Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu IV d.

biggrin.gif Evah, nu negąsdink, kad dvejus metus nesigaus tobulą muiliuką padaryt doh.gif Tavo muilai nuostabūs, bet žinoma kai pabandai vienokį, kitokį, supranti ko norėtųsi kitaip. Aišku kad mano pirmas muilas nė iš tolo neprilygsta patyrusių mergaičių gaminukams, bet jei nereiks suskalbt kojinėm ar iškrėst į šiukšliadėžę, pradžiai bus neblogai mirksiukas.gif Tai va, supjausčiau dar šiltą kaip patarei, apatinis sluoksnis minkštesnis, bet tikrai jau nebe košė. Tobulumui pritrūko pamakalavimo, pramaišiau supylus druskinį, bet mažokai, man gražiau kur daugiau susimaišė, tai va pirmas matomas minusas. Vėl sudėjau į dėžutę ir patupdžiau kaip paukščiuką į šiltą lizdelį, tegul susijungia viskas kaip turi būt. Nieko blogo kaip ir nemačiau. Vakare nufotografuosiu ir įkelsiu jūsų teismui 4u.gif
Vakarui planuoju virt alyvuoginį, bet sprendžiu dilemą - dėt 5 proc. kito aliejaus (kokosų arba šea(sviestmedžio) sviesto, truputį pagerina parametrus) ar negadint klasikos išsigalvojimais g.gif Ir kokio reiktų pariebinimo, užteks 5 proc. ar visgi kiek daugiau? Kokį jūs darot, kad to muilų karaliaus neišskystint ir odos nesausint?
Parašysiu kaip pirmą dariau, viskas procentais: alyvuogių 45proc., kokosų 20, kakavos sviestas 12, šea sviestas 9, murumuru sviestas 8, ricinos aliejus 6. Parametrai buvo: kietumas 41, plovimas 19, kondicionavimas 56, putojimas 25, kremiškumas 28, Iodine 57, INS154. Kadangi daug kietų aliejų, pariebinimą dariau 8 proc., pyliau atsiradus pėdsakui, jame buvau ištirpinus eterinius, man taip pasirodė visai patogu, tada dar paplakiau blenderiu kelias minutes. Į mažesnę pusę (iš akies, juk nebesvėraliojau) dėjau 300g. smulkios himalajų druskos, padažytos dilgėlių ištrauka. Ją džiovinau pustrečios paros, visas spiritas išgaravo, liko biri sausa žalsva druskytė. Jei muile toks druskos įdėjimo ir padažymo būdas man patiks, galėsiu ir daugiau natūralių augalinių dažų pasidaryti, kol neužsnigo. Taip pradžiovinant galima išgaut kokį nori intensyvumą, ir naudot kaip pagrindą spalvai priimti bet kokius birius priedus, kad ir kokosų drožles.
Receptas nenormalus, dėliojau plius-minus po procentėlį ir stebėjau kas kaip keičiasi, kol radau lyg ir geriausią variantą, na soapcalko vertinimu, bus matyt kas gavosi kai pradėsiu naudot. rolleyes.gif
Dar apie eterinius, dėjau 5 gramus(ir jau man atrodė kad daug), o auksarankėse išskaičiau kad net 15g į kilogramą aliejų. Jūs kiek skaičiau tiek daug nededat, ane? Supjausčiau tai dar rankos ir visa virtuvė kvepia, o pamiršau fiksatoriaus EA įpilt, nors ir buvau numačius. Taip kad tobulėsiu:4u: 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Aš jokiu būdu negąsdinu, tiesiog turiu omenyje, kad kuo daugiau verdi muilą, tuo labiau randi prie ko prikibti biggrin.gif Tai spalvos nevisai tokios išėjo, tai raštas, tai putoja nepakankamai gražiai, tai tekstūra ne tokia išeina ir t.t. ir pan. Aš labai priekabi savo muilui doh.gif Ir šiaip, kaip jau minėjau turbūt, aš vis dar save laikau muilo virimo naujoke ir mokausi, mokausi, mokausi.

Taviškis muilas, manau, gausis kuo puikiausiai. Tik gali nelabai putoti dėl druskos, bet odai vis vien turėtų būti puikus. Man bus labai smalsu pasižiūrėti, kaip seksis muilui išlaikyti žalią spalvą smile.gif Būtinai dėk nuotraukų.
O kokį eterinį aliejų pylėt? Nes visų jų naudojimo kiekiai muile yra skirtingi. 5g kilogramui aliejų yra mažoka, bendrais standartais smile.gif Tačiau kiekvienam juk skirtingai, galbūt ir 5g per akis bus smile.gif

Dėl alyvuogių, vėlgi, čia jau kaip pačiai norisi. Daug kas verda ir gryną, ir maišytą su kitais aliejais šiek tiek. Alyvuoginiam pariebinimo kelti nereikia, ir taip labai švelnus būna.
Atsakyti
4u.gif 4u.gif 4u.gif Ačiū, kai tik pasieksiu fotoaparatą, bus nuotraukų ax.gif
Atsakyti
kątik išsiviriau druskos muilo, labai smalsu bus pažiūrėt kas ten man gausis ax.gif
Atsakyti
agee, o tu mikliai čia susisukai biggrin.gif Lauksim įspūdžių ir nuotraukų mirksiukas.gif

O aš neseniai supilsčiau moliūgų muilą į formą, taip pat labai nekantrauju pasižiūrėt, kas išeis rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evah: 17 rugsėjo 2011 - 15:24
Nu žinok, tikrai mikliai, net neplanavau šiandien virti, nes druskos reikiamos neturėjau ir nežinojau, kur galima įsigyt. Nuvažiavau aliejaus nusipirkt, ogi žiūriu Himalajų druska panosėj padėta lotuliukas.gif Plius proga virti pasitaikė, nes vaikas pas senelius svečiuojas thumbup.gif
Atsakyti
Va ir mano pirmų blynų keptuvė:
user posted image
user posted image
Nu netobuli dar, druskinė dalis truputį trapi, bet gal pagerės pastovėjusi. Kaip bebūtų, labai džiaugiuosi, geros emocijos thumbup.gif Jei nebūčiau maišius druskos, būtų buvęs tiesiog švelnus natūralus muiliukas, bet labai rūpėjo pažiūrėt kaip su ta druska gaunasi... 4u.gif
Atsakyti
Koks gražus muilas thumbup.gif ir spalva man tokia labai labai wub.gif

O aš kątik supyliau į formą avokado al. muilą su žaliąja arbata. Esu nusivylus, nes spalva gavos tai visai ne tokia, kokios tikėjaus. Arbata, sureagavus su šarmu, patapo tamsiai ruda, nuo ko ir muilo masė ruda gavosi verysad.gif O tos rudos man visai nereikėjo, nes vakar kaip tik šokoladinį muilą pasidariau...
Atsakyti
4u.gif Ai, nenusimink, agee, spalva ne pats svarbiausias faktorius... Galima bandyt užpilt žalią arbatą spiritu arba degtine, palaikyt porą savaičių, tada atskiest vandenuku ir išgarint alkoholį... Spalva liks, ji bus kitokia negu nuoviro, tik kiek supratau reikia kad alkoholio į muilą nepatektų. Ir arbatą reiktų rinktis kuri tikresnė ir ryškesnė. Na, pabandysiu ateity. Va kaip sureaguos su šarmu neaišku. Kažkur internete mačiau muilą su morkų sultimis, gražus buvo, bet man dar ne tas galvoj, kol kas reikia paprasčiausius dalykus išmokt ir perprast. bigsmile.gif
Lauksiu kaip moliūgų muilas atrodo, Evah 4u.gif O ką naudojai - sultis ar tarkius? Ar čia taip paprastai neišduosi ax.gif
Man jaučiu su puošyba bus sunku... Nes tam kantrybės nėr, bet galima nuglaistyt viršų ir taškas.
Apie eterinius mąstau - na gi tikrai užsirašiau iš supermamos, kad 3-5g. kilogramui aliejų. O gal ten buvo ne gramai, bet procentai? Na bet EA geriau mažiau negu perteklius. Naudojau mišinuką, 2g rožmedžio, 2g ravensara aromatica, 1g ylang. Jaučiu alyvuoginį irgi šiek tiek kvėpinsiu, ne kad nosį riestų, na bet vos vos kuo nors rytietišku-pačiulės, santalo, kerpių. Ir dėsiu nedaug kietų aliejų, kad greičiau taptų tinkamas naudoti, o vėliau išsivirsiu ir visai "su be nieko", kai jau turėsiu kažką muiluoto, bus lengviau laukt tuos dvylika mėnesių... thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 17 rugsėjo 2011 - 18:12
Ten greičiau buvo 3-5proc. aliejų svorio, ne gramai, bet tiek jau to. Jei bus mažokai, kitą kartą įdėsit daugiau mirksiukas.gif

Aš dėjau moliūgo tyrelę, bet galima drąsiai ir su sultimis daryti rolleyes.gif Kątik išėmiau iš formos, tai atrodo baisiai gražiai. Šiandien turbūt spėsiu supjaustyt, tik nufotografuosiu jau tik rytoj.

Su puošyba ir man sunkiai. Per tuos du metus ko tik nebandžiau daryti ir vis vien geriausiai vykę yra tie muilai, apie kurių išvaizdą aš mažiausiai galvojau laugh.gif O visi mėginimai išgauti mandras spalvas ir raštus buvo stipriai nesėkmingi. Po praeitos savaitės pasidaviau galutinai ir nusprendžiau nebekovoti su muilo grožiu, tiesiog daryti taip, kaip man susišviečia ir tiek laugh.gif

agee, taip, deja, arbatos beveik visos muile ruduoja. Aš kažkada irgi viriau žalios arbatos muilą ir taip pat nesitikėjau tamsios rudos spalvos. Nenukabink nosies mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evah: 17 rugsėjo 2011 - 18:43
Zynoma nenugincijamu lieka faktas,kad graziai dekoruoti ir "Mandrai " susukti muiliukai yra verti didziausios pagarbos.....,bet asmeniskai man daug mielesni kuklesni,paprastesni,be mandru elementu.Jie man naturalesni atrodo.
Tuos "Grazuolius" labai tinka dovanoti kokia proga,o siaip naudot netgi gaila.Kaip toki grozi gadint smile.gif
As kol kas isvirus 9 muiliukus apie puosyba visiskai negalvoju.Man dar laaaabai toli iki to.

Agne/Ramute,labai fainas muiliukas tavo.Manau prausiantis apsislifuos ta druskyte kur neligi.As savo pirma druskinuka apsizioplinus supjausciau tik po beveik paros.Aisku puse sugadinau.Bet del to kaip fainiai duse tiko tos "nuolauzos".Masaziuka darai iskart 2 mazus gabaliukus pasiemus smile.gif
Ir draugems dziaugsmo buvo.visos tu "trupinuku" gavo.
Atsakyti
man tokia ideja kilo del zalios arbatos spalvos kitimo i ruda smile.gif o gal reiktu pabandyti ja uzsaldyti ledukais ir tada po truputi pilti sarma(cia kaip su ozkos pienu).juk jei taip pieno nesutraukia, tai gal ir arbata ne taip paveiks? g.gif
nes saldymas i ledukus ir tik tada sarmo pylimas man kazkaip pasirode maziau"agresyvus" budas ir gal taip galima saldyti viska, ka sugalvoji naudoti vietoj vandens(pvz ramuneliu ar kokia raudona arbata) g.gif
jauciu reik prisiruosti is situs savo pasvarstymus isbandyti smile.gif
Atsakyti