Įkraunama...
Įkraunama...

IVF

Sveikos visos!
Persikeliau ir as i sita tema ,kai paskaiciau tai jauciuosi kaip visiska naujoke,nors pati jau tokia procedura isgyvenau,pabandysiu atsakyti i visus klausimus paeiliui.
Bedos:vyro spermukai nejudrus,dalis be galvu,vos uzteko kad galetumem apvaisinti kiausinelius(reikejo 2 kartus priduoti sperma)

Amzius:Man buvo 26metai,vyrui 27
Gydytojai:Deja negaliu patarti,nes as gyvenu Vokietijoj ir mes cia gydemes.

Sekme:is pirmo karto,bet su perstimuliavimu.Cia norejau ir jusu paklausit,ka jus perstimuliavimu vadinat,nes pas daug ka skaiciau,viena rase:itariu,kad perstimuliavo.Man tai buvo taip,kad pradejo pilve vanduo rinktis,per 5dienas atrodziau kaip 7men. nescia,skaudejo pilva,bloga,jokio apetito,pagulde i ligonine,o ten nedave jokiu vaikstu,nes galimybe kad laukiuosi vis dar buvo,uz poros dienu prisirinko vandens plauciuose,kaip zuvis ant kranto:ziobt,ziobt,o oro nera,kai dar uz dienos prie sirdies vanduo rinktis pradejo,pagulde ir reanimacijos skyriu.Tada jau buvau tokiam stovy,kad jie mane "gelbejo" ir tik truputi atsizvelge i galima nestuma.Per 5 dienas isvadavo mane nuo 15litru vandens,tada vel grizau i normalu skyriu ir dar po savaites paaiskejo,kad laukiuosi.

Vaistai:Pirmas 5 dienas leidausi sau i pilva Cetrotide,poto dar 5 dienas salia Cetrotide dar ir Menogon.Po 11 dienu ziurejo kaip kiausineliai vystosi ,nutare kad tvarkoj,paeme krauja,pasake kada dar reikia susileisti spec. vaistu(pamirsau kokie,o plane neperskaitau) ir pasake kada ateiti kiausineliu paemimui.Paeme 12 is ju 4 apsivaisino,du isodino i gimda,o kitu neapsimokejo uzsaldyti,nes ir per mazai du uzsaldineti ir nelabai kokybiski jie buvo.Po to naudojau Utrogest zvakutes i maksti,bet jau po poros dienu ligoninej man jas ateme.
Kas mane labai nustebino kiek daug testu jus zinot ir atlikinejat.Pas mus buvo greitai aisku ,kodel mes vaiku nesusilaukiam,nes mano ginekologas pasake,pries pradedamas kankinti jusu zmona visokiais tyrimais pirmiausia padarysim spermos testa,o po jo jau ir zinojom kame reikalas.Vaisingumo klinikoj dar karta istyre sperma ir paeme kraujo tyrima mums abiems,o poto jau ir pradejo gydyma.Kazkaip viskas buvo paprasciau ir gana greitai.

Dar vienas reikalas,kuris jums nepades,bet gal neblogai zinoti.Vokietijoj dar iki praeitu metu dirbtini apvaisinima apmokedavo ligoniu kasos(4 bandymus),nes nevaisingumas tai yra liga(jei alkoholikus nuo alkoholizmo gydo,tai kodel nevaisingumo negydo?),siai metais po sveikatos reformos apmoka 3 bandymus 50%,bet juk dar irgi neblogai?Zinau tik kad seniau ir Vokietijoj niekas neapmokedavo,kol viena pora nuejo iki teismo ir gavo teisejo pritarima,o kai vieniems apmoka,tai turi ir kitiems.

Su sperma tai buvo taip.mes su vyru vaziavom i gydykla,kad man paimtu kiausinelius,o jis sperma priduotu,tai jis iskart nuejo "apsiforminti",o as dar kalbejaus su anesteziste del narkozes,gavau adata i ranka,kol mane sutvarke,tai vyrelis jau ir grizo,o paskui man kiausinelius paeme,as jau ir po tos trumpos narkozes beveik atsigaivaliojau,tai atejo gydytoja ir sako:gal galetumet dar karta pabandyti,nes nerandam tiek kokybisku spermiuku kiek kiausineliu turim,nu tai vyriskis dar ir antra karta "forminosi".Zodziu,per mazdaug 3val. 2kartus.

Del gydymo vyrui pries procedura:jokio gydymo.Tik prase nerukyt ir negert alkoholio.Pasakojo,kad dar yra galimybe imti megini is vyro seklidziu(jei jau visai nieko sveiko neranda),is jo bandyti uzauginti sveikus spermiukus ir jais tada daryti apvaisinima.Aisku vel gaunasi papildomos islaidos(ju ir Vokietijoj neapmoka)
Del"trumpo protokolo",tai nelabai zinau,nes negaliu su niekuo kitu palyginti.

Dar cia forume skaiciau,kad pries darant IVF(trumpa) reikia kontraceptikus naudoti.As naudojau 4 metus kontraceptines tabletes(nes nezinojau,kad man ju visai nereikia),o paskui 2 metus visai nenaudojau(nes pastoti stengiausi),bet pries gydyma,net kalbos nebuvo apie kontraceptikus.
Atsakyti
Naivute, Blastocista - tai 5-6 paras paaugintas embrionas, jo apvalkalelis jau labai itemptas ir jis pasiruoses implantuotis. Sako, kad butent blastocistu isodinimas gerokai padidina sansus del dvieju priezasciu:

1. Visu pirma ivyksta naturali apvaisintu embrionu atranka, t.y. silpnieji nedaauga iki blastocistu (zuna), tai reiskia, kad lieka tik stipriausi, geriausi.
2. Blastocistos jau stiprus embrionai. Laikoma, kad jaunesniems embrionams tiesiog gali neuztekti jegu implantuotis. Be to, isodinant blastocistas tarsi sukuriama naturalesne aplinka, kadangi sveikoms moterims iprastu budu apvaisintas embrionas tik mazdaug ketvirton-penkton dienon pasiekia gimda ir ten implantuojasi, o mums isodina "jaunus" embrionus ir jie gimdoj dar plaukioja kelias dienas, kol tenai uzauga (arba zuva) iki blastocistos, nes tik siame etape vyksta implantacija. Taigi daug didesni sansai, kad ta implantacija ivyks.

Minusai

1. Kai kuriose salyse draudziama auginti iki blastocistu etiniais sumetimais, nes visgi ta naturali atranka vyksta nenaturaliomis salygomis.
2.Ne visi embrionai priauga iki blastocistu. Jei gaunama nedaug emrionu, netgi rekomenduojama neauginti iki blastocistu, nes gali nelikti, ka isodinti. Gimdoje visgi didesni sansai embrionams islikti gyviems iki blastocistu nei dirbtineje terpeje.

Atrodo, viska ir pakankamai aiskiai paaiskinau.

QUOTE(viltis @ 2004 05 27, 10:40)
 
O ar iš atšildytų galima auginti iki blastocistų? Jei taip, ar žadi taip ir daryti?

Taip, galima ir atsildytus auginti iki blastocistu, bet dar didesnis sansas, kad neliks ka isodinti, nes nemazai dazniausiai zuva jau atsildant (per didelis stresas vargsiukams sad.gif ), o auginant iki blastocistu likessilpnuciai gali nedatempti..., bet zinau, kad kai kas bando... Bet uztai zinau, kad kai kurios klinikos be isimties visada uzsaldytiems embrionams daro hetchinga. As matyt nerizikuosiu - turiu 6 embrioniukus, viena is ju jau uzsalde silpnuti (tik tam, kad nereiketu ismesti), taigi faktiskai lieka penki...Nu nezinau dar tarsiuos su gydytoja...
As su ja truputuka kalbejau apie tai is karto po neigiamo IVF atsakymo. As pati jos paklausiau, ar nevertetu pabandyti auginti iki blastocistu, ji pasake, kad mintis gera, bet ji rekomenduotu tai daryti pilnoje (ne su uzsaldytais embrionais) schemoje...As visgi netikiu (nepaisant Maajos sekmes) schema su uzsaldytais embrionais, todel dar kita syki matyt bandysiu su blastocistom.
Su gydytoja si karta nekalbejau, nuejau tik pas sesute krauja pridaviau - kam lysna karta moketi uz vizita wink.gif
Antradieni suzinosiu tyrimu rezultatus, pakalbesiu daugiau apie planus ir zadu pasneketi su Bogdanskiene del musu planu kovoti del nevaisingumo gydymo kompensavimo...
Tai va...jau labai nekantrauju...dauguma tai kiekviena cikla bandote, o man tai dabar gausis tik antra karta siais metais bandyti blink.gif Et, ir nezinau, kas geriau wink.gif

Mew, taip pasalinti kiausintakiai gali padeti implantacijai (kai kurios uzsienio klinikos nedaro IVF, kol nera pasalinti kiausintakiai). Visu pirma tada nebelieka negimdinio nestumo gresmes. Antra, pas didele dali moteru, kurios turi problema su kiausintakiais (po negimdinio, su saaugom), kiausintakiuose gali susikaupti skystis (tai ir vadinama hydrosalpingsu), kuris veikia abortuojanciai sad.gif

QUOTE(naivute @ 2004 06 11, 14:20)
Gal gali paaiškinti, kas tas "hatchingas"? Mazdaug įsivaizduoju, bet norėčiau tikslumo.

Embrionas iki isitvirtinmo gimdoje turi apvalkaleli. Tam kad jis atejus laikui implantuotusi, turi kazkokiu budu (nezinau tiksliai kaip) is to apvalkalelio issivaduoti. Literaturoje raso, kad tam embrionas vaduodamasis is to apvalkalelio isnaudoja nemazai jegu ir butent dar ir del sitos priezasties dalis embrionu zusta, todel jiems yra padedama - pries perkeliant i gimda tas apvalkalelis yra "pragramdomas", kad embrionui reiketu iseikvoti maziau jegu.

Ta pacia proga pasakysiu dar viena pakankamai kurioziska dalyka smile.gif

Izraelio klinikose jau yra naudojamas toks dalykas, kuris megejiskai vadinamas klijais smile.gif Kaip zinia, i gimda perkelti embrionai kuri laika gimdoje "plaukioja". Pasitaiko, kad juos kazkoks slegis issiurbia is gimdos ir tuomet gaunasi negimdinis nestumas. Arba jie tiesiog del kazkokiu priezasciu plaukioja plaukioja ir taip ir neisitvirtine sunyksta. Taigi apie klijus laugh.gif Embrionai i gimda keliami ir tas perkelimas stebimas echoskopiskai - parenkama geriausia vieta gimdoje ir......................ant virsaus uzdedama tu kliju, kad jie nebegaletu plaukioti ir jiems neliktu nieko kito kaip tik implantuotis... smile.gif Tai labai nauja metodika, apie jos efektyvuma kokiu nors ziniu kol kas nera laugh.gif

QUOTE(viltis @ 2004 06 16, 11:51)
gal ne tame skyrelyje, o gal ir tame ...bet parašysiu. Vakar buvau pas Miežienėnę ir klausiu, kodėl man nedarytas progesterono tyrimas. Tai žinot koks jos atsakymas? ,,O kam, nebūtinai to reikia, nes aš Jums skiriu Duphastoną..." Gerai ar ne?
Ir apskritai man įdomu kodėl man skiriama visokie Klostilbegitai (jau 6 kartus), kai daromos IUI, jei pas mane ir taip bręsta kiaušialąstės? Vakar 12 c.d. ir jau bręsta vienoje kiaušidėje 13 mm., o kitoje 14 mm.
Vienu žodžiu, pas mane kiaušialąstės bręsta, viskas lyg ir gerai su hormonais (išskyrus netirtą progesteroną), o vistiek stimuliuoja kaip ir visas. g.gif

Nu Miezeniene aisku pavaro...Situos tyrimus daro kaip pati standartiskiausia paketa...Bent jau informatyvumo labui...
Nu kad skiria tau Klostelbegita nera taip jau nuostabu...Paprastai bresta visgi tik vienas folikulas (net du jau laikoma kone anomalija). Kad pas tave dabar du folikulai nieko nuostabaus - juk tu visai neseniai po IVF. Pameni sakiau, kad stimuliatoriai is organizmo pasalinami mazdaug per puse metu, o visa ta laika jie toliau skatina folikulu augima...
Pas mane po IVF jau beveik puse metu praejo, o vis dar bresta 3 folikulai....
Nu gal gi tau suveiks kada tos IUI g.gif
Atsakyti
Другая альтернатива гормональной стимуляции – IVM (проведение ЭКО с дозреванием яйцеклеток in vitro), которое начинает все чаще применяться в ведущих зарубежных клиниках ЭКО. Суть этого метода заключается в том, что из яичников извлекают незрелые яйцеклетки, которые затем помещают в специальные среды с добавлением гормонов, способствующих нормальному созреванию яйцеклеток. Таким образом, гормоны воздействуют не на организм женщины, а непосредственно на яйцеклетки, гормональная же стимуляция отсутствует совсем или она минимальна (примерно в четыре раза меньше, чем при обычном ЭКО). Дозревшие яйцеклетки оплодотворяют сперматозоидами так же, как и при стандартной технологии ЭКО, полученные эмбрионы селектируют, и переносят в матку наиболее жизнеспособные из них.

Показания для проведения ЭКО с IVM: синдром поликистозных яичников (СПКЯ), наличие доброкачественных гормональнозависимых опухолей, высокий риск развития синдрома гиперстимуляции яичников(СГЯ).

Многие пациенты делают выбор в пользу IVM, чтобы избежать гормональной стимуляции. Другая причина – более низкая стоимость этой процедуры из-за экономии на гормональных препаратах для стимуляции суперовуляции. Учитывая, что в России стоимость препаратов, необходимых для проведения одной попытки ЭКО, примерно равна стоимости самой процедуры, этот фактор также является немаловажным.


Bet juk Lietuvoje to dar nedaro?
Ir nelabai suprantu - juk be vaistų normaliai pas moterį bręsta tik viena kiaušialąstė...Kažkokią hormonų dozę vis vien reikia susileisti, ar ne?
Ir net jei nereikėtų tiek brangių vaistų, klinika brangiai įkainuotų tokį kiaušialąsčių brandinimą vis tiek sad.gif

tai, kaip suprantu, imtų ne tik tą kiaušialąstę, kuri subręstų viena didelė, kaip ir kiekvieną ciklą. Imtų tas kiaušialąstes, kurios nepaprastai mažos ir jų yra daugybė mūsų kiaušidėse. Visos mūsų kiaušialąstės susiformuoja dar mums gyvenant mamos pilve. Tada jas augintų laboratorijoje taip kaip jos natūraliai bręsta kiekvieną ciklą.
Aš irgi manau, kad klinikoje tai kainuotų ne pigiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Gustutė @ 2004 07 21, 12:09)
Mes taip pat galvojame daryti IVF, nes be jo mes tikrai neišsiversime. Tik va vis nesuprantu, jei vyro "grikiuose" nėra "pumpurėlių" tai mums reikės daryti IVF+ICSI+TESA? ar tik IVF+ICSI? g.gif Nors skaičiau apie tai vaisingumas.lt puslapiuose, bet vistiek man neaišku, kada ir kokias procedūras reikia atlikti? gal kas galite aiškiau ir paprasčiau pakomentuoti? Rugpjūčio pradžioje važiuosime pas gydytoją Žilaitienę, aišku ji mums plačiau viską paaiškins, bet vis tiek norėčiau bent kiek nors jau žinoti.

Kiek aš suprantu, tau reikės visų trijų, todėl, kad TESA - tai spermatozoidų ieškojimas kiaušinėliuose, ar jų odoje, nes, kiek žinau, pas tavo vyrą visai nerado spermoje nei vieno spermatozoido, o ICSI - tai spermatozoido įvedimas su adata tiesiai į moters kiaušialąstę, kad tikrai apsivaisintų. Taigi, jei ras nors vieną gyvą spermiuką, tai ICSI Jums prireiks, nes 1 spermiukas tikrai nepraplėš moters kiaušialąstės.
Atsakyti
1. Gustute, nenorėčiau labai liūdinti ar gąsdinti (ir gydytoja Žilaitienė daugiau pasakys), bet girdėjau, kad kartais ir TESA metodu neranda nei vieno spermiuko, jei spermatogenezė nevyksta... Labai viliuosi, kad pas tavo vyrą taip nebus....

heart.gif

2. Daiva B. , norėjau paklausti, kodėl tave kankina su tuo diferelinu... Juk rusų forumuose skaičiau, kad IVF su užšaldytais embrionais galima daryti naturaliame cikle (jei ovuliacija vyksta). Ir Maaja be jokių vaistų sėkmingai atliko tokią procedūrą...


3. Agne26, kaip laikaisi? Parašyk ką nors, gal bus lengviau...Ką sako gydytoja?
heart.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naivute: 26 liepos 2004 - 17:56
QUOTE (naivute @ 2004 07 26, 18:53)
2. Daiva B. , norėjau paklausti, kodėl tave kankina su tuo diferelinu... Juk rusų forumuose skaičiau, kad IVF su užšaldytais embrionais galima daryti naturaliame cikle (jei ovuliacija vyksta). Ir Maaja be jokių vaistų sėkmingai atliko tokią procedūrą...

Taip, Naivute, tu teisi, bet laikoma, kad su Diferilinu schemos efektyvesnės, o kadangi man tai atsieina tik apie 500 Lt brangiau (man tai nėra labai baisūs pinigai), tai ir bandau pagal pilną programą...Juk kada ir kaip pasiseks niekada nežinai...
Atsakyti
Cia pasiskaitymui
http://www.motinairv...pvaisinimas.pdf
Itariu, kad dauguma jau daugiau zino, nei cia parasyta smile.gif

Miau
Atsakyti
QUOTE(zaira @ 2004 07 29, 17:58)
Sveikos merginos rasau pirma karta ,nepykit gal nusisnekesiu.Labai noriu gauti patarima is Jusu .Man dare inseminacija siandien 11 d. ,vakar bandžiau testa rezultatas 0,dariau kraujo tyrima atsakymas0,05 aiskino kad gali dar buti neaisku
tipo nestumas yra kai yra 0,05-4(ko nezinau),temperatura 37,3.Baigiu nuo laukimo nusikamuoti.

Is anksto dekoju uz atsakymus clap.gif

Sveika Zaira,

Iš tikrųjų, pati matai, ką nors žinoti kolkas neįmanoma. Kraujas 0,05 tas pats kas nulis, taigi nėštumo nerodo tikrai, bet visgi gali būti kad dar nerodo. Apie 12 nėštumo dieną HCG būna kažkur apie 12 vienetų (kažkur bent jau mačiau tokius duomenis), tačiau HCG pradeda augti būtent nuo apvaisinimo momento. Gal jis pas tave įvyko ne inseminacijos dieną, o vieną ar net dvi dienas po to, todėl net kraujo testas neparodė.
Temperatūra pas tave kolkas gera. Deja, nėra kito varianto kaip tik laukti. Manau, šiek tiek paskubėjai su testu - bent jau 12-ą dieną reikėtų neskaitant inseminacijos dienos.
Laikau špygas ir pasakok kaip seksis toliau smile.gif

Tiesa, reikėtų žinoti laboratorijos normas ir skaičiavimo vienetus, nes ten kur darydavau aš tokių skaičių (net 4) su nėštumu niekaip nesiedavo.

Pas mane kažkas nelabai su imunine sistema ir dėl to džaiugiuosi wink.gif Mane labai užpuolė votys ir tai rodo, kad nusilpusi imuninė sistema. Vitaminų negeriu specialiai. Paaiškinu kodėl - kažkokia nuojauta man sako, kad mano buvusių ankstyvų persileidimų ir gal net nepasisekusio IVF priežastis gali būti per stipri mano imuninė sistema - ji tiesiog sunaikina vaisių (čia tas pats imuninis nesuderinamumas, kurį mūsų daktarai ignoruoja ir atsisako tirti - turiu omeny ne tą, kurį buria spermoje). Taigi galvojau prašyti gydytojos vaistų, slopinančių imuninę sistemą (užsienyje ir net Rusijoje tai daroma), dabar ko gero būsiu nuslopinusi pati laugh.gif Tai va, gal kam skamba kvailai, o aš nusprendžiau paeksperimentuoti, o gal duos Dievulis į naują butą persikraustysim būreliu wink.gif

Simut, dėl kontraceptikų - panašu, kad priklauso nuo gydytojo pomėgių. Iš tikrųjų Klimas skiria KT, Bogdanskienė tarkim neskiria. KT skiria kiaušidėms pailsinti, paprastai kiaušidės geriau reaguoja tarsi į skatinimą po KT. Ar žinai koks tavo FSH - jei jis didokas, gali ir dėl to skirti, bet šiaip čia tiesiog tokia būtent Klimui patinkanti taktika.

Dėl Proginovos - taip, laiku paskirta ji augina gleivinę, tačiau vėlgi būtina sekti dinamiką ir priklausomai nuo reakcijos į Proginovą dozę mažinti arba didinti.

P.S.Aš irgi nemyliu KT, čia kaip filmuose, kai robotui liepia reikšti emocijas ir jis pradeda svilti, taip ir aš - noriu vaikų, o man dar liepia KT gerti - pradedu "svilti" laugh.gif

QUOTE(viltis @ 2004 08 09, 11:20)
nesupratau, Utrogestą dar prieš perkeliant snaigeles g.gif

Aš irgi šiek tiek nustebau, bet aš taip manau, kad po Diferelino viskas užslopinta, todėl organizmą "įsiūbuoja" iš anksto...Juk dabar mano organizmas nebepririštas nei prie jokio ciklo dienų, visą reikalingą hormoninį foną kuria vaistais, todėl ir mėgsta gydytojai schemas su slopinimu, nes organizmas maksimaliai pavaldus gydytojui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daiva_B.: 29 liepos 2004 - 19:49
QUOTE(Daiva_B. @ 2004 08 09, 10:36)
Aš irgi šiek tiek nustebau, bet aš taip manau, kad po Diferelino viskas užslopinta, todėl organizmą "įsiūbuoja" iš anksto...Juk dabar mano organizmas nebepririštas nei prie jokio ciklo dienų, visą reikalingą hormoninį foną kuria vaistais, todėl ir mėgsta gydytojai schemas su slopinimu, nes organizmas maksimaliai pavaldus gydytojui.

gal ir tikrai taip bus geriau, nes progesterono trūkumas gal ir būna nesėkmės priežastimi

QUOTE(mallena @ 2004 08 12, 13:01)
o kas kiek laiko IVF galima dryti?

man Bogdanskienė sakė, kad rekomenduojama praleisti 3 normalias mėnesines ( neskaitant tų, kurios ateina po IVF ), kad organizmas pailsėtų
Atsakyti
QUOTE (viltis @ 2004 08 13, 13:44)
nu tai kaip, ką nors daugiau parašyk laugh.gif ar parodė kiek jie pasidalinę? Ką sako, kodėl kiti nesidalino?

Nu kad nelabai ką turiu pasakoti...Matyt atšokau nuo visažinystės, per gydytojus šuliuoti nebesiruošiu...pasikliaunu gydytoja ir per daug nebesidomiu...
Net nepaklausiau, kelių ląstelių tie, kuriuos įsodino - tai, kad žinosiu, nieko nekeičia...
Dėl nesidalijimo - pora iš jų jau buvo silpnoki užšaldant, o šiaip tiesiog sako, kad jie neišlaiko šitos šoldymo-šaldymo procedūros, tai didelis stresas embrionams.

Tai ir viskas - nuėjau, per 5 min. įdėjo, dar apie 15 min. pagulėjau, atvažiavo vyras su čeburekais (sako - vaikus reikia maitinti laugh.gif ) ir grįžau...

Tiesa nesusiturėjau nepaklausus Bogdanskienės apie imuninį...Mat nebuvo apie ką daugiau šnekėti smile.gif O mūsų pašnekesiai dabar ilgoki gaunasi wink.gif Tai va - ji irgi nelabai tai pripažįsta. Kas liečia gleives, tai tipo dar yra kažkiek racijos, o vat kai jau embrionai gimdoj tas imuninis gali būti, bet negali turėti lemiamos įtakos. Žodžiu, jos nuomone, bet koks imuninis pats vienas be kitų priežasčių negali būti nevaisingumo priežastis. Tiesiog yra dar kažkokia nenustatyta priežastis. Ir ta priežastis, jos nuomone (jei jau tikrai viskas kompetentingai ištirta) kiaušialasčių chromosominės anomalijos (jei sperma gera) ir tuomet vienintelis kelias - IVF su donorine kiaušialąste.
Dar klausiau kiek kartų jos manymu verta daryti IVF. Ji mano, kad jei nepavyksta iš 6-8 karto, reikia arba nutraukti arba daryti IVF su donorine kiaušialąste. Tikiuosi iki to neprieisiu...
Atsakyti
Gustute,

Del spermatozoidu. Mano vyrui TESA nedare, nes spermoje buvo siek tiek gyvu spermatozoidu (apie 200 000). Po visu praplovimu pirma karta liko tik 9 tinkami apvaisinimui. Daktare aiskino, kad TESA daro tik krastutiniu atveju, kai is viso nera tinkamu spermatozoidu. Mums, dekui Dievui, TESA neprisireike.

Mano vyro gydytoja buvo (ir yra) prof. Žilaitienė. Nors visas proceduras susijusias su spermos tyrimu, plovimu ir ICSI dare embriologe (E.Malinauskiene). Embrionu isodinima atliko mano ginekologe. Tai gi labai daug specialistu dalyvauja sitame procese.

Del kainos. Nuo pirmos dienos, kai mes pradejome tirtis iki sekmingo nestumo isleidome 24 tuks. litu. sad.gif Viena procedura kainuoja 6000. Antrai duoda 20% nuolaida. Brangiai atsieina vaistai (vyro ir mano).
Atsakyti
QUOTE (mallena @ 2004 08 17, 10:19)
o kodel pries IVF priaugama svorio?

gal po smile.gif ir nebūtinai IVF. aš nuo hormonų storėju - kadangi kiekvieną mėnesį geriu dufaston-ą, o jis mane tukina. esu skaičius rusiškame tinklapyje, kad gestagenai - (ir progesteronas) - skatina svorio augimą. juk iš tikrųjų VISI vaistai turi šalutinį poveikį; hormonai irgi.
Atsakyti