati netikėčiau.

Tai ką aš padarysiu, kad jums prieštarauja čia vienas kitam teisingumas ir malonė? Tikrai sunku suprasti, bet tikiu, kad Dievas ir teisingas, ir maloningas tuo pačiu metu, o tėvai taip pat tokie gali būti.
Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 25, 18:58)
1. Na, o aš manau, kad vaikas išmoktų kitą pamoką nei bijoti. smile.gif Net jeigu ir tik bijoti išmoktų, tai jau labai daug ir gera pradžia. smile.gif


3. Taip, teisingai taikoma bausmė padeda vaikui pažinti dievą. Mano požiūriu reikia kantriai šnekėtis, mokyti, aiškinti ir nieks nieko nenurašo Dievui. Aš nieko nedarau, kuo pati netikėčiau.

Tai ką aš padarysiu, kad jums prieštarauja čia vienas kitam teisingumas ir malonė? Tikrai sunku suprasti, bet tikiu, kad Dievas ir teisingas, ir maloningas tuo pačiu metu, o tėvai taip pat tokie gali būti.


1.Kokia? Ta prasme, jei vaikas paklusta is baimes, pajutes fizines bausmes skausma, yra gerai???????

Is kur jusu garantija, kad vaikas, gaves rykstes 1 karta daugiau nebegaus?? Jus negalit to numatyti, uzgarantuoti, nes jei tevai toleruoja fizini smurta, tai vaikas nera su jais saugus.


3. Tai baisu, jei jus tikit rykstes privalumais. Baisu ir tiek. Man nepakiltu ranka nei issigandus, nei supykus.

Tai kad jus rasot, jog bausme ir gailestingumas bei malone eina isvien. Nezinau,kaip jus suvokiat , bet man tai absoliuciai skirtingi dalykai.
Atsakyti
QUOTE(dewdew @ 2011 07 25, 15:28)
1. Apie atleidimą kalba eina, gerai girdėjote, bet apie bausmę taip pat kalba yra. Jei žmogus neatgailauja ir neatsigręžia į Dievą, Jis gauna bausmę. Kaip jūs manote, ar Dievas mus baudžia? Ar Dievas baudžia žmones? Kokiais būdais Dievas žmones auklėja? Manau, kad Dievas auklėja bausdamas, o ypač tokius žmones, kurie kitais būdais neišmoksta.

3.  Aš mielai gaučiau rykščių vietoj savo vaikui, jei tik žinočiau, kad jam taip bus geriau. Čia ir yra tėvams bausmė, kad vaiką reik baust. Neatrodo taip?

4. Ne, mes nemokom ieškoti priežasčių elgesiui pateisinti, mokom elgtis teisingai ir susitvardyti net, jei ir norisi kažką daryti negero.

5. Taip tai teisinga. Dievas mums patikėjo auginti ir auklėti vaikus ir turime tai atlikti kuo geriau.

Beje, o jūs manote, kad rykštelės gavimas yra labai baisu ir pati žiauriausia bausmė?


1. Ne, aš manau, kad Dievas tik myli. Baudžia žmonės patys save savo poelgiais, neteisingom interpretacijom bei nesugebėjimu suvaldyti savo silpnybių. Žmonės patiria savo neigiamo elgesio pasekmes, tačiau to tikrai nedrįsčiau pavadinti Dievo bausme. Dievas - tai atleidimas, o ne rykštė. Tėvai, nesugebėdami auklėti vaiko meile, savo silpnumą ir bejėgiškumą paslepia po rykšte... ir dar įsivaizduoja, kad teisingai daro... žiauru.

3. Ne, neatrodo. Gal kitą kartą paprašykit vyro, kad Jus vietoje vaiko nuplaktų. Už bausmę, kad be skausmo ir baimės nesugebat savo vaiko išauklėt. Sadistai... muša vaiką už tai, kad nesugeba gerais tėvais būt schmoll.gif

4. Kito asmens mušimas ir yra negeras veiksmas. Ypatingai negeras tuomet, kai jis yra iš anksto apgalvotas ir suplanuotas. Net įstatymas suplanuotą smurtą vertina griežčiau nei spontaninį ar netyčinį.

5. Na, akivaizdu, kad mūsų "auginimo ir auklėjimo" sampratos gerokai skiriasi..

Ne, aš manau, kad žmonės išradingi ir jie geba prigalvoti dar "prasmingesnių" bausmių. Man žiaurus yra smurtas "Dievo" vardu. Nes "mano Dievas" nemuša... jis auklėja meile, kantrybe bei supratimu, jis leidžia man pajusti savo neigiamo elgesio pasekmes ir t.t. ir pan. Na, bet akivaizdu, kad tarp "mano Dievo" ir "Jūsų Dievo" nelabai daug kas bendro yra 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angelu kalva @ 2011 07 25, 19:34)
1.Kokia? Ta prasme, jei vaikas paklusta is baimes, pajutes fizines bausmes skausma, yra gerai???????

Is kur jusu garantija, kad vaikas, gaves rykstes 1 karta daugiau nebegaus?? Jus negalit to numatyti, uzgarantuoti, nes jei tevai toleruoja fizini smurta, tai vaikas nera su jais saugus.
3. Tai baisu, jei jus tikit rykstes privalumais. Baisu ir tiek. Man nepakiltu ranka nei issigandus, nei supykus.

Tai kad jus rasot, jog bausme ir gailestingumas bei malone eina isvien. Nezinau,kaip jus suvokiat , bet man tai absoliuciai skirtingi dalykai.


1. Hmmm. Mano požiūriu gerumas ne tik tame, kad vaikas paklūsta, gali būti. Jis suvokia, kokios blogos yra blogo elgesio pasekmės, jis suvokia, kaip labai tėvams nepatinka jo blogas elgesys ir labiau suvokia, kad tas elgesys yra blogas ir jo reikia atsisakyti.
Vaiko saugumas man labiau asocijuojasi su tuo, kad jis supranta, kas gera ir kas bloga ir gerbia Dievą, o ne su tuo, kad jis žino, kad gali daryti ką nori ir jo tėvai vis tiek nebaus. Vaikas man yra saugus tada, kai jis suvokia blogas blogo elgesio pasėkmes ir bijo Dievo. Kai vaikas galvoja, kad gali daryti ką tik nori ir negaus bausmės, jis yra labai nesaugus, jis eina į pražūtį mano požiūriu. Aš pati vaiko negaliu taip paprastai apsaugoti nuo visko... svarbiau kad jis dvasiškai būtų saugus ir laisvas nei kad jam niekad nieko neskaudėtų.

3. Aš nemanau, kad vaikui reik duoti rykštės taip staiga, kai jis ką nors bloga padaro. Jūs tikriausiai kažkaip per griežtai įsivaizduojate. Manau, kad jei tėvai jį myli, bando suprasti ir suprantamai paaiškinti viską, bendrauja, jiems niekada neprireiks rykštės, vaikas nebus tobulas, jis padarys ir negerų dalykų, tačiau nenukryps nuo doros kelio taip toli, kad prireiktų rykštės.
Atsakyti
QUOTE(Hmmm... @ 2011 07 25, 21:57)
1. Ne, aš manau, kad Dievas tik myli. Baudžia žmonės patys save savo poelgiais, neteisingom interpretacijom bei nesugebėjimu suvaldyti savo silpnybių. Žmonės patiria savo neigiamo elgesio pasekmes, tačiau to tikrai nedrįsčiau pavadinti Dievo bausme. Dievas - tai atleidimas, o ne rykštė. Tėvai, nesugebėdami auklėti vaiko meile, savo silpnumą ir bejėgiškumą paslepia po rykšte... ir dar įsivaizduoja, kad teisingai daro... žiauru.

3. Ne, neatrodo. Gal kitą kartą paprašykit vyro, kad Jus vietoje vaiko nuplaktų. Už bausmę, kad be skausmo ir baimės nesugebat savo vaiko išauklėt. Sadistai... muša vaiką už tai, kad nesugeba gerais tėvais būt schmoll.gif

4. Kito asmens mušimas ir yra negeras veiksmas. Ypatingai negeras tuomet, kai jis yra iš anksto apgalvotas ir suplanuotas. Net įstatymas suplanuotą smurtą vertina griežčiau nei spontaninį ar netyčinį.

5. Na, akivaizdu, kad mūsų "auginimo ir auklėjimo" sampratos gerokai skiriasi..

Ne, aš manau, kad žmonės išradingi ir jie geba prigalvoti dar "prasmingesnių" bausmių. Man žiaurus yra smurtas "Dievo" vardu. Nes "mano Dievas" nemuša... jis auklėja meile, kantrybe bei supratimu, jis leidžia man pajusti savo neigiamo elgesio pasekmes ir t.t. ir pan. Na, bet akivaizdu, kad tarp "mano Dievo" ir "Jūsų Dievo" nelabai daug kas bendro yra 4u.gif

Manyčiau, kad jūs per daug sureikšminate skausmą ir jums atrodo, kad jis negali auklėti žmogaus. Anot jūsų bet koks skausmas sukelia tokią didelę baimę ir jis visiškai nepageidaujamas ir bet kokiais būdais vengtinas. Mano požiūris truputį kitoks. Skausmas yra natūralaus žmogaus gyvenimo dalis, jis gali padėti žmogui nusižeminti ir pažinti Dievą. Anot jūsų visas jūsų gyvenimas turi būti toks puikus, be skausmo, be baimės, be jokių kliūčių praktiškai. Tai iš kur tada ligos, gimdymo skausmai, baimė? Visa tai yra blogų poelgių pasekmės? Atsiranda tik tada, kai kažką blogo padarai? O jūs Dievo visai nebijote? Jūs manote, kad Jis jus išskleistomis rankomis pasitiks, kad ir ką jūs darote? Mano manymu tik suvokęs žmogus nuodėmę ir jos pasekmes, gali suvokti, kokia didelė yra Dievo meilė. Ir nesvarbu, ar jūs tai vadinate Dievo bausme ar blogo poelgio pasekmėmis, gyvenimas yra toks, kad blogas poelgis žmogui atneša skausmą, veda į pražūtį.
Papildyta:
QUOTE(angelu kalva @ 2011 07 25, 19:34)
1.Kokia?
Is kur jusu garantija, kad vaikas, gaves rykstes 1 karta daugiau nebegaus??


Aš neduodu garantijos, kad vaikas gavęs rykštės daugiau nebegaus. Nelabai supratau, ką čia norėjote pasakyti. Tiesiog nepritariu kažkokiam teiginiui, kad vaiką reikia lupti ir lupti, jei jau rykštės duodi.
Atsakyti
vaikus reikia auklėt ir diržo reikia truputį,nes po to daro ką nori ir nereaguoja į tėvus.
mano mergytei 2,5metų,bet jau susipažino su diržiuku.ir,kad bijo jo gerai.nieko čia blogo nematau.na jei kažkam eina auklėt be diržo tai šaunu.bet jei jau vaikas lipa visur,ima neatsiklausęs viską,visiškai negirdi tėvų-tai čia jau auklėjimo nerasta.negaliu žiūrėt,kai parduotuvėj vaikas įsterikuoja ant žemės,o mama pupuliuk,mažučiuk.....ir man dzin ,kad kiti mato,į kailį ir į mašiną.po poros kartų vaikas mano nustojo visko prašinėt ir zyst.esu griežta mama.labai norėčiau išsiverst be diržo,bet šiuolaikiniai vaikai.... doh.gif ir nesakykit man kad diržas ugdo žiaurumą.va dabar tie neauklėjami vaikai ir pjausto vieni kitus,žudo ir skriaudia...mes su broliu irgi gaudavom ir mažai neatrodė.aišku tada pykom labai ant tėvų.bet dabar žinau,kad reikėjo.užagom geri žmonės,daug pasiekėm,sukūrėm šeimas,nieko niekada neužgauliojom,neskriaudėm,žinom savo vietą visuomenėj ir visada gerbiam tėvus.deja,dabartiniai vaikai žodžio pagarba nelabai žino.
vienu sakiniu
šaunu jei sugebat išauklėt vaiką be diržo,bet jei jūs tik įsivaizduojat,kad jį auklėjat,tai didelė užuojauta...
Atsakyti
QUOTE(velute @ 2011 07 26, 19:03)
vaikus reikia auklėt ir diržo reikia truputį,nes po to daro ką nori ir nereaguoja į tėvus.
mano mergytei 2,5metų,bet jau susipažino su diržiuku.ir,kad bijo jo gerai.nieko čia blogo nematau.na jei kažkam eina auklėt be diržo tai šaunu.bet jei jau vaikas lipa visur,ima neatsiklausęs viską,visiškai negirdi tėvų-tai čia jau auklėjimo nerasta.negaliu žiūrėt,kai parduotuvėj vaikas įsterikuoja ant žemės,o mama pupuliuk,mažučiuk.....ir man dzin ,kad kiti mato,į kailį ir į mašiną.po poros kartų vaikas mano nustojo visko prašinėt ir zyst.esu griežta mama.labai norėčiau išsiverst be diržo,bet šiuolaikiniai vaikai.... doh.gif ir nesakykit man kad diržas ugdo žiaurumą.va dabar tie neauklėjami vaikai ir pjausto vieni kitus,žudo ir skriaudia...mes su broliu irgi gaudavom ir mažai neatrodė.aišku tada pykom labai ant tėvų.bet dabar žinau,kad reikėjo.užagom geri žmonės,daug pasiekėm,sukūrėm šeimas,nieko niekada neužgauliojom,neskriaudėm,žinom savo vietą visuomenėj ir visada gerbiam tėvus.deja,dabartiniai vaikai žodžio pagarba nelabai žino.
vienu sakiniu
šaunu jei sugebat išauklėt vaiką be diržo,bet jei jūs tik įsivaizduojat,kad jį auklėjat,tai didelė užuojauta...


Mane tiesiog sokiruoja tokie pasisakymai. Kodel jus auklejima suprantate tik kaip dirzo davima? Leiskit speti: duoti dirzo yra paprasciau negu bandyti suprasti vaika, su juo daug kalbetis ir keisti savo blogus iprocius, kad vaikui galetumete rodyti gera pavyzdi.

Uzuojauta jusu dukrytei, kuri dar budama kudikis gauna lupti nuo zmogaus, kuris ja turetu apsaugoti nuo skausmo...
Atsakyti